Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Ja sam uzeo evropski ali ali nije punjac za nase uticnice. Do duse nisam ga uzeo novog, mozda je zamenjen. Ali ima u kutiji leziste gde leze fest.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nema poco za usa.

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk
 
Postoji i global verzija za Meksiko koju su prodavali preprodavci na KP i tu se u kutiji dobija type A punjač.
 
Da li neko zna neki dobar servis za xiaomi, zamena display-a je u pitanju, ima li neko preporuku...?
 
Bilo ko sa ekranom sa alija. Lak je poco za zamenu.

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk
 
Pa kapiram ja da ima, ali znate li neki okej servis koji ne dere ?
 
Da li neko zna neki dobar servis za xiaomi, zamena display-a je u pitanju, ima li neko preporuku...?
Jesi kupio display sam ili samo nosis fon u servis? Ako u servisu to radis drz sa dobro. Sam ekran na aliju je preko 40$. Ovde ne racunaj da ce ti ekran kostati toliko, samo vise od toga, plus ruke. Napamet pricam ali cenim da te nece kostati ispod 70-80e a mnogo ce ti reci i 100e. Ako nadjes ispod toga cenu ne razmisljaj uopste.
Ja sam izmenjao brdo toga prijateljima i kolegama.

Ako ti nije hitno naruci na aliju ekran pa neka ti zameni neko.

Edit: jos jednu stvar. Stakla na zamenskim ekranima u poslednje vreme su ocajna, kao da su od secera. Tako da znate da ako zamenite ekran mozete da racunate da moze i prvom najmanjem padu da pukne.
 
Poslednja izmena:
Najprodavaniji ekran na aliju je 25e. Nadji nekog da ti zameni, trazice ti svi 100e.

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk
 
SAVE_20190319_144457.jpeg

Evo ovako, u servisu mi traze 55e, ja ne znam nikoga, ako znate nekoga vi mi preporucite... ovo je slika, mislite da cs se siriti ? Inace gore je novo zastitno staklo.sa crnim ivicama
 
Ja bih mu zamenio bez problema, jedino je pitanje slobodnog vremena. I ovako popravljam telefone svim prijateljima i kolegama. To je daleeeeko jeftinija varijanta od servisa.
Treba malo prakse za neke stvari i treba biti bas bas pazljiv jer se malom nepaznjom napravi daleko veci problem nego sto je bio a onda ce servis da trlja ruke jer jedva cekaju da oderu nekoga ko je popravljao sam :d
I budite pazljivi sa baterijama, pre neki dan mi se zapalila baterija na p10 lite, samo sam je pipnuo, nisam jos ni krenuo da je skidam. Rizik uvek postoji.
I meni se desi da nesto syebem iako sam gomilu popravio. Svima se u servisu to desi i laze onaj ko kaze da se to ne desava. Zato servis naplati onako koliko naplati, da zarade ali i da pokriju trosak dodatnog problema.
Ja radim ljudima bez para pa znam kako je nezgodno kad se to desi.

Edit: Ti zbog toga hoces da me jas ekran?!? Ne zezaj covece. Ne bacaj pare. Moze jos 100 godina tako da traje ;)
 
Poslednja izmena:
Ja bih mu zamenio bez problema, jedino je pitanje slobodnog vremena. I ovako popravljam telefone svim prijateljima i kolegama. To je daleeeeko jeftinija varijanta od servisa.
Treba malo prakse za neke stvari i treba biti bas bas pazljiv jer se malom nepaznjom napravi daleko veci problem nego sto je bio a onda ce servis da trlja ruke jer jedva cekaju da oderu nekoga ko je popravljao sam :d
I budite pazljivi sa baterijama, pre neki dan mi se zapalila baterija na p10 lite, samo sam je pipnuo, nisam jos ni krenuo da je skidam. Rizik uvek postoji.
I meni se desi da nesto syebem iako sam gomilu popravio. Svima se u servisu to desi i laze onaj ko kaze da se to ne desava. Zato servis naplati onako koliko naplati, da zarade ali i da pokriju trosak dodatnog problema.
Ja radim ljudima bez para pa znam kako je nezgodno kad se to desi.

Edit: Ti zbog toga hoces da me jas ekran?!? Ne zezaj covece. Ne bacaj pare. Moze jos 100 godina tako da traje ;)

Ne da menjam, ali ako se prosiri, moram imati alternativu, je l.okej da zovem tebe ako se prosiri onda
 
Ma nece da se prositi, sta ti je. Sve i da se prosiri, dok ti sljaka digitajzer (dok ne zeza touch) mozes ga koristiti najnormalnije, jedino ce ti se videti crta na staklu. Display ce dole raditi najnormalnije. Ako ti pukne slobodno kupi drugi, pa cu ti zamenicu kad budem imao malo vremena.
Stvarno to nije nikakva nauka, jedino s brojem odradjenih telefona to vremenom ide lakse i brze.

Tapatalk from Poco loco
 
Jel uzeo neko skoro poko? Ako jeste koji je datum na kutiji? Pitam zbog onog problema sa ekranom. Citam da su u trecoj seriji to sredili. Trebalo bi da je nakon oktobarskih verzija ok.
 
Koja god serija da se uzme, taj "problem" sa ekranom se ne primećuje.
 
Koji problem?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Isijavanje u uglovima ekrana. Pisali su i ovde na tu temu. Desavalo se sa prvom serijom od jula, a nakon toga su iz xiaomi tvrdili da je softverski problem da bi na kraju ubacivali kvalitetnije displeje.
https://www.gizmochina.com/2018/09/11/xiaomi-poco-f1-screen-bleeding-issue-appears/
https://forum.xda-developers.com/poco-f1/how-to/talk-batches-september-october-t3862988
https://en.miui.com/thread-5122487-1-1.html
Uglavnom serije jul-septembar
Zato me i interesuje ko je skoro uzeo kod nas,da li je novije serije.
 
Poslednja izmena:
09.2018 nema problema

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Neko je nedavno uzeo i napisao recenziju ovde. Rečeno je da se to probijanje vidi samo na nekoj sivoj pozadini.
 
Da bi se videli efekti probijanja ljudi su morali da obezbede posebne uslove. Koliko se secam potpuno mracna prostorija i koliko sam video crna pozadina. Znaci cak i na primercima sa problemom nije lako (ili u ogromnoj vecini slucajeva nemoguce) primetiti. Ja sam moj primerak kupio negde u septembru i padalo mi je na pamet da probam da testiram, ali me na kraju mrzelo jer cak i da problem postoji ja ga ne primecujem u svakodnevnoj upotrebi. Inace dosta citam nocu po mraku a sve mi je namesteno na dark mode (sta vec moze) i nemam problema. Ono sto naravno primecujem je da je citanje na Galaxy tab S2 tabletu sa SuperAmoled ekranom mnogo prijatnije za noc i mracnu prostoriju nego na Pocu. Ali slicno je sa svim LCD ekranima nije tu Poco nista posebno los.


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Upravo to. I ja sam primetio probijanje negde posle mesec dana korišćenja, kada je neko ovde to primetio i onda sam ja hteo da proverim. I trebalo je baš da podesim uslove da bih primetio. U svakodnevnom korišćenju se ne primećuje. Isto i sa touch lag, potrebno je baš stvoriti takve uslove da se primeti, dok se u svakodnevnom korišćenju ne primećuje. Najviše pri kucanju, a s obzirom da ionako grešim pri kucanju na bilo kom telefonu, ovde mi to nije nešto novo. Isto kao što neko primećuje nekakvu nesimetričnost sa ivicama, ja to ni ne vidim s obzirom na visinu ekrana, tako da mi ne upada u fokus vrh i dno ekrana i ta nesimetričnost.
Telefon generalno ima tako sitne probleme da to uopšte nisu problemi jer se jedva primećuju.
 
Ja sam napisao da se vidi probijanje u nekim uslovima. To sam primetio pri podešavanju telefona na sivoj pozadini, onako jedva primetno. Mrak u prostoriji siva pozadina i onako iskosa, čak sam jedini ja to primećivao ukućani i društvo nije primećivalo ništa.
Sada to ne primećujem, stvarno je zanemarljivo definitivno. Moj primerak je iz 01.2019.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Rdjavom korisniku i osvetljenje smeta. :) Meni je 10.18. i imao sam malo problema sa touch lag-om, ali mi deluje da je to dosta sredjeno u poslednjem stable update-u.
 
Nazad
Vrh Dno