Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Procitao sam par strana unazad a nikako da ukapiram koju verziju ovog telefona kupujete,Svima u potpisu stoji Note 5 a pisete o S636, koliko vidim na gsm areni on je u Note 5 pro.
 
Ko je Global beta tester, moze da dobije ota. Ko nije, jedino unlock, twrp i onda fles official rom u zip-u, xiaomi.eu, muipro i slicni na bazi xiaomi.eu rom-a iz twrp-a.

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Procitao sam par strana unazad a nikako da ukapiram koju verziju ovog telefona kupujete,Svima u potpisu stoji Note 5 a pisete o S636, koliko vidim na gsm areni on je u Note 5 pro.

To je to. Xiaomi i njihova retardirana oznake za razlicita trzista
 
To je specijalna verzija za SrBsko trziste :)

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Sada cu ja sve objasniti i razjasniti, pa ce admin da prebaci u prvi post.
 
Ako moze i malo objasnjenja oko romova i flesovanja. Koji rom pasuje na nas uredjaj? Citao sam na xda teme ali ne kapiram koji rom da flesnem, tj. za koji model redmi note 5?
 
Sve su to u osnovi isti telefoni, sd636 je osnova, samo negde ima 3/4/6 GB rama sa 32 ili 64 GB storage-a
 
Posto je Xiaomi poznat po svojim cudnim oznakama, isti telefon za vise trzista sa razlicitim oznakama pokusacu najbolje sto mogu da pojasnim sta i kako...

1.Redmi Note 5 PRO (model izbacen samo za Indiju, prodaje se i prozivodi u Indiji, SD636, dual camera, Sony senzori zadnje kamere, ima softver za Indijsko trziste, nema band 20, koristi iste custom rom-ove kao i Redmi Note 5 AI i Redmi Note 5 Global...Kodno ime WHYRED

2.Redmi Note 5(model za Indiju, proizvodi i prodaje u Indiji), za Kinu je to Redmi 5 plus(proizvodi i prodaje u Kini), za Evropu Redmi 5 plus (Global version) - proizvodi se u Kini a prodaje u Kini i Evropi zvanicno, SD625, single kamera, OV senzor, Kodno ime Vince.

3.Redmi Note 5 AI (model za Kinesko trziste, proizvodi se u Kini i prodaje u Kini zvanicno, dual camera, Samsung senzori zadnje kamere, fabricki dolazi sa Kineskim rom-om( bez Google servisa), nema band 20, kodno ime WHYRED. Global rom moguce imati na istom samo uz otkljucan bootloader.

4.Redmi Note 5 Global version (model za EU trziste, proizvodi se u Kini, a prodaje u Kini i Evropi zvanicno, dual camera, Samsung senzori zadnje kamere, fabricki dolazi sa Global rom-om(sa Google servisima, bez kineskih aplikacija),OTA update, poseduje band 20, kodno ime WHYRED.

Sto se tice custom rom-ova, isti su za Redmi Note 5 pro, Redmi Note 5 AI i Redmi note 5 Global version. Za sve je isto kodno ime WHYRED. Takodje i TWRP je isti za sve.


Slika 1.

Kutija i telefon Redmi note 5 Pro INDIA VERSION

Slika 2.

Kutija i telefon Redmi 5 plus GLOBAL VERSION

Slika 3.

Kutija i telefon Redmi Note 5 AI CHINA VERSION


Slika 4.

Kutija i telefon Redmi Note 5 GLOBAL VERSION

Ko kupuje Redmi Note 5, trazi Global version, crvena kutija, vakuum pakovanje, natpis na engleskom, sa strane nalepnica Global version.(slika broj 4)
 

Prilozi

  • pro.jpg
    pro.jpg
    1 MB · Pregleda: 198
  • plus.jpg
    plus.jpg
    252.4 KB · Pregleda: 204
  • AI.jpg
    AI.jpg
    95.7 KB · Pregleda: 194
  • globalRN5.jpg
    globalRN5.jpg
    21.5 KB · Pregleda: 215
Poslednja izmena:
pozurio si :D Jos uvek editujem
 
Uglavnom ako flešuješ rom za pro ne radi kamera. [emoji16]

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Zar MIUI 10 vremenom nece doci preko OTA updejtova na global verziju?
 
@Kidence

Jel postoji neki down-side kada ostaje otkljucan bootloader?
 
@MM

Hoce naravno. Samo ko je nestrpljiv trazi metod kako to da odradi sto pre :D

@ivanbass1

Zavis, tj i da i ne.

Jedino ko imas ubacen twrp i izgubis telefon, moguce je doci do podataka sa telefona preko njega.

Moguce da odrade neki malware ili slicno(za sada ne znam jel postoji) koji ce preuzeti admin privilegije nad telefon-om inflitrirajuci se u boot.img.

Mozda jos nesto, ali who cares :)

U sustini, na MIUI je aktivna enkripcija, tako da po novom koliko sam ja zapazio, cak i ako imas otkljucan BL i neko naknadno flesuje TWRP, nece moci da iscita podatke bez kljuca...

Samo otkljucan BL, nije neki down-side, osim ako nemas neke bitne podatke na telefonu.

Verujem da @zile995 prati te promene u vezi MIUI-ja, pa ce me ispraviti ako gresim za ovo oko enkripcije.

Takodje, ranije unlock BL-a nije brisao nista, a sada po novom radi factory reset. To je takodje jedan vid zastite podataka.
 
Poslednja izmena:
Znam da brise podatke, zato i cekam da se povrati sajt sa fastboot romovima pre otkljucavanja.

Iskreno, nemam nikakvih problema ni sa CN romom, osim nize Wi-Fi brzine sto sumnjam da ce prelazak na global resiti. Pobrisao kineske aplikacije, stavio Lawnchair launcher, Google aplikacije rade najnormalnije bez ikakvog draina, razmisljam da li je vredno cimanja prelaziti uopste :D

Trenutno 1.5h SoT, baterija sa 95 na 82% :)
 
Poslednja izmena:
Imam ja fastboot rom u kompu pa mogu poslati kome treba. Ona verzija pre ove 9.5.6.0. Posle se normalno ažurira.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Koliko vidim poslednji global je 9.5.13.0, on jos nije stigao?

Mogao bi da podignes na neki cloud pa da posaljes link, sve sto sam pronasao skida ocajno sporo..
 
Ko je Global beta tester, moze da dobije ota. Ko nije, jedino unlock, twrp i onda fles official rom u zip-u, xiaomi.eu, muipro i slicni na bazi xiaomi.eu rom-a iz twrp-a.

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
Da li ima beta za r5+?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Za sada nema...Pustili su samo za Mi 6, Mi MIX 2, Redmi S2, Redmi Note 5 Pro/Redmi Note 5 i Mi MIX 2S.
 
@bojilica

Poslao Kidence link, ne treba da uploadujes, hvala na ponudi :)
 
Da li je redmi note 5 isto sto i Redmi 5 plus??
I ako jeste zasto se tako zove?
 
^^Nije...na prosloj strani imas objasnjenje... :)

Mislim da bi trebalo da se u naslovu napise Redmi Note 5 NIJE Redmi 5 plus... :D
 
Hm... A šta mu dodje Redmi Note 5A Prime?

Sent from my Mitsubishi Trium using Tapatalk
 
Kod nas se prodaje(poredjano po jacini):

Redmi Note 5A...plastican, sd425, nema senzor otiska prsta, 5.5 inca
Redmi Note 5A Prime...metalan, sd435, ima senzor otiska prsta, 5.5 inca
Redmi 5 Plus(samo u indiji se zove Redmi Note 5)...metalan, sd625, ima senzor otiska prsta...5.99 inca
Redmi Note 5(samo u indiji je Redmi Note 5 Pro)...metalan, sd636, ima senzor otiska prsta, 5.99 inca, 2 kamere iza
 
Posto je Xiaomi poznat po svojim cudnim oznakama, isti telefon za vise trzista sa razlicitim oznakama pokusacu najbolje sto mogu da pojasnim sta i kako...

1.Redmi Note 5 PRO (model izbacen samo za Indiju, prodaje se i prozivodi u Indiji, SD636, dual camera, Sony senzori zadnje kamere, ima softver za Indijsko trziste, nema band 20, koristi iste custom rom-ove kao i Redmi Note 5 AI i Redmi Note 5 Global...Kodno ime WHYRED

2.Redmi Note 5(model za Indiju, proizvodi i prodaje u Indiji), za Kinu je to Redmi 5 plus(proizvodi i prodaje u Kini), za Evropu Redmi 5 plus (Global version) - proizvodi se u Kini a prodaje u Kini i Evropi zvanicno, SD625, single kamera, OV senzor, Kodno ime Vince.

3.Redmi Note 5 AI (model za Kinesko trziste, proizvodi se u Kini i prodaje u Kini zvanicno, dual camera, Samsung senzori zadnje kamere, fabricki dolazi sa Kineskim rom-om( bez Google servisa), nema band 20, kodno ime WHYRED. Global rom moguce imati na istom samo uz otkljucan bootloader.

4.Redmi Note 5 Global version (model za EU trziste, proizvodi se u Kini, a prodaje u Kini i Evropi zvanicno, dual camera, Samsung senzori zadnje kamere, fabricki dolazi sa Global rom-om(sa Google servisima, bez kineskih aplikacija),OTA update, poseduje band 20, kodno ime WHYRED.

Sto se tice custom rom-ova, isti su za Redmi Note 5 pro, Redmi Note 5 AI i Redmi note 5 Global version. Za sve je isto kodno ime WHYRED. Takodje i TWRP je isti za sve.


Slika 1.

Kutija i telefon Redmi note 5 Pro INDIA VERSION

Slika 2.

Kutija i telefon Redmi 5 plus GLOBAL VERSION

Slika 3.

Kutija i telefon Redmi Note 5 AI CHINA VERSION


Slika 4.

Kutija i telefon Redmi Note 5 GLOBAL VERSION

Ko kupuje Redmi Note 5, trazi Global version, crvena kutija, vakuum pakovanje, natpis na engleskom, sa strane nalepnica Global version.(slika broj 4)

Dzabe pises, opet ce neko za par postova da pita "koji je to sad telefon?"
Nece da citaju temu, vec im je lakse da pitaju jedno te isto po sto puta i spamuju u nedogled!?
 
Nazad
Vrh Dno