Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Sad ga baš odvali... Znaš li ti koliko već je 5+ inča standard za telefone? Skoro niko više ne nosi manji od 5.2" jer već nekoliko godina je to standard i za mid range, pa čak i za još niži segment. Evo baš kad razmislim jedino još znam moju taštu da koristi 4.5" pošto još uvek voza Lumiju 630, dok su apsolutno svi drugi na preko 5".


Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Verujem da je tako u vecim gradovima, gde ljudi menjaju telefone svakih godinu dve, dok u manjim mestima ljudi redje menjaju telefone. Mada mi je npr u prevozu u BG delovalo da svejedno imam najveci telefon.

Gledam na gsm, jedini telefon koji je izasao ove godine a da ima dugacak izmedju 120 i 140mm (sto je malo manje od 5 incha) je Sony Xperia XZ2 (a da ima preko 2 GB rama i 16 GB karticu). A ukupno ima 156 telefona na listi .. znaci 0.6%.

2017 je ima 6 takvih od 330 novih telefona, dakle skoro 2%. Interesantan je Xiaomi Redmi 4 .. koji je svega 139mm.

Tako da oni koji kupe nov moraju da imaju 5+ incha.
 
Poslednja izmena:
Verujem da je tako u vecim gradovima, gde ljudi menjaju telefone svakih godinu dve, dok u manjim mestima ljudi redje menjaju telefone. Mada mi je npr u prevozu u BG delovalo da svejedno imam najveci telefon.

Isti djavo i u selendri zvanoj Bg i u svim ostalim mestima, 5.5" je "standard" vec dobre 4 godine ako ne i vise.. a sad sa 1:2 manijom odnosa strana, bice i veci.
 
Poslednja izmena:
Isti djavo i u selendri zvanoj Bg i u svim ostalim mestima, 5.5" je "standard" vec dobre 4 godine ako ne i vise.. a sad sa 1:2 manijom odnosa strana, bice i veci.

U svakom slucaju morao bih da kupim stariji telefon, da bih dobio (ne) normalnu velicinu od 5 incha, koja je mozda i dalje prevelika npr 5a, 4a ili 4x a za nijedan id njih ne znam kako na njima radi gps. Ili vise takvih telefona jer je malo verovatno da ce u buducnosti oko to praviti.
 
Poslednja izmena:
U svakom slucaju morao bih da kupim stariji telefon, da bih dobio (ne) normalnu velicinu od 5 incha, koja je mozda i dalje prevelika npr 5a, 4a ili 4x a za nijedan id njih ne znam kako na njima radi gps. Ili vise takvih telefona jer je malo verovatno da ce u buducnosti oko to praviti.
Blackberry Key 2, iPhone SE, Xperia XZ1 compact, Xperia X Compact...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da li je neko od vas probao ovu betu 8.1 sa junskim security patchom? Jel redovno posle stize OTA?
 
Ne stiže ota, to je beta koja je podeljena za testiranje.
 
Blackberry Key 2, iPhone SE, Xperia XZ1 compact, Xperia X Compact...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ako neko bude imas slican problem:
Blackberry Key 2 je ipak prevelik, tj svega 4mm manji od Mi A1(155mm - 151mm), iPhone SE je ok, dobar gps ali nije android, Xperia XZ1 compact je odlican samo je preko 500 eur. Tu je i Xperia Z5 compact, ali i on nije bas jeftin (320), dok Xperia X Compact ima cak i pristupacnu cenu (250), ali je GPS los.
 
Ako neko bude imas slican problem:
Blackberry Key 2 je ipak prevelik, tj svega 4mm manji od Mi A1(155mm - 151mm), iPhone SE je ok, dobar gps ali nije android, Xperia XZ1 compact je odlican samo je preko 500 eur. Tu je i Xperia Z5 compact, ali i on nije bas jeftin (320), dok Xperia X Compact ima cak i pristupacnu cenu (250), ali je GPS los.
E pa *mjau**mjau**mjau**mjau* ga sad. Hoćeš i jare i pare. Ti nas malo za**bavaš ili šta? Onda naruči custom made telefon samo po tvojim potrebama.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ostani na aprilskom za sada, pa čekaj 8.1 mada imaš na xda otvorio sam temu za vraćanje jačine zvuka, ima magisk modul.
 
Поново продадох телефон [emoji849] вреди ли да узимам нешто друго или поново миа1....?

Послато са МИА1.
 
Ako hoćeš uzmi RN5, mada znajući tebe ti ces ići na custom, onda opet A1 [emoji38]

Što ih uopšte prodaješ?
 
Planiram da pazarim uredjaj, koliko dugo baterija drzi i da li ovaj telefon ima brojac koraka?
 
Pisano je o bateriji 5-7 sati sota zavisi kako korostis da li si na wifi ili 3g tako da jedan dan drizi bez problema. A za korake nisam siguran verujem da treba neka app pa ce da radi.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Za brojanje koraka je zadužen akcelerometar, promene x, y, z osa. Mislim da ga poseduje svaki telefon.
 
Tesko da ce izbrojati korake preko gps-a. Diatancu da izracuna da, ali korake broji preko akcelerometra koji meri G silu prilikom pokreta. Mislim da manje, vise svi telefoni danas imaju akcelerometar, ali moze da se proveri na gsmareni.
 
Поново продадох телефон [emoji849] вреди ли да узимам нешто друго или поново миа1....?

Послато са МИА1.
А како је ово "послато са МИ А1"? ако си га продао?

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Proverio sam sad.. Potrebno je da telefon ima pedometar da bi brojao korake. To imaju flagship telefoni. Mi a1 verovatno ne

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Žena koristi Huawei-evu app na P9 Lite, broji i korake. Ne mora dakle bit flagship.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
To pitam zato sto moj p9 lite to ima, nije dealbreaker ali bilo bi kul da je tu :)
 
Има А1 свашта

https://www.devicespecifications.com/en/editor-review/f4bb52/6
f13725f83c41e563fafc97ec77bd4b52.jpg


Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Planiram da pazarim uredjaj, koliko dugo baterija drzi i da li ovaj telefon ima brojac koraka?

Ne znam za brojac koraka ali gps lepo moze da izmeri predjeno rastojanje. Zar nije bolje izmeriti rastojanje nego broj koraka? Takodje ovaj telefon je prilicno veliki, nije zgodno koracati sa njim u dzepu bar meni nije.
 
Takodje ovaj telefon je prilicno veliki, nije zgodno koracati sa njim u dzepu bar meni nije.
Aj' prestani više, majke ti. Evo meni ne smeta ni u uskim farkama ni u vojnim pantalonama. Ko ti je kriv što nosiš ped... ovaj, hipsterske uzane pantalone pa ne možeš da ga strpaš u džep. Ako ti toliko smeta prodaj ga i o'ladi više od teme.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ako hoćeš uzmi RN5, mada znajući tebe ti ces ići na custom, onda opet A1 [emoji38]

Što ih uopšte prodaješ?
Сви воле да купе телефон од мене, технику уопште, ја имам ОЦД вероватно само ми није дата дијагноза, сигурни су да је проверен детаљно и ако кажем да је ок онда је ок [emoji3],а ако није ја такве ствари дајем у бесцење...Скоро сам продао нзхт кућиште (с340 елит) за 50 е јер је имало огреботину са стране од 2 цм која се види са 2 цм [emoji52], џаба када ја знам да је ту....И наручио поново исто....
ЛМ Сутра идем да видим ми Мих 2, можда ми се допадне....
@ФАМАС

Послато са МИА1 који сам продао, треба да га пошаљем у среду 27. јуна
 
Aj' prestani više, majke ti. Evo meni ne smeta ni u uskim farkama ni u vojnim pantalonama. Ko ti je kriv što nosiš ped... ovaj, hipsterske uzane pantalone pa ne možeš da ga strpaš u džep. Ako ti toliko smeta prodaj ga i o'ladi više od teme.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
[emoji23][emoji23][emoji23]

Velik mu telefon, ali nick veliki zoki.

Inače imam dvoje farki koje su slim, opušteno staje telefon. Tako da sem ako ljudi nemaju izuzetno plitke džepove i uzimaju skinny modele.
 
Cek da jos dodam i onu staru- 3.5" ekran je idealna velicina.[emoji3]


Izgleda da je drugarica resila problem. ono ok google je bilo deaktivirano, i navodno je to pravilo problem mikrofonu.Sto je najcudnije, cak i na jutjubu nasla snimak da je lik tako navodno resio pitanje mikrofona.Nidje veze al navodno to je to.
 
Poslednja izmena:
Podseti me sta bese problem?
 
Planiram da pazarim uredjaj, koliko dugo baterija drzi i da li ovaj telefon ima brojac koraka?

Aj' prestani više, majke ti. Evo meni ne smeta ni u uskim farkama ni u vojnim pantalonama. Ko ti je kriv što nosiš ped... ovaj, hipsterske uzane pantalone pa ne možeš da ga strpaš u džep. Ako ti toliko smeta prodaj ga i o'ladi više od teme.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[emoji23][emoji23][emoji23]

Velik mu telefon, ali nick veliki zoki.

Inače imam dvoje farki koje su slim, opušteno staje telefon. Tako da sem ako ljudi nemaju izuzetno plitke džepove i uzimaju skinny modele.

Ne znam kakve su te uzane pantalone, nikada nisam nosio tako nesto. Uglavnom iz standardnih sirih pantalona malo viri, 2.5 cm kraci telefon je mnogo zgodniji za nosenje/sedenje. Ali pantalone nemaju veze sa tim covek valjda vezba u sorcu, a tu je problematicnije. Mi A1 je jedan jedan on najvecih telefona sa 5.5 inch ekranom, a to se uglavnom ne pominje nigde i review-ovima.
 
Vrh Dno