Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kolega @Sindzabg uvek ima tacne informacije,osim jedne koju je davno objavio. Da ce svim korisnicima d3i usluge biti besplatno zamenjeni uredjaji za nove(EON).
 
Drzava i telekom su krenuli u rat sa sbb-om i dobice ga :). Telekom gura optiku podzemnim putem i to nenormalnom brzinom u celoj Srbiji. Plan je da za par godina mozda i brze drzava izglasa zakon da nema nista preko bandera, kao eu neda ovo ono nego mora pod zemljom i gasice signal sbb-u gde ce ovi prakticno oteti sve korisnike sbb-u i vratiti ih u realnost :). E da li je ovo moja pusta zelja, videcemo.

To po Beogradu možda u centru gura podzemno ostatak Beograda i Srbije ide optika preko bandera.Onoliki kablovi od struje od telefona koji je u telekomu i dan danas najmiliji profit i ti sad misliš da će država da izglasa zakon da nema nista preko bandera.Još uvek ne mogu da zamene drvene bandere za betonske a ti misliš da će celu infraksturu da premeste pod zemlju,čak i veći deo onog što su isekli puteva još uvek čeka na asfalt.

Zašto misliš da im treba opravdanje?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Za prošlo povećanje ih je država kao nešto ganjala pa su im novi kanali bili opravdanje za onih 100 dinara više na cenu održavanja.
 
Poslednja izmena:
Drzava i telekom su krenuli u rat sa sbb-om i dobice ga :)......... E da li je ovo moja pusta zelja, videcemo.
Nemoj previše da priželjkiješ ponovni vaskrs države kao monopoliste u ovoj oblasti. Da je do njih i ne bi bilo ni interneta. Nekada se uvođenje telefona čekalo godinama, plaćale su se astronomske priključne takse kroz samodoprinose za izgradnju infrastrukture, postojali su telefonski dvojnici čak i u tada novim naseljima....
Nije država uvela internet, kablovsku televiziju i broadband, već privatna inicijativa. Karići (EuNet) i SBB, pre svega.
 
Drzava i telekom su krenuli u rat sa sbb-om i dobice ga :). Telekom gura optiku podzemnim putem i to nenormalnom brzinom u celoj Srbiji. Plan je da za par godina mozda i brze drzava izglasa zakon da nema nista preko bandera, kao eu neda ovo ono nego mora pod zemljom i gasice signal sbb-u gde ce ovi prakticno oteti sve korisnike sbb-u i vratiti ih u realnost :). E da li je ovo moja pusta zelja, videcemo.
Uhhh.....čovek mora da bude oprezan sa željama jer neke mogu i da se ostvare....
Razmisli ti još jednom...da li je to ono što želiš ...[emoji848]

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Ljudi se često lože da će im "država" dati nešto jeftino ili za džabe :)
U Mirijevu od skora u ponudi i SBB kablovska. Sada je i ovde, posle mnogo godina, dobar izbor; Ptt, Sbb, Mts, RV.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Možda je nekom promakla informacija, postojeći korisnici koji imaju samo kablovsku prilikom prelaska na bilo koji EON paket , plaćaju prvih 12 meseci po 1.395.
 
Koliko mogu da primetim, SBB više nema u ponudi paket koji sadrži samo kablovsku televiziju? Samo EON paketi?

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
To po Beogradu možda u centru gura podzemno ostatak Beograda i Srbije ide optika preko bandera. ...

Kanarevo brdo i Miljakovac, su udaljeni desetak km od centra BG. Izvodjaci angazovani od Telekoma mesecima oru trotoare i postavljaju opticki kabl u rov sirok oko pola metra a od trotoara do ulaza u zgrade kopaju rovove kroz zelene povrsine. Nakon postavljanja kabla, rov zatrpavaju. a trotoarski kanal i asfaltiraju. Nista ne ide preko bandera. Meni licno ne bi smetalo da koristim njihove usluge preko bandera ako bi imali internet i TV ponudu kvalitativno i kvantitativno konkurentnu SBB-u a da za slicnu uslugu ne budu skuplji.
 
Poslednja izmena:
Možda je nekom promakla informacija, postojeći korisnici koji imaju samo kablovsku prilikom prelaska na bilo koji EON paket , plaćaju prvih 12 meseci po 1.395.

Koliko vidim u ovom akcijskom cenovniku za EON pakete se placa prvih 12 meseci 1999 dinara. Znaci ja koji sad imam duo gold, mogu da otkazem net da ostanem samo na tv-u i uzmem onda EON paket 12 meseci po 1999?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko vidim u ovom akcijskom cenovniku za EON pakete se placa prvih 12 meseci 1999 dinara. Znaci ja koji sad imam duo gold, mogu da otkazem net da ostanem samo na tv-u i uzmem onda EON paket 12 meseci po 1999?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Možeš da otkažes net a onda EON prvih 12 meseci po 1395.
 
Pretpostavljam da bi ipak moro biti par meseci onda na tv paketu pa da tek onda tražim paket sa internetom.Da li bi ista procedura bila i ako ostavim telefon uz tv ili bi onda bilo samo 6 meseci.
 
Kanarevo brdo i Miljakovac, su udaljeni desetak km od centra BG. Izvodjaci angazovani od Telekoma mesecima oru trotoare i postavljaju opticki kabl u rov sirok oko pola metra a od trotoara do ulaza u zgrade kopaju rovove kroz zelene povrsine. Nakon postavljanja kabla, rov zatrpavaju. a trotoarski kanal i asfaltiraju. Nista ne ide preko bandera. Meni licno ne bi smetalo da koristim njihove usluge preko bandera ako bi imali internet i TV ponudu kvalitativno i kvantitativno konkurentnu SBB-u a da za slicnu uslugu ne budu skuplji.

Cela ta Rakovica verovatno ima više zgrada nego centar Beograda zato i rade podzemno
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljam da bi ipak moro biti par meseci onda na tv paketu pa da tek onda tražim paket sa internetom.Da li bi ista procedura bila i ako ostavim telefon uz tv ili bi onda bilo samo 6 meseci.
Nema potrebe, dovoljno je da si na ctv par dana i možemo odmah da realizujemo EON. Za prelaz sa tv-tel paketa na EON je 6 meseci stara cena.
 
meni opet zeznuli racun.. opet zbog neisporucivanja signala imam popust i opet ne umeju da naprave racun..
ja zaista ne znam sta je sa njima..
jedva cekam ikakvu alternativu da sa nesposobnima po svim osnovama nemam vise kontakta...
pita me neka promoterka da li ste korisnik sbb usluga. reko na veliku zalost da...
em non stop imam prekide u signalu celokupnom, em me ogranicavaju sa koriscenjem, em racune ne umeju da naprave, em tehnicka podrska stalno ponistavaju reklamacije na isporuku signala, a na prvom/poslednjem mestu hoce da mi naplate duplo za uslugu koju imam (cesto nemam).. celokipni uzas!
 
A gde si to video da je 1395, na njihovom sajtu u cenovniku pise 19999 12 meseci?

Ne pise to nego prvih 12 meseci toliko a sledecih 12 meseci puna cena. UO se potpisuje na dve godine / 24 meseca.

Mozes da uzmes samo TV bez icega (samo Start varijantu kanala) drugog I onda placas samo mesecno odrzavanje
koje je valjda tih 1.395din mesecno (ne znam cifru tacno ali verujem da je toliko).


Pozdrav!
 
Vidim da dosta vas ovde spominje pakete sa pozamašnim iznosima.
Šta bi bila preporuka za nas koji TV smatramo nužnim zlom i koji smo na "Duo Silver Net" paketu? Šta je najmudrije izabrati za što manje para. Pod ugovornom obavezom sam još cca mesec dana.

Potreban mi je samo flat internet. Ako bih izmišljao želje to bi bila zamena postojećeg Cisco routera za Novi Cisco koji je neko spominjao iznad da može da radi u bridge modu i eventualno EON box. Mada srećno mogu da nastavim da živim i bez EON boxa.
Neki predlog šta raditi sa paketom Duo Silver Net 2999rsd kome uskoro ističe ugovor?
 
Nekoliko posta ranije @dejanz je trazio misljenje u vezi Technicolor-a 2121 kako se pokazao?
Mene isto ovo interesuje jer sam svojevremeno vratio Ubee koji mi je po paketu sledovao i trazio da mi vrate Cisco 3208.
Da li je taj Technicolor bolji od Ubee i dostojna zamena za Cisco 3208?
Ili je bolje da i dalje ostanem na 3208 i kupim neki ac gigabitni ruter?
Inace paket je EON Premium, net 300/15
 
Moj predlog je raskid ugovora, a da posle toga neko od ukućana (ne mora nužno ukućanin) potpiše novi ugovor na svoje ime i dobije 6 meseci za dinar. Tako sam ja uradio.

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
Drzava i telekom su krenuli u rat sa sbb-om i dobice ga :). Telekom gura optiku podzemnim putem i to nenormalnom brzinom u celoj Srbiji. Plan je da za par godina mozda i brze drzava izglasa zakon da nema nista preko bandera, kao eu neda ovo ono nego mora pod zemljom i gasice signal sbb-u gde ce ovi prakticno oteti sve korisnike sbb-u i vratiti ih u realnost :). E da li je ovo moja pusta zelja, videcemo.

Dobar vic zabrana bandera,priželjkivanje državnog monopola. Kod mene u ulici je taj telekom stavio nove bandere samo za optiku tako da sada imamo bandere sa obe strane ulice.
 
Narode, jel moze u ovog Ubee v2 da se utne fleska ili externi pa da napravim neki media server i da moze da se pristupi fajlovima bilo gde, tj gde ima interneta?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Dodatni uredjaji.JPG

U vezi drugog i trećeg dodatnog uređaja pronašao sam samo ovo. Nigde nisam pronašao da eksplicitno piše da se ne plaća ni renta za ove uređaje, a koliko sam shvatio kod EON paketa ne naplaćuju rentu za do tri uređaja. Za prvi TV je precizirano i piše. U kom dokumentu-cenovniku je ovo precizirano za ostale uređaje, jer ako nije u nekom trenutku mogu svima da počnu da naplaćuju rentu ?
 
Drzava i telekom su krenuli u rat sa sbb-om i dobice ga :). Telekom gura optiku podzemnim putem i to nenormalnom brzinom u celoj Srbiji. Plan je da za par godina mozda i brze drzava izglasa zakon da nema nista preko bandera, kao eu neda ovo ono nego mora pod zemljom i gasice signal sbb-u gde ce ovi prakticno oteti sve korisnike sbb-u i vratiti ih u realnost :). E da li je ovo moja pusta zelja, videcemo.

Mislim da postoji zakon jos dok sam isao u srednju skolu (znaci 15+ godina), mom profesoru iz elektronike su ponudili mesto direktora SBB, ali je to odbio bas is tog razloga. Samo su razvlacili kablove po banderama kao i telekom sa Telegroupom u to vreme, jer im je bilo skupo postavljanje podzemnih kablova...
 
Mislim da postoji zakon jos dok sam isao u srednju skolu (znaci 15+ godina), mom profesoru iz elektronike su ponudili mesto direktora SBB, ali je to odbio bas is tog razloga. Samo su razvlacili kablove po banderama kao i telekom sa Telegroupom u to vreme, jer im je bilo skupo postavljanje podzemnih kablova...

Nisam pravnik ali znam da ni jedan zakon nema retroaktivno dejstvo. Drugim recima, cak i ako bi zabranili postavljanje kablova sa krova na banderu, sa bandere na krov i sl., to bi moglo iskljucivo da vazi za kablove koji bi se postavljali od datuma stupanja novog zakona na snagu a ne i za one koji su postavljeni ranije kad ta zabrana nije postojala.


Nije Srbija jedina zemlja u svetu sa ovakvom infrastrukturom.

Novi Zeland:
https://en.wikipedia.org/wiki/Overhead_cable#/media/File:SIF-Overhead-Wires-1-Cropped.jpg

Rumunija (EU):
https://www.alamy.com/stock-photo-a...es-in-bucharest-romania-europe-129404604.html

Kanada:
https://www.dreamstime.com/warning-fibre-optic-cable-overhead-sign-image106752943

Republika Irska:
https://www.alamy.com/a-mass-of-fib...1&vd=0&lb=&fi=2&edrf=0&ispremium=1&flip=0&pl=
 
To sto drzava sme sa Sbb-om je da je mlati po tabloidima i tu se zavrsava sve. Ljudi su inace dosta inertni i ne vole da menjaju, pa one test zgrade za optiku po keju na Zemunu opseda i Mts i Orion i Radijus Vektor ja garantujem da 70% jos ima kablovsku od Poste koja je uvedena pre 20 godina, i fiksni i net od Mts-a.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno