Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Dajte neki predlog za dobar qc punjač, koji ima jos jedan ili dva porta. Je l može tako nesto da se nadje za nekih 15-20$ na aliju ili kod nas negde?



Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
@PredragT

Koji telefon imas ?

Da li trazis verziju od 18 , 30 , 45W ?
 
LG G6(za qc) i IPhone 6 bi se punili na tome. Plus power bank i zvučnik s vremena na vreme

Iskreno ne znam, ne razumem se u te merne jedinice, niti šta koja predstavlja... je l i tu važi pravilo više je bolje ili ne? :)

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
U vezi onih Li Ning patika, kad je najpovoljnije da se kupe? I u kojoj su klasi, da li su npr kao Reebok Royal jogger/classic, izdrzljive i udobne? Pitanje je koliko je isplativo porucivati ih zbog carinskih troškova, a ima i kod nas kada je akcija pa, se mogu naći neke patike za korektan novac.
 
Moj kum je pre godinu ili dve kupio jedne Li Ning i jedne OneMix patike. On kaže da su dobre još uvek ih nosi. Naplatili su mu sa carine oko 1000 din po paru.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Sto se tice "cuvenih" punjaca....

Definitivno je ovo izmenjena verzija.

Slucajno sam novi punjac "bacio" na vagu

Novi 54g , stari 63g.

Za sada sa ovim punjacem nisam primetio probleme sa "ludovanjem" touch-a ( na par telefona ) i fp senzora ( na jednom ) tokom punjenja.
Mada desavalo mi se na par telefona da tokom punjenja ( na razlicitim punjacima ) touch malo luduje ili ostane blokiran.
Ono sto na novom punjacu prvih par minuta konstantno "luduje" je struja punjenja tj. stalno se vrsi korekcija u granicama od oko 0,1A.
Takodje , nece da startuje sa punjenjem ako je baterija skroz prazna - mora da tece bar 0,1A da bi se pobudio i da bi krenulo punjenje.

Moze da isporuci oko 3A na 5V , ali se vise greje od starog.

Uskoro ocekujem(o) i verziju sa narandzastim portovima koja je deklarisana na 3,4A
Stigao i meni. Ima 53g, nisam ga nešto mnogo testirao, malo sam sinoć punio HTC One M9, od 75 do 100%
Ovako, daje od 0.5 do 1.5A (u početku ova veća vrednost, kasnije, kako je baterija punija, amperaža se smanjuje) pri 5.00 - 5.20V. Testiraću ga danas koliko isporučuje pri skoro praznoj bateriji.
Isti telefon na QC Aukey povlači sličnu amperažu pri 9V.
Pri kraju punjenja jeste počeo da zeza tač. Recimo, kucam poruku na forumu, stisnem neko slovo na tastaturi, otvori se slika iz citiranog posta [emoji15]
I još nešto, pisali ste da se ekran gasi kada je punjenje završeno. Kod mene se to nije dogodilo, baterija 2 minuta stoji na 100%, a ekran i dalje pokazuje neko malo punjenje (0.15-0.25A)?
e4b36215043d1d9a95786b331209f5e6.jpg
94134f42d6808c22516d4c0fb97d922a.jpg
410474a3070db59648839dbf2e6b2adf.jpg
35639fda609e951898315c13d640cbdc.jpg
 
@radashin

I ja jos ispitujem kako radi....

Na telefonu iskljuci displej cim ga prikacis na punjac.Tada struja punjenja ide na 1,5-2A.
Ako je telefon aktivan - displej radi , onda ide oko 1A.

Punjenje se zavrsi par minuta posle prikaza na telefonu da je baterija na 100%.
 
Je l neko narucivao sa Alija ove Xenon sijalice d2s i koje su ok, razmisljam ove da porucim, kod nas prodaju ove kineske 2 500 din. po komadu.
21838f3b2e7eb96704dd52e53435a6d8.jpg


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
@ Dakii

Nemoj da kupujes ni ovde ni sa AE jer mozes da imas problema....

Napisano je vec mnogo komentara sa objasnjenjima
 
Kupovao sam do sada ovde kod nas, placao 2500 din kom. otprilike su mi trajale 2 god. sad mi je na desnom faru oslabila sijalica.
Imam fabricke Xenon tako da nemam problema sa tehnickim ako si na to mislio.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Preporuka za prodavce sa jeftinim a OK majicama (Tshirt) ali neka "kulturica" verzija koja može da se nosi na posao.
Thanks
 
Da dodam, merač "krvnog" pritiska na zglob.
Stavim u džep 3K din i obiđem lokalne apoteke, šok cene zaista, ništa jeftinije od 6K din, rekoh doviđenja prijatno...
Pogledam na aliju, cena od oko 15$ na više ali šta izabrati!?
 
Treba mi USBC docking/hub koji ima

- Display port 4k@60Hz
- gbit lan
- USB-C Power Delivery
- bar jedan običan usb 2/3

Ostalo nebitno.

Sve što sam gledao je HDMI 4k@30Hz.

I da nije preko 100 usd. Za 150eur ću uzeti ovde Dell WD15.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ako ti nešto znači, WD15 je odlična sprava (imam Dell) ali nije hteo da radi sa MacBook-om. Probaj pre kupovine ako se odlučiš za njega, ako nemaš Dell.
 
Da dodam, merač "krvnog" pritiska na zglob.
Stavim u džep 3K din i obiđem lokalne apoteke, šok cene zaista, ništa jeftinije od 6K din, rekoh doviđenja prijatno...
Pogledam na aliju, cena od oko 15$ na više ali šta izabrati!?

Zabranjen je promet medicinskog sredstva koje nije registrovano u Alims.
Takodje, ti na zglob nisu precizni, batali ih.
 
Narucio Topk sa 3 porta, kontam to jos nije niko :)

Stigao mi je punjac za 2 nedelje - dosta brzo, posali su i neki kupon na 1$.
Sam punjac je OK, a nista posebno. QC port je 5.2v, obican port je 5.0v, ako se optereti obican port sa 2 uredjaja pada voltaza, a ako se koristi qc port i obican port ne pada voltaza, nezavisni su jedan od drugog.

usb-ovi na slici su 2a

 
@Sirius9

Pogledaj na KP - mogu da se nadju za 20-40€ razliciti modeli.
Prednost je sto mozes licno da preuzmes i proveris sta kupujes.
Gledao sam, nema tu ništa interesantno, barem ne ispod 100km udaljenosti!
Ima emi beurer za 2600 probaću taj ali ću svakako probati i iz kine da naručim.
Vidim da za 2-3 dana spremaju neku akciju, siguran sam da je opet neka prevara/navlakuća ali videćemo.
 
@joojant200

Ako je to model deklarisan na 30W kao sto je Essager , onda
QC port na 5V isporucuje do oko 3A , na 9V 2A i na 12V 1,5A
Preostala 2 porta isporucuju ukupno do 2,4A na 5V

Tako pise i u specifikaciji i to mozes da vidis i na testovima

@Sirius9

Za 2500 / 2600 sigurno neces naci nista bolje od BC32 / BC30 ( sa garancijom od 3 godine )

Na svim akcijama kao i do sada realni popusti su 5-10%.
Videcemo kakve kupone ce sada da dele - od crvenih za sada ima samo 50-5$.
 
Poslednja izmena:
Gledao sam, nema tu ništa interesantno, barem ne ispod 100km udaljenosti!
Ima emi beurer za 2600 probaću taj ali ću svakako probati i iz kine da naručim.
Vidim da za 2-3 dana spremaju neku akciju, siguran sam da je opet neka prevara/navlakuća ali videćemo.
Prolaze carinu iako po pravilu ne bi trebalo. Slobodno naruči, i Prizma uzima istu opremu pa radi rebrand (uverio se na stetoskopima).
 
@joojant200

Ako je to model deklarisan na 30W kao sto je Essager , onda
QC port na 5V isporucuje do oko 3A , na 9V 2A i na 12V 1,5A
Preostala 2 porta isporucuju ukupno do 2,4A na 5V
Tako pise i u specifikaciji i to mozes da vidis i na testovima
2porta do 2.4a na ~3.3-3.6v to ti je na slici jedan sto sam postova ispod.
Kada se optereti sa 2 uredjaja do 2a. varira voltaza 4.7-4.8v,
Qc port nisam uspeo da naterama da radi na m$ Lumiji kao sto radi sa orginalnim punjacem na 3a, verovatno ne podrzava protokol punjenja, vec sve sto sam utakao puni na 5.2v do 2a (a nemam android qc telefon) .
Nezavisno rade qc port i klasicni port.
Uglavnom dosta brza isporuka, solidan je moze da posluzi, a nista da je posebno bolji od drugih.
 
Poslednja izmena:
Limit je oko 12W ( 5V 2,4A ) - a ti si pokusao da izvuces 4A :(

Prvo sam probao milom preko 2a, pa kad nije htelo milom, onda silom :) , uglavnom ispunjava deklarisanu specifiakciju na tom portu 2x1,24=~2.4:)
Kada se optereti sa 2 uredjaja do 2a - normalna upotreba, varira voltaza 4.7-4.8v, pa nisam bas ubedjen da je jako kvalitetan, a zao mi je da ga otvaram samo da bi video sta ima unutra, kada radi korektno.
Ako se drugi uredjaj stavi u qc port, onda je sve ok.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno