Šta je novo?

Huawei Mate 10/ Mate 10 Pro

I na kraju uzeo A1? I taj imam. Njega najviše i koristim a S8 stoji onako...bezveze. Razočaran sam u Samsung. Da tel koji je 3 puta jeftiniji radi 3 puta bolje e to...da ne psujem. Nigde seckanja, nigde kocenja, sve glatko na A1, dok na S8... Sad, čitajući komentare realnih ljudi ovde

Ja sam namerno izostavljen od realnih? :d
Pisao sam još prošle godine o A1, ali nema ko da čita, poredio sam rad telefona sa skupljim modelima...
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?406958-Xiaomi-Mi-A1&p=5316758&viewfull=1#post5316758


Ja se dvoumim između ovog i Mix 2. Samo ne znam za koji će mi klinac i jedan i drugi

I ja se razmišljam oko Mix 2, ne bih ponovo A1 zbog displeja, zato bih išao na Mix, bolji je displej. Nije mi @Kidence poslao broj telefona, pa nisam ni otišao da uzmem. Smara me da nosim dva telefona, dual sim zakon.
 
Poslednja izmena:
Ivane, nisi namerno izostavljen. On mi je prvi pao na pamet jer je pre neki dan kritikovao ovaj model da je seckao u pojedinim aplikacijama kao i Samsung. Ima vas dosta koji ste realni pa kažete sve kako i jeste o određenom modelu, a ima i onih koji ćute i brane ga kao da su suvlasnici. Kad predju na noviji onda se desi da ponešto izlete negativno o prethodnom što je po meni...znate već šta.
Da li je m10pro dual sim?

Sent from...
 
Jeste dual sim, drugi slot je redovan, nije hibrid sim/micro SD.
 
@_Sale_ , znam da nisi mene namerno izastovao, stvaio sam smajli, a @Proday ko mirođija, svuda ga ima :D I dobro je, dosta realnog iskustva, meni je pomogao baš kod M10 Pro, nije za mene, kao i @MarcusS kada je napisao za osvetljenje. @Proday da izgustira Pikesliku i dolazi on na iPX. Ko će posle od njega živeti kad vidi kako ono čudo radi :d:D

Zbog ovog komentara bih preskočio i M10Pro:
I na kraju uzeo A1? I taj imam. Njega najviše i koristim a S8 stoji onako...bezveze. Razočaran sam u Samsung. Da tel koji je 3 puta jeftiniji radi 3 puta bolje e to...da ne psujem.

Stajaće i on. Ti sad imaš opciju ili da uzmeš nešto i da flešneš čist android, imaš onaj Mi Max 2 za 210e, baterija ko akumulator, može GCam, ima silne klot romove, ili čistokrvni Pixel.
 
Dosta mi je flesovanja, instaliranja, testiranja na poslu. Tako da ta opcija otpada. Razmislicu još, između ovog, Mix 2 i od malo pre pixel-a. Da ne davim više ovde. Fala :)

Sent from...
 
Poslednje što treba pomisliti je da je ovo loš telefon. Naprotiv, telefon je verovatno najbolji u klasi u odnosu cena kvalitet. Jednostavno ima mane kao i svaki drugi, ali osnova (hardware, kamera, storage baterija ekran izrada) je top class, nema priče.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Rekoh i ja da ga bez razmišljanja preporučujem kao najkompletniji allaround

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Također i ja mogu preporučiti. Evo ja se jučer rastao nažalost od svog :( zbog nekih financijskih razloga.

Inace stiže mi sutra Mi Mix 2 pa ću ajde biti donekle zadovoljan. Trenutno koristim A5 2015, ultra spor ali dobro vrijeme ga je prošlo. Inače Mate me baš razmazio stalnom brzinom, a baterija traje i traje, što se tiče zvučnika tu sve pohvale kod "stereo" zvuka dosta sam znao gledat YouTube pa mi se sviđao kako ima malo bassa na donjem zvučniku.
Ovaj A5 zato se ugrije kao pećnica dok se surfa.

Svakako po meni najbolji all around uređaj. I mislim da ću se kad tad vratiti na Huawei.
 
Od kad nema M10 Pro u Vipu, zna li neko?Hoce li ga biti ponovo?
 
Jos u januaru ga nije bilo, samo je stajao na sajtu a nije bilo opcije da se poruci, zvao da ih pitam dal ce biti, rekli mi da nemaju u planu vise da ih narucuju.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Da se upisem kao novi vlasnik Mate 10 pro (konacno) :D
Nisam stigo nista da istestiram. Hteo da prebacim podatke sa mog Mate 9 preko PhoneClone aplikacije medjutim ne ide. Uvek isto. Kao poveze ga i izbaci. I opet ponovo... Neka ideja?IMG_20180503_193145.jpg
 
Za bootloader sam na HiCare app promenio zemlju na UK i dobio mogucnost live chat-a . Kontaktirao ih i rekao da zelim da otkljucam bootloader. Dao sam im IMEI, serijski broj i product id . Posle 1 dan su mi poslali kod za otkljucavanje na email. Posle se preko fastboota instalira magisk i root je odradjen.
 
Uspesno instalirana 142 verzija firmware-a. Face unlock radi odlicno. Uradio sam skeniranje lica bez cvikera. Prepoznaje me i sa cvikerima :)
 
Je li neko probao ovu metodu, saljemo sve podatke o svom telefonu?

Link je postavljen od strane Honora na Xda forum, tako da bi trebalo da sve bude ok. Sve što tu traže tražili su i na stranici za otključavanje bootloaera.

Ja sam odavno dobio svoj kod tako da nisam isprobavao ovaj link ali su ljudi na xda potvrdili da su svoje kodove dobili.
 
Uspeo sam konacno da nadjem verziju gcam koja ne krashuje. Dobro jedino krashuje ako radi blic. Sve ostalo radi ok. prednja i zadnja kamera. Fotografije vuku na plavu boju, moze donekle da se ispravi obradom, jedino makro mod daje korektne boje. Prednja kamera isto fotografije vuku na plavu boju, i slika izgleda kao kroz maglu, ali ne krasuje aplikaciju kao neke ranije verzije.
Da li neko ima neku gcam aplikaciju a da daje normalne fotke, tj korektne boje.?
 
Da se prijavim kao ponosni vlasnik Mate 10 Pro i napisem par utisaka.
Pre ovog sam imao tj jos imam (dok ga ne prodam) Mate 9 pa mogu da iznesem poredjenja.
Inace kod Mate 9 mi je najvise smetao nedovoljno svetao ekran na suncu, regulacija auto osvetljenja i kamera ( najvise video) u low light.
Evo da krenem redom:
Ekran: Prva stavka koja mi je smetala kod Mate 9 je ekran koji je nedovoljno svetao tj taman kad sam napoljunpo suncanom danu.
Ma mate 10pro je stvarno bar za 2 klase bolji. Nije svetao i napucan kao note 8 npr ali je sasvim dovoljan da bude citljiv na jakom suncu.
Regulacija autooavetljenja radi mnogo bolje nego na Mate 9.
Smeta mi samo sto ima samo ona dva rezima prikaza boj to je onaj satro prirodni na kom su boje isprane i onaj zivopisni gde su boje napucane. Definitivno fali neko manuelno podesavanje ili bar treci rezum koji je nesto izmedju. Mozda i postoji ali nisam uspeo da nadjem.
Baterija nisam nesto uspeo da isteatiram kako treba zbog podesavanja, prebacivanja... Ali evo i ako sam bar 2 sata przio igricu SOT je 4 i po sati a baterija na 44%.
Bolja nego na Mate 9 na kom je vec odlicna.
Kamera: nisam uspeo da slikam puno ali sam zadovoljan vidjenim.
Zvuk: Na zvucnicima glasan ali probija malo kad se pojaca do kraja. U toku razgovora je meni dobar i dovoljno glasan.
Izrada: je kod Huaweija standardno na visolom nivot i nemam zamerki.

Nedoatatci: Nepoatojanj slota za sd i bezicno punjenje iako ga ne koristim.
Kad budem imao vremena da istestiram jos po nesto prenosim utisce
 
Да ли је превише дати п10 и ј7 2017 дуоса плус доплата од скоро 200е за мате 10 про? П10 кориштен годину дана има трагова коришћења али ради одлично и ј7 који је скоро нов.
 
Po meni je to puno, ako te ne mrzi, cimaj se, prodaj ih posebno pa pazari mate, bolje ćeš proći.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Па и ја мислим. Него ми мало цимање око продаје али ће се исплатити сигурно. Може ли да раде два налога Вибера на Мате? И ајде још једно питање ако је неко имао п10 је ли доста боља камера на мате 10 про? То би био и главни разлог куповине.
 
P10 Lite i J7 2017, ili normalan P10?

P10+J7+200e nikako..
 
Ne znam kakav je P10, ali stvarno se čini da je previše dati dva telefona i 200e doplate.

Huawei Mate 10 Pro
 
Ponudi ti P10 i 200e, manje bezobrazna ponuda od P10+J7+200e :)
 
Pa ako racunamo realno. P10 star godinu dana 220 do max 250e, J7 oko 200e. Za nov Mate 10p je realno oko 100e doplatiti. On covek hoce jos 100e da zaradi :))))
 
Nesto ne vidim gde ima P10 za ispod 250e polovan(cene sa oglasa), ali okej :)

Retki su i za 250. Daleko je niza od 100e realna doplata, u zavisnosti od stanja M10 Pro, polovnih u dobrom stanju ima za ~470e ;)

200e je cist bezobrazluk.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno