Šta je novo?

GeForce RTX 2000 Thread

Najvise me zanima pozicioniranje buducih GTX karti spram RTX.

GTX2050
GTX2050Ti
GTX2060
----
RTX2060
RTX2070
RTX2080
RTX2080Ti

Verujem da cemo imati 2060 u GTX i RTX izvedbi. Koja ce biti razlika u ceni i kakve ce biti performanse u non-raytracing situacijama izmedju te dve. To mi je sad enigma.

Mozda bude GTX2060 slican sa RTX2060 po performansama, ali sa izostankom raytracing ekskluzive. U tom slucaju moze kostati $50-70 manje.
A moze biti i da RTX2060 bude allaround bolji i superiorniji cip, pa bi i kostao $100+ vise od GTX izvedbe. Time bi popunili eventualnu rupu izmedju GTX2050Ti i RTX2060 o kojoj DAS prica.
 
Bas me zanima koliko ce jaka biti rtx2060 6gb tj dal ce biti jaca od 1070 ti, treba mi krstena grafika za 1440p jer gtx1060 sto imam bas i nije za to.. pa ako ova bude imala neku normalnu cenu do 300e mislim da ce mi to biti sledeca kupovina
 
Cisto sumnjam da ce biti jaca od 1070Ti, mozda tu negde da parira sa obicnom gtx1070 ...
 
Ko zna, mozda su cak i dosli na ideju da izbace 2080ti cipove i sve ispod nje bez RTX jezgara za ~800€, moze im se jer je 1080ti stock otisao. Zali boze onih koji kupise 1080ti, sace da placu xD

Zasto ce da place onaj ko je kupio GTX1080Ti? Recimo ja.
Sto sam ustedeo 700e kupivsi klokovani Poseidon sa 21 mesec garancije za 580e pre 2 meseca?
Mislis trebao sam da platim plus cenu i9-9800X za 29% vece performance racunajuci 100MHz klokovani Founders Edition.
Realno koliko neka budzet varijanta najmanje 580+ dodatak najmanje 700e sa 100MHz nizim klokom od NVIDIA RTX2080Ti FE moze da bude brza od mog klokovanog Poseidona.

To sto ce NVIDIA novo da izbaci novo je neki medium segment, slabiji modeli za ljude koji nemaju pare za RTX2080/2080Ti.
GTX1080Ti FE je 19% slabija nego sto bi bio RTX2080Ti FE neklokovan.

Video sam coveka koji je prodao GTX1080Ti i dodao 750$ da kupi RTX2080Ti i raduje se.
Jos malo pa i9-9900K i cela dobra ploca, zasta?

Ja sam GTX1080Ti otpisao kao kartu, skupio 800e za neku novu bolju kartu za 4K, sa mogucnoscu da dodam 50-100e za nesto bas ekstra.
Bukvalno do zadnjeg dana govorio svuda Ma bice dobro, nikada nas nisu ispalili.
Mene je RTX2080Ti naterao na GTX1080Ti. Nije me samo cena njegova naterala. Sa identicnom cenom i 55-60% performansi ja bi sacekao da mu padne cena.
Zasta normalan covek da ceka sada, da ceka 18 meseci da kupi 25% bolju kartu nego GTX1080Ti koji moze da kupi sada. Da li znate da je GTX1080Ti bio 83% jaci od GTX980Ti.
Zbog toga sam i cekao novu seriju sa misljenju da im platim i 900e za neku budzet varijantu nekog 55-60% jaceg monstruma.

Nikada ljudi nisu imali bolju priliku nego da za 500e kupe kartu koja nije ni 30% sporija od najnovije kojoj cena ide 1200-1300-1400e.
To ne moze nikako lose da bude. Da bi ti ljudi bili razocarani NVIDIA mora da izbaci RTX2080Ti performanse za 750$ cak ni tada to nije nista strasno.
 
Poslednja izmena:
O Vlado(da, taj Vlada), rešio si da se registruješ. :D

Kad stiže GTS? Uporedi temp sa EK PE koji toliko pljuješ. :p
 
Cek, to ONAJ Vlada iz Bench vesti komentara? :)
 
Preporučena cena od 349$? Divota. :S: Zbogom nekadašnjem srednjem segmentu. (200$ - 250$.)
 
Eh kad bi mi mogli da je kupimo za 350$ u Srbiji kod nas ako bude ispod 500 evra...
 
Ljudi, molite Boga da AMD izbaci nesto ili ce cene otici jos gore.

Tapatalk from Poco loco
 
Dobro, ne sprdaj se sad. To je smejurija. Mislio sam na nesto ozbiljnije. Ako je 590 jedini odgovor koji imaju onda mozemo da se slikamo.

Tapatalk from Poco loco
 
Ja zbog toga uzeh rtx. Od AMD-a kako sam skapitao nema ništa do sredine ove godine...

Zapravo, ne bi me čudilo da za mesec dva rtx dodatno poskupi
 
Da ovo je prva godina da ni ja nisam mogao da kupim graficku segmenta kao uvek, stim sto me tesi to da ne gledam u nekog monstruma 70-80% jaceg kao kada se pojavio Pascal posle Maxwella.
E tada bi mi bilo gore verovatno, mada u takvoj situaciji ne bi uzimao 1080Ti nego bi znao sta cekam da padne cena.

Ovo je razlika izmedju mog Poseidona i baznog modela RTX2080Ti.
Najbolja N3B Parka koju pravi Cockpit (Avirex) u Americi rucno od materijala iz Amerike. Sa pravim krznom oko kapuljace, ne vestackim.
Jakna za 10 godina. Da je toliko velika razlika izmedju tih cipova da se odrekne neko toga ili slicnih stvari, tesko.

https://www.cockpitusa.com/n3b-long-parka-4660

Pazite sledecu stvar, AMD koliko god da je slab i izbacuje nebuloze sada pred njim vise nije znacajno tezak zadatak kakav bi bio da je NVIDIA nastavila sa pomakom koji je sledila prethodnih godina. Zahvaljujuci slabom odskoku performansi RTX2080Ti
AMD trebad a izbaci samo 15-20% jacu kartu nego sto je NVIDIA imala 2016 da bi bio konkurentan sa 1300 eura vrednom grafickom.
Samo 10-15% jace od GTX1080Ti i cena RTX2080Ti ide dole za 300 eura, jer ce imati kartu tik uz RTX2080Ti.
 
Poslednja izmena:
Dobro, ne sprdaj se sad. To je smejurija. Mislio sam na nesto ozbiljnije. Ako je 590 jedini odgovor koji imaju onda mozemo da se slikamo.

Tapatalk from Poco loco

Pa RX 590 je imao zvanični launch, isto kao i RX 580. Skoro pa polovina launch-ova u poslednjih nekoliko godina im je rebrand. Kratkoročno to može da bude zanimljivo ukoliko je price/performance dobar (ne u slučaju RX 590) ali dugoročno to koči industriju.
Uzmi za primer GTX 1080 Ti, kada je izbačen ljudi su se žalili da je skup. Međutim nakon Turing launch-a, svi se ubiše da pribave GTX 1080 Ti. Isto tako može da bude sa RTX 2080/Ti, pogotovo ako RTX zaživi kako treba u većem broju igara. Ili može da se desi refresh RTX serije u 7nm uz nižu cenu.

Što se tiče AMD-a, ove godine je realno očekivati Navi performansi Vega 64 / GTX 1080, dakle nešto što već treba da bude mid-range za 2019 ali svakako ne po ceni koju je širio AdoredTV, npr:

RX 3080 8GB (15% faster RX Vega 64) $250 150watts

Jednostavno nije realno da 6 meseci nakon RX 590 izbace jeftiniju kartu a 50-60% bržu. A 150W potrošnja tek nema smisla.

Nadam se da ćemo saznati više za koji dan na CES-u.

EDIT:

Samo 10-15% jace od GTX1080Ti i cena RTX2080Ti ide dole za 300 eura, jer ce imati kartu tik uz RTX2080Ti.

10-15% ?
Jasno mi je da želiš po svaku cenu da opravdaš svoju kupovinu ali RTX 2080 Ti je u 4K brži od GTX 1080 Ti za 35-40%, posmatrajući oba FE modela.
 
Poslednja izmena:
Nije realno da se rtx omasovi u igrama tako brzo. Broj karata sa rtx-om je smesan, samo mozda neki top naslovi sa ogromnim razvojnim timovima mogu sebi da priuste da "gube vreme" na to jer ce im to biti odlicna reklama, ovi manji ce to verovatno preskakati. Dok se to omasovi proci ce par godina. Kad kazem omasovi mislim na bar 10 naslova.
AMD je u u problemu vec nekoliko godina ali ocekujem da naprave neko ludilo. I sa procesorima su se primirili i krenuli od nule, graficke bukvalno izbacuju rebrand sano danpokazu da su zivi ali kapiram da su krenulo od nule i da prave nesto dobro. Samo da bude konkurencije jer je trenutna situacija krajnje nezdrava.

Tapatalk from Poco loco
 
Nama ovde to nista ne znaci i da ima konkurencije jer mi nikada ne osetimo pad cena. Ono sto uvezu po ceni kad izadje to ti je pa kad izadje nova serija stare povuku.

Ono sto nas u Srbistanu moze da spase je jedino da AMD izbaci nesto jako povoljno novo, nevazno dal je rebrend ili nova grafika jer ono sto oni imaju sada odnos cena/kvalitet se ne isplati u odnosu na Nvidiu. Pa onda to da "povuce" Nividiu da izbaci ili taj 1160 za "siromasne" ili 2060 (sa ili bez RTX) kao odgovor. Dok se dogega do nas uracunas PDV i "ugradjivanje" pa da ispadne oko 500e.

Jer evo gledam sad...znaci recimo Zotac graficke imas 1060 6Gb za 30 000+ pa skuplje 1060 pa sledeca karta je 2070 najjeftinija 70 000din....znaci prazno od 40 000 u cenovnom rangu za Nvida karte. Kod nas nema trenutno nista da popuni taj sada "srednji" segment koji se popeo na 400-500e (trenutnu AMD ponudu ne racunam u ozbiljnu konkurenciju) Imas samo 1060 ili da dajes po 100 000 na RTX
Madjare i polovan krsh koji rudario isto ne racunam a i oni nisu nesto jeftiniji.
 
Poslednja izmena:
Zato će Intel da upadne u tu "rupu" kao car!
 
Hoce, intel je opste poznat po value/$ proizvodima i dobrom odnosu prema kupcima :D
 
A šta očekuješ? Da izbaci GPU od $1000? Kakav bi to bio ulazak na tržište? Valjda tamo rade pametni ljudi, kad imaju toliki profit godišnji...
 
Mislim da intel nece nista uspeti uraditi prvi par godina, jednostavno nvidia sada ima apsolutni monopol na trzistu a i svi proizvodjaci igrica guraju na stranu nvidie. I da radeon uradi nesto cene se sigurno nece mnogo promenuti na trzistu a posebno u Srbiji.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
nVidia da stoji sama na vrhu, a AMD i Intel borba u ostalim segmentima... I svima nama lepo. Pardon, lepse nego sad.

vI8DM0u.gif
 
Nije realno da se rtx omasovi u igrama tako brzo. Broj karata sa rtx-om je smesan, samo mozda neki top naslovi sa ogromnim razvojnim timovima mogu sebi da priuste da "gube vreme" na to jer ce im to biti odlicna reklama, ovi manji ce to verovatno preskakati. Dok se to omasovi proci ce par godina. Kad kazem omasovi mislim na bar 10 naslova.
AMD je u u problemu vec nekoliko godina ali ocekujem da naprave neko ludilo. I sa procesorima su se primirili i krenuli od nule, graficke bukvalno izbacuju rebrand sano danpokazu da su zivi ali kapiram da su krenulo od nule i da prave nesto dobro. Samo da bude konkurencije jer je trenutna situacija krajnje nezdrava.

Tapatalk from Poco loco

Što se tiče RT-a, zapravo bi trebalo da olakša rad developerima u odnosu na klasične metode renderovanja (npr. GI i screen space reflections sa 'fejkovanjem' sa izvorima svetla). Ali obzirom da u ovoj situaciji rade i jedno i drugo, onda si u pravu, da je potreban dodatni effort da se implementira RTX.

Od AMD-a nekako očekujem 7nm kartu u obliku Nano sa perfromansama RTX 2070+ i normalnom potrošnjom. Samsung sada nudi odlične televizore sa HDR-om, Freesync/VRR-om kao i malim input lag-om, koju praktično postaju veliki monitor (npr. QN65Q9FN) tako da bi neki mali PC sa takvom nekom kartom bio odlična kombinacija sa sličnim tv-om.

Usput, navodno naterali Battlefield V na Volti sa RTX-om:

https://wccftech.com/titan-v-high-fps-battlefield-v-rtx/
 
Nazad
Vrh Dno