Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Ma slazem se. Kod njih je praksa da sve usluge imaju istu cenu. Ispada da Eon box kosta vise od Total Tv risivera,kartice,antene,Lnb-a,kablova,radne snage koja sve to ugradjuje. Tu logiku ne razumem.
 
Ma to je "najbolji" smart tv box uređaj na svetu... samo niko još nije primetio.

(sarkazam, očigledno)


Previše su se oni osilili i veruju da su korisnici po "manjim mestima" baš toooolike ovce. A objektivno stanje je da su tek sad sa svim tim poboljšanjima došli do stadijuma da je opravdana ona cena od 990 din (kad se sve uzme u obzir)!
 
Poslednja izmena:
Ma slazem se. Kod njih je praksa da sve usluge imaju istu cenu. Ispada da Eon box kosta vise od Total Tv risivera,kartice,antene,Lnb-a,kablova,radne snage koja sve to ugradjuje. Tu logiku ne razumem.

Kosta i te kako, veruj mi ima dosta toga sto korisnik ne vidi i ne zna naravno a i ne treba da ga interesuje, e to kosta zaista daleko vise od resivera tanjira i lnb-a.
 
Neko ko koristi već MTS internet ma koko god da mu se nesviđa njihova tv ponuda za 650din koliko je razlika između box2 i box3 paketa teško da će za sam EON boks bez pretplate izdvojiti 13000 din.Pogotovo što bi za tu razliku od 650 din dobio mogućnost instalacije na 3 televizora boksa na kojim bi imo i napredne usluge poput 7 dana unazad.
 
Nisam siguran da mts tv u bilo kojoj varijanti nudi više od 72h unazad.
 
@jok: Upravo.
Iako za Box (4) pakete koje većina ljudi uzima MTS ne nudi "pogledaj iz početka" (i iako nemaju baš svi kanali tu mogućnost... solidan broj ima samo ono sat vremena u nazad) u sklopu ugovora. Beše samo Box4 sa 150 Mbps netom i skupljim paketi.
Plus sama "multiscreen" usluga (MTS TV Go) je totalno neupotrebljiva kad god je nešto iole popularnije na TV-u.

Činjenica koju SBB zanemaruje. Da konkurent koji je dostupan skoro svuda gde su im postojeći "van mreže" korisnici sad za slične pare nudi 3 risivera. Na stranu to koji procenat MTS korisnika bez optike mogu da dobiju i 3 risivera i bar 20 Mbps internet... ali eto bar će neka veća mesta dobiti optiku u dogledno vreme a ostali manje srećni i manje bitni će da dobiju VDSL i "isturene stepene".

D3i ranije i sad Eon van mreže oduvek nisu bili opcija mnogim domaćinstvima koja imaju potrebu za više od 2 TV-a... zbog tog veštačkog limita. Kad se na taj limit dodaju sad novi "minusi" u vidu mesečne rente za primarni TV i preteranog početnog ulaganja (= taksa za risiver) stvari postaju samo još gore.

I onda kad se sve loše i sve dobro uporedi...

Em konkurenicija nema sve te mane (max broj TV-ova po ugovoru, broj uključenih u pretplatu, neobezbeđen protokol za funkcionisanje usluge, nepostojanje prioriteta/QoS, solidno kašnjenje) em kad sam SBB korisnicima u mreži za iste pare daje takođe uslugu na 3 TV-a... dolazi se do neizbežnog zaključak da si ovca za šišanje i da uz sve navedene činjenice ta usluga ne vredi ni u ludilu ne opravdava cenu od ~2000 din mesečno.

I tačno će razjuriti postojeće korisnike... i primorati udruživanje i deljenje 1 "Eon van mreže" naloga kao "dopunu" na neki drugi TV servis koji im je dostupan po povoljnijim uslovims.
Ili u najboljem slučaju gomila će da pređe na prepaid režim koji uplaćuju na mesec dana samo da odgledaju neki turnir / prvenstvo / playoff / TV seriju.


@nickpop: Od pre par meseci je MTS povećao to sa 72h na 7 dana. Da li za sve kanale koji su do tad imali tih 72h ili samo za X najpopularnijih to već nemam pojma.
Ćale koristi Box4 (stariju varijanta tih paketa) ali pošto usluga naravno nije uključena u cenu nisam nikad testirao.
 
Poslednja izmena:
Kosta i te kako, veruj mi ima dosta toga sto korisnik ne vidi i ne zna naravno a i ne treba da ga interesuje, e to kosta zaista daleko vise od resivera tanjira i lnb-a.
Znam ja da kosta razvoj aplikacije,ali mene to ne interesuje. Nisam trazio da menjaju d3i koji je bio solidno resen. I taj razvoj je kostao pa su mi dali Albis za dz,a drugi sam doplacivao 290 d. Sad odjednom ne moze na dva uredjaja. Za drugu aplikaciju moram da kupim Smart Tv ili Android box. A jedini Android box pored njihovog na kome aplikacija pristojno radi(opet ne kao na njihovom boxu) je Nvidia sild koji kosta barem 180 e. Sam Eon box ,po podacima koje ja imam ,kosta na veliko 40dolara. Eon aplikacija u njemu mu dodje onda kao licencirani Windows. Na d3i je slika sasvim pristojna na mojim televizorima od 50' i 40'. Na 32' mogu reci odlicna. Na mom laptopu od 1200e Eon izgleda daleko losije od d3i,a na Miboxu jos gore. Tvrdim da ce izgubiti vecinu nas pretplatnika.
 
Na kraju liste ispadnu najjeftnije.
Samo treba naći pravu.
Zadnjih par godina ih se pojavilo ko pećurki posle kiše.
 
Iskreno ne znam još uvek šta ću da uradim.
Ranije mi je prioritet bio SK i Arena, međutim više ne toliko.
Najbitniji mi je catch up funkcija i HBO premium, tj HBO GO
da to mogu da gledam na mojim LG Smart televizorima.
Postoji i opcija HBO GO bez operatera koja se plaća mesečno oko 5 evra.
Tako da je i to opcija, na kojoj ne možeš da pratiš live tv HBO tri kanala,
ali bez obzira, sve te sadržaje možeš gledati na toj aplikaciji vrlo često istog dana pre pojavljivanja tog filma ili serije
premijerno na jednom od ta 3 HBO kanala.

Da li neko zna kada je bila mogućnost poslednji put da se potpiše UO za D3i uslugu.
Ukoliko je to bilo u toku 2018. (a meni se čini da je bilo u martu/aprilu prošle godine),
onda je SBB dužan da tom korisniku D3i uslugu pruža najmanje do isteka 24. meseca,
znači negde do 2020. bez obzira što će menjanje D3i usluge biti obavljeno do kraja ove godine.
Lili će njima možda dati EON boxove po toj ceni.
Sve je to još uvek dosta maglovito.

Ja naravno neću uzimati ništa od te akcijske ponude za nas trenutne korisnike, koju su juće objavili na sajtu.
Od toga mi ništa ne odgovara, kako u finansijskom smislu, tako ni u operativnom.
 
Poslednja izmena:
Ja imam HBO go preko Telenora i plaćam Netflix ,tako da mi je to sasvim dovoljno od filmova i serija ,ionako nemam previše vremena . U zadnje vreme sam više gledao arenu nego sport klub ,imam jotel kablovsku ,nije neki kvalitet ali solidan net za te pare . Sve ide ka tome da ih krajem godine batalim kad me primoraju da predjem na eon. Kada je bila priča o eonu,očekivao sa da to ide preko ovog albis uređaja i da samo povećaju vraćanje unazad na nedelju dana i još neku sitnicu ,više nisam ni očekivao ,ovo kao aplikacija preko android boca mi se ne dopada.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Treba da shvatite, da monopol za sobom uvek vuče veće cene.SBB je kupovao manje provajdere,ne zbog uvećanja broja korisnika,nego da bi kasnije podizao cene svojim kako starim ,tako i preuzetim korisnicima.
Suština monopola,je da sami određujete svoje cene,znajući da korisnik nema kud,jer ste pokupovali sve provajdere sa nižom cenom usluge.
To isto sada radi i Telekom.Komisija za zaštitu od monopola,je toliko dobro radila,da su proizveli dva zakonska monopola.Više nema porrebe da postoje,uništili su izbor korisnika usluga.Setite se samo priče nakon 5 oktobra,borba protiv monopola,tržišna ekonomija,transparentnost.20 godina posle,mi imamo samo još jače i veće monopole.
 
Poslednja izmena:
Je l' vi možete da čitate prevode na Novoj S? Skroz su sjebhali titlove. Inače i ja sam razmišljao o Totalu. Tamo nema svih SK, Discovery Science i pitaj boga čega još nema... Koji će mi to? Da gledam Pink? Neka hvala. Još i tanjir zauzme pola terase, a onda kad dune vetar razgrana se lišće tebi svira prknjača ko čaura.
Total ostaje kao jedino rešenje,gde možeš podeliti cenu sa brojem četiri.
Ne moraš ni da gledaš preko antene,gledaj preko Eon naloga.
 
Tako misli vecina nas korisnika d3i usluge. Ako nastave tako izgubice vecinu pretplatnika. Za osnovni paket box i renta izadju 13000 plus 1500 d pretplata! Pa za cenu Eon boxa moguce je kupiti solidan Android box i platiti neku listu sa svim mogucim kanalima godinu dana.

Nece izgubiti vecinu. Morate imati u vidu da nisu svi geek-ovi kao mi ovde. E sad naravno svi osecaju kad ih klepis po dzepu - bio geek ili ne. Ali recimo makar zbog N1/NS ce mnogi ostati. Ali ne zavaravajte se da ce svi masovno otici. Iako bih ja voleo da budu kaznjeni na taj nacin.


+1 Ja sam i za peticiju D3i korisnika

Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

Nema tu demokratije :) Uzmi ili ostavi...

Kosta i te kako, veruj mi ima dosta toga sto korisnik ne vidi i ne zna naravno a i ne treba da ga interesuje, e to kosta zaista daleko vise od resivera tanjira i lnb-a.

Naravno da kosta. Ali krajnjeg kupca/korisnika usluge to ne treba da zanima. Ili treba da brinemo i sto su povecali vozni park, pa eto mora nekako to da se finansira? :)



Znam ja da kosta razvoj aplikacije,ali mene to ne interesuje. Nisam trazio da menjaju d3i koji je bio solidno resen. I taj razvoj je kostao pa su mi dali Albis za dz,a drugi sam doplacivao 290 d. Sad odjednom ne moze na dva uredjaja. Za drugu aplikaciju moram da kupim Smart Tv ili Android box. A jedini Android box pored njihovog na kome aplikacija pristojno radi(opet ne kao na njihovom boxu) je Nvidia sild koji kosta barem 180 e. Sam Eon box ,po podacima koje ja imam ,kosta na veliko 40dolara. Eon aplikacija u njemu mu dodje onda kao licencirani Windows. Na d3i je slika sasvim pristojna na mojim televizorima od 50' i 40'. Na 32' mogu reci odlicna. Na mom laptopu od 1200e Eon izgleda daleko losije od d3i,a na Miboxu jos gore. Tvrdim da ce izgubiti vecinu nas pretplatnika.

To je sustina. Word. A tek osecaj "napretka tehnologije".... hmmm. Al su ga napravili svaka im cast, skuplje, losije, trapavije. A nekad i radi lepo.


Treba da shvatite, da monopol za sobom uvek vuče veće cene.SBB je kupovao manje provajdere,ne zbog uvećanja broja korisnika,nego da bi kasnije podizao cene svojim kako starim ,tako i preuzetim korisnicima.
Suština monopola,je da sami određujete svoje cene,znajući da korisnik nema kud,jer ste pokupovali sve provajdere sa nižom cenom usluge.
To isto sada radi i Telekom.Komisija za zaštitu od monopola,je toliko dobro radila,da su proizveli dva zakonska monopola.Više nema porrebe da postoje,uništili su izbor korisnika usluga.Setite se samo priče nakon 5 oktobra,borba protiv monopola,tržišna ekonomija,transparentnost.20 godina posle,mi imamo samo još jače i veće monopole.

Lepo receno - tacno potpuno. I to je osnovni problem - sto nemamo drzavu i sistem.
 
Total ostaje kao jedino rešenje,gde možeš podeliti cenu sa brojem četiri.
Ne moraš ni da gledaš preko antene,gledaj preko Eon naloga.

Total TV korisnici nemaju opciju gledanja EON na Smart TV .
Znači meni najbitnija funkcija (CUTV) koju ima D3i je izgubljena.
Da se bečim po mobilnim telefonima i za računarom....
Nema smisla.
 
Poslednja izmena:
Teško ti je da uzmeš neki Android boks?Razlika u kvalitetu slike je minimalna.
Uzgred ,rukovanje EON app-om,je deset puta bolje i ergonomičnije, uz neki air mouse,nego uz daljinac.
Za gledaj odloženo,ili sliku u slici,treba ti samo par sekundi.
Total TV,možeš da podeliš bukvalno na četiri dela.Mada i da ga podeliš da dva, nije uopšte loše.
 
Poslednja izmena:
Teško ti je da uzmeš neki Android boks?Razlika u kvalitetu slike je minimalna.
Uzgred ,rukovanje EON app-om,je deset puta bolje i ergonomičnije, uz neki air mouse,nego uz daljinac.
Za gledaj odloženo,ili sliku u slici,treba ti samo par sekundi.
Total TV,možeš da podeliš bukvalno na četiri dela.Mada i da ga podeliš da dva, nije uopšte loše.
Ako mora da kupuje box onda je bolje da uzme Eon box,jer tu sve radi kako treba. Jednostavno nije na drugim boxevima slika kao na Eon boxu. Kako mislis da podeli Total tv na 4 dela? Znam da moze dodatni risiver da se uzme. Na sta si konkretno mislio?
 
Imam android box, ali je grdan smor drndati se air tastaturom, koju sam zbog sličnih *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ština i razlupao.
Dakle to nije opcija.

Meni je D3i usluga bila idealna, i koristiću je dok god je ne ugase.
Ranije sam ovde pisao, ali niko nije odgovorio ili nije video, zna li neko kada se poslednji put
mogao potpisati UO na 24 meseca za D3i?
Kapiram da do tada i moraju da D3i uslugu pružaju.
 
Ja mislim da d3i ne postoji od pocetka 2018 kad su uveli Eon van mreze,tako ta se uklapa to njihovo do kraja godine.
 
Ako mora da kupuje box onda je bolje da uzme Eon box,jer tu sve radi kako treba. Jednostavno nije na drugim boxevima slika kao na Eon boxu.

Šta je bolje je jako relativna stvar. Za početak kad daš tih 3.5k ili 7k dinara za Eon box nije tvoj / nisi ga kupio nego si ga dobio na korišćenje... a kad kupiš neki "box" on je tvoj. Druga stvar: prosto je neverovatno da uređaj iz druge polovine 2018. godine koristi 32-bitni ARM (Armv7... doduše kad videh da je Broadcom pomislih samo "valjda nije kao na RPi ARMv6 SoC.. tako da moglo je i gore?? :D) procesor... što je potencijalno faktor koji utiče na to do kad će da dobija Android OS update-ove.

U zavisnosti ko ima kakve navike , prohteve i kako namerava da koristi taj uređaj (naročito u scenariju da planira da on njega ima kakvu takvu korist za X godina kad kad SBB pređe na "novu bolju platformu") bitan momenat je to što uređaj dolazi sa zaključanim bootloader-om što znači nema root-ovanja, nema dual boot nečega tipa LibreELEC ili kojeg god drugog random Linux-based OS.

A "Google being Google" ne postoji nikakva garancija da sam AndroidTV OS neće za recimo ~2 godine da završi kao GoogleTV platforma.

A po ceni od 13k kad stvarno kupuješ taj EON STB od SBB-a može da se kupe ili hardverski daleko jači uređaji ili uređaji koji su hardverski slični ali imaju daleko bolju softversku podršku od proizvođača, tipa Wetek Air.

Kao ima naznaka da će ova najnovija generacija Amlogic čipova ( S922X) imati rešen "half motion" problem sa deinterlace...

Čisto sumnjam da se SBB išta potrudio kao što to ponekad urade neki malo veći provajderi da naruče hardver koji je prilagođen njihovim potrebama i "operater upotrebi" u smislu da ima ozbiljnije rešeno hlađenje uređaja u odnosu na tipičan "do 100$" kinez koji se prodaje običnim smrtnicima... to + činjenica da se neće nikad potruditi da odrade stvari tipa Netflix sertifikacije su propuštene prilike i nepostojeći plusevi da se bira "provajderov box" vs "kupim sam šta hoću". Kad već postoje drugi "kinezi" sa tim minimum "certified by Google" (= imaju Cast built in i podržavaju Widevine L1), tipa ovih Mecool.
 
Poslednja izmena:
Naravno da nisam mislio da treba dati 13k dinara za Eon box. Mislio sam na ovu manju cifru. Pre ove ponude dok je taksa bila 7.5k dinara iz podrske su mi rekli da box ostaje u mom vlasnistvu posle dve godine,jer ga renrom i taksom isplacujem u potpunosti. Doduse to su mi rekli na standu u Tc Usce.
 
Ako mora da kupuje box onda je bolje da uzme Eon box,jer tu sve radi kako treba. Jednostavno nije na drugim boxevima slika kao na Eon boxu. Kako mislis da podeli Total tv na 4 dela? Znam da moze dodatni risiver da se uzme. Na sta si konkretno mislio?
Eon je od sada isplativ samo u Total varijanti,jer se tu dobiju 3 naloga za gledanje u isto vreme.Znači SBB Eon box nije u igri,odnosno kupuje se neki od Android boksova ,koji preporučuju članovi koji ga i koriste za EON,znači tu greške nema.Nema greške ni sa Air mišem,ako uzmeš onaj koji valja.Total kao i nekada davno D3i dopušta gledanje na 4 uređaja u isto vreme.Na glavnom + 3 naloga.To znači ,da možeš podeliti uređaj na dva dela.Nekome daš Total boks ,a tebi ostanu 3 naloga.U tom slučaju ukupnu mesečnu pretplatu,delite na dva dela,zadovoljan onaj što će gledati total za upola cene,zadovoljan i ti, sa tri naloga upola cene.Dalje ti možeš deliti tvoje naloge sa nekim,ako želiš.
 
Poslednja izmena:
Da li si siguran u to tumačenje "EON na 3 uređaja" uz Total pakete? Da to nije "registruj na 3, koristi max 1 stream" što je slučaj za "Eon van mreže" i za kad SBB cable korisnici uzimaju samo "EON TV" ili kako se već zovu ovi ugovori koji su samo za digitalnu TV bez interneta i fixnog ?
Pošto koliko se sećam relativno skoro je pisao neko ovde na Benchmark-u da su za Total korisnike smanjili broj EON uređaja koje je moguće registrovati sa 5 na 3... sad da li je smanjen i broj streamova??? Pošto je izmenjeno da na EON-u Total korisnici više nemaju blokiranje pojedinih "exkluzivnih" kanala kad se gleda sa kojeg god internet provajdera u Srbiji.... A to nemanje restrikcije kanala do sad je uvek pratilo limitiranje istovremenih phone/tablet/PC stream-ova na samo 1...
 
Eon je od sada isplativ samo u Total varijanti,jer se tu dobiju 3 naloga za gledanje u isto vreme.Znači SBB Eon box nije u igri,odnosno kupuje se neki od Android boksova ,koji preporučuju članovi koji ga i koriste za EON,znači tu greške nema.Nema greške ni sa Air mišem,ako uzmeš onaj koji valja.Total kao i nekada davno D3i dopušta gledanje na 4 uređaja u isto vreme.Na glavnom + 3 naloga.To znači ,da možeš podeliti uređaj na dva dela.Nekome daš Total boks ,a tebi ostanu 3 naloga.U tom slučaju ukupnu mesečnu pretplatu,delite na dva dela,zadovoljan onaj što će gledati total za upola cene,zadovoljan i ti, sa tri naloga upola cene.Dalje ti možeš deliti tvoje naloge sa nekim,ako želiš.
Pretpostavio sam da je to u pitanju. Nije to to ,barem za moje ukucaneJednostano su navikli na d3i i jednostavnost upotrebe. Cak im se i ne svidja Eon smart app na Miboxu iako radi i hdmi cec pa kanali mogu daljincem da se menjaju. A ove silne Eon app za tel koriste par puta godisnje.
 
HDMI shamanNS je upravu ograničeno je na samo 1 aktivan uređaj.
8BAzq6L.png

A i što se tiče dodatnih total boksova ni tu nije baš sve tako bajno i tu ima taksi i mesečnih renti
ZwHB1QJ.png
 
Da li je neko uporedio kvalitet slike eon box vs d3i. Ja sam uporedio d3i i eon app preko mi box S i to je nebo i zemlja . Mnogo bolja slika na d3i. Verujem da je na eon Box bolja ali baš da je bolja nego na d3i nisam baš uveren totalno .

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
To je zato sto ti je Mi Box S vezan direktno na TV, a ima taj problem sa deinterlacing-om. Ako imas AVR vidi kako ide preko njega. Naravno daleko od toga da je ovo resenje za 95% korisnika koji hoce plug & play. Kod mene je zbog Denon AVR-a koji je izdmedju box-a i TV-a slika bolja - tj. HD kanali su potpuno isti kao i na D3i. SD kanali su nesto losiji tj. krzava su slova malko na 46" TV.
 
Kaze kolega na RtV forumu sledece
dvb-t manijak je napisao(la):
6bRscds.png

Prvi levo je postojeći EON hibridni (Dvb-C + IPtv) STB
Drugi sa leve je nov EON uređaj, koji je čist IPtv i koji se najverovatnije sprema kao jeftinija alternativa za varijantu "EON van SBB mreže".
O ostala dva drugi put :)
 
HDMI shamanNS je upravu ograničeno je na samo 1 aktivan uređaj.
8BAzq6L.png

A i što se tiče dodatnih total boksova ni tu nije baš sve tako bajno i tu ima taksi i mesečnih renti
ZwHB1QJ.png
Telefonom sam dobio info da mogu 3 u isto vreme.Očigledno da nisam dobio tačnu informaciju.
 
Nazad
Vrh Dno