Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

Uradice auto update se kad si na wifi i kad je telefon na punjacu, bar je tako kod mene ne pamtim kad sam rucno update neku app, isto sam na usa store.
 
Uradice auto update se kad si na wifi i kad je telefon na punjacu, bar je tako kod mene ne pamtim kad sam rucno update neku app, isto sam na usa store.

To kod mene iz nekog razloga ne pije vodu ne znam sto. Na wifi sam konstantno, i kad metnem na punjac, odem da spavam, uijutru se probudim upalim app store, odem na updates, refresujem i kliknem update all :/
 
Trebalo bi da ti update-uje automatski kada si zakacen na wi-fi. Probaj hard reset, mozda resi problem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To kod mene iz nekog razloga ne pije vodu ne znam sto. Na wifi sam konstantno, i kad metnem na punjac, odem da spavam, uijutru se probudim upalim app store, odem na updates, refresujem i kliknem update all :/

Probaj da ugasis auto update pa se izloguj samo tu sa apple id, uloguj se ponovo i ako nije sam upalio upali auto update. Ne secam se tacno procesa ali bila je tako neka fora da to proradi, probaj da izguglas.
 
Majstore, ios 12 je u opticaju, ti i dalje kao papagaj pises jedne te iste stvari godinama unazad.Zaglavi se S8 na obicnom skrolovanju, kakva crna fluidnost na Samsungu.

ja nemam ta iskustva majstore. S8 mi je radio brzo. Na ios 12 mi glavi aplikacija i puca.. i to sam već napisao u gornjem postu, ali ti to izbegavaš da komentariaes, nego skačeš kao petlić..Mom rođaku, koji radi samnom, glavio Iphone 8 tj. zakuca po. nekada pa ga nervira.. Ne izmišljam nego je tako.. Ali to nije pravilo, nego od slučaja do slučaja.. Neću da pišem da je to tako kao ti za S8.. Izvini sto sam napisao malu kiritku za IOS.. neće se više ponoviti..

Sent from Note 9.
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo, nemam komentar za to ios 12 puca itd... Boze sacuvaj.
 
Imao sam vise telefona Android platforme,i evo sada prvi Iphone(8 plus). Nije android bagovit kao nekada,ali je daleko od ove fluidnosti i stabilnosti koje ima IOS.
Samsung telefoni su mi posebno bagovali i stucali,imao sam S8 Plus,on mi je poslednji Samsung koji sam koristio,za nijansu je to bilo bolje nego na proslim,ali posle 3 meseca krenuo je sa vec poznatim bagovima,ponavljam manje nego pre,ali su prisutni i meni jako iritantni. Mnogo bolje od Samsunga radili su mi Huawei i Xiaomi telefoni,dosta stabilniji i sa manje bagova,tu i tamo se pojavi neki bagic,ali nista strasno.
Sto se tice prelaska sa Androida na IOS,jeste malo zeznuto prvih nedelju dana dok se covek ne navikne,Android je ipak malo laksi i funkcionalniji u nekim stvarima,ali kada se covek navikne na IOS prosto ne pozeli da ikada menja ovu stabilnost,fluidnost i sigurnost za bilo koji,po funkcijama mozda i bolji Android telefon. Dva su sveta razlicita,mislim da svako treba da proba i jedan i drugi(ako je u mogucnosti) pa da sam odluci sta mu vise odgovara. Ja licno ne verujem da cu se vracati na Android platformu.
 
očigledno nemaš S7, S7, S9, Note 9 pa pišeš netačne stvari. Nema lagova I pucanja aplikacija. Ti si ostao negde u priči sa S4 od pre par godina. Mojoj supruzi npr stalno puca Imedia share app na Iphone.. Tako da pusti ti tu fluidnost.. I IOS i Android sada generalno rade korektno. Ali daleko je od onoga što si napisao. Update radi super na iphone samo što su mi zeznuli i usporili sistem na ios10 I to namerno. To su i priznali pod izgovorom da štede bateriju tako što su oborili rad procesora.. Bruka.. kod update isto rizikuje kao i na androidu da imas battery drain i ostale gluposti... Napisao sam ovo samo istine radi.. Čitaju ovo i neupućeni

Sent from Note 9.

Imedia share app nije native Apple aplikacija tako da nema govora o nestabilnosti i nefluidnosti iOS-a, ako gledaš podjednako plastično.
 
Pratim vas par godina, pa ajd i ja da se konačno dopišem. Posle čudnog putešestvija iphone 4s par godina - MS lumia 950xl - Samsung Galaxy S7 par godina - uzeh danas XS 256 space grey.

Inicijalno sam 4s gurao par godina, ali posle windowsa nikako ne mogoh da se naviknem na iTunes. Mislim da sam slike tada čupao divljački napolje :D Lumiu ne bih komentarisao sem da još uvek boli taj danak neiskustvu... Potom je Galaxy S7 (iako sam planirao iphone 7) prevagnuo zbog višestruko jeftinije cene, ekstra SIMa/SD kartice, ip68... U suštini služio me je lepo, kamera mi je super radila posao, nije se mnogo mučio/resetovao/smrzavao. Došlo vreme za zamenu i jako dugo me je odbijao notch, a kako uzeh Mac posle par dekada na PCu, nadjoh se u nebranom groždju. Nadao sam se da će ove godine ako ne da ga eliminišu, a ono bar smanje, medjutim ne dočekah. Sačekah i preskočih pixele i ne izdržah do s10 lite verzije, naročito kad ugledah one rupice. Da li Apple posustaje, a ja tek polako zaokružujem 'eko sistem' tj ponovo kasnim, ne znam. Presekoh, uzeh na neke rate bez kamate preko firme i sad da vidimo - Should I stay or should I go? [emoji4]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovo dodje, kao prvi post za upoznavanje - kaži nešto o sebi i pozdravi članove [emoji23]

Kad se smislim da napišem par pitanja oko importa starih slika (Photos, duple kopije, ostaviti ih na starom hardu, cloud...dilema puno, vremena malo) tj backupa svega (eksterni hard, time machine ili kako već) potražiću vas za savet negde na forumu. Potrajaće, no dobro.

A onda možda i ostavim par svojih impresija. Nisam hardcore korisnik, ali da ipak provedem dobar deo vremena na telefonu. Pozdrav ekipi i hvala za dosadašnje postove, prenošene recenzije, kao i lične utiske i savete.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako nadjes varijantu da prebacis slike na google photos i icloud a da posle sve te iste prebacis odatle na telefon javi mi. Ja sam 4 dana lupao glavu i na kraju sam iskoristio itunes i igasio icloud za photos.

Kod iclouda imam problem da 40gb slika prebacim na njihov servis. Mislim windows i icloud ne rade, jednostavno sta stavim za upload ne okaci se na icloudu ili prodje nesto tipa 15 slika i stane.

Google photos, uspeo da prebacim slike i video zapise sve komplet sa pca. Sad kad hocu da ih povucem na iphone skine 100-200 slika i onda sam od sebe ugasi download ostalih. Kao da onaj background refresh ne radi, mada i pukne isti kad stavim da mi se telefon uopste ne ugasi ekran i da gledam u prenos podataka non stop.

Skidao sam razne programe nijedan ne ume da prebaci kao camera roll. Sve mu smeta nesto il video format ili slika. Tipa hoce jpg nece png. Hoce avi nece mp4.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
This site can't be reached
 
Kod mene radi.
1538f737140be926a49076f2ff63837e.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Često mi se dešava na Max-u da prilikom učitavanja neke stranice stane na pola i onda bukvalno stoji minut pa nastavi, reload nekad pomaže ali ne uvek. Prvo sam mislio da je problem kod rutera ali i na 4g se dešava isto.

Ima li nekog rešenja? Iritira me više nego pucanja i zamrzavanja na androidu pre par godina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Često mi se dešava na Max-u da prilikom učitavanja neke stranice stane na pola i onda bukvalno stoji minut pa nastavi, reload nekad pomaže ali ne uvek. Prvo sam mislio da je problem kod rutera ali i na 4g se dešava isto.

Ima li nekog rešenja? Iritira me više nego pucanja i zamrzavanja na androidu pre par godina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Resetuj mrežna podesavanja.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Radi safari za sve pare na xs max. Resetuj mrezna podesavanja i obrisi history i web data u safri settings.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I meni Safari radi normalno ali taj link nece da otvori. Tek kada rucno ukucam u App Store pretragu hoce. Imam SE.
 
Poslednja izmena:
Dark,kako te ne mrzi da trolujes sa dva profila?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Naravno da ne. Članovi foruma znaju. A pišem retko, ali buraz mi je ispričao o nonsensima ovde pa evo, svedočim isto,a slikacu ti Iphone, kako bi vaše veličanstvo verovalo i prestalo da spamuje.

A to sto sam napisao se dešava iz meni nepoznatog razloga.

Na slici dole gore onaj koji vrti.
Edit: bolja slika
2ddb1318fd412d410b03c567604852ed.jpg

2317bb4d6b8de50e1a43ea612757d084.jpg
 
Poslednja izmena:
Resi se toga uzmi android, tu ti ucitava stranu tj sadrzaj.
 
Poslednja izmena:
Da budem iskren, ne odgovara mi android. Ali treba biti iskren. Imao sam i Lumiu 950 i telefon je bio super za koje poteebe ali nema ivms400 aplilaciju pa sam ga stavio kao sekundarni telefon.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Reset mrežnih podešavanja bi trebalo to da reši ako je hardverski sve ok. Probaj, nije ništa komplikovano.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno