Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 8

Podrazumeva se da su Kinezi nekoliko puta jeftini od Note 8 ili S9, recimo A1 ili RN5. Ne, A1 u uslovima slabije osvetljenosti nema bolju kameru od S9 ili Note 8, oni su tu odlični, S9 po meni i malo bolji od Note 8. Ali, preko dana moguće i da ih dobije A1 sa HDR +, ali nisam radio direktno poređenje, ne smem da tvrdim 100%, postavljao sam davno poređenja A1 GCam vs S7. Sa A1 i tom cenom pravim kompromis, da noćne fotke neće biti na tom novou kao kod S9, da baterija nije ekstra jaka kao kod Mate 10 Pro, ali sa Note 8 ne, baterija mora biti na nivou klase i cene, nema kompromisa. RN5 ima još bolji senzor kamere od A1, bateriju od 4000mAh za dvesta i neki € ! Stoga su moja očekivanja da telefon kao Note 8 tj. novi sada 9, čisti apsolutno konkurenciju na svakom polju, spram cene koju će zacepiti.
 
I baš ta modovana kamera (miniuser123 ili IDan1109 svejedno) poništava prednost stock kamere kod S9/S9+ o kojoj se piše.
Ne poništava zadnju, prednju da, zadnju nikako.

Primer radi nije mi bilo teško čekati i po 15sec po slici na s8+ i note 8 da gcam odradi sliku sa HDR+ i moja heavy podešavanja, ta ista podešavanja na s9+ odradi sliku za 0.5sec zbog DRAM memorije....ipak koristim stock kameru (zadnju ) jer je bolja u post processu, na prvu gcam ima malo jači contrast te je prvi utisak da je slika više "pop" ili " punchy " i obradi stock kamera je u blagoj prednosti zavisi od scene do scene.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Novi apdejt:

Model SM-N950F
Model name Galaxy Note8
Country SEE (SOUTH EAST EUROPE)

Version Android 8.0.0
Changelist 13688770
Build date Mon, 02 Jul 2018 01:40:13 +0000
Security Patch Level 2018-07-01
Product code SEE
PDA N950FXXS4CRG1
CSC N950FOXM4CRG1
 
Cena mu je pala na manje od 80k u prodavnicama, u oglasima je jos jeftiniji, tako da je sada idealno vreme za kupovinu.
 
@Impreza, to nije oficijelna prodavnica. Ako vec hoces da guzmes u HK uzmi ga u Expansys-u za 4800 HKD. Ako hoces da uzmes u mainland kini onda racunaj da ces da dobijes njihovu verziju telefona sto znaci bez google servisa i sa SD cipom.
 
@dstamenkovic90

Nazalost ne, a i problem mi je ako slucajno nesto ne bude u redu, kako cu to reklamirati ako nekom donesem.


@imbaqq

Pise da je US verzija (ako je verovati Google translate-u), mada ti verujem da oni imaju model specijalno za njihovo trzise.
 
Dali je neko mozda snimao ispod vode, bez futrola itd..?
Ili je pametnije da ga ubacim u neku futrolu za svaki slucaj..? :)
 
Ja stalno...doduše na s9+ ali isti ip rejting ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Dali je neko mozda snimao ispod vode, bez futrola itd..?
Ili je pametnije da ga ubacim u neku futrolu za svaki slucaj..? :)
Ja sam na moru koristio futrolu redpeppers dot+ zbog peska i slane vode. Vrlo sam zadovoljan posto je posle 10 dana koriscenja poptuno zastitila telefon, slike i snimci su odlicni. Ako ces koristiti telefon na moru moja ti je preporuka da ipak uzmes neku futrolu.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ja nisam nijednom probao da pokvasim ni S7, ni S7 edge, ni jedan ni drugi S8, ni sad S9+.
Nemam garanciju pa se plasim [emoji23]

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Za more sam i prvenstveno mislio, ali ponekad i ovako..
Probacu da nadjem neku futrolu ovih dana, deluje mi sigurnije.. :)
 
^ ako hoces poslacu ti ja moju, svejedno je necu koristiti vise posto do sledeceg mora ce biti Note9 ili S10+[emoji3]. Posalji mi na pm adresu i saljem je kurirom.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ako ima jos neko da mu ne treba futrola, slobodno nek se javi [emoji23]
 
Ja sam cekao da cena naravno padne, posto nikad ne kupujem telefone cim izadju, vec 7 dana koristim Note 8, takodje prelazak sa iosa posle dugo vremena.. ja sam odusevljen. Kada mi je telefon povukao update na oreo malo sam se uplasio da ne prodjem kao sa iphonovim updatom koji je totalno unistio moj telefon ali laknulo mi je ubrzo,jednostavno divan telefon sto se tice svega. Nisam zahtevan korisnik. Malo posao, malo pozivi drustvene mreze, vrlo malo igrica. Normalno koriscenje.
Ne drzim sve upaljeno i na full settings jer smatram da nema potrebe, i da ne koristim dosta stvari koji mi jedu bateriju, sta znam meni je note 8 od kad je izasao zapao za oko ali eto docekah i da cena bude ok
e58dd77b75b878a7ce4ecbd8c7bc3aad.jpg


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Kako zabada telefon sa ovim julskim pečom......

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Opušteno, sad će N9 za par dana [emoji23]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Vidim ja sta je u pitanju [emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Očekivano manje-više ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pa ne znam ljudi o kakvom zabadanju pricate? Zadnji samsung koji sam koristio i to na kratko je bio note 4, sve ostalo ip
Shvatam ja da je samsung daleko napredovao i da jos od s6 nema vise onih pravih zabadanja samsungovih. To je ujedno i bio razlog mog prelaska na drugu stranu. A sad vidim da sam pogresio sto mu nisam ranije pruzio sansu.
A za note 9 sta god da mu stave meni kao normalnom korisniku ne opravdava cenu tako cu ga pazariti verovatno tek sledece godine u ovo vreme, naravno videcemo kakav ce s10 biti jer svakako Note8 necu prodavati pa mi nece trebati dva nota.
Meni sa julskim updatom izgura 5-6 sota i preko 24h sb, tako da sam ja zadovoljan, sve na svom mestu.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Koji je beše najbolje radio build, jel ovaj majski?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ko sme da instalira ovaj update pred izlazak Note 9 :DScreenshot_20180806-094228_Software update.jpeg

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ja sam ga vala okinuo, ako nesto ne bude valjalo, ode na dobos :D

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
ja sam sad proverio i pogresno sam napisao u mom postu gore, ja sam uzeo u Telenoru telefon i trenutno sam na Junskom updatu, a novijih nema... kada ce stici, ko zna
 
A da ti uživaš u telefonu ako radi i ne opterećuješ se nadogradnjama?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ovde ko o cemo o nekim zakrpama ;). Da bar nesto novo donose pa i ajde.
 
Instaliran pa cemo videti, ako bude zezao factory reset.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno