Šta je novo?

Orion Telekom

MTS ce biti skuplji, ne secam se tacno koliko ali je bilo dovoljno da uzmem kod Oriona. Net nije radio 0 minuta. :D
 
Ja koristim 200/200Mbps kod nekog drugog FTTH provajdera, i mogu reci da mi mnogo vise znaci 200/200 jer bilo sta da skidam ili saljem ide brzo. 200/20 je slicno ok, al 200/200 je bas odlicno. Za 1000Mbps mislim da jos nema realne potrebe.

Na drugoj lokaciji imam 50/8 VDSL, i tu uglavnom nije tesno, ali se desava (mac OS update, xcode update) i slicna cuda po par GB se ipak cekaju, a nisu background update (ne mogu da koristim nista dok se skida). Pa ipak za takve slucajeve osetim da je na 50Mbps malo tesno. 1000/100Mbps je future proof internet, i jos dugo nece biti problema ako imate tu brzinu.
 
1000/100 nije glupost za onoga kome treba ovih drugih 100. Ja bih radije 100/100 nego 200/20. Imam 200/20 i ovo je pravo osveženje kada treba da podignem nešto u cloud. Za par GB ne čekam čitavu noć kao ranije, bude gotovo za sat. Sa 100 bi bilo gotovo za 10 minuta.
 
Nisam pisao o tome da ne treba 100+Mbps uploada u danasnje vreme. Vise se odnosilo na 1000Mbps downloada. Pre bi koristio 200/200 nego 1000/100 samo to kazem.
 
orion ima najlosiju infrastrukturu, plasticne kanalice po ulazima, same se odlepljuju, veoma malo ulozenog novca, pitanje je samo kad ce poceti da trokira. radio 6 meseci tamo, raspad zivi. kablovi se vuku kako ko stigne, bez dozvola itd. ulece se u targo kanalice bespravno... mnogo losih stvari
 
Juce devojka zvonila na vrata i dala promo flajer, kaze uveli smo optiku u vasu zgradu...

Da nije Orion u pitanju verovatno bih uzeo, ovako cu sacekati jos malo posto sam pod MTS ugovorom jos tri meseca.

Kaze moglo bi besplatno ta 3 meseca da se koristi njihova usluga, ali se ugovor za isto toliko produzava.

I ako sam dobro razumeo, ako bi se islo preko nje ove cene bi bile manje 20%.
 

Prilozi

  • viber image.jpg
    viber image.jpg
    248.8 KB · Pregleda: 198
Koja fora, moze besplatno, ali opet posle platis to. Hahaha

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ako sam dobro razumeo, ti dobijes 3 meseca gratis, a tek od 4. meseca pocinjes sa placanjem. Ukupno korisits 27 meseci, ali placas 24?

ExeNet ima identicnu foru sa gratisom od 1-2 meseca (12/24 UO), dobijes prvih 2 meseca gratis, ali UO je 26 meseci, tako da uslugu placas 24 meseca.

Nije nesto, ali ipak ne placas bas za svaki mesec koriscenja :)
 
Fora za ovo moje je da zele da mi izadju u susret zbog postojeceg ugovora sa MTS koji traje jos ta 3 meseca, da mogu odmah da koristim Orionov opticki paket a ne da budem na ubogom MTS ADSL 20/2 (tj sad su najavili povecanje na 20/4).
Zato bi mi Orion ugovor bio produzen na 27 meseci, tako da bi u svakom slucaju 24 meseca placao dogovorenu cenu a ovo je cisto da me "osiguraju" kao novog korisnika. Realno dobro i meni i njima, razmislicu jos malo.
 
Fora za ovo moje je da zele da mi izadju u susret zbog postojeceg ugovora sa MTS koji traje jos ta 3 meseca, da mogu odmah da koristim Orionov opticki paket a ne da budem na ubogom MTS ADSL 20/2 (tj sad su najavili povecanje na 20/4).
Zato bi mi Orion ugovor bio produzen na 27 meseci, tako da bi u svakom slucaju 24 meseca placao dogovorenu cenu a ovo je cisto da me "osiguraju" kao novog korisnika. Realno dobro i meni i njima, razmislicu jos malo.

@Spirit , čisto da znaš Orion omogućava novim korisnicima sklapanje ugovora i do maximalno 6 meseci unapred pred istek postojećeg ugovora kod nekog drugog provajdera tako da se njihove usluge koriste 6+24 meseca . Potrebno je samo dostaviti Orionu kopiju postojećeg ugovora sa drugim provajderom (m:ts, SBB, RV itd ...) da bi se tačno definisao period validnosti .
Takođe Orion omogućava akcijske cene novim korisnicima na triple paketima ...

78e9W-1532264482.jpg
 
@Spirit

pa izaći će ti i mts u susret što se tiče ugovora sa adls na optiku, kod mts imaš vdsl 50/8 (ja ga imam) ako ti je adsl mala brzina, a posle lako možeš i na optiku.

Ja se još dvoumim za Orion optiku,vidim da nekome daju 200/20 za 1600 din. a redovna cena je 1900? J.b.g. trebali su biti isti za sve a ne u startu ovako daj šta daš

i kako kome...
 
Sad placam 2900din za MTS trio paket, 20/2 je brzina neta.

Kod Oriona bi trio paket (razlika u izboru TV kanala mi nije mnogo bitna, retko gledam TV) brzine 200/20 dobio za 2400din (10x brzi)

Zasto bih isao na 50/8 vdsl kada je 200/20 osetna razlika, a cena MTS vdsl je verovatno veca (ovo pricam napamet, na osnovu cene mog sadasnjeg paketa).

Za MTS-ovu optiku cu definitivno proveriti uslove i cene, samo priznajem da mi se ova Orionova ponuda za sada dopada.

edit:
@mstevanic, jel ovo pouzdan info jer ako jeste odmah hvatam za gušu ovog mog lokalnog Orion menadžera .

Cena koja stoji u mom flajeru je 1999rsd za 200/20 net + telefon paket (bez TV), na sta se dobije 20% popusta preko promotera i to izadje tako nesto.
 
Poslednja izmena:
@mstevanic, jel ovo pouzdan info jer ako jeste odmah hvatam za gušu ovog mog lokalnog Orion menadžera .

Verujući kolegi na nsbuild forumu,verovatno da jeste...link post #52

Ozbiljnost firme se i u ovome mnogo ogleda,neko da dobije po 1600 din. 200/20 a ja da im plaćam 1900 din. to isto e pa to ne može,

nije mi za 300 din. ali ne dam.

Zato i ne bih još na Orion prelazio sa vdsl, ipak je mts ozbiljnija firma mislim, da vidite kako je urađeno kabliranje do zgrade i unutar nje

Orion vs. Mts sve bi vam bilo jasno.

Za sada mi je stabilnost rada i kvalitet mnogo bitniji nego neka brzina. Ne sećam se da sam imao (sem kada nije bilo struje) prekida da mts vdsl u.

Ova za sada samo nagađanja da će mts biti skuplji me nikako ne ubeđuju da uzmem Orion optiku dok ne izađe neka zvanična ponuda mts.

Ipak mi je UO na 24 meseca kada se potpiše velika i ne bih da se posle kajem kada mts krene sa optikom u N.S.
 
kod mene 129 dana bez ikakvih problema (verovatno i vise posto sam restartovao ruter)


download (1).png
 
Za sada mi je stabilnost rada i kvalitet mnogo bitniji nego neka brzina. Ne sećam se da sam imao (sem kada nije bilo struje) prekida da mts vdsl u.

Ova za sada samo nagađanja da će mts biti skuplji me nikako ne ubeđuju da uzmem Orion optiku dok ne izađe neka zvanična ponuda mts.
Sa obzirom na citiranu recenicu imas dosta kontradikcije... Bitan ti je kvalitet veze i onda poredis Orionovu optiku i MTS-ov ADSL(VDSL)? :)
Ja koliko pratim ovaj thread svi korisnici Oriona koji su na optici su prezadovoljni uslugom i kvalitetom iste, bez prekida (osim kad je kvar upitanju) i bez oscilacija u brzini, ja ne znam koji bi drugi kvalitet trebao da bude , ispravi me ako gresim :)

Dalje, mislim da to kako Orion posluje ne treba vas/nas (mene) da interesuje dok god to licno ne utice na vas/nas (u smislu losije usluge od one koja vam je garantovana ugovorom), a to dal oni vuku opticki kabl zelene boje zakacen zutim spenadlama obmotan drecavo zelenom izolirkom koga briga ako to fercera kako treba :) Jeedino ako nisi neki dizajner pa ti je to krajnje bitno :d

Sto se tice cena iz MTS-a budi siguran da u skorije vreme nece biti povoljnije od ovih koje kruze netom, a svakako nece biti konkurente Orionovoj ponudi u nekoj skorijoj buducnosti (voleo bih da gresim i da nisam upravu i da me MTS demantuje :)).

Ne znam sta da vam kazem, vidim pljujete Orion a ja bih sve dao da oce da me prikace na njihovu optiku i da imam uslove za njihov opticki net. O televiziji i telefoniji njihovoj ne pricam. E sad ce neko da se ukljuci sa pricom o radnicima, tu se unapred slazem ali ajmo i tu objektivni da budemo, da li su su mts-ovi bolji? :)

Ja evo iz licnog iskustva mogu da kazem da su vecina iz SBB-a (cast jako retkim izuzecima) ne daj ti Boze, otprilike kad pricam sa njima imam osecaj kao da su ih birali po tome ko je ludji i ima nizi koeficijent inteligencije
 
Poslednja izmena:
Ne poredim ništa,vdsl imam koji ok radi od prvog dana,a orion optiku nemam pa ne mogu ni da poredim jedno sa drugim?
Dalje tvoje konstatacije i iskustva ne bih komentarisao.
 
@mstevanic
4 godine sam imao mtel vadsl i pukao je 2 puta po sat vremena.
Orion je do sada pukao bezbroj puta. Večeras se diskonektovao (vidim po obnovi IP adrese) barem 3-4 puta i sada je skroz offline (od 23h večeras).
Ako ti je stabilnost najvažnija, kao i meni, ne idi sa vadsl-a. Ja sam otišao kada sam imao 50/2, a da sam sačekao još par dana imao bih 8 mbps upload i sigurno ne bih otišao...
 
Juce devojka zvonila na vrata i dala promo flajer, kaze uveli smo optiku u vasu zgradu...

Da nije Orion u pitanju verovatno bih uzeo, ovako cu sacekati jos malo posto sam pod MTS ugovorom jos tri meseca.

Kaze moglo bi besplatno ta 3 meseca da se koristi njihova usluga, ali se ugovor za isto toliko produzava.

I ako sam dobro razumeo, ako bi se islo preko nje ove cene bi bile manje 20%.

20% za tv+tel+int
10% za tel+int
 
@vladix

To mi je bilo potrebno, jedan iskren i korektan odgovor. Zato ne žurim nigde,
sada kada sam konačno dočekao i optiku mogu još i da biram koju ću uzeti :)
Hvala
 
@mstevanic
To je moje viđenje, mnogo sam se premišljao, i uzeo sam napredniju tehnologiju koja me je na kraju koštala stabilnosti, a to mi je najvažnije, jer od interneta živim, a sve ga češće nemam (sreća pa 100GB mts postpaid radi :) )
Moji problemi takođe su često uslovljeni tim što sam podesio moj ruter, pošto njihov nije mogao da zadovolji moja očekivanja. Ali da ne bude da mislite kako imam neka prevelika očekivanja, jednostavno je loš. Npr. mts (vdsl) mtel (u BiH), SBB-ov, svi ti uređaji su meni OK ali, njihov - ne, čak ni u istoj prostoriji. Inače sam inženjer IT-a, sa mrežama imam dodira svakog dana.
Njihova podrška je ljubazna i predusetljiva, ali isto tako problem ne rešavaju u korenu, nego sređuju privremeno.

@Caridze, @mstevanic @duca89
Definitivno mts Vadsl zbog stabilnosti koja je bez premca (barem kod mene pune 4 godine, savršen internet i wifi signal sa prastarim huawei ruterom), ali ako torrentujete stalno, uzmite orion optiku, no odmah u startu imajte na umu ulaganje u sopstveni ruter i od njih tražite onaj media konverter (koji ću i ja tražiti čim se vratim sa odmora).
 
@vladix
Danas su me baš kontaktirali iz Oriona, nemaju navodno zasebno u ponudi internet brzine 200/20 nego samo u nekom od paketa.
Znači ne mogu uzeti samo optiku a da mi ne "uvale" iptv ili fixni (ili oba) uz internet, što mi za sada nikako ne treba !? Nekako mi
je i laknulo bilo kada sam čuo ponudu, zahvalio se na istoj i do daljeg ostajem na vdsl u.
 
@vladix
Danas su me baš kontaktirali iz Oriona, nemaju navodno zasebno u ponudi internet brzine 200/20 nego samo u nekom od paketa.
Znači ne mogu uzeti samo optiku a da mi ne "uvale" iptv ili fixni (ili oba) uz internet, što mi za sada nikako ne treba !? Nekako mi
je i laknulo bilo kada sam čuo ponudu, zahvalio se na istoj i do daljeg ostajem na vdsl u.

Mislim ... nekako mi smesno kad citam redom ... malo osnovne matematike ...

Optički PLUS Net do 200/20 Mb/s = 1.899 din

10% za tel+int

Optički Dual TEL PLUS do 200/20 Mb/s + 200min +zona 1 = 1.999 din

Sa 10% popusta = 1799 din

Zamisli .... box je jeftiniji! A ako ti fon ne odgovara, kazes im da ne zelis da prebacujiu a da ces placati ...
 
Danas smo se pokušali dogovoriti i što se mene i oriona tiče priča je završena.
 
Poslednja izmena:
Cekaj onda MTS ... i cisto da znas ... sve promocije su u box paketima ... MTS, Orion ... svejedno. I taj paket u MTS-u (150/20) kosta 3500 koliko se secam. MTS kao i uvek baca udicu za majmune :D. I nisu nista bolji od drugih. Lik koji je meni bio gajbi uveravao me je kako je MTS TV najbolja opcija i kako mi SK kanali ne trebaju jer bih imao Arene. LOL

Realno niko od provajdera nema neku posebnu zelju da se bakce sa Telekomom. Meni su 'prebacivali' broj 35 dana! Nisu zeleli da obrazloze zasto vec su samo odbijali i govorili da provajder ponovi zahtev. Tek posle 35 dana kada sam nazvao i bio ostar sa njima, izrazio zelju da ih se otarasim ukidanjem broja, receno je da je neko pre 30 godina lose upisao JMBG vlasnika, da se brojevi ne poklapaju i da prebacivanje zato nije moguce. A placanje tel racuna 30 godina je bilo moguce! Nakon toga, prebacen je broj u Orion za 1 dan. Orion nije naplatio 2 meseca koriscenja usluga dok je MTS naplatio telefon(iako nije radio jer se cula dupla veza). Telekom (MTS) je bahat, kvaran, lazljiv i tehicka podrska je isto toliko losa kao i kod drugih.
 
Poslednja izmena:
Orion trojka je tada bila 1899 din (200/20, TV, telefon) a sada je skuplja 100 din. Odlična ponuda čak i da ne dolazi tv uz to. Uzeo sam neki njihov br telefona, ionako ne koristim, niti mogu jer je njihov modem samo bridge (ali radi, probao). I 100/10 je dobra ponuda za 1499.
 
Netacno, bukvalno na naslovnoj strani sajta imas ponudu[/url]

Da tačno..piše Hund a piše i Mile...:D

Ja sam ti eto zvao tog sa flajera (imaš broj) posle neuspešnog ubeđivanja da mi fixni ne treba jer ga i ne koristim,

nemam nikoga u Nemačkoj a ni u Americi, kao ni to da mi "kvalitetna" iptv slika od čak 142 iptv kanala ne treba

pored moje satelitske sa 1000+ kanala što u HD što u UHD uz blago izvinjenje akviziter odusta od dalje ponude i tu

završismo našu priču. Eto tako je bilo verovao ti meni ili ne...

@Nambrvan

ja ti se malo teže pecam...
 

Prilozi

  • 2018-07-23+10-11-39.jpg
    2018-07-23+10-11-39.jpg
    307.4 KB · Pregleda: 182
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno