Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako je NU to znaci da je za 2018-tu. To bar nije bilo tesko naci, vecina zna za te slovne oznake.

Tapatalk from Poco loco

Nisam to znao, hvala. Barem jedna korisna ali malo obeshrabrujuca informacija jer na guglu ovaj model vraca samo istocnu Evropu kao rezultate sto nije dobro. 7100 serija je znatno skuplja a na rtings ta serija za ovu godinu i nije sjajno ocenjena. Bas zato me zanima kakav je ovo Samsung, neki zamaskirani Vox ili nesto slicno? Nude mi ga za malo vise od 400 evra a ne bih da kupujem krs ako vec ne moram.
 
pandan prošlogodišnjem MU6xxx je ovogodišnji NU7xxx, tj. Samsung je praktično promenio prvu cifru. uglavnom, ovde je mišljenje da je MU6xxx bolji od NU7xxx i po pitanju kvaliteta (npr, slika)
 
Dzaba kada tu velicinu kolje fullhd rezolucija.. 5 godina garancije svakako jeste primamljivo, ali opet mislim da ne treba ici ispod 4K za te pare.
 
Pa nije baš ni malo 60k. Nije loša ponuda, ali nije baš ni da padneš na pedu. Poenta je da kome treba garancija i bitan mu je brend, ok je cena, ali svakako za te pare na više strana ima da se bira. Sve se svodi na to da niko nema iste potrebe i prioritete, i shodno tome je ovo nekome odlično a nekom baš i nije. Ja sam na istom mestu dao prošlog vikenda 50k za hisense i kada bih sad mogao da biram, opet bih isto uradio, ne bih dao 10k više za sony.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sreća pa nam je svaki kanal u 4K rezoluciji. i da je UHD 49 inča sa 5 godina garancije na 12 rata ispod 500 evra...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Nijedan kanal nije ni 1080p. glupo je da to bude kriterijum za kupovinu TVa. Bolje gledati upscale algoritam koji ce SD i copavi 720p signal napraviti da izgleda na nesto.

Ja uopste ne razmatram 1080p televizore, to me podseca na ljude koji su kupovali dual core procesore kada su se mogli naci quad core za pristojan novac. Uvek ce biti onih koji kupuju najbolje od tehnologije na zalasku i onih koji kupuju novotarije. Ja sam izmedju ali mnogo vise naginjem "zalog za buducnost" taboru. TV ce ionako sluziti za igranje Playstationa i gledanje 4K/1080p youtube klipova i 4K Bluray ripova, necu gledati Zadrugu na njemu.
 
Pisali su ovde ljudi da je poslednjih par godina teško naći tv sa kvalitetnim FullHD panelom, kao primer navodili upravo Sony. Ne znam koliko je to tačno ali bih svakako uzeo i to u obzir pre kupovine.
Svi prelaze na uhd panele pa je i logično da FHD zastane u kvalitetu.
 
To ti je kao da je izašao tv u boji a ljudi i dalje kupuju crno-bele. Razumem one koji nemaju novca pa gledaju da uštede ali ne razumem one koji na IT forumu predlažu zastarelu tehnologiju u koju se više i ne ulaže od strane proizvođača.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Napušta se taj format i proizvodjači ne ulažu više u fhd, samo to.
 
Da kupujemo 4k TV uređaje za koje nemamo 4k TV sadržaj, nego moramo da imamo još skupih uređaja i/ili brz internet i sub za neki servis, da bi nešto gledali, igrali na 4k na njima, i sve to sa cenama gde ništa kvalitetno nije ispod stotine i stotine eura? I sve to sa evropskim cenama+ marža srpskim derikožama a sa našim standardom(ne TV signal, već platnim)

Šta bi ste rekli da Vam neko kaže da kupite nov, skup automobil za koji još nema goriva na našem tržištu? Can I have some more? Please...
 
O cemu ti pricas?

Hoces da kazes da si na svom Full HD TV do sad gledao iskljucivo full HD sadrzaj?

nema to nikakve veze, sadrzaj ti izgleda jednako dobro i na jednom i na drugom.

Druga prica je sto ti UHD modeli nisu nista skuplji.
 
Poslednja izmena:
Naravno da treba uzimati UHD televizore ko god može, pogotovo ove preko 43"... Gledao sam kablovske i zemaljske kanale na 4k televizorima i nije bilo nikakvih problema, slika je dobra, nikako losija od FHD...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Jel ima negde da se nadju TCL modeli sto su dobro ocenjeni na rtings.com u budget 4K segmentu (50" i 55")? Kada kazem okruzenje mislim Srbija, Madjarska, eventualno Rumunija, Hrvatska, BiH?

Da pomognem, s obzirom da sam imao isto pitanje.

Ti modeli koji su dobro ocenjeni na rtings.com (R6 i P6) su namenjeni samo za USA. Tako da kod nas postoje bolje opcije u tom budget segmentu.
 
Imam jedno pitanje vezano za produženu garanciju LG-a. Zvao sam njihovu korisničku podršku i nisam siguran da me je čovek dobro razumeo. Kupio sam 55UJ6517 10. ili 11. jula i registrovao proizvod na njihovoj stranici 12. jula kada mi je i stigao mail potvrde registracije. Jel to to ili je trebalo još nešto da stigne gde se navodi serijski broj ili nešto drugo pošto mi je taj mail stigao bukvalno posle par minuta a koliko se sećam neki su ovde imali nekih problema da su čekali duže vreme?
 
Da pomognem, s obzirom da sam imao isto pitanje.

Ti modeli koji su dobro ocenjeni na rtings.com (R6 i P6) su namenjeni samo za USA. Tako da kod nas postoje bolje opcije u tom budget segmentu.

Hvala. Zakljucio sam i ja slicnu stvar posle malo guglanja, izgleda da najbolje stvari TCL prodaje samo u USA. Tako tipicno. Sto opet znaci da mu u tom segmentu najbolje dodje LG 55UK6300MLB ili neki Samsung NU7100 serije koji mi se cini nesto skuplji. Razmisljao sam o Soniju jedno vreme ali izgleda da je losiji od LG i Samsung ponude. Sta si ti uzeo ako si uzeo? Ja verovatno cekam Black Friday ako ne naleti neka super akcija u medjuvremenu da pazarim, da bi prosao sto povoljnije.
 
Hvala. Zakljucio sam i ja slicnu stvar posle malo guglanja, izgleda da najbolje stvari TCL prodaje samo u USA. Tako tipicno. Sto opet znaci da mu u tom segmentu najbolje dodje LG 55UK6300MLB ili neki Samsung NU7100 serije koji mi se cini nesto skuplji. Razmisljao sam o Soniju jedno vreme ali izgleda da je losiji od LG i Samsung ponude. Sta si ti uzeo ako si uzeo? Ja verovatno cekam Black Friday ako ne naleti neka super akcija u medjuvremenu da pazarim, da bi prosao sto povoljnije.

Ja sam uzeo Samsung 55NU7402, preko KP, bilo ih je par deljenih u nekoj nagradnoj igri ili šta već pa su prodavani povoljno. Što se tiče TV-a, po mom mišljenju, odličan za taj novac. Slika je odlična, a ono što je mana na konkretno mom primerku je što ima malo cloudinga po uglovima, ali vidljivo samo u baš čistom mraku, na crnoj podlozi tako da ne ometa previše. Ali koliko sam skontao, to je već problem tehnologije a ne konkretnog proizvođača.
 
O cemu ti pricas?

Hoces da kazes da si na svom Full HD TV do sad gledao iskljucivo full HD sadrzaj?

Moj Full HD TV je bio priključen na PC 4 godine i gledao sam sadržaj čijiu veličinu formata sam ja birao. Što je naravno bilo Full HD. Moj komentar se odnosi na gledanje običnog TV sadržaja i kupovine 4k TV uređaja za tako nešto.
 
Vidim u merkatoru za 19000 na akciji Vox 32 ADS311g smart tv. Pa ako bi neko mogao da mi navede mane (a i prednosti ako ih ima) ovog tv-a za mene koji slabo gledam tv, igre ne igram uopste, a sad imam u dnevnoj sobi Samsung od 24 inca... povremeno poneki film, jedino sto u zadnje vreme gledam je hbo go... vredi li uzimati ovo za te novce?

Sent via Huawei P10
 
Poslednja izmena:
Planiram na proleće uzeti neki Android/Smart (DVB-T2(tv da nije skup pa sam našao ovaj FOX model ,zanima me jel dovoljna RAM memorija za gledanje jutjuba,koduja,nekih sajtova sa free filmovima i jel dbro osvetlenje,ili je bolji model 32DLE 278 koji je skoro isti


FOX 32DLE268 Smart LED televizor
LED, Veličina 32", 1366 x 768, HD ready, 200, Android TV - FOX Televizor 32DLE268 HD Ready Android Smart Dijagonala ekrana: 32” / 80 cm Rezolucija: 720p HD Ready Digitalni tjuner DVB-T2/T/C - Memorija 4GB, RAM 512MB Osvetljenje - 500 cd Dinamički kontrast - 100000:1 Osvežavanje - 200 Hz PMI Audio izlazna snaga 2 x 10W Bežična veza Wi-Fi (ugrađen) HDMI x 2, USB 2.0 x 2 SCART, VGA, Phono izlaz Podrška za bežičnu tastaturu i miš, multijezični meni, hotelski mod VESA dimenzije 200 x 100 Boja Crna.
cena od 18.891,00 do 20.990,00 din zavisno od radnje
 
Da li iko zna nesto o Samsung QE55Q6FAMTXXH, da li on ima pravi HDR da li je dobar uvod u 4K HDR svet? Hteo sam da uzmem LG B8 ali sam nasao ovaj za nekih 860e pa mi se cini kao bolja investicija dok se sve sa HDRom malo slegne ali slabo informacija na netu ima o ovom modelu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno