Šta je novo?

Red Dead Redemption 2 (PS4, XO)

Ja tek u decembru kupujem ps4 i rdr2. Poludecu čitajući ovo. :mad:
 
Ako dobiješ naglu želju da kupiš nešto što ti nije potrebno za život, verovatno si pod dejstvom magije.
Čisto da napomenem.
 
Tako i meni dođe da kupim gaming PC, al' se onda setim da je PC gaming mrtav i lagano me prođe želja :)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Nije mrtav samo čudno miriše... :D

Moram da priznam da sam više igara na konzoli odigrao u poslednjih godinu dana nego li na PC-u u poslednjih 5-6...I plus nisam morao da razbijam glavu za hw i podešavanja odnosno kako će da šljaka...

Što da se uzima konzola za RDR2 kada mogu da lepo sačekaju PC izdanje... :p
 
Nije mrtav samo čudno miriše... :D

Moram da priznam da sam više igara na konzoli odigrao u poslednjih godinu dana nego li na PC-u u poslednjih 5-6...I plus nisam morao da razbijam glavu za hw i podešavanja odnosno kako će da šljaka...

Što da se uzima konzola za RDR2 kada mogu da lepo sačekaju PC izdanje... :p
Taj rad :) "PCMR elitisti" su mi na nivou vegana, sekta.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
I ja se sve više razmišljam da pazarim ps4 pro i neki ultra tanak laptop i batalim igranje na ovom asus rog desktop replacement čudu!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Na PC-ju nisam upalio igru na steamu skoro godinu i vise dana, a nakupovao se samo tako, uglavnom mi je koristio za Blizzard, tj. WoW zbog nove expanzije, inace samo na PS4 otkad sam ga uzeo, jes da igram casuala i svaki treci dan ali dobro, ali u zadnje vreme Spidermana sam rokao svaki dan po sat-dva i evo sad RDR malo jace.. :D

Jedinoj igri na PC-ju da kazem da se radujem jeste Cyberpunk, ali pretpostavljam da ce tada morati za max uzitak ulog jedno 1k evra, tako da ce i to na PS4 da se obrne. Ako bude za PS5 (ali sumnjam) bice jos bolje!
 
Uzeci u obzir da su bili katolicki praznici ovde pretproslog petka i proslog cetvrtka uzeo sam nedelju dana off i drljao po 10ak-12h, bukvalno bez da osetim jer igra ima toliko dobru imerziju odnosno prikaz nestajuceg "Divljeg zapada"... Cak mi se desilo da sam se zakucao do 5h ujutru i zaspao sa dzojstikom u rukama...

Zavrsio juce, 85,4% je sa full story/sidequest prelaskom i sigurno nekih 50-60h za prelazak samo "mesa", odnosno meni je trebalo i do 70h sa nesto sporijim tempom. Ostaje jos par bounty-ja u postgame-u da odigram i naravno eksploraciju+lov (na potpuno otvorenoj mapi) da zavrsim, eventualno mini-igre sto znaci da lagano idemo na 100+ sati gde ni u jednom trenutku nemam utisak da sam nesto grindovao.
Definitivno briljira u mnogo segmenta iako nije bez mana,isti mogu da se progledaju kroz prste ako se uzme u obzir masivnost igre i nivo detalja koji su za svaku pohvalu. Prica, tj kraj nakon kompletnog prelaska sa dodatkom u end game credits me je ostavila pomesanih osecanja ali u svakom slucaju zadovoljavajuci kraj ima.
I dalje sam pod utiskom da su "sekli" 3. i 4. chapter (koji u neku ruku se mogu posmatrati kao celina) tj zbrzali i da je pacing price usporen kasnije.
 
Poslednja izmena:
Ova igra je za neki zimski raspust, za neke mladje generacije. Ja, boim se nemam mogucnosti pored posla i ostalih zezanja da se ko covek opustim igrajuci ovakvu igru. Igra zasluzuje posvecenost, ima stvarno sta da ponudi onima koji imaju strpljenja i vremena. Ja sam se fokusirao na glavne misije a i u njima vatam sebe kako gledam da sto pre stignem od tacke A do tacke B ne fermajuci lepo okruzenje i sarena dogadjanja. Mastam o tome da cu u jednom trenutku u zivotu opet imati strpljenja i vremena ko nekada da se unesem ko covek u neku igru koja bude ovako lepa kao ova.
 
Samobanuj se iz igre... :)
 
ja vec 4 dana nisam uopste upalio konzolu... nekako mi se ne da da se opustim i uzivam u ovakvoj igri na konzoli pa mislim da cu ili da nastavim ili da cekam PC verziju, nema sredine. kapiram da ce nakon toga konzola kao i igra na dobos.
 
Blago tebi, svaka čast.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ako se obistine nagadjanja, u petak bi trebao da bude ousten online mode [emoji3526] Tako je i za Gta V bilo, tacno nakon dve nedelje je bio pusten online, tako da ocekuju da to bude sada u petak i za Rdr 2.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bas me zanima kakvi li ce modovi biti za online. Voleo bih nesto smislenije, kompleksnije. Mada verujem da ce preovladavati pljacke u coopu...
 
Zato sto si SP manijak, bolje da si uzeo disk kopiju i posle je utopi i povrati lovu. :D

MP samo digital koji igras na duze staze. :D

A i ako je za kolekciju, disk svakako lepse izgleda kad dodje familija na slavu. :p
 
Ja ne znam kako vi ovo igrate, meni je ovo tromo do zla boga...kontrole boze sacuvaj...plus se vuce ko prebijena macka na obicnom ps4
 
Kako tromo? Ja koji sam od "juce" presao na gaming na konzoli, mene igra stvarno odusevila, a radi super na Pro-u. Ako je bace na PC, bice graficki bolje, sto se i ocekuje, ali ocekuje se i u kucistu da imas jedan dobar auto.

Vec vidim kako intezitet trave, view distanca i senke zahtevaju tonu vrama, a da ne spominjem AA i Nvidia bullshit. :D
 
Pa samo kretanje lika i nisanjenje je uzasno...stavim ja sensitivity na max i dead zone na 0 ali opet nije to to, nimalo fluidno nisanjenje...da ne govorim kad je neko u trku, pa to nema sanse pogoditi protivnika
 
Jeste kretanje malo "clunky" odnosno kao da postoji lag. A sto nisanjenja tice, hbg nista bez zaklona+L2 odnosno dead eye-a (koji pa opet zahteva gutanje onih tonika)...
 
Lol, i onda procitam ovakve nebuloze vezane za igru na jednom komsijskom forumu i samo se nasmejem...

U pitanju je jedan kolega koji je i ovde aktivan, "dezurno" voli da pljucka po igrama ali su mu zato MP FPS igre vr'...

Pa i da citiram saljivdziju:

Presao nekih 40%, hajp me prosao odavno i sad onako igram na silu, nemam šta drugo da radim, a ni drugo da igram..
Da dijalozi nisu tako dobri i voice acting, batalio bi sigurno do sada..
Mehanika igre je bas bzvz, kontrole su raspad, slični\isti fileri baš bodu u mozak.
Mali grad, 25 stanovnika, 70 cuvara reda, svi imaju sistem dojave radio vezom i satelitsko pracenje, teleportaciju.. barem tako deluje...
Gde gos krenes naidjes barem na 10 ljudi "u nevolji" koji se ponavljaju nakon nekog vremena.. Sad vec skoro totalno ignorisem te stvari, osim ako bas ne prolazim direkt pored nekoga kog je ugrizla zmija, uglavio nogu, pao sa konja, pa ga upucam u vuglu i nastavim dalje...
Mislim da bi vise voleo da gunfight bude u nekom qte modu slicno kao fahrenheit, i da broj protivnika bude razuman a ne da ovako ubijaju imerziju koju su opet dobro odradili sa sporim lootovanjem, survival elementima itd..
 
Poslednja izmena:
^ To je od kolege, slatko sam se klepio po faci, ocigledno da ima drugaciji pristup igranja odnosno zamisao. Ali QTE mod, mislim da mu treba uruciti medalju...

Ja sam igru obrnuo pre koji dan jos a svoje utiske sam ostavio. A za to pljackanje i divljanje (doduse umereno moze) je postupak vrlo lak jer postoji vremensko ogranicenje do kada moze da se smugne iz crvene zove, +bandana/promena odece/frizure pa i konja (vrlo imerzivno i logicno) i moze da se setkate i u "wanted dead or alive" regijama. Jedino sto serifi skoro uvek prepoznaju (barem mi se tako cini), tako da je pozeljno da se eskiviraju (kao i glavni putevi sa lovcima na glave).

Igra ima fantasticnu imerziju i prikaz starog Divljeg zapada, samo kada se savladaju mehanike (koje itekako iziskuju vreme i prakticno se upoznajete sa istim do samog kraja igre/price). Ima mane ali se itekako mogu progledati kroz prste kada se uzme u obzir na kolicinu sitnica i velicinu igre.

A svako poredjenje sa TW3-jkom je potpuno nebulozno, jer su obe igre iz potpuno drugog i svaka u svoju ruku fantasticne igre koje su postavile odredjene standarde
 
Zavrsih RDR 2 i ono... nije moja soljica caja bila ova igra.

Pritom ja koji nikad unapred ne ocekujem mnogo, nisam dobio proizvod koji me zainteresovao previse.
 
I ja sam ga zavrsio. Nekako mi poslednja misija, kao na silu da je odradjene, a onaj epilogue na kraju, katastrofa. Po meni, igra je dobra, grafika odlicna, ali Gta V po meni je miljama ispred Rdr2. Nekako sam poslednjih dana samo igrao sto pre da otarasim, to mi se na Gta nikada nije desilo, iako sam je pa bar 3 puta obrnuo. Videcu kakav ce biti online mode kada izadje, ali ja ne nameravan da bauljam po prirodi story mode-a.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno