Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

I primetio sam da swipe gestures nekada za back hoce da zakoce.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
S tim nemam problema. Spustio sam na minimum one vrednosti i radi super.
 
Imaš u podešavanju svake od tih aplikacija da isključiš preporuke. A za ostale stvari blokada... ili adaway ukoliko imaš root.

Bacila je svemir zeku
Gde se nalazi to u podesavanjima, ne mogu da se setim ?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Gde se nalazi to u podesavanjima, ne mogu da se setim ?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Udjes u aplikacije i nadjes recommendations to je njih naziv za reklame. Ali ćeš ih sve jedno imati. Ja sam primetio da na note 5 ima daleko više reklama nego na 5 plus. Ne kontam u čemu je fora

A imaš i način da obrišeš msa pa da vise nemas reklame uopšte. Ukucaj u Gugl xiaomi fastboot tools


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moze neko ko je narucivao i menjao ekran na RN5 Global verziji, da mi posalje link u PM ili ovde da postavi?
Unapred hvala
 
Masik X 3.0 whyred, koristi li neko?

Takodje, koji su vam senzori? Moja zadnja je Samsung a prednja Omnivision, zato i puca djubre od kamere na gcam :[
 
Pokusavam da povezem telefon na Mi Drop,ali nikako da se poveze,cini mi se da sam i ranije imao isti problem pa nisam nesto ni pokusavao da od tada.
Ista je WiFi mreza,ali onaj ftp mozda nesto zeza.
 
Da li neko od vas na custom romovima ima problem sa jacinom tona u slusalici prilikom razgovora, tj da je ton jako slab i ne moze da se pojaca ?
 
Pokusavam da povezem telefon na Mi Drop,ali nikako da se poveze,cini mi se da sam i ranije imao isti problem pa nisam nesto ni pokusavao da od tada.
Ista je WiFi mreza,ali onaj ftp mozda nesto zeza.
Meni isto, piše unknown ssid, možda zbog toga zeza, verovatno bug u aplikaciji.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Moze li neko da mi posalje link verzije gcama koja najbolje radi na redmi note 5?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
@coavaskc96, hajde molim te sibni mi link za gcam. Nasao sam neku, ali zabada kada prebacim na prednju kameru.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel postoji neki način da otključam bootloader na rn6 preko mog naloga na daljinu? Zeznuli smo naloge jer je nalog povezan sa istom brojem kao stari na kome je zaboravljena šifra. Sad ne prihvata lozinku na novom broju, neće da pošalje kod.

Bacila je svemir zeku
 
Nema veze koji je nalog,ceka se pa se ceka. 4 bootloader a sam otkljucao sa istim nalogom ali sam za svaki uređaj morao cekati .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovde je problem što ne može broj da se verifikuje. Nigde se nije čekanje spominjao. Da nismo propustili neki korak? Skinuli smo mi unlock i na drugoj stavki stane. Ja sa rn5 ne čekah ništa.

Bacila je svemir zeku
 
To vec ne znam,rn5 sam terao stock ali kad sam ga prikljucio na mi unlock, 150 sati bese vreme cekanja. Broj nisam nikad verifikovao jer ne verujem bas kinezima tako da nisam nikakve njihove servise koristio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nikakvo čekanje se nije prikazalo, samo na drugoj stavci kaže da nije verifikovao broj (to je valjda sad nešto novo). Uđemo u developer opcije verifikujemo šta treba preko mobilnih podataka, opet neće. Sad promenimo broj ali ne šalje kod za verifikaciju. Dal je moguće da su počeli da smaraju kao huawei sa glupostima oko otključavanja?

Bacila je svemir zeku
 
Selfie nece da okine sa hdr+ i nece da okine selfie portret uopste.. Ima li neki fix za to? :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Vratili su AOSiP za whyred. Po meni najbolji custom AOSP rom za nas model. Fluidniji nego Havoc official ili Pixel Experience CAF. Sve stock sam koristio, samo animacije (kao i na svakom AOSP) stavim na 0.75x.

Link ka najnovjoj verziji:
AOSiP-9.0-Official-whyred-20190310.zip

Changelog:
Latest Derp Kernel compiled with AOSP Clang 9.0.1
Fix USB connection issues incase some guys faced

Translation import
Some APN fixes and updates
Disable tether provisioning for all devices
Remove unused resources in various areas of the system
Add Changing Started and In Call notification to audiopackage
Remove search bar style on dark theme
Accept .opus media files
Some SEPolicy fixes
Gallery fixes
Update timestamp logic for timezones
Fix cases when dark theme overrides black theme
Enable second sim ringtone only when a second sim is inserted
Some WiFi fixes and improvements
Fix suggestion card background in BlackAF
Don't add unneeded "Advanced" section in Network page
Add changes related to high framerate in camerasource
Some Bluetooth fixes

Prednja kamera radi sa BBD patch-om 4.0. Licno koristim (i na MIUI uz BBD) Arnova verziju v8.3b1

Pa ko hoce moze da proba.
 
Objasnite malo kako idu ti patchevi i to, kako se instalira. Da stavim i da ne diram vise to. :D I kada koristiti gcam umesto stock kamere. Jel bolja u svim segmentima?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Vratili su AOSiP za whyred. Po meni najbolji custom AOSP rom za nas model. Fluidniji nego Havoc official ili Pixel Experience CAF. Sve stock sam koristio, samo animacije (kao i na svakom AOSP) stavim na 0.75x.

Link ka najnovjoj verziji:
AOSiP-9.0-Official-whyred-20190310.zip

Changelog:
Latest Derp Kernel compiled with AOSP Clang 9.0.1
Fix USB connection issues incase some guys faced

Translation import
Some APN fixes and updates
Disable tether provisioning for all devices
Remove unused resources in various areas of the system
Add Changing Started and In Call notification to audiopackage
Remove search bar style on dark theme
Accept .opus media files
Some SEPolicy fixes
Gallery fixes
Update timestamp logic for timezones
Fix cases when dark theme overrides black theme
Enable second sim ringtone only when a second sim is inserted
Some WiFi fixes and improvements
Fix suggestion card background in BlackAF
Don't add unneeded "Advanced" section in Network page
Add changes related to high framerate in camerasource
Some Bluetooth fixes

Prednja kamera radi sa BBD patch-om 4.0. Licno koristim (i na MIUI uz BBD) Arnova verziju v8.3b1

Pa ko hoce moze da proba.

Koje gapps koristiš za ovaj rom? Izgleda da smo izvisili za Android 9 na miuiu.

Bacila je svemir zeku
 
Objasnite malo kako idu ti patchevi i to, kako se instalira. Da stavim i da ne diram vise to. :D I kada koristiti gcam umesto stock kamere. Jel bolja u svim segmentima?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

BBD flesujem preko TWRP, instaliras gcam, das joj dozvolu da menja sistemska podesavanja i to je to. Imas nekoliko stranica unazad kacio sam sa sve linkom uputstvo, identicno je za MIUI i za AOSP samo je drugi patch. Nadji to ako te ne mrzi.

Sto se tice prednosti, selfie, zadnja kamera kao i video snimanje su mi bolji na gcam. Portret, panoramu i ostala cuda ne koristim pa ne znam kakva je situacija.

Koje gapps koristiš za ovaj rom? Izgleda da smo izvisili za Android 9 na miuiu.

Bacila je svemir zeku

Koristim Opengapps, nano paket zbog trusted face-a.

Otkud ti to za Pie?
 
Nazad
Vrh Dno