Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 9

Не знам да ли је до 9.0 или до мог телефона, али сад више немам опцију да притиском на voulme +- подешавам јачину звона, већ само јачину за музику (media)?!
Wtf... Неки предлог? Гледао сам у подешавањима, ал не нађох ништа


Еdit.... Нашао [emoji3] повући на доле нотификација за јачину...
 
Poslednja izmena:
Da li ima neko slucajno viska original Tough Armor Spigen za Note 9? ili original clear flip view?
 
Ја то г нисам ни активирао, само сам лепо инсталирао ону bxActions и ставио да ми се укључи спотифај :)
 
Tehnički si morao aktivirati da bi bxActions radio [emoji6] Sve u svemu beskoristan asistent, bolje da nam već jednom omoguće da sami biramo funkciju za dugme.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
I ja sam za N8, sad za N9 ne mogu stvarno.. Nemam srca :)
Osetno je siri n9 od n8 u ruci. Nikako jos da se naviknem. :)
Jel moze neko od vas da postavi ss iz device info cisto malo da ispregledam dal je sve ok... :)
Sa ovim n9 kao sa marsa da sam pao. Skroz mi je vise odgovarao n8.
Ali navika je cudo

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Tehnički si morao aktivirati da bi bxActions radio [emoji6] Sve u svemu beskoristan asistent, bolje da nam već jednom omoguće da sami biramo funkciju za dugme.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Јеси ли сигуран? Све сам убеђен да ниједном нисам упалио то чудо. Можда грешим :)
У сваком случају, бескорисна ствар... Потврђујем.



Ја сам узео кожну самсунг футролу. Они, лепо на око... Први дан. После сам је вратио у кутију, и размишљам за чега ће ми :)
 
25h od zadnjeg punjenja sa 8h sot. Lepa je baterija na ovom notu 9. Danas sam ga malo vise maltretirao, ujutru kad ga skinem sa punjaca pokusacu da ga koristim sto prirodnije. Sa mojim nekim prosecnim koriscenjem. Primwtio sam da se malo vise greje od Note 8. Ali tek je drugi dan i jednom napunjena baterija. Idalje je u learning procesu :)
Videcu za par dana kada se malo stabilizuje sve jer sam mu juce odma i opicio sve update, kao i factory reset... ovaj stereo me je kupio naspram note 8 samo tako, sa dolby- jem ceo telefon postaje zvucnik i basovi se osecaju kroz ceo telefon, fenomenalno. Bt olovcica njaah, i nema neke prednosti u realnom koriscenju osim kada se negde seta sa nekim a nema ko da uslika... 128gb naspram 64 note 8 sasvim korektno mada meni bezpotrebno. :)
Inace u radu opet ne vidim neku razliku. Dal je fluidnije, bolji ram menadzment.. hmm meni je i note 8 bio super.. ali dobro valjda cu uspeti da se naviknem na vece dimenzije koje su mi zapravo jedini problem sad sa note 9, ukoliko ne menjace se za s9+

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Bespotrebno Dušane....

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Moj utisak za kameru:
I dalje Šljamsung boljka: overexposing pa izbeljuje sliku previše. Pogotovo ako postoji deo izvora svetlosti a u drugom delu taman deo slike. Takva slika može da se lako sredi obradom ali smara svaki put.
Prva fotka je na Auto a druga Pro tj ručno podešavanje...
38ee6a762b91da1da9ba941901bfa283.jpg
3318b266450d8948316b0c02ed6f8ee0.jpg


Sent from Note 9.
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako si to uspeo ali kod mene nije tako.Slika sa upaljenim svetlom u sobi.20181211_003457.jpg
Druga slika bez svetla,dakle samo od tv-a 40 inca.20181211_005009.jpg
 
Poslednja izmena:
Automatika ti je hit nad miss kod Samsunga u low light modu sa jačim izvorom svetlosti( kandelaberi lampe, sijalice itd)
Ovde ti je primer menjeg ali primetnog overexposinga. Toga je bilo i na S7.. A i danas..

Sent from Note 9.
7dab5ff9a3f5ce0353d29b9bd3c11379.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo postavio sam i drugu sliku bez svetla u sobi i pokusavao sve da se pojavi overexposing ali ne uspevam nikako,doduse sve automatika.Nisam se dalje upustao jer nema kraja.
 
@DARK SIDE, obrisi staklo kamere covece pa da vidis kako slika :)
 
Nema to veze.[emoji4] Nov fon, samo što je otpakovan. Ima još jedan bug povremeno: otkljucavanje fona iris I prednjom kamerom, nekada ide sporije ili neće. Tako je kod moje vugla.

Sent from Note 9.
 
I ja sam pokusavao sto i dark side ali ne uspevam jedino da je prljavo staklo a na s7 znam da ima ali nije strasno bas toliko.
 
Eto dark, zaključili smo da ti ne valja kamera na telefonu, nosi u servis [emoji23][emoji56]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Eto dark, zaključili smo da ti ne valja kamera na telefonu, nosi u servis [emoji23][emoji56]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Hehe... Ne znaju ljudi slabu tačku.. Taj overexposing na Samsungu potenciraju svi testeri i novinari IT. Nije to nista novo.. Na N9 je manji. Na mom S7 je mnogo gori. Evo primera.. S7 pa N9 na Auto.
ace5fafbdc52e6f728fb9ffaf44b9c5e.jpg
034df10ea1679466203dba06dfefb62f.jpg


Sent from Note 9.
 
U pravu je Dark, imam na s9 nekad to belo isijavanje kad slikam blizu nekog izvora svetlosti a okolo mracnije, doduse nije bas tako izrazeno ali sam dolazio u situaciju gde sam brisao slike zbog toga pa slikaj ponovo i hvataj neki ugao.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
25h od zadnjeg punjenja sa 8h sot. Lepa je baterija na ovom notu 9. Danas sam ga malo vise maltretirao, ujutru kad ga skinem sa punjaca pokusacu da ga koristim sto prirodnije. Sa mojim nekim prosecnim koriscenjem. Primwtio sam da se malo vise greje od Note 8. Ali tek je drugi dan i jednom napunjena baterija. Idalje je u learning procesu :)
Videcu za par dana kada se malo stabilizuje sve jer sam mu juce odma i opicio sve update, kao i factory reset... ovaj stereo me je kupio naspram note 8 samo tako, sa dolby- jem ceo telefon postaje zvucnik i basovi se osecaju kroz ceo telefon, fenomenalno. Bt olovcica njaah, i nema neke prednosti u realnom koriscenju osim kada se negde seta sa nekim a nema ko da uslika... 128gb naspram 64 note 8 sasvim korektno mada meni bezpotrebno. :)
Inace u radu opet ne vidim neku razliku. Dal je fluidnije, bolji ram menadzment.. hmm meni je i note 8 bio super.. ali dobro valjda cu uspeti da se naviknem na vece dimenzije koje su mi zapravo jedini problem sad sa note 9, ukoliko ne menjace se za s9+

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Eto ga moj novi Note 9 [emoji23] ako budes resio da menjas za s9+ javi. [emoji3]

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Hehe, videcemo videcemo. Samo me sirina telefona muci.. mozda nije neka razlika na papiru ali u ruci je itekako osetna.

Oleo premaz konacno osetno bolji u odnosu na n8
Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Hehe, videcemo videcemo. Samo me sirina telefona muci.. mozda nije neka razlika na papiru ali u ruci je itekako osetna.

Oleo premaz konacno osetno bolji u odnosu na n8
Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Upravo i meni ta širina ne odgovara, posle 9+ dosta teži za hendlovanje jednom rukom (posebno sad u spigen tough kad ga stavim) ali nemoš sve [emoji6]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Imam čudan problem: ako uključim 4g mreza radi na -100 dB, koji decibel gore - dole. Ako prebacim na 2g mrežu imam -75 dB?

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Slab je 4g signal tu gde se nalazis

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Imam čudan problem: ako uključim 4g mreza radi na -100 dB, koji decibel gore - dole. Ako prebacim na 2g mrežu imam -75 dB?

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
To ti druže ništa nije čudno. Već je jednostavno druga frekvencija.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Za sada 6.30 minuta SOT... Ali sve uključeno.. bez ikakve optimizacije. Prvo punjenje.. od 7am do 22 pm.. ostalo baterije oko 30%. baterija stvarno mnogo jača nego na Note8. u svemu ostalom, ne vredi menjati, jer mi je isto... Nisam azurirao sistem..
85d68a873a0598141c06cd2e852732bc.jpg


Sent from Note 9.
 
Vrh Dno