Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Prvi put sam otvorio ovu temu, pogledao poslednje tri strane i video da se prica o bindzovanju i dodeli nagrada :d
U ovakvim temama sa nekoliko stotina strana je logicno da se pitanja ponavljaju non stop jer niko nema volju da cita sve to kada ga zanima samo neki detalj. U pojedinim temama je to lepo reseno sa FAQ u prvom postu. Nazalost na ovoj temi toga nema.

Izvinjavam se svima za ponavljanje istih pitanja.
 
Jel se menjalo nešto oko frame rate-a kad se ne ide preko uređaja? Kad sam probao bilo je 25 fps,što je malo za sport.

Ako je i dalje tako, moraću i uređaj da uzmem (ranije ste mi pisali da tu nema tog problema).
 
Poslednja izmena:
I dalje je isto.
 
Koristim EON na windowsu, i pre par dama mi se poremetila slika (euro truck simulator je pukao i pobrisao neke fajlove). Pokušao sam sa instalacijom par codec-a ali ne mogu da dobijem sliku, ton se čuje. Koji codec da instaliram (probao sam K lite codec pack, Shark advanced codec i još nekoliko drugih).

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Pokusaj da promenish browser.
 
Dobijam #4000 gresku na EON-u (web browser). U pitanju nije konfiguracija iz potpisa, nego garazni racunar - Asus P5Q, x5450 Xeon, 4GB DDR2, 9500GT, instaliran svez Win7, Klite Mega, driveri za grafiku, itd. Chrome sam koristio kao browser, FF ne probah u brzini (ali cu, naravno). LM, ne znam sta predstavlja 4000 greska i zasto ne mogu pustiti stream, probao sam google-anjem, ali tanko... Svaki hint dobrodosao.
 
Ajd ovako:

1) Stisni F12 na tastaturi da otvori Developer Tools
2) prebaci na "Network" tab > Klikni na "XHR"
3) U "filter" polje upiši "stream?" (bez navodnika). Možeš i "Clear" ikonicu da klikneš da pobriše postojeći istorijat zahteva (ako ima išta)
4) Probaj da pustiš problematičan kanal
5) vidi u listi zahteva kojem je text CRVENE boje (i verovatno je status "403")
6) klik na taj zahtev. U pod-prozorčiću koji se otvorio prebaci na "Headers" ako već nije
7) skroluj na dole dok ne vidiš sekciju "Response headers" i tu traži ovo: "'x-mnd-stream-denied-log" i pročitaj vrednost tog header-a. I vidi da li ti je jasno šta je problem :D

Tu bi trebalo da bude poruka na engleskom sa malo konkretnijom informacijom zašto je zahtev odbijen... tipa "URL expired", "remote device not found"...

Pa se onda javi ovde šta tu piše. Ako se žali na istekao link proveri da li ti je tačno vreme na kompu: https://time.is/
Ako nije dobro vreme menjaj NTP server...
 
Poslednja izmena:
Samo da pitam.
Imam SBB kablovsku onu običnu( znaci samo kabl i u TV. Ništa d3 ili neki box).
E sada mogu li ja da uzmem od kuma Cl modul koji koristi na svom tv-u, i da to sljaka kod mene.
Hvala

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Ima li naznake da ce otkljucati Fox kanale onima koji gledaju EON preko Mts neta?Posto sad i Mts ima te kanale.
 
Neki Nintendo ili Sega emulator, igre na usb i uzivancija... Neko probao?

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 
Ume li neko da mi objasni zašto EON OTT Box neće da radi normalno na VOX Android televizoru 32ADS314M.
Naime ne mogu nikako da uparim tv, neće da se pojavi slika, čuje se ton.
Restartujem box, pojavi se samo ona EON powered by GIGA, i posle toga crn ekran.
Imam 2 LG smart televizora . Na njima sasvim normalno radi EON Box.
Znači povezivanje HDMI, LAN, strruja i šljaka bez problema.



Međutim ovaj VOX sam kupio danas da stavim u čerkicinu sobu da može da gleda crtaće,

jer meni na ovim LG televizorima radi EON smart aplikacije i ne treba mi Box (jedna pozajmljena o d rođaka koji koristi samo EON Box, a jedna redovno iz mog ugovora za EON).



Šta je tu problem?
Isključim onaj CEC na VOX televizoru, isključim iz struje i uključim TV,

onda neke funkcije nisu dostupne na daljincu, a na samom televizoru se ne pokazuje onaj EON interfejs kada prebacujem kanale, nego recimo moram da dodirnem na daljincu ono Suorce/EXIT dugme pa kad recimo otkucam 111 za SK, kanal se prebaci ali se ne pojavljuje na TV ona oznaka 111 SK 1 HD, niti mogu da vidim spisak kanala, premotavam, naprosto se ne pojavljuje UI EON-a uopšte.

Nemam pojma šta da radim?
Da li taj android koji TV ima u sebi zajebava nekako EON Android box?
TV ima 7.1 verziju.
Nemam pojama da li uopšte može da se disabluje smart funkcija na TV-u.
TV nisam povezivao na net ni wi-fi vezom, ni LAN kablom.



Ukoliko ima neko ko može da reši ovo, bio bih mu zahvalan.
 
Ume li neko da mi objasni zašto EON OTT Box neće da radi normalno na VOX Android televizoru 32ADS314M.
Naime ne mogu nikako da uparim tv, neće da se pojavi slika, čuje se ton.
Restartujem box, pojavi se samo ona EON powered by GIGA, i posle toga crn ekran.
Imam 2 LG smart televizora . Na njima sasvim normalno radi EON Box.
Znači povezivanje HDMI, LAN, strruja i šljaka bez problema.



Međutim ovaj VOX sam kupio danas da stavim u čerkicinu sobu da može da gleda crtaće,

jer meni na ovim LG televizorima radi EON smart aplikacije i ne treba mi Box (jedna pozajmljena o d rođaka koji koristi samo EON Box, a jedna redovno iz mog ugovora za EON).



Šta je tu problem?
Isključim onaj CEC na VOX televizoru, isključim iz struje i uključim TV,

onda neke funkcije nisu dostupne na daljincu, a na samom televizoru se ne pokazuje onaj EON interfejs kada prebacujem kanale, nego recimo moram da dodirnem na daljincu ono Suorce/EXIT dugme pa kad recimo otkucam 111 za SK, kanal se prebaci ali se ne pojavljuje na TV ona oznaka 111 SK 1 HD, niti mogu da vidim spisak kanala, premotavam, naprosto se ne pojavljuje UI EON-a uopšte.

Nemam pojma šta da radim?
Da li taj android koji TV ima u sebi zajebava nekako EON Android box?
TV ima 7.1 verziju.
Nemam pojama da li uopšte može da se disabluje smart funkcija na TV-u.
TV nisam povezivao na net ni wi-fi vezom, ni LAN kablom.



Ukoliko ima neko ko može da reši ovo, bio bih mu zahvalan.

Prvo preko daljinca sa dugmetom input treba da nađeš na koji si ga HDMI prikačio,onda dugmetom home otvori meni iz menija televizora izaberi live tv te ako ti je box uklučen prebaciće ti na njega.A ako u meniu televizora na podešavanju slika izabereš hdmi način onda ćeš čak i sa daljinskim od tv moći da upravljaš eon aplikacijom na eon boksu.
 
Ima i na play storu boxa emu za psx, genesis i ostalo, samo se snadjes za rom, i gamepad.
 
Poslednja izmena:
Prvo preko daljinca sa dugmetom input treba da nađeš na koji si ga HDMI prikačio,onda dugmetom home otvori meni iz menija televizora izaberi live tv te ako ti je box uklučen prebaciće ti na njega.A ako u meniu televizora na podešavanju slika izabereš hdmi način onda ćeš čak i sa daljinskim od tv moći da upravljaš eon aplikacijom na eon boksu.

Hvala na odgovoru.
Ipak je izgleda u pitanju to da će nova verzija softvera,
koja se očekuje ovih dana rešiti problem.
 
Eon smart tv app mi radi očajno posle zadnjeg update-a. Samsung tv u pitanju. Jesam ja jedini ili ima još. Gotovo da je neupotrebljiva.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Isto imam eon full, u moj sbb app mi piše da imam 1/2 aktiviran ih uredjaja. Kada hoću drugi uredjaj da aktiviram, kod mene piše uspešno ste aktivirali, a na tom drugom uredjaju piše "iskoristili se max broj naloga".

Jel mozda treba da se taj drugi aktivira nekako, ili je bug na moj sbb app pa piše da ima dva umesto jedan?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
pozdrav, evo kupih i ja android box x88pro, 4gb rma i 32GB storage, posto placam total TV, hteo sam da probam Eon ali mi prilikom instalacija izbacuje da box nije podrzan. Procitah u temi za foru sa apk editorom pa me interesuje jel to jos uvek radi
Hvala
 
Isto imam eon full, u moj sbb app mi piše da imam 1/2 aktiviran ih uredjaja. Kada hoću drugi uredjaj da aktiviram, kod mene piše uspešno ste aktivirali, a na tom drugom uredjaju piše "iskoristili se max broj naloga".

Jel mozda treba da se taj drugi aktivira nekako, ili je bug na moj sbb app pa piše da ima dva umesto jedan?

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Druga ti se računa za EON box
 
Koristim d3i vec duzi period. Juce mi stigla koverta i u njoj obavestenje da ce mi besplatno zameniti d3i uredjaj sa eon box-om i koristicu paket EON light i da cu placati isto koliko i d3i. Ugovor se potpisuje na 24 meseca. Prvih 6 meseci sve otkljucano.
Prihvatio sam ponudu [emoji4]

Imaju plan da sve uredjaje zamene sa EON boxovima do kraja godine.

Eto cisto info ako neko nije znao.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Postoji D3i tema na ovom forumu, čisto ako nisi znao :d

I tamo se već uveliko vodi(la) diskusija oko tih koverti.
 
Otkaži ugovor i prijavi novi na drugog ukućanina i ako nije prijavljen na toj adresi, tako ćeš plaćati 1 dinar narednih 6 meseci

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav svima.
Da li neko moze da mi kaze koja poslednja app Eon-a radi na Mi Box-u. Pitam za obicnu Android app a ne za Android tv...
 
pozdrav, evo kupih i ja android box x88pro, 4gb rma i 32GB storage, posto placam total TV, hteo sam da probam Eon ali mi prilikom instalacija izbacuje da box nije podrzan. Procitah u temi za foru sa apk editorom pa me interesuje jel to jos uvek radi
Hvala

Ovo i mene zanima. TIA
 
Da odgovorim sam sebi, radi bez apk editora, samo treba pogoditi pravu verziju. Apk editor mi nakon edita u verziji ispise neka kineska slova i aplikacija radi samo ne otvara kanale
Hvala
 
To se i meni desilo, kineska slova i neće da radi.
Moraš da pokreneš apk editor na nekom uređaju sa starijim androidom od devetke, onda odradi posao normalno.
 
Da li ima razlike u kašnjenju između box-a, eon TV aplikacije i klasične android aplikacije za telefon?
 
Jedino na KAON boxu za korisnike na SBB kablovskom signalu je kašnjenje manje za live sadržaj. Sve ostale aplikacije (uključujući i ovu na SDMC / Eon OTT modelu) furaju HLS streamove i za live i za CUTV tako da sve imaju isto kašnjenje.
 
Nazad
Vrh Dno