Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A kako da ti damo informaciju kada klime rade u razlicitim prostorima i na razlicitim temperaturama. Meni na odrzavanju Nocria cepa 200w na 65m².

Tapatalk

Pa eto tako :D generalno pratim temu klasika 40-50kvm, standard izolacija i td. Zanima me čisto informativno zbog kupovine još jedne klime,sledeću hvatam sa što nižom modulacijom.Mada i ovo što imam nije loše...
 
@mickk
Gde sam ja pomenuo da se asepsolom cisti prljavstina? On sluzi za dezinfekciju. Pogledaj moj predhodni post, imas opisano ceo postupak kako se cisiti klima. Moze i bez rasklapanja, bolje ista nego nista. Ako je cisto okruzenje bez kuvanja, duvanskog dima za rasklapanjem nema potrebe bar dve godine i to ako grejes i hladis. Kod hladjenja je obavezno pre gasenja klime susenje iste, staviti Fan na bar pola sata, pozeljno i sat da se ne bi stvarala budj.
 
Kažu ljudi da Daikin ide nisko. Ftxb35c
Pa eto tako :D generalno pratim temu klasika 40-50kvm, standard izolacija i td. Zanima me čisto informativno zbog kupovine još jedne klime,sledeću hvatam sa što nižom modulacijom.Mada i ovo što imam nije loše...

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 
@mickk
Gde sam ja pomenuo da se asepsolom cisti prljavstina? On sluzi za dezinfekciju. Pogledaj moj predhodni post, imas opisano ceo postupak kako se cisiti klima. Moze i bez rasklapanja, bolje ista nego nista. Ako je cisto okruzenje bez kuvanja, duvanskog dima za rasklapanjem nema potrebe bar dve godine i to ako grejes i hladis. Kod hladjenja je obavezno pre gasenja klime susenje iste, staviti Fan na bar pola sata, pozeljno i sat da se ne bi stvarala budj.
Izvinjavam se greska... Nije tebi bio namenjen post. Odgovor je generalno onima koji to smatraju u klasi odmascivaca.

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Kažu ljudi da Daikin ide nisko. Ftxb35c

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
Komsija ima neki Daikin inverter ali nikako da odnesem merac potrosnje da vidim...

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Zdravo svima. Trebao bih u narednih par dana da kupim Gree ili Midea On/Off klimu, pa me zanima da li imate preporuku za ugradnju? Odnosno koga zvati a da je profesionalan (malo sam iscitao temu unazad ali nisam nasao ili sam slucajno preskocio :))
 
Pozdrav, ja bih trebao da kupim klimu u skorije vreme, kapiram da ne bih dao vise od 300e, ne treba mi nesto posebno jaka klima tipa 20 kvadrata bi hladila. Hteo bih neku koja malo trosi struje i mozda da moze da greje ali nije obavezno
 
Pa sve klime greju...
Za 300€ sad već ima invertera
Upamtio sam da za tu lovu ima onaj ramson, Eskimo, i neznam pošto su Vivax inverteri?
Midea je prošle godine bila 380€



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Primarno je da dobro i jeftino hladi, a sad bi bilo bolje da ce da hladi i jeftino greje onda
 
Dzaba kad imas toliko neodredjenih. Nije isti prostor, nije ista podesena temperatura, nije ista izolacija... Ne mogu da se porede tvoja i moja klima nikako pa i ne znam sta ti znaci ta informacija.

Tapatalk
 
Pa eto tako :D generalno pratim temu klasika 40-50kvm, standard izolacija i td. Zanima me čisto informativno zbog kupovine još jedne klime,sledeću hvatam sa što nižom modulacijom.Mada i ovo što imam nije loše...

Tebi sve vreme, konstantno troši 440 W? Da li je spojen prostor u pitanju?
 
Meni toliko troši zimi na grejanju. Na hlađenju se pali-gasi

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Nista od preporuke neke solidne klime sa malom potrosnjom za 20kvadrata?
 
Eskimo

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Eskimo klima. Inverter. Neko je već spominjao na temi

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Asepsol 0.1% onaj klasicni kupovni u apotekama s prskalicom sam koristio kod klime koja je malo smrduckala. 2 god je povremeno radila (nista pusenje, kuvanje, kucni ljubimci) i nije ni bila nesto prasnjava cak ni filteri. Oprah filtere isprskah sace vodom (prskalica) posle asepsolom, stavih 16C i vent na max 40min dosta je kondenza izaslo (padala je pre koji dan kisa pa je bila vel. vlaz. vazduha). I sad duva kao na alpima :D
Jel mi ok ova procedura ? Klima je neka LG 18.
 
Da li je neko imao iskustva sa Tesla TC35V3 12410IA? U pitanju je inverter, i cena mu je oko 40000RSD. Navodno je prilicno efikasna i tiha klima. Potrebna mi je za prostor od 15-20 kvadrata i odgovara mi funkcija daljinske kontrole preko WiFi koju ima ako se ne varam. Zimi bi sluzila za dogrevanje kada uljani radijator ne moze da ugreje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
8000 za ugradnju klime jel malo mnogo?
Iz tehnomanije dali njihovu vizit kartu ekipa iz Pančeva valjda. Brzo rade.
 
To ti je ta cena druze, znam da mislis da je mnogo ali ja moju ugradnju placam 9.000.
Svuda ti se vrti tako nesto u krug.
 
Da li je neko imao iskustva sa Tesla TC35V3 12410IA? U pitanju je inverter, i cena mu je oko 40000RSD. Navodno je prilicno efikasna i tiha klima. Potrebna mi je za prostor od 15-20 kvadrata i odgovara mi funkcija daljinske kontrole preko WiFi koju ima ako se ne varam. Zimi bi sluzila za dogrevanje kada uljani radijator ne moze da ugreje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja sam pre imao iskustva sa Tesla klimama i vecina je bila na servisu... Gazda hteo da prodje za dz i od nekih 20komada jedno 7je servisirano posle tri, cetri meseca rada. Mada ove nisu bile inverter nego obicne najjeftinije.
Mislim da ti je to skroz ok za tvoj prostor, trebalo bi da ti trosi manje struje jer imas mali prostor za tu klimu, te vidi da li mozes da se provuces sa nekom devetkom a ne dvanaesticom.
 
Ja nisam primetio da se inverter ugrađuje nekako drugačije od "obične" klime?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
AG.KGB
Nije mnogo ukoliko sve odrade kako treba i valja , sta si uzeo ?

vaskezmaj

Trebao si dodati jos 6-7k i uzeti Fujitsu ASYG 12LLCE jer ti je to bestbuy u cenovnom rangu do 70k .. Ako si potrefio jacinu bices zadovoljan ..
 
Ja nisam primetio da se inverter ugrađuje nekako drugačije od "obične" klime?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
U slucaju nekog problema situacija se komplikuje pa je zato i ugradnja za nijansu jaca. To je jedini razlog inace je inicijalna ugradnja identicna. Barem bi trebalo da bude ako se radi kako treba.

Tapatalk
 
AG.KGB
Nije mnogo ukoliko sve odrade kako treba i valja , sta si uzeo ?

vaskezmaj

Trebao si dodati jos 6-7k i uzeti Fujitsu ASYG 12LLCE jer ti je to bestbuy u cenovnom rangu do 70k .. Ako si potrefio jacinu bices zadovoljan ..

E pa ta Fujitsu je bila 70k, a ovu sam iscupao sa nekim popustima na 48k :) Ma za moj prostor 12ica je i vise nego dovoljna :)
 
Ne razumem sta je to "jace"?
Instalacija je potpuno ista...

Ova gree lomo meni trenutno izgleda kao bestbuy, nista slicno nema za te novce.
 
Hvala za info onda je ok.

@nexteen - Midea mission MSMBBU-12HRFN1QRD0GW
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno