Šta je novo?

Orion Telekom

Ako ti treba jeftin internet a već plaćaš fiksni telekomu, i ako imaš tehničke uslove za 15Mbps preko ADSL tehnologije, možda ovo nije loše:
http://www.verat.net/sr/adsl-za-890-dinara/

U pitanju je ustvari Beotel ADSL. Ja bi išao na 12 meseci UO ipak, razlika je 100 dinara. Upload je oko 0.85Mbps realno, DL je nešto oko 13Mbps.
 
Ja se zahvaljujem bogu za dan kad sam ugasio Orion telekom. Da mogu bombardovao bih im svaku poslovnicu u Srbiji, samo kad nema neduznih radnika. Mrzi me da pisem detalje, ako nekoga zanima napisacu.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ja se zahvaljujem bogu za dan kad sam ugasio Orion telekom. Da mogu bombardovao bih im svaku poslovnicu u Srbiji, samo kad nema neduznih radnika. Mrzi me da pisem detalje, ako nekoga zanima napisacu.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Napisi svoje iskustvo, ja se upravo lomim oko Oriona ima neka ponuda 750 din 10/1 protok.
 
Ima dosta razloga zbog kojih se vise nikada ne bih vratio na uopsteno Adsl internet a pogotovu Orion telekom.
1. Cena: U to vreme (2016 god) bez ugovora sam imao 5mb za nekih 1700 din.
2. Konekcija mi je pucala kada god zazvoni fiksni tel ili kada neko zove fiksnim. Pucala je cesto i bez razloga.
3. 500 din godisnje da bi mi slali racune.
4. Veoma cesto se desi da im sistem ne prepozna uplatu, ugase internet, onda ja moram da fotografisem racun, saljem na mail i dok sve to prodje nema interneta 3-4 dana.
5. Pri raskidu saradnje sa njima su na veoma vest nacin izbegli da mi daju migracioni kod da bih mogao da predjem kod drugog providera. Posle toga sam se ceo dan raspravljao sa korisnickim centrom, svaki put se neko drugi javljao i nije moguce ikakav dogovor postici sa njima. I dan danas sam "zarobljen" kod njih i ne bih mogao kod drugog ADSL providera.
6. Zbog udaljenosti od poste ne bih imao vise od 10-tak mb.
Od 2017god koristim kablovski internet i preporodio sam se, 24 meseca ugovor, 6 m gratis. 1190 din 30/3, nikada nisam imao nikakve prekide, sve radi za 10-tku.


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ja pre dve nedelje konačno završio sa Orionom za sva vremena. I slavim taj dan kao praznik
 
au bre, taman se spremam da neki dan nazovem nekog agenta za orion optiku i onda me ovakve price vrate na pocetak...
 
To su moja iskustva sa njima, siguran sam da ima i zadovoljnih korisnika.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Presli sa Orionovog adsl na Vektor kablovski, pisem za Surcin, nikad problem sa njihovim adsl, za 7 god. prekid bio samo kad nestane struja. Brzina bila 10/1 oko 2000 din i IPTV za 1 din. kao lojaliti, al sa tom brzinom nije se mogao gledati IPTV i cackati komp, jos kad se nakace ostali clanovi porodice na ruter bilo je neupotrebljivo.
Inace na njihovom IPTV dosta kasni slika naspram kablovske, ako se gleda utakmica boze ti sacuvaj, na kablovskoj se zavrsila preko IPTV nisu jos izasli iz svlacionice. :)
Sad za 1600 din. 75/5 internet preporodili se
 
Poslednja izmena:
au bre, taman se spremam da neki dan nazovem nekog agenta za orion optiku i onda me ovakve price vrate na pocetak...
Jako su rizicni za saradnju,i radnici im nisu pouzdani, najvise mislim na ove dunstere sto odgovaraju mejlom i na ove iz kol centra,od podrske pa sve do ovih akvizitera sto nude uslugu po zgradama.
OBAVEZNO snimati razgovor sa njima i to sta ste dogovorili,jer hoce da slazu.


Optika radi bez problema.

Pa i ne bas...
Ja vec mesecima imam problem sa download brzinom,a oni se prave blesavi.
 
au bre, taman se spremam da neki dan nazovem nekog agenta za orion optiku i onda me ovakve price vrate na pocetak...

Problem je da kad radi radi, ali ako se desi neki kvar onda je to pakao, jer doći do nekog stručnog je nemoguća misija
Užasno je teško probiti "prvu liniju fronta" operatera
 
Sad sam se setio jos jedne situacije. Crko adsl ruter, zovem korisnicki servis kazu oni da ce poslati brzom postom. Zvao sam ih svakih par dana, uvek kazu da ce poslati. Proslo od toga 10 dana i morao sad da idem u susedni grad do poslovnice da bih preuzeo neki vec korisceni ruter. Npr brat u Beotelu prijavio isti kvar popodne, stigao sutradan novi ruter i to 2u1 wifi+adsl tako da nije vise morao da koristi 2 odvojena rutera.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
@Novatech
Ako ti je pucao net kad pricas sa tefonom onda si 99% prekida i gluposti imas jer u kuci nisi nakacio sve telefone na adsl filter, to je do adsl tehnologije a ne do oriona, i naravno da kablovski paketi nude vecu brzinu od adsl ne znam sta je tu cudno

Optika radi bez problema, osim nekima koji se ovde ponavljaju i ponavljaju :D
 
Optika kida, a sto se tehnicke podrske tice, ne razlikuju se od teh. pod. RV i PTT-a. Majmuni i jedni i drugi i treci, znaju dobro u cemu je problem ali se prave ludi.
 
Ima li neko da je dobio samo internet 1000/100 bez fixnog i iptv,to mi ne treba imam i previše telefona i televizije?
 
Koliko vidim najjaci optika internet paket je u ponudi samo sa tv i telefonom...
Ali 1000/100 za 4.400 dinara je super ponuda.
I da nekako izboksujes da ti daju samo net, nekako mi se javlja da bi cena bila isto 4.400 :d
 
Kod Oriona je obavezan net,to im je glavna usluga.
Tako je bilo kada sam ja uvodio optiku.
 
Ima li neko da je dobio samo internet 1000/100 bez fixnog i iptv,to mi ne treba imam i previše telefona i televizije?

Ima... bila neka akcija, 2999rsd, plus par meseci besplatno (mislim da sam ja dobio 4, toliko mi je ostalo ugovora kod sbb-a krajem prosle godine, ali sam ga raskinuo zbog njihove promene cene).

Osim problema sa prebacivanjem njihovog rutera u bridge mod, drugih problema nisam imao...

Ako te zanima jos nesto, tu sam...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
J



Pa i ne bas...
Ja vec mesecima imam problem sa download brzinom,a oni se prave blesavi.
Kod mene opticki net 100/10 na starijem desktopu preko lan izvuce oko 75. Na laptopu preko wi fi 2.4 Ghz ide od 10 -19 download, na telefonima do 40 i to kad sam pored rutera bukvalno.
Na 5ghz wi-fi download ide do 80 i najbolje radi ali imam samo jedan telefon koji podrzava 5 Ghz :(
Mada ruku na srce oko sebe ne mogu ni da prebrojim koliko ima 2.4 ghz wifi mreza.
Budjavi Targo kad je radio bio je mnogo bolji sa netom 20/10. Uvek sam imao tu brzinu.
 
Poslednja izmena:
Kod mene na 200/20 su brzine OK. Torrenti sa private trackera idu oko 22-23MB/s kad skidam po jedan torrent, a da mi pritom radi SBB D3i i ništa ne secka, ostale brzine više zavise od toga šta i sa kojih servera skidam, ali ako pustim više stvari da se skida istovremeno uvek u zbiru bude oko 23-24MB/s.

Na oba laptopa (imaju 5GHz AC kartice) imam isto koliko i na desktopu svuda po stanu (doduše nije veliki ~50kvm i ruter je manje više centralno postavljen).

Eltex mi je u bridge modu, koristim svoj ruter (TP-Link Archer C9).
 
Izgleda je u isto vreme pored oriona i mts rešio da uđe kod nas u zgradu? Biće optike ko dialup a pre :)

Ilije Birčanina ulica N.S
 

Prilozi

  • viber image.jpg
    viber image.jpg
    168.5 KB · Pregleda: 184
Pa uzeo bih odmah najbolje...mislim da je počela bitka između provajdera ko će ponuditi bolju uslugu...mts,orion,real net koji je ispao iz trke čini mi se u N.S u...
btw. ni tog cenovnika na sajtu mts nema,tako da ga i ne uzimam za ozbiljno...ako ponude bolju cenu od oriona ...why not mts? :)
 
Zato sto bolju cenu od Oriona koju sad placas za 1000/100 (kolko placas recimo 4k?) mts ce ti ponuditi za jedno 10 do 15 godina, kad optiku bude razvlacila i Zelezara Smederevo :-devil-:
 
Pa uzeo bih odmah najbolje...mislim da je počela bitka između provajdera ko će ponuditi bolju uslugu...mts,orion,real net koji je ispao iz trke čini mi se u N.S u...
btw. ni tog cenovnika na sajtu mts nema,tako da ga i ne uzimam za ozbiljno...ako ponude bolju cenu od oriona ...why not mts? :)

MT:S nikad neće ponuditi bolju cenu od Oriona.
 
Kod mene opticki net 100/10 na starijem desktopu preko lan izvuce oko 75. Na laptopu preko wi fi 2.4 Ghz ide od 10 -19 download, na telefonima do 40 i to kad sam pored rutera bukvalno.
Na 5ghz wi-fi download ide do 80 i najbolje radi ali imam samo jedan telefon koji podrzava 5 Ghz :(
Mada ruku na srce oko sebe ne mogu ni da prebrojim koliko ima 2.4 ghz wifi mreza.
Budjavi Targo kad je radio bio je mnogo bolji sa netom 20/10. Uvek sam imao tu brzinu.

Ne kapiram šta očekuješ od budžet opreme? :D

Traži prebacivanje Eltexa u bridge mode i uzmi neku normalnu opremu, pa će sve da radi kako valja :)
 
Interesuje me,da li se zatamnjuje hrt,obn na orionu kad ide program koji nije njihov??

Box 3 sa 20mb u telekomu kosta ovamo 2 900,orion tv sa boljom ponudom kanala sa interentom od 20mb plus pretplata kod lelekoma za fiksni 3 160.
 
Orion TV je no-no. Procitaj temu, generalno ljudi nisu zadovoljni.
 
Nazad
Vrh Dno