Šta je novo?

Huawei Mate 30 / Mate 30 Pro (nema Gapps)

Sa nekog italijanskog YT kanala, uspjeli su da instaliraju sve :)
5a48ebd287d1709fb9f1c036871caa13.jpg


Sent from my GM1913 using Tapatalk
 
Pogledao jedan deo prezentacije i po meni je bilo stvarno loše. Telefon izgleda ok, a kao što ste već rekli da se ne kaže za gapps, a da se priča o nekoj vegan koži je neozbiljno. Na to sve su stavili cenu kao da se ništa ne dešava i da je sve normalno. Nadao sam se da imaju neki pakleni plan za izlazak iz ove krize oko blokade, ali izgleda da im nema spasa na zapadnom tržištu. Postoji mnogo alternativa za isti, pa i manji novac, a ne zaostaju previše. Stvarno šteta, jer kupci na kraju ispaštaju.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Ipak ce se prodavati u Srbiji.IMG_20190920_075335_781.jpg

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pa naravno da može sve da se instalira .. ipak je to i dalje android.
To se valjda odavno zna :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Malo mi je bez veze da se stalno nešto pravdaju "kao da nisu oni krivi" i "da su naterani da tako urade" i da će od "toga Google imati štete". Znamo to sve, ali to ne menja situaciju.
To je sve možda i istina, ali opet ne odgovara na brige kupaca i nažalost izgleda da pokazuje da ni oni ne znaju da li će i kako opstati na tržištu EU.

[Interview] Huawei CEO addresses Mate 30’s limitations following event
https://www.gsmarena.com/interview_...0s_limitations_following_event-news-39264.php
 
Pogledao jedan deo prezentacije i po meni je bilo stvarno loše. Telefon izgleda ok, a kao što ste već rekli da se ne kaže za gapps, a da se priča o nekoj vegan koži je neozbiljno.

Nije neozbiljno, već je to trend. Sve više ljudi ne želi da ima organske materijale zbog etičkih principa i to je sasvim u redu i poželjno. Sve češće i na kozmetici imaš oznaku "vegan", a BMW i Mercedes su dosta uložili da obezbede u svojim modelima istu takvu "vegan kožu" (leatherette kako je zove BMW).
 
Ne, oni jesu krivi.
Oni i dalje mogu cas posla da dobiju pristup Google i svemu ostalom, ali moraju da prihvate da moraju da posluju kao i svi ostali i reorganizuju kompaniju.
 
Sad neko da ti da ovaj telefon u ruke, jel moguce prosto ukljuciti instaliranje sa nepoznatih izvora, preko browsera otici na neki od sajtova sa .apk bazom, i poskidati i instalirati sta ti treba?
 
Sad neko da ti da ovaj telefon u ruke, jel moguce prosto ukljuciti instaliranje sa nepoznatih izvora, preko browsera otici na neki od sajtova sa .apk bazom, i poskidati i instalirati sta ti treba?
Gotovo sigurno će moći .. ali dok neko 100% ne potvrdi sve ovo što pišemo može da spada pod kategoriju nagađanja :)

Neće tu biti problem instalacije koliko će biti problem što uređaj neće biti sertifikovan na gp , opciju koju je Google planski uveo već 2018 godine.. dugo su se oni spremali za ovaj šamar Kinezima

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
To je par linija u build prop I nakon toga uredjaj može da se zove i note 10+

P30 Pro
 
I to sve treba da radi prosecan covek koji pojma o tome nema, a dao je 1100e za telefon.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
I to sve treba da radi prosecan covek koji pojma o tome nema, a dao je 1100e za telefon.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Pa on ne mora, ali kada padne - a pasce cena telefonu upravo zbog toga bice savrsena prilika da se za ~35% manjoj ceni od konkurentskih/slicnih modela ljudi koji zapravo znaju i ne mrzi ih da se iscimaju taj extra korak - ponove sa poprilicno odlicnim modelom :)
 
I to sve treba da radi prosecan covek koji pojma o tome nema, a dao je 1100e za telefon.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Par linija u build.prop da Huawei nije onemogućio otključavanje bootloader-a.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pa to tebi sto pravis peceve za gcam sprdnja... [emoji16]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
To ce da radi 1% mase ljudi koji se razume, dok 99% nema pojma da upali install app from unknown source.

Vadice ih jedino ako operateri to rade.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pa on ne mora, ali kada padne - a pasce cena telefonu upravo zbog toga bice savrsena prilika da se za ~35% manjoj ceni od konkurentskih/slicnih modela ljudi koji zapravo znaju i ne mrzi ih da se iscimaju taj extra korak - ponove sa poprilicno odlicnim modelom :)
A kako cemo stici do nize cene od konkurencije ako ih ne bude kod operatera? [emoji4]
Po svemu sudeci i nece ih biti, nisam do sada video ni jednu reklamu a vec uveliko bi trebalo da su prisutne.
Jos ako bude imao nekih hardverskih problema kao prosli Mate, kako zameniti uredjaj bez garancije?
Mnogo je tu pitanja a malo odgovora za sada. Treba sacekati razvoj situacije i onda donositi zakljucke.
 
Poslednja izmena:
Pa cena ce biti ista kao i na pocetku prodaje, kod operatera i u ovlascenim radnjama. Pod uslovom da dodje jednoga dana naravno. Mozda budu delili neke poklone i to je to a cena ne verujem da ce biti korigovana. [emoji4]
 
Bolje otvorite pod temu mate 30 pro i google servisi,o svemu se diskutuje osim o samom telefonu kao telefonu

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
^ Nema se sta diskutovati o telefonu kada je odlican. Prica je usmerena na Google i zabranu. Da je sve kako treba, ovo bi lagano bio mob godine. [emoji4]
^^ Pa to je lepo ako bude tako. Pod uslovom da se sredi situacija sa USA, u suprotnom ne verujem da ce imati uspeha na nasem trzistu, koje im je realno i nebitno ali dobro. [emoji23]
 
Poslednja izmena:
Joj sad će ovi ultra zakrivljeni ekrani postati trend. Taman Samsung svakom generacijom smanjuje zakrivljenost, Kinezi daju gas i idu skoro pa odostraga. Uživo izgleda super, ali u praksi, npr. za gledanje videa, to baš neće biti užitak
 
Koja je svrha tog zakrivljenog ekrana? Jel ima neku funkciju sem sto izgleda fensi, mene je malo zakrivljenje iritiralo na xz premium.

zanima me tehnologija iza slow motion 7000 i kusur fpsa kako su to izveli, hardware ili software?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Zakrivljeni ekrani su najveće smeće mobilne industrije. Nepotrebna stvar koja otežava korisničko iskustvo i deluje lepo samo na prezentacijama.

Sent from my OnePlus 5T using Tapatalk Pro
 
Koja je svrha tog zakrivljenog ekrana? Jel ima neku funkciju sem sto izgleda fensi, mene je malo zakrivljenje iritiralo na xz premium.

zanima me tehnologija iza slow motion 7000 i kusur fpsa kako su to izveli, hardware ili software?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Samo izgled. Mada Samsung ima odredjena softverska resenja za taj edge display. A ovo na novom M30P mislim da je najvise zbog ukidanja volume tastera i one nove opcije pojacavanja/smanjivanja zvuka. Kod takvog ekrana nema zastite, bas je veliko zakrivljenje na novoj Mate seriji.
Da izgleda lepo to stoji, sa prednje strane deluje kao da ne postoje bocne ivice. [emoji4]
 
Zakrivljeni ekrani su najveće smeće mobilne industrije. Nepotrebna stvar koja otežava korisničko iskustvo i deluje lepo samo na prezentacijama.

Sent from my OnePlus 5T using Tapatalk Pro

+1...

Glupost nevidjeno samo da bi i najmanji pad prouzrokovao lom ekrana.
Odvratno i odbojno resenje...
 
Nazad
Vrh Dno