Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nekoliko komšija koji su prošle sedmice išli da raskinu zbog poskupljenja kažu da su ih danas zvali da im nude stare gold pakete da plaćaju sledeći veći paket po sadašnjoj ceni 24 meseca i da ih ako pristanu sad odmah da potpišu nebi kačilo poskupljenje.
 
Инертни људи су такви јер им не значи ништа да имају не знам колико ново па и јефтиније ако ће да их кошта времена и распитивања. Неки од нас су искористили прилике које су се пружиле па су прешли на ново, боље и јефтиније. И опет ће ако се појави.

Што се бандера тиче, подземно може у урбаним деловима али не свуда. Мислим да Токио не сме да се копа јер је ионако претрпан па сада сви нови каблови иду бандерама. Такође у руралнијим деловима где у километар има три могућа корисника се не исплати копање а тек канализација ... У насељима са великим зградама би унапред морала да се направи канализација и понуди свакоме део тога под неким условима. Нико не брани СББ-у да копа ако му се исплати да за пар корисника потроши дебеле паре. Некада смо живели у мрачном социјализму али су државне тј тада друштвене фирме радиле по прописима. Зато мтс и даље има канализацију а сви нови се пењу на бандере јер им је вероватно то јефтиније од плаћања места у каналима. Баш сам неки дан бацио поглед на поклопце шахти, у 2-3 метра су две, на једној пише телефон на другој електрична мрежа. Све је тада рађено по пропису.

Овде се бандере користе само тако. Чујем да у Београду не може, ко први заузме бандеру, његова је, не могу да се ту закаче конкуренти. Овде иде и по десетак разних оптичких каблова а зато је и понуда оптике овде најбоља.
 
To sto drzava sme sa Sbb-om je da je mlati po tabloidima i tu se zavrsava sve. Ljudi su inace dosta inertni i ne vole da menjaju, pa one test zgrade za optiku po keju na Zemunu opseda i Mts i Orion i Radijus Vektor ja garantujem da 70% jos ima kablovsku od Poste koja je uvedena pre 20 godina, i fiksni i net od Mts-a.

Da ali postoje i oni kojima je jedini kriterijum cena odnosno troškovi. Ako im neki provajder ponudi nižu cenu ili prvih nekoliko meseci pretplatu za 1 din. preći će kod njega čak i ako ima neuporedivo lošiju TV i Internet ponudu. Po pravilu, nakon ugovornog perioda vraćaju se kod prethodnog provajdera i koriste istu privilegiju za nove korisnike. U mojoj zgradi to se naročito odnosi na ljude koji koriste isključivo kablovsku TV. Gledaju isključivo Pink, O2, Prvu, Happy, KCN, Studio B i RTS, televizori su CRT dojagonale ekrana 54 cm i eventualno neki 26" - 32" HD ready od 120-150 evra i najnormalnije je da ih interesuje isključivo cena jer ove kanale emituje svaki operater. Kod mene u zgradi nekoliko njih je pre 2 godine prešlo iz Pošte u SBB. Spremaju se da se vrate ili pređu na Telekom i ponovo imaju kablovsku TV nekoliko meseci džabe. Jedan komšija kaže da mu je bio super, povoljan i dovoljan pre-paid dial-up internet 28.8kb/s. Od kada ga Telekom nema u ponudi, ni on više ne koristi internet.
 
Poslednja izmena:
I ja mislim da tako razmislja vecina korisnika. I ja cekam ponudu Mts-a, jer su vec razvukli kablove po zgradi a i po ulici vidim da ubacuju optiku. Uporedjivao sam, za mene zadovoljavajuce paramatre-kablovska/net/fixni bi mi se isplatilo da predjem kod njih na box 4 sa sve mob.tel, sa oko 10 mb/s sporijim netom ustedeo bih preko 1000 d mesecno, bez promo-perioda...
 
Postoji broj ljudi koji gleda samo cenu, ali vecini je to previse apstraktno, ovaj forum je reprezent max kako razmislja 5% ljudi. Pa ja sam gledao racun coveka koji ima cini mi se box4 i gde nabija racun na fiksnom zivkajuci mts brojeve a uz ima neogranicene minute na mobilnom, korisnik iz snova.
 
Jel uspeo neko ko ima trio gold extra po ceni trio gold da izvuce Eon premium po nekoj pristojnoj ceni..
 
Raskidam tv , osim risivera i daljinskog ,jel traze i neke kablove.
 
Jel uspeo neko ko ima trio gold extra po ceni trio gold da izvuce Eon premium po nekoj pristojnoj ceni..

Ja sam imao Trio Gold Extra,a UO mi isticala u martu 2019. Dobio sam Eon Full sa HBO paketom u naredna 24 meseca. Potpisao UO na 24 meseca. 12x1999 i 12x3999. Doneo juce covek i namestio EON Smart Box. Sad mi ostaje da vidim kako sve to funkcionise.
 
Ja sam imao Trio Gold Extra,a UO mi isticala u martu 2019. Dobio sam Eon Full sa HBO paketom u naredna 24 meseca. Potpisao UO na 24 meseca. 12x1999 i 12x3999. Doneo juce covek i namestio EON Smart Box. Sad mi ostaje da vidim kako sve to funkcionise.

Kako si uspeo da dobijes takvu ponudu i to kao vec postojeci korisnik sbba pod ugovorom hm zvuci mi previse dobro da bi bilo istinito
 
A sta si dobio leba ti sa trio extra na eon full. Samo jos 2 godine robije. Ja pristajem samo sam teio gold extra na eon premium, uz novi ugovor. Sve ostalo je uvreda..

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
A sta si dobio leba ti sa trio extra na eon full. Samo jos 2 godine robije. Ja pristajem samo sam teio gold extra na eon premium, uz novi ugovor. Sve ostalo je uvreda..

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Dobio je dve godine robije + HBO paket (720 RSD mesecno). On nije sastavni deo EON Full paketa.
 
@stefann,otišao u poslovnici i rekli da mi to mogu ponuditi. Tako i u ugovoru piše.

@nidzakv, pa ovako bih plaćao 4539. A sada bar plaćam 1999 prve dve godine,a posle 3999 sto je opet manje. I imam taj HBO paket koji nisam imao.

Za mene i moje potrebe sasvim ok
 
Да ли ти и у уговору пише да ћеш тако плаћати рачуне?
Ја сам тражио да останем у duo-gold пакет и 6 месеци по динар, они ми понудили 3 месеца по динар, синестар и ХБО током 24 месеца. У уговору пише за синестар и ХБО, али не пише умањење пакета.
Пише и неки save desk promocija 24 месеца, то не знам шта је.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Da. Piše u ugovoru da tako plaćam račune i plus HBO paket 24 meseca.
 
Uz trio gold extra si već mogao da aktiviraš hbo premium paket uz superset za džabe, tako da se tu i nisu pretrgli (cenim da će to biti kombinacija uz Eon full AKO ubace superset akciju uz Eon pakete).

Sent from my OnePlus One using Tapatalk
 
Pa ja imam hbo 2 godine. Superset trio gold extra. I to hbo premium..

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Za superset sam znao. A koliko vidim,važi za telenorove korisnike,tako da od toga ne bih ni imao vajde jer nisam telenorov korisnik. Ni ja. Ni niko u mojoj porodici.
Ja rekoh. Za mene je ovo sasvim dovoljno obzirom koliko gledam tv i šta gledam. A što se tiče neta,niti je slab niti ultrabrz. Kad sve stavim na papir,mesečno će me manje izaći nego do sada što sam plaćao.
 
Uz trio gold extra si već mogao da aktiviraš hbo premium paket uz superset za džabe, tako da se tu i nisu pretrgli (cenim da će to biti kombinacija uz Eon full AKO ubace superset akciju uz Eon pakete).

Sent from my OnePlus One using Tapatalk

Ja ali onda mu treba i broj u telenoru sa nekim total ili play paketom a ovako ga je dobio dzabe plus i ovih 12 meseci po 1999 i još 12 po 3999 mesto sadašnjih 4539 koko plaća što za 2 godine izađe 36960 din uštede samo na pretplatama plus još na HBo premim paketu što su mu dali koji bi ga za 2 godine košto 17280 dinara i ti kažeš da se nisu pretrgli.Ovo je dosad najbolja ponuda koju je neki stari korisnik izvuko sa ovim novim paketima koliko ja pažljivo pratim ovu temu.
 
@jok, to upravo pokušavam i da objasnim. Tako da nema potrebe jer si sve ti lepo objasnio ono što sam ja hteo da napišem,tako da ne bih više ništa dodao.
Ipak moram dodati danije HBO premium paket. Nego samo HBO paket. Tako da nema zabune. Mislim da nisam pomenuo Premmuum paket nego samo HBO. A i to mi je ok. Sve kad saberem,bar što se tiče cene i plaćanja,a to mi je i bio prioritet,ja sam zadovojan.
 
Poslednja izmena:
Meni istice danas ugovor ali nikako da odem da vidim sta ce ponuditi, meni sto imam SBB od kada je pocela kablovska u Bgd :) trenutno sam na trio gold za 3600 dindzi.
 
Danas konacno aktivan Eon Premium, a za superset i dalje stoji da je aktivan.
Videcemo sutra sta ce biti.
 
Mene danas zvali iz Bga, posto sam pisao mailom da mi ugovor ističe u februaru i da bih zamolio za neku ponudu za EON full, tehnicolor 2121, recimo prvih 6m po 1din, posle full cena 4000 ali nista od toga. Cak mi nije ni ponudjen EON, ni po ceni za nove korisnike 12m po 1999, vec samo veci nivo od Trio Golda koji imam sad po istoj ceni narednih 24m.

Steta, moracu da vratim opremu.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Ja čekam od četvrtka da mi jave šta su odlučili. Da prihvate moju ponudu ili raskid.
Edit
Znači kako sam postavio poruku na forumu nazvali me. Tražio sam eon premium 12x1999 + 12x4999, odbili me i nude trio Gold premium po ceni trio Gold extra na 24 meseca, što izadje 108.936rsd. Eon premium za nove korisnike izadje 83.976rsd. Sutra moram do poslovnice da popunim zahtev pošto ne priznaju putem telefona i mail-a.
Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Izgleda da cu i ja iskoristiti ovu povoljnost u vezi raskida ugovora. Imam fore jos neki dan ali mislim da cu preci na MTS.
 
Beše li da može negde da se vidi koliko mi ostalo UO ili moram njih da pitam? Prođe 20+ dana meni još nema instalatera, a kako stvari stoje izgleda ću i ja da se pozdravim sa njima

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ne piše im u aplikaciji. Ja nasao na ugovoru.
Beše li da može negde da se vidi koliko mi ostalo UO ili moram njih da pitam? Prođe 20+ dana meni još nema instalatera, a kako stvari stoje izgleda ću i ja da se pozdravim sa njima

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno