Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
bitno da neko uzima pare dok mi gledamo...
 
Prognoza cena u narednih 6 meseci-godinu dana za znacajnije novcice koji su preziveli vise ciklusa

BTC minimum oko 3000$
LTC mininmum oko 12$
ETH minimum oko 50$
DASH minimum oko 50$

Za ostale ne smem da dajem prognoze jer su veoma centralizovani i manipulisani od strane "izdavaca"

Objasnjenje: BTC vrlo moguc scenario pad na 3K u nekom momentu, izvor cisto istorijski gledano, od prethodnog ATH-a svaki put do sada pao je do x6...30>5, 266>40, 1200>200. Pre konacne kapitulacije moguc neki bulltrap do kraja ove godine.
LTC minimum prema BTC-u 0.003 bio prosle godine, sto uz malo lufta njemu, da ne padne bas toliko cini tih famoznih 12$
ETH veoma tesko prognozirati, 0.025 je bio dip pred decembarski pump prema BTC-u, uz gomilanje FUD-a taj odnos bi mogao ici nize do finisa njegovog rastakanja. I dalje mislim da je too big to fall i da ce se vratiti
DASH-prilicno kontrolisan i centralizovan, njega je najteze pogoditi, al vodim se logikom da prati ETH sa cenom

Za sada kretanje trzista kopira 2014. godinu, ako se tako nastavi za 3g imacete opet priliku da postanete milioneri, ili da to ponovite, kako ko.

Po meni ovo je totalna nebuloza. Ovaj scenario cena sam čuo na više mesta i samo ga citiraš. Ovo lupa par youtubera koji kako se zna nemaju pojma.

Na kraju krajeva niko ne zna gde će cena ali na taj scenarijo SIGURNO neće se videti.

Problem je što ovo NIJE 2014 ta godina i bar su se dve stvari promenile koje su vrlo bitne. A to je da je Crypto postao mnogo više Main stream, i drugo da nije isti Maket CAP kao 2014.

2018 ta godina je donela Bear period i akumulaciju da projekti koji valjaju se pokažu i da ICO gluposti i Shit coini izumru kolko je to moguće.
Naravno da ICO neće umreti i to je glupost samo će ljudi biti oprezniji i sami ICO će biti ozbiljniji u budućnosti jel je stvar uzela maha.

Očekujem Bull period kad to opet niko ne zna ali da CAP padne još 150 Miljardi to ne vidim MOGUĆIM. I pošto dugo ne postujem na Benchu ovaj post kao što vidim da vas par podržava koji ovde visite i pratite ne mogu da verujem šta pišete očigledno da nemate pojma posle tolko godina praćenja Crypta.
 
Poslednja izmena:
Jedini pravi savet u ovom momentu je da se ceka u dolarima za kupovinu. Pravi momenat za ulazak sami procenite. Da li ce to biti $5000, da li $3500, svako ima drugaciju strategiju. Na kraju, ako dozivimo jos jedan bull, totalno ce biti svejedno da li smo usli na par stotina nizoj/visoj ceni od planirane.

Ja sam u shortu trenutno, spremio rekvijem za altove i molim boga da ne izginu i nasi ljudi koji su zagrizli udicu i poranili sa ulaskom (aka bagholding). Obratite paznju na altove cim se spustimo ispod 5,7k.

Dash+LTC su sigurica za short. Ether re-entry hvatati tu na $130-140 zoni. ETA - 10-15 dana.
 
Borko kaze long ti kazes short, i sta sad mi da radimo???

Salu na stranu, hvala sto postojis :).
 
La prestige batalio sve i otvorio salon :D
 

Prilozi

  • IMG_20180908_153009011.jpg
    IMG_20180908_153009011.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 711
Poslednja izmena:
Koju bi mobilnu aplikaciju za praćenje binance parova preporučili? Bitcoin checker nikako ne mogu da namestim da radi pouzdano na Samsung galaxy.. uvek propustim alarm.
Hvala unapred i unazad :)
 
Takođe preporuka za tab trader, radi extra, samo vodi računa da podesis da ti je android ne ubija u pozadini, ako hoćeš da dobijaš alerte

P Smart
 
Šta koristite za praćenje portfolija?

Koristio sam Blockfolio, ali mi u nekom trenutku pojeo sve podatke i likovi iz Blockfolia nisu mogli da ih povrate, a moj backup je ga vratim bi bio obrisan iste sekunde.

Onda sam otkrio Deltu, bilo mi super što ima API sinhronizaciju, međutim, uvedoše pretplatu i batalih ih.

Sad koristim Bitsnapp, besplatan, ima funkcije kao Delta, uključujući i API, i izgleda odlično.

https://play.google.com/store/apps/details?id=bitsnapp.com.bitsnapp
 
Šta koristite za praćenje portfolija?

Koristio sam Blockfolio, ali mi u nekom trenutku pojeo sve podatke i likovi iz Blockfolia nisu mogli da ih povrate, a moj backup je ga vratim bi bio obrisan iste sekunde.

Onda sam otkrio Deltu, bilo mi super što ima API sinhronizaciju, međutim, uvedoše pretplatu i batalih ih.

Sad koristim Bitsnapp, besplatan, ima funkcije kao Delta, uključujući i API, i izgleda odlično.

https://play.google.com/store/apps/details?id=bitsnapp.com.bitsnapp
Ja sam još uvek poprilično sumnjičav da dajem third party apps pristup svojim krypto nalozima... Ali i nemam mnogo, tako i realno nema potrebe za istim... Pretpostavljam da imas i značajniju sumu i veći broj naloga, pa to zato treba portfolio tracker... Neki drugi razlog? Vidim da ima integrisane alerte itd, da li ga možeš koristiti i za same ordere?

P Smart
 
Ja sam još uvek poprilično sumnjičav da dajem third party apps pristup svojim krypto nalozima... Ali i nemam mnogo, tako i realno nema potrebe za istim... Pretpostavljam da imas i značajniju sumu i veći broj naloga, pa to zato treba portfolio tracker... Neki drugi razlog? Vidim da ima integrisane alerte itd, da li ga možeš koristiti i za same ordere?

P Smart

Daješ im uvek read-only pristup preko API-ja, tako da si miran sa te strane.
Nemam mnogo, ali imam desetak različitih tokena, pa je jednostavnije ovako da pratim.
Notifikacije su samo za cene u ovom trenutku. Desktop verzija, na kojoj se radi, će imati u nekom trenutku i trading, pa će notifikacije za ordere imati smisla.
 
A što pišete o tim aplikacijama u ovoj temi...
 
La prestige batalio sve i otvorio salon :D

Kod mene nista nije iskljuceno. Mada ako kiksne finex/stamp, bice prestige pijaca sa kvalitetnim povrcem. :p

onTopic:

Ne planiram zatvarati shortove altova jos barem 2-3 nedelje. Ocekujem nastavak krvarenja a bounce vidim tek kad btc zakuca na 5k (kapiram ~$5,1k -> $6k). Tada cu izabrati 2-3 alta koja najvise iskrvare - za short-mid term hold, tj hold do prvog oporavka. Ovaj talas su imali priliku da se izdjihaju ali ni jedan od jacih to nije iskoristio (zec i eth su dobili 30%+, to je ajde ok).

Sto se hardvera i rudarenja tice, zao mi je ljudi koji su rudarili prethodnih meseci, jos vise onih koji su cuvali iskopano. Ja cu ponovo uloziti u ovaj vid biznisa ali kada se trziste i ponuda resetuje na nulu (sada smo na nekih 60-70%). I da, skupe su RX karte iz rudnika. 160-170€ je skupo, jer su se te karte kao nove uzimale za toliko pre gradnje crypto balona. Cekam Februar - Mart za sklapanje rigova. Em temperatura niska, em ocekujem radjanje nekih novih ideja za koje treba biti spreman i koje mogu da dozive sledeci bull (kao ltc za '13 i zec+eth za '17-tu).
 
OMG OMG OMG:zgran:

da li je ovo konačni kraj akumulacije, kraj raja za shortere, i početak novog pump perioda ? zadnji kvartal udarnički ! :)

VOLUME
 
Prvo valjda ide krvavo venčanje, pa tek onda masovna sahrana...

P Smart
 
Ma ko se jos obazire na insta svece od $200 dole pa $300-400 gore. To samo pokazuje koliko je taj level prazan i koliko mali procenat ljudi trguje spram MM-a. Prognoze za extra short term (par sati do 24h) su ravne kladionici, zato i ne daytrading-ujem vec mesecima. Short-Mid term se moze koliko toliko naslutiti i nesto nabosti. Ali je generalno period za trgovinu mnogo los.
 
Daj bre, koji kralj menja stalno naslove, da mu svako pokloni po jedan btc
 
Sad baš hteo to da napišem, svaka čast :)
 
A ti to znaš kako? :)
 
UdmmoOt.jpg
 
Mi Balkanci sigurno imamo smila za humor a i za bombastične naslove :D Sve u svemu nije toliko strašno, a i crno kao što neku pišu. U narednom peridu valja videti (zavisi od cene novih GPU i njihovih karakteristika), mada je i sada to prilično jasno. Da li izvršiti zamenu i prelaz na nove grafike ili jednostavno osloboditi se starih i sa tim novcem ući u kupovinu novčića.
Naravhno biće i onih koji će da ih odnesu na tavan da skupljaju prašinu, a i onih koji će sa njima da prave video klipove :D Sve u svemu biće interesantno .
 
Koje nove grafike? Kupovati nVidie po ludackoj ceni i nadati se boljem sutra je samoubistvo. Ne kupujte ni u ludilu za te pare, neka crkne vidia.

Tapatalk from Poco loco
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno