Šta je novo?

GeForce RTX 2000 Thread

590 je u manjem procesu a povecana potrosnja?
Nadam se da AMD ima keca u rukavu.
 
12nm je više novi stepping nego novi proces.

Ovo mi se sviđa:

https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-RTX-2070-AERO-ITX-8G/Overview

1024.png
 
Nisam pametan, pazariti MSI RTX 2080 Ventus OC za 620e ili cekati AMD?
 
Ne cekati AMD kada je high high end klasa u pitanju.
 
Jos jedna RTX kartica

NVIDIA Unveils the GeForce RTX 2060 Graphics Card -349$
The RTX 2060 is slated to come out on January 15, in a number of variants, and custom-designs from NVIDIA partners.
 
Ovo će biti prva RTX kartica koja će uz povećanu cenu doneti u svojoj klasi boost priblizno koliko je pascal doneo u odnosu na Maxwell.

Osim toga na CES-u najavljena podrška za adaptive sync monitore.

Takođe, Battlefield V dobija DLSS:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/geforce-rtx-games-at-ces-2019/

kao i još neke nadolazeće RTX igre (Anthem, Justice, Atomic Heart).

Živo me interesuje kako će to da radi. Konačno podrška za obe tehnologije u jednoj igri.

EDIT: Svi slajdovi sa CES-a:

https://www.anandtech.com/show/13791/nvidia-ces-2019-keynote-live-blog-starts-at-8pm-pt0400-utc
 
Poslednja izmena:
Nisam pametan, pazariti MSI RTX 2080 Ventus OC za 620e ili cekati AMD?

Recimo da trebas da uzmes za te pare. Mislim ja to gledam kao referentni PCB ako jeste uz investiciju vodenog bloka 119 eura.
E sada druga strana price. To je lepa cena kada gledamo koliko one kostaju. Ali u stvarnosti ti za 620eura kupujes GTX1080Ti performance sa 8GB memorije a ne 11GB.
Jos ako je neko ko dodaje vodeni blok to je vec lepih 750 eura za performanse koje su nama isporucene u prolece 2016, samo 3GB manje i neki RT koji je igriv verovatno na 720p na toj karti.


Neko je rekao da To ce biti prva RTX kartica koja ce doneti povecanje u odnosu na Pascal kao Pascal-Maxwell.
Nisam razumeo, koja je to karta. GeForce RTX TITAN donosi pola od toga.
 
Poslednja izmena:
Ovo je smesno u najmanju ruku. Tu mislim na najavljenu cenu...ok nije nesto sto je neocekivano.
Takodje misljenja sam da je ovo oko performansi cista sarena laza, da je taj performance bump realan mozda u 4k rezoluciji i to je to. A ova karta za 4k nije. Msm realno performanse na nivou ili iznad gtx 1070ti karte dok je rtx 2070 tu kao gtx 1080.... Nema od toga nista.
A i realno ovo kad stigne kod nas lagano 400e, a polovna (sa garancijom) gtx 1070 ide za 250e.

Ostaje da se nadamo da ce AMD prodrmati trziste kao sto je uspeo sa Ryzen procesorima.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice AMDa... Imao je 2.5 godine da izbaci 15% bolju kartu od GTX1080Ti, da naplati 700eura i da razbije od prodaje.
Da li je sposoban, da li moze jos vise? Da li ce on traziti prvi put 800-900? Da li ce izbaciti nesto slabije od RTX2080? Nema sanse da znamo sada.

Jednostavno neki ljudi nisu primetili, da sada vise nije visoka cena problem, nisu price ljudi koji nemaju pare pa im je sve lose, nisu price vlasnika starih generacija koje ne zele da naprave upgrade, nemaju pare. Ovo je model koji je cenovno ali i veoma bitno performansama oterao one koji su cekali novu seriju da kupe staru iako nisu planirali. Srecnije ljude srecem sa GTX1080Ti sa Ebay nego vlasnike RTX.

Ove godine nije bio slucaj "Ko ima da plati imace super stvar" ne ovo je trebalo izbeci, mislim na Turing.
Stavljaju ga medju najgore proizvode 2018 i uopste govore da je 2018 jedna od veoma losih godina za entuziajaste.
Na pocetku se cinilo drugacije ce biti.

Zamislite da su Shadows/Senke koje su nekada uzimale resursa sacuvaj boze, ubacili kao prednost samo jednog grafickog procesora,
najnovijeg modela i da drugi sa slicnim performansama ne mogu da podrze i ukljuce u igricama.
Ladno su uradili slicno, smislili par meseci pre lansiranja i dodali jos 200 na standardno povecanje.

Da je bar bilo ono... Joj kakva je, pogledajte performanse, pa to je skoro GTX1080Ti SLI, ma sta skoro, kao SLI, ali cena ubija. Ubija ali vredi.
Joj da joj padne cena samo i uzimam je cim se pojavi sledeca jer je mnogo bolja za 4K od Pascal. E to je oteralo vise ljude u GTX1080Ti nego sama cena.
 
Poslednja izmena:
Bilo bi super da je ovo istina videcemo kad stignu karte i testovi. A ako po obicaju AMD odgovori na ovo s velikim nista cena 2060 ce samo da raste, ovo im je samo pocetni udarac da se osiguraju na AMD odgovor pa kad ga ne bude bilo business as usual.
 
Takodje misljenja sam da je ovo oko performansi cista sarena laza, da je taj performance bump realan mozda u 4k rezoluciji i to je to

https://youtu.be/xKEwtY8udlw?t=355

Pauziraj i videćeš i7-7900X, 16Gb RAM, 1440p, High detalji.
Sad, uvek je moguće da NV laže ali ovo je zvanična prezentacija na kojoj lepo piše pod kojim uslovima porede 2060 i druge karte. Valjda nisu baš toliko glupi da baš toliko slažu, još pri zvaničnom otkrivanju proizvoda...

1070Ti se pojavila sa 450$ MSRP, ovo izlazi za 350$ za iste performanse. I cena će da pada, naravno (to dosta zavisi i od AMD-a). Kad uzmeš u obzir da je GDDR6 50-70% skuplja od GDDR5 samo za čipove (plus kontroler, prateća elektronika, hlađenje, prostor na PCB-u) i kao početna cena u proizvodnji - krajnja za korisnika je viša, da je Turing čip generalno veći od Pascala i koliko sada košta novi 1070Ti, ovo nije loše. Pod uslovom da će imati najavljene performanse, ofkorz.
Zato me i nervira kukanje po comment sekcijama...pljuje se po inerciji jerbo NVidia, bez ikakve perspektive.

Ne znam kakva čuda svi očekuju od AMD-a. Da izbaci nešto konkurentno u high endu neće sigurno. Da izbaci nešto sa GDDR6 ili HBM, neće biti jeftino kao u onim glasinama na koje se svi lože. Jedino što vidim da će možda sa 12nm konačno da konkurišu NV po efikasnosti i da imaju bolji odgovor za 1070Ti/1080 nego što su Vege, u smislu da će biti dostupnije i efikasnije od Vega. A po kojim cenama, samo Bog zna...
Ne znam kako ljudi ne kontaju da je RTG već godinama u rasulu i da je čudo što AMD uopšte ima grafičke karte da proda...
 
Poslednja izmena:
Stigli prvi testovi, u principu oko 10-15% brza karta od gtx 1070. Stim sto i to uzimam uz dozu rezerve dok ne stigne hw unboxed review. U odnosu na gtx 1060, to je prakticno 50%+. Opet sa ovakvom cenom, misljenja sam dobili smo nista za trziste, na kojem opet milion puta receno nema nikakve konkurencije...

@jurodivi
Zvanicne prezentacije i marketing kampanju kompanije koja izbacuje neku komponentu, nebitno o kojoj kompaniji je rec, odavno ne pratim.
 
Poslednja izmena:
Meni je interesantno koliko je 2060 blizu 2070-ke, i onda rupa do 2080...
 
Gamers Nexus review:

Performanse su tu...praktično se ne isplati kupiti 2070, overklokuješ 2060 i razlika je nekoliko frejmova, lol.

Linus:

Linus je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*. "Plaćate extra 100$ preko 1060 za RTX"...ne, Linuse, plaća se extra 100$ za popriličan skok performansi u odnosu na 1060 iliti 100$ manje od 1070Ti za iste performanse. Sad mi je drago što više ne pratim njegov kanal...

AnandTech: https://www.anandtech.com/show/13762/nvidia-geforce-rtx-2060-founders-edition-6gb-review
HardwareLuxx: https://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/grafikkarten/48121-rtx-fuer-369-euro-die-nvidia-geforce-rtx-2060-founders-edition-im-test.amp.html
 
Poslednja izmena:
Meni je interesantno koliko je 2060 blizu 2070-ke, i onda rupa do 2080...

Da to prvo upada u oci.

Realno sada kod nas treba juriti polovnjake, konkretno gtx 1070 za neki midrange build. A onda i gtx 1080 kada i ako se malo stabilizuju cene. Dok jos ima tih karti sa 2 godine+ garancije, ili bar 18 meseci.
 
Poslednja izmena:
To je već duže vreme slučaj, još otkako je krenulo mining ludilo...
 
Cekaju se GTX 1160 (ili kako vec), karte bez ray tracinga... :) Dakle, GTX 1070 ispod 300e.
 
Daj Bože, ako izbace kartu sa istim performansama kao 2060 za još manje pare, super.
 
To nema nikakve logike, al ajde super ako bude :d
 
Neverovatno sta oni rade, ja ovde ne vidim nikakav pomak u odnosu na 2016.god
Za istu cenu tipa RTX2060 za navodnih 350-400e vec odavno postoji GTX1070Ti od koje je cak i slabiji RTX..
 
Ne zaboravi i ti da i GTX 1080 Ti moze da se OC-uje i to debelo i onda RTX 2070 postaje besmislena ;)
Drugo, ukljuci i faktor cene pa vidi koja je karta isplativija u svakom pogledu ;)

Ne može 1080ti puno da se OC (jedino ako misliš na flešovanje Asusovog BIOS, al to su promenljivi rezultati i ishod je neizvestan za 99 posto korisnika). EVGA-ine kartice taj BIOS ne prihvataju uopšte, tj kartica uopšte nije stabilna, temperature idu u nebo.

Faktor cene, to je bar lako ;)

500e za novu RTX 2070 u odnosu na 400e mužene GTX 1080ti (vlasnici ih obično ne kupuju za gledanje, već su kopali ili se izigrali). Bez dileme bih uzeo GTX 2070.
 
Baš tako. Neka 2060 bude 400-420€ u Evropi...toliko sada traže za polovne 1080. Ako treba da biram između nove karte koja je zamalo dobra kao 1080 ili polovne 1080 koja je marginalno bolja i koja će eventualno izgubiti podršku, ja ću uzeti ovu novu.
 
Poenta je da je i GTX 1080 preskup, zato sad i ne cudi cijena RTX 2060 od 349$ jer moraju se prodat zalihe stari kartica koje su nastampali za potrebe mininga. Valja utrpat te stare kartice lako ce nvidija kasnije ako prodaja ne bude isla da skrese cijenu RTX 2060 i ostalim karticama iz RTX serije.

Malo sam prelistao testove RTX 2060 konkretna kartica sa stanovista performansi ali ovaj segment kartica nije trebalo da prelazi cjenovni rang od 299$. Vjerujem da ce AMD izbaciti nesto konkurentno RTX 2060 i natjerat nvidiju da skrese cijenu ispod 300$.
 
Nekada je ovaj segment bio 199$ msrp, ne toliko davno, 249$ je po misljenju ok u nekoj normalnoj prici/situaciji. Sve preko toga je kriminal, ali dobro to je samo moje misljenje.
 
Ja nemogu da verujem koliko ljudi ovde se pomirilo sa ovim skokom u ceni svih segmenata Nvidia karti, jos napadaju ljude koji kazu da su preskupe...
Kako moze biti OK za mid segment kartu da bude 400+ eur... Vec je 1060 bio preskup sa svojih 300+ eur... Ako ovako nastave sledeca generacija ce da krece od 500e...

Da AMD nije usro motku sa Vegom skroz bi druga prica bila, ovako tuga :wall:
 
Nazad
Vrh Dno