Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Takav uredjaj je svakako komplikovaniji za usavrsavanje, proizvodnju, ugradjivanje... Veca je verovatnoca da ce se komplikovaniji uredjaj pre pokvariti pa ce u startu biti skuplji jer se uracuna kompenzacija a sama proizvodja ce biti daleko skuplja zbog manjeg obima proizvodnje jer nema svako potrebu za takvim uredjajem. Zato ururu sarara na kraju kosta 300K kod nas. Na stranu sto smo mi jadno trziste pa se tako skupi uredjaji jako retko prodaju.

Tapatalk from Poco loco
 
Za kućno korišćenje su split-sistemi najjednostavnije i najjeftinije rešenje, kome treba i ventilacija ili druge funkcije, postoji gomila različitih rešenja, multisplit klime, sistemi vazduh-voda, kanalski sistemi itd, po adekvatnoj ceni, naravno.

Što bi rekli u onom vicu 'Nije ovo skupo kćeri, no si se loše udala'.

Pošto znam da svi vole Toshibe:
http://toshiba-klima.rs/toshiba-kat...o_air_resenja_za_pripremu_vazduha_2015_16.pdf
 
Poslednja izmena:
Tačno za 2009 ali sad je prošlo 10 godina. A sad svi koji tvrde da su Daikin i Gree isto nek mi pokažu jednu Daikin klimu sa Gree kompresorom ili obrnuto. Znači mora da piše Gree made in PRC, to je Gree kompresor. Dali možete da zamenite elektroniku iz jedne Daikin klime da pasuje na Gree? Ili obrnuto? Navedite mi jedan model Daikin klime koji izlazi iz Gree fabrike ili obrnuto? Evo dopuštam da mi se to dokaže ako je tačno onda sam ja pogrešno obavešten a ako nije onda se ovde ne zna šta je to strateško partnerstvo, a to već nije tema foruma.

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
Prave zajedno klime, niko nikada nije tvrdio da su iste klime?

Drugo, kada ti je vec toliko bitno da se informises, dovoljno je bilo samo da procitas sta pise i ukucas te 2 zajednicke kompanije u Google.
Ali je ovde odavno fora da se prica napamet i da se prica samo da bi se pricalo, cinjenica bez.

http://www.gd-mold.com

A posto te ne mrzi toliko da pises, a mrzi te da procitas 20 recenica i da otvaras linkove, evo i slike.

b7993404d50a0ee412466097eb86626a.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
E baš ti hvala na linku, kad se dokopam kompa ima da ga skroz pregledam, obećavam. A sad sa tableta koliko vidim oni prave delove za automobilsku industriju. A od kućnih klima o kojima mi ovde pričamo zajednički prave ventilator spoljne jedinice. Ali nema veze, ako se dokaže da ta fabrika proizvodi kopresore za home split sisteme Daikin koji se ovde prodaju..onda Daikin veoma rizikuje da ne uđe kod mene u kuću.

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
 
Gde li ti to vide...

Prva:
Zhuhai Gree Daikin Device Co. Ltd. operates in mechanical equipment manufacturing businesses. The Company produces compressors, compressor bearings, controllers, and motors. Zhuhai Gree Daikin Device conducts businesses in China.

Druga:
Zhuhai Gree Daikin Precision Mold Co., LTD (“GDM”), a large joint venture (Chinese-Japanese) professional precision mold company, was founded by Zhuhai Gree Electric Appliances Co., LTD and Japan Daikin Industries Co., LTD in March of 2009. The company is engaged in manufacturing precision mold, developing and producing tooling and providing sales and after-sales services.
Covering a land area of 40,000 ㎡, GDM is conveniently located in the riverside of Qianshan in Zhuhai. It has US$57,958,700 registered capital (about RMB 395 million), in which Gree Electric Appliances takes 51% and Daikin Industries takes 49% of the shares respectively. In 2014 year, the total sales volume was 0.36 billion. At present, the total employee number is nearly 500 with over 50% staffs holding college certificate.

[http://www]Zhuhai Gree Daikin Precision Mold Co., LTD

[http://www]Gree Electric Appliances Inc. of Zhuhai




Druga firma proizvodi kalupe, naravno da nece proizvoditi samo kalupe za klime :)

Evo i sa Daikin sajta:
Pogledajte prilog 263319
 
Poslednja izmena:
Daikinovi chilleri nemaju blage veze sa Daikinom osim nalepnice.
Sigurno da nisu ni svi splitevi njihove proizvodnje nego ih neko pravi usluzno ili su kupili neku fabriku pa stave svoje ime. Nije to nikakvo cudo to svi rade.
Prisutni na ovom forumu zaboravljaju da kod Daikina Toshibe Mitsubishija kucni split sistem nije primarni proizvod niti je osnova klimatizacije pa dobro ruku na srce jeste ali u kini gde i ostaje 90% kod njih proizvedenih split sistema.
 
A ne ne ne ne, ja sam u pravu. Oni ne prave zajedno split klime, a to je poenta mog prvog posta. Stalno se propagira kako je Gree u stvari Daikin i kako oni zajedno prave klime a to se i iz ovih linkova vidi da nije istina. To partnerstvo nije isto kao što ga imaju Fujitsu i General. Ovo nema veze sa tom pričom.
Inače ja planiram da za matore uzmem jedan Gree ili Mideu inverter, zašto? Zato što Gree ima grejač kompresora a japanac nema. Zato je to bitno? Zbog načina upotrebe klime, oni će klimu paliti ujutru i oko podne gasiti, japanac ne verujem da bi izfržao takvo mučenje a Gree ima grejač koji nebi dozvolio da se ulje stvrdne na minusu i kompresor startuje bez problema. Za Mideu ne znam da ima ovu opciju.....
Šta vi mislite o pvom problemu: svaki dan pale i gase klimu? Jel tu ima još neka pametna opcija osim ove....

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
 
Tačno za 2009 ali sad je prošlo 10 godina.
Zasto mene citiras, ja se slazem sa tobom :)
Nisam u toku, došao sam ovde da se informisem, da me neko uputi da ne "bauljam", ali prosto ne mogu da verujem da nemaju proizodjaci sluha za potrebe tržišta ( ili je sve toliko plastično : daj jeftino da hladi i greje, nebitno kakav vazduh) da saberu 2 i 2, da uz klimatizaciju ide i ventilacija, a da možda nekom iz više razloga ( buka, temperaturna razlika, različit kvalitet vazduha) ne odgovara da "jednostavno" otvori prozor... Mislim, wtf? Jel to toliko skup sport da se u jednom uređaju nalaze ove opcije??? Moraću da tražim onda druga rešenja, kontao sam da možda može neka 12ica, ili čak 9ka oko 1k eur da ispuni neke moje potrebe, ovo je za neke naše standarde meni nerealna cifra za klimu kakva bi u stvari trebala svaka da bude.
Kod nas je cak i dobra cena izgleda:
https://geizhals.eu/?fs=daikin+ururu+sarara&in=
Ja bi rado dao tih 1000e da moze neka OK 12/18ca uz odlicno hladjenje da i radi ventilaciju, ne mora uopste da greje. Samo da odlicno hladi i dobro ventilira.
 
A ne ne ne ne, ja sam u pravu. Oni ne prave zajedno split klime, a to je poenta mog prvog posta. Stalno se propagira kako je Gree u stvari Daikin i kako oni zajedno prave klime a to se i iz ovih linkova vidi da nije istina. To partnerstvo nije isto kao što ga imaju Fujitsu i General. Ovo nema veze sa tom pričom.
Inače ja planiram da za matore uzmem jedan Gree ili Mideu inverter, zašto? Zato što Gree ima grejač kompresora a japanac nema. Zato je to bitno? Zbog načina upotrebe klime, oni će klimu paliti ujutru i oko podne gasiti, japanac ne verujem da bi izfržao takvo mučenje a Gree ima grejač koji nebi dozvolio da se ulje stvrdne na minusu i kompresor startuje bez problema. Za Mideu ne znam da ima ovu opciju.....
Šta vi mislite o pvom problemu: svaki dan pale i gase klimu? Jel tu ima još neka pametna opcija osim ove....

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
Grejanje ulja nema veze sa "stvrdnjavanjem"
Kad si zadnji put grejao ulje u kolima ;-)
Ulje se greje (kod nekih dizajna nema potrebe) da bi se sprecila apsorpcija freona u ulju.
 
@banacanin
Mnogo gresis, citaj malo o klimama pa onda donosi zakljucke. Fujitsu a i vecina invertera kad su ugaseni i prikljuceni na napon vucu oko 8-10W na sat, predgrevanje kompresora da ulje bude spremno za start. Fujitsu LGC je dve nedelje bio iskljucen na -20c nocne i -13c dnevne, tad lozio i kotao stao, ukljucio ih, trebalo je 5 minuta da krenu a kad su krenule to je bio dozivljaj, sukcu kao zmaj i odrzavaju bez problema. Grejac sluzi da greje tacnu da ne zaledi ali ako stavis lulu i crevo zaledice i kapljace svuda sa strane. Ko hoce crevo mora grejac i u njega.
 
Komsija nemoj da se nerviras Daikin je vrh proizvodjac ali kao i svi prinudjeni su da ponude i jeftine stvari a jeftinoca i kvalitet ...
Evo recimo Carrier pravi najbolje chillere na svetu pa opet splitevi Carrier su iz fabrike Midea :-(
 
@banacanin
Mnogo gresis, citaj malo o klimama pa onda donosi zakljucke. Fujitsu a i vecina invertera kad su ugaseni i prikljuceni na napon vucu oko 8-10W na sat, predgrevanje kompresora da ulje bude spremno za start. Fujitsu LGC je dve nedelje bio iskljucen na -20c nocne i -13c dnevne, tad lozio i kotao stao, ukljucio ih, trebalo je 5 minuta da krenu a kad su krenule to je bio dozivljaj, sukcu kao zmaj i odrzavaju bez problema. Grejac sluzi da greje tacnu da ne zaledi ali ako stavis lulu i crevo zaledice i kapljace svuda sa strane. Ko hoce crevo mora grejac i u njega.
Ovo sto Djalf kaze.
Nocria u zavisnosti od temperature trosi izmedju 6 i 12W ugasena.

Tapatalk from Poco loco
 
Komsija nemoj da se nerviras Daikin je vrh proizvodjac ali kao i svi prinudjeni su da ponude i jeftine stvari a jeftinoca i kvalitet ...
Evo recimo Carrier pravi najbolje chillere na svetu pa opet splitevi Carrier su iz fabrike Midea :-(
Ako komša tako kaže onda je to amin.
@DjAlf
Hvala na pojašnjenju, sad je već drugačije mišljenje, a uvek sam se čudio zašto i drugi nemaju grejače kompresora kad ono ispade još bolja varijanta kod japosa :)

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
 
Moram da te razočaram ali to rade i Kinezi ;)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Nije to nauka.
Grejac kartera je najefikasniji.
Indukciono grejanje je jednostavno a moze da se proveri da li postoji ako nije opisano u upustvu tako sto ce kompresor da vuce neku malu struju tipa 30 do 50 W i tiho da zuji.
Kod nekih uredjaja se uopste ne greje kompresor.
Koja od ovih metoda ce se koristiti ili nece uopste nema bas mnogo veze sa modernoscu uredjaja.
 
A ne ne ne ne, ja sam u pravu. Oni ne prave zajedno split klime, a to je poenta mog prvog posta. Stalno se propagira kako je Gree u stvari Daikin i kako oni zajedno prave klime a to se i iz ovih linkova vidi da nije istina. To partnerstvo nije isto kao što ga imaju Fujitsu i General. Ovo nema veze sa tom pričom.
Inače ja planiram da za matore uzmem jedan Gree ili Mideu inverter, zašto? Zato što Gree ima grejač kompresora a japanac nema. Zato je to bitno? Zbog načina upotrebe klime, oni će klimu paliti ujutru i oko podne gasiti, japanac ne verujem da bi izfržao takvo mučenje a Gree ima grejač koji nebi dozvolio da se ulje stvrdne na minusu i kompresor startuje bez problema. Za Mideu ne znam da ima ovu opciju.....
Šta vi mislite o pvom problemu: svaki dan pale i gase klimu? Jel tu ima još neka pametna opcija osim ove....

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока

Ko je i gde rekao da je Gree u stvari Daikin?
Navedi jednu jedinu takvu tvrdnju.
I da, zajedno proizvode kompresore, ploce, kucista, vecinu bitnog unutar klime, a takodje imaju i odvojene proizvodnje, sve je to odavno ovde receno.

Ni za sta sto si izjavio nisi u pravu.

Dodatno, ne znam sta je tebi cudno da se 2 kompanije udruze u nekom poslovnom poduhvatu?
Gree je ubedljivo najveci na svetu proizvodjac toplotnih pumpi.
I da ne bude opet da nekako to znaci kao da je receno da su najbolji, ne, samo su najveci.

Ne vidim problem u tome sto su se Daikin i Gree udruzili da bi imali koristi jedni od drugih, Daikin prineo tehnologiju, Gree proizvodne kapacitete, niko tu nije mutav.
Ekstremno su retki globalni proizvodjaci u bilo kojoj sferi industrije, da imaju i priblizno kompletno svoju proizvodnju.

Sto se klima tice, svaka klima ima preheat pri paljenju, tu nema neke mnogo bitne razlike, osim da mozda moze biti malo razlike u vremenu starta.
Za ulje ti vec rekose.
Pa nije valjda da mislis da bi neki proizvodjac, makar i najgori, napravio klimu da ne mozes da je upalis na -10c, nego mora da se upali na +5 i da se ne gasi :)

Ja imam on/off klime u vikendici i palio sam na -15...osim sto joj treba 75 godina da krene da greje, sto trosi vise no sto izbacuje toplote i sto ledi kao da smo u Sibiru, ne fali joj nista :)
 
Poslednja izmena:
Ja tako mislio da se on off klima ne pali ispod nule. Moj LG koji je skoro ispustio dušu, nikad nisam palio ispod nule, jednom ga upalio i nije krenuo da greje par minuta i ja ga ugasio, reko taj ne radi na minus.
Znači mogu da ih pustim bez problema da invertet pale i gase po svojoj želji. Jer oni bi to palili na daljinac oko 6 ujutru a gasili oko 11, preostalo preuzima šporet Alfa sedmica.

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
 
Nisam u toku, došao sam ovde da se informisem, da me neko uputi da ne "bauljam", ali prosto ne mogu da verujem da nemaju proizodjaci sluha za potrebe tržišta ( ili je sve toliko plastično : daj jeftino da hladi i greje, nebitno kakav vazduh) da saberu 2 i 2, da uz klimatizaciju ide i ventilacija, a da možda nekom iz više razloga ( buka, temperaturna razlika, različit kvalitet vazduha) ne odgovara da "jednostavno" otvori prozor... Mislim, wtf? Jel to toliko skup sport da se u jednom uređaju nalaze ove opcije??? Moraću da tražim onda druga rešenja, kontao sam da možda može neka 12ica, ili čak 9ka oko 1k eur da ispuni neke moje potrebe, ovo je za neke naše standarde meni nerealna cifra za klimu kakva bi u stvari trebala svaka da bude.

Mini split nije predviđen da održava kvalitet vazduha, već samo za hlađenje i grejanje. Ururu Sarara je izuzetak po tom pitanu, ali zato joj je i cena izuzetna.

Tebi je za tonski studio najveći problem buka, čak i od najmanjeg ventilatora, i uglavnom se tu radi neki kanalski sistem, a to nikad nije jeftino.

Pogledajte prilog 263336

Pogledajte prilog 263337

Pogledajte prilog 263340

Ili samo za gluvu sobu:

Pogledajte prilog 263338

Pogledajte prilog 263339

Stvarno ne znam kolika ti zvučna izolacija treba, te kakav i čiji prostor adaptiraš, ali ako si vičan alatima možeš ovo i sam da izvedeš.
 
Tacnije MSMBBU-12HRFN1QRD0GW.
 
Mini split nije predviđen da održava kvalitet vazduha, već samo za hlađenje i grejanje. Ururu Sarara je izuzetak po tom pitanu, ali zato joj je i cena izuzetna.

Tebi je za tonski studio najveći problem buka, čak i od najmanjeg ventilatora, i uglavnom se tu radi neki kanalski sistem, a to nikad nije jeftino.

Pogledajte prilog 263336

Pogledajte prilog 263337

Pogledajte prilog 263340

Ili samo za gluvu sobu:

Pogledajte prilog 263338

Pogledajte prilog 263339

Stvarno ne znam kolika ti zvučna izolacija treba, te kakav i čiji prostor adaptiraš, ali ako si vičan alatima možeš ovo i sam da izvedeš.
Moja lična soba, kutak(kuća je u pitanju) ... Planiram da radim istinski akusticni tretman, namena prostorije bi bio prvenstvo za mix/režiju, eventualno povremeno snimanje vokala, ako bi nekad radio gluvu sobu, ona bi bila na spratu iznad... Zimi mi je manje/ više ok, ali leti nema života od vrućine i brzo se oseti da u prostoriji nema vazduha.... Poenta price je da je ovo sto si mi predložio totalni overkill za moju prostoriju... Tako da, ako ne nadjem neko drugo rešenje, moracu da skupljam pare za ovaj Daikin što predlazete....

Sent from my S9+
 
Klime za decembar potrosile:
Llc9 295kw
Leca07 206kw
Midea Mission12 218kw
Grejem 63 kvadrata,severni i juzni deo 5cm stiropor,na tavanu 10 cm vune,prozori drveni reperarini i odlicno dihtuju.
Llc namestena na 23 eco upaljen(duvanje mid),leca 22-23 kako kad takodje eco(duvanje mid),midea 21-23 duvanje na najjace,nocu je paljen mod za noc gde gasi ekran i stavlja auto duvanje(uvek je bilo na najmanji ventilator i tada kad odrzava podigne potrosnju sa nekih 330w na 400w).
Ja sam zadovoljan potrosnjom i konforom,za ove pare ne mogu kupiti ni kubik drva(lozenje,ciscenje,zajebancija oko temperature),u principu klime su skoro uvek radile na minimalno modulaciji i odrzavali ok temperaturu.
Na prolece cu mozda raditi jos izolaciju i ostatka kuce(kuca ide u g cirilicno i taj deo sto treba da se odradi je oko 30kvm,sada je tu fasada sa spanskim zidom) i pojacati tavan i to bi trebalo biti to.


Sent from my MI 6 using Tapatalk
 
Dobar deo teme sam pročitao ali nisam našao da neko spominje Bosch klima uređaje. Znam da ih sklapa Midea i....to je sve.
Konkretno da li neko išta zna o modelu Climate 5000 RAC 12k BTU? Ponekad se nađe na popustu za oko 42k din. Da li to vredi uzeti u razmatranje?
 
Dobar deo teme sam pročitao ali nisam našao da neko spominje Bosch klima uređaje. Znam da ih sklapa Midea i....to je sve.
Konkretno da li neko išta zna o modelu Climate 5000 RAC 12k BTU? Ponekad se nađe na popustu za oko 42k din. Da li to vredi uzeti u razmatranje?
Eh dobar deo teme si pročitao, a jedan korisnik se nedavno javio i preneo nam dobra iskustva sa tom klimom. On je zadovoljan...
Treba još par korisnika ove klime da se javi i prenese dobra iskustva a ta klima što se mene tiče pored Midea Mision i Gree Viole može u preporuku za sve koji nemaju velike prohteve.

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
 
I kod mene je slična situacija kao kod tebe, djalf. Oko 9300din je račun, od toga je oko 5000-6000din grejanje. 3 klime, pokriva se sprat kuće od 83m2 (jedna soba se ne greje i skoro stalno je zatvorena). Izolovan je plafon sa 3cm tvrdopresovanog stiropora, fasada kuće nema izolaciju. Temperatura je konstantna, 22C+.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno