Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

moras otici u podesavanja >instaled app >poco launcher uninstall updates


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Odradio u launcheru clear data, i proradilo je.
Nemam pojma, sta se desilo.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
ima neki problem za zadnjim update poco laun.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel moze neko da mi kaze ko je uzimao u Vipu da li je telefon bio u celofanu? Isao sam malopre do Vipa i vade mi telefon koji nije u celofanu, unutra je sve ok, folija na ekranu. Kazu svi su im dosli tako bez celofana. Jel postoji razlog da brinem, i da je moguce da tako prodaju telefon koji su ljudi drndali u izlogu?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Као ни са Ми8 на Ми9...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ne sme se zaboraviti da mi 9 nema OIS. Znaci, ako jos nesto dodaju na poco, a zadrze bateriju, prebice mi 9 po ledjima.
Na jednoj strani amoled i dizajn, a na drugoj strani baterija, sd slot, 3.5mm...pa koliku onda razliku u ceni smeju da naprave!? Morace da sakate taj poco nekako. Mozda da strada jedna kamera, sd, i 3.5mm. Ili da stvarno sakate osnovni hardver. Nece se naprodavati ljudima koji vec imaju f1, ali bolje i to nego da ubiju rodjeni flagship.
 
Jel moze neko da mi kaze ko je uzimao u Vipu da li je telefon bio u celofanu? Isao sam malopre do Vipa i vade mi telefon koji nije u celofanu, unutra je sve ok, folija na ekranu. Kazu svi su im dosli tako bez celofana. Jel postoji razlog da brinem, i da je moguce da tako prodaju telefon koji su ljudi drndali u izlogu?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ne brini, takav je i moj bio, sve je u najboljem redu. Svi telefoni po izlozima su imali skinute folije, ne verujem da mogu da se vrate a da ne primetis to.

Drustvo, da li ima smisla ostati na Global romu i ubaciti Franko ili Sphynx kernel? Pre svega zbog baterije, da produzim malo SOT, cini mi se da je losiji od poslednjeg 10.2.3.
 
Naručena MOFI case i CAFELE stakla pa da vidimo - ok je i fabrička futrola ali ne pokriva ćoškove ekrana pa da ne rizikujem ako ne moram :)
Takođe razmišljam da ga flešujem, možda Nitrogen rom, izgelda da baterija solidno gura - na stocku nemam nekih posebnih problema niti razloga da prelazim ali ne da đavo mira :D
(osim ako cjepidlačim baterija, znatno je bolja, ali nisam previše oduševljen koliko sam mislio da će biti razlika 4000 mAh naspram 3000mAh kod A1)
 
Poslednja izmena:
Poslednji stock stable kao da je dosta skratio trajanje baterije. Dok sam bio na beta, osetno je duze trajala.
 
trenutno sam poslednjoj stable verziji, kako mogu da instaliram open beta? Nema vise one fore preko check for update pa da izaberem zip.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kod mene je osetna razlika u bat medju A1 i F1. Ja ubijam baterije bez problema za dan i manje . F1 hoce da saceka vece i punjac , a A1 2x u toku dana

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
trenutno sam poslednjoj stable verziji, kako mogu da instaliram open beta? Nema vise one fore preko check for update pa da izaberem zip.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Kada udjes na update ekran, tapkaj po onoj slicici sa brojem 10 desetak puta, i trebalo bi da opcija choose package bude ponovo dostupna.
 
Wow, instalirao open betu nakon dugo vremena koriscenja stable verzijee.... Auu covece kako leti sve. Dok sam koristio stable verziju, kao fazon super sve radi... A kada sam presao na betu, tek sada vidim kako bi trebalo "super" da radi :) Prezadovoljan sam. I bas pomislio da ga menjam, ipak ostajem na poco loco...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Izgleda da postoji bug sa Adaptive battery i da to uzrokuje prasnjenje. Kada se ugasi opcija deluje bolje, videcemo danas. Ako ne, vraticu neku od starijih verzija MIUI. Jel mora da bude otkljucan bootloader za to?
 
Pazi se anti rollbacka

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk
 
Wow, instalirao open betu nakon dugo vremena koriscenja stable verzijee.... Auu covece kako leti sve. Dok sam koristio stable verziju, kao fazon super sve radi... A kada sam presao na betu, tek sada vidim kako bi trebalo "super" da radi :) Prezadovoljan sam. I bas pomislio da ga menjam, ipak ostajem na poco loco...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Odakle si skinuo update? Ja sam našao miui_POCOF1Global_9.3.21_eb8cb2202a_9.0.zip ali mi javlja da ne može da ga instalira kada idem preko 3 tačkice pa Choose update package. Jel mora da bude otključan bootloader? Da li mora iz recovery da se instalira?
f4befdfd57d0516c21ea008ef559991a.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ćao svima, na stock romu sam, kada na kameru uključim slowmotion ekran mi treperi... Isto je i na stock i na gcam... Ima li rešenja? [emoji4]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Rešenje je da promeniš osvetljenje, izađi napolje i probaj da li ima treperenja.
 
Ćao svima, na stock romu sam, kada na kameru uključim slowmotion ekran mi treperi... Isto je i na stock i na gcam... Ima li rešenja? [emoji4]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Tako radi, za slow motion ti treba puno svetla jer senzor snima ogromnom brzinom i cim je slabije osvetljenje videces to treperenje. Na svakom telefonu je tako.
 
Pobegao sam na los odmah pa me nije ni zanimala materija narocito. Pretpostavio sam da ga ima poco kad ga imaju i stariji modeli. Dobro je znati da ga nema.

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk
 
Franco kernel izašla nova verzija r21, standardno sa magičnim poboljšanjima. Šalu na stranu čovek zna posao, i jedan je od developera koji opravdano uživa solidan ugled. Neko je pitao da li da proba custom kernel na stock miui, neka proba, najbolje je tako i jedino će tako znati ima li razlike i koja/kolika je.
 
Nazad
Vrh Dno