Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Neko je ovde nudio garažu na NBG za jedan BTC :)

Prestige, rasporodao si 85% rudnika ako sam dobro shvatio? Kul, kul odlična procena, moćićeš to isto da kupiš za 50% cene
 
Poslednja izmena:
Trenutni leveli odbrane: $7200, $6800, $6500, $6000.

Ja cu rasporediti ulazak 50% od $7200 do $6600. Mislim da ce se zaustaviti tu izmedju $6500-$7000. U slucaju da potone dole, slecih 50% rasporedjujem od $6200 do $5500.

Uglavnom ovo je za short term bezbedna kupovina, jer sledeci trap moze $9500-10000 da ide. Sve i dap otonemo na $5000 u iducih 10-15 dana, ocekujem opet oporavak do barem $9500. Tako da rizika kod kupovine na ovim levelima nema. Altove iskreno ne smem da diram, jer za njih ne ocekujem nista lepo. Kazem, BCH, ETC, XMR imaju sansu za neku pumpu posle ovog dip-a. Uzimam ih tek kad bas potonu.



Ovakvih mi je najzalije. Mineri koji su usli pre tacno 2 meseca i koji su momacki pretplatili graficke, pa im je ROI verovatno 5+ godina, sada bacaju neki kao sarkazam jer ne mogu sebi oprostiti kako su se zaye6ali. :S:

Ali tek ce mineri nastradati. Shitovi umiru, dosta njih ce preci na ETH, tako da dif raste a cena pada.

Slabo ljudima ide racunica, ali pazite ovo:
RX 580 kopa trenutno $1.1. Odbite fee poola, minera, stale sharove, prekid kod ciscenja, pucanje neta, restart masine, to nije vise od 8-10%. Dakle $1 kopa RX tj oko 95 RSD po danu. Struje dnevno potrosi 30 RSD ako niste u crvenoj zoni (a vecina jeste pa je to 35-40 RSD). To sve pod uslovom da je cena coina stabilna i da se ne strmoglavi dok vam ne iskopa, tu se moze izgubiti dodatnih 10-20%. Dakle mesecno iskopaju cistih 12-15 Eura. A cena ce im padati i vec pada sigurno 20ak+ eura mesecno. Dakle amortizacija vec sada jede zaradu. Meni je sad krivo sto nisam i ovih 15% rudnika prodao krajem Januara, jer se short grafickih pokazalo kao najbolje resenje. :)

La dobro te je imati na forumu pomazes nam dosta u dipovima naravno odluka je na nama samima. Za sort grafika jeste odradile svoje i otisle donele lep priliv koji sad treba iskoristiti do kraja godine.
 
Druže žali sam sebe meni nije problem da dam 3500€ za rig i zaboravim ga na neko vreme, a za ROI ne lupetaj jer ne možeš da znaš koliki je. Možda si vidovit ? Mislim da je pametnije da ne prosipaš gomilu nebuloza.

Budimo realni, da nema vas vuna, mi matori ne bi nista ni profitirali. ;) A tvoj post pokazuje iz kakvog ogorcenja pises, sto je i razumno s'obzirom na situaciju.

To tako ide kad neko nema znanja i iskustva u odredjenoj oblasti, pa uleti kao padobranac. To je ok za pocetnika, manje vise smo svi tako usli. Ali nije ok da pokazuje bezobrazluk i upada u raspravu sa nekim ko je u ovome dosta duze, ko je u cryptu prosao sito i reseto, i gubio i dobijao ali na kraju naucio lekciju. Ti ces tek gubiti, a ako istrajes, verujem i dobijati kad shvatis malo bolje kako crypto funkcionise. A lekciju mozda neces nikada nauciti.

Ali ovi novi koji imaju 0 znanja, ne zele nista negativno da prihvate, i jos se usput svadjaju, takvih je bilo ovih godina mnogo. Puknu kes i vise se ne pojavljuju u crypto temi. A spam postovi ostaju zauvek.

P.S Ali stvarno mi ove novajlije nisu jasne. Ja sam svestan cinjenice da kad napisem nesto negativno ali veoma moguce sto se crypto-a tice, da to ljudi nece da prihvate. Ljudi dodju kulturno i napisu mi - druze mislim da nisi u pravu iz tog i tog razloga i da je moguce ovo i ono. Takve novajlije izuzetno cenim i spreman sam im uvek pomoci. 2,5 godine trubis o bull-u i onda si ok, 2 meseca apelujes na bear i krene pljuvanje i svadjanje. :)

Neko je ovde nudio garažu na NBG za jedan BTC :)

Prestige, rasporodao si 85% rudnika ako sam dobro shvatio?

Tako je. Krajem Januara jos, pricali smo na discordu. Seo i razmislio. Stvarno idealna prilika, jer su to kartice koje sam placano 180-190 eura (rx480 8gb) pre tacno godinu dana, koje su se tokom 2017-te barem 3-4 puta otplatile.

Meni bi najvise odgovaralo da je cena stabilna, da je mining stabilan dugogodisnji biznis, gde cu recimo 20-40% mesecne zarade odvajati za reinvestiranje i kupovinu novih. Pa se konstantno siriti i prilivi biti sve veci i veci na mesecnom nivou. Ali posle skoro 6 godina mininga shvatis da to ne ide bas tako i da ponekad moras odreagovati drugacije.

Previse ali previse ljudi je uslo u mining, i sto je najgore, velika vecina instant prodaje izrudareno, sto dovodi do dodatnog obaranja cene. Ethereum moze da iscuri samo tako. Vec na $300 ce isplativost biti nikad gora. Ja sam imao 100+ kartica i ne mogu da gledam kako se to topi. Imam ostavljene Vege 56 iz oktobra i Nvidia-e 1070 i 1080ti. Njih nisam hteo da diram, neka kao rudare.
 
Poslednja izmena:
Po tvom misljenju jel sad bolje uloziti u eter ili ripple za long?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
@ La.Prestige

Ti si to odradio taktički da ne može bolje.
Ako nastavi ovaj pad, i još se naštancaju kartice, biće im manja cena.
Samo opet ako Nvidia krene sa novo serijom krajom godine i to će uticati na cene trenutnih modela, tj. prvo će morati vendori da stanu sa proizvodnjom ovih trenutnih.

Oni koji su željno hteli da uđu u rudarenje kad su cene otišle u nebesa i sad razmišljaju da prodaju rig za iste pare, očigledno nisu ni jednu lekciju naučili i vodili se onim lakomernim "Otplata riga za 6 meseci, to je extra to je super"
Bilo je ali pre pola godine i to ako nisi odmah prodavao iskopano.

A ti recimo kad si krenuo pre godinu dana u kopanej sa RX 480/470, pogodio si pravi trenutak.
Sad bukvalno čekaš z tim parama i moćićeš da napraviš jači rudnik sa manje para, najčistiji profit.

Ja ne gledam na ROI trenutno tj. po trenutnoj računici, isto tako si i ti tada kad je tek krenuo ETH, nisi znao šta će biti do kraja godine imao si neku sliku kad ćeš možda otplatiti opremu, ali moglo je da bude drugačija situacija.
Samo realno treba gledati na odnos cene i koliko kopa u proseku.

Davati 450-500€ za RX i odmah prodavati iskopano je ravno ludilu. A posle kad se stabilizuje cena biće "e z****o sam se, trebalo je da čuvam".
 
Poslednja izmena:
Dakle prognoze su uglavnom crne da crnje ne mogu biti, i ko se ne bavi dnevnom trgovinom ( 90% ljudi ) bi trebalo da izadje i zaboravi na kripto.
 
Dakle prognoze su uglavnom crne da crnje ne mogu biti, i ko se ne bavi dnevnom trgovinom ( 90% ljudi ) bi trebalo da izadje i zaboravi na kripto.

Tako sam ja uradio 2014 i prodo gomilu dark coina za 3-4$ ili 2-3$ po komadu zaboravih sad..

Taj novcic je pocetkom ove godine vredeo oko 700-800$ po komadu...

U principu ne treba zaboraviti ali sigurno ne treba kpovati i cuvati sad ...
 
Poslednja izmena:
Dakle prognoze su uglavnom crne da crnje ne mogu biti, i ko se ne bavi dnevnom trgovinom ( 90% ljudi ) bi trebalo da izadje i zaboravi na kripto.

Nezgodan trenutak preskupe grafike a trziste se stmoglavilo, uvek je bilo padova ali ovo je sad i pad i regulacije crypta, i sve treba izdrzati malu isplativost, ne zna se do kada ce da traje. Ne kaze niko da bacis sve ali ako ostane 3-6 meseci ovako ko god je u kreditu ili ratama daje HW budj zasto prepolove se cene u danu, vec vidjeno 2013-te. Ko moze da placa struju i izdrzi taj ce naplatiti na kraju.
 
Poslednja izmena:
Ja cu da kupujem u bunaru po ovim cenama. Neobazirem se na prognoze. Pa sta bude.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Uzimati kredit za kripto je isto bolest.

Ja što sam uložio u rig, uzeo iz svog šteka.
Fala pameti što sam skole učio i što imam pristojan posao, pa ne moram da strepim da neću imati za struju.

Gade mi se banke a kad čujem reč kredit samo postavim pitanje jer mora, jel se može bez toga, jel će ti to sigurno 110% da donese te pare nazad i da zaradi.

Neko pare troši na kocku, drogu/cigare/alkohol, k***e, skupa kola, novi telefon na svaka 3 meseca, ja sam moje odlučio da uložim/potrošim u rudarenje, i uopšte mi nije dosadno i ni malo se ne sekiram.
 
Ni na to se neobazirem. Cena od 0.50 centi je dobra cena za ripple sobzirom na potencijal. Nije mi zao tih para sto ulazem.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam se dokupio sa RX570 početkom godine gde me je RIG sa 8 kartica izlazio po 320-330K / na žalost nisam uspeo da ih preprodam početkom februara zato što sam alavio sa traženom cenom ali nije mi žao ... puno :)
Jeste da je profit na trenutnoj ceni ETH negde oko 14-15E mesečno kada se odbiju troškovi na komercijalnom snadbevanju ali meni je to prihvatljivo kako sam 80% investicije vratio / 30-35% iskopanog može da se iskoristi za pokrivanje troškova ostatak hodl :)

Naravno što La.P kaže ko je rig sa 6 kartica platio 3.500-4.000E pa neka ima profit i 20E po kartici mesečno kada se sve odbije uz ovu cenu bi čekao 3godine da isplati / e sad sa druge strane ko je pazario 1-2 riga pa može da prođe sa strujom sa 100E mesečno taj može da rudari i čeka bolje dane ali ko se zabo sa investicijom od 10+ rigova a nije našao način da reši struju a platio ih >3.500E po rigu taj je u ozbiljnom problemu ako nema 5-10.000E da istrpi bolje dane ali onda se opet postavlja pitanje da li je bolje sa tim novcem plaćati troškove ili odmah kupiti željenu valutu i ostaviti sa strane a rasprodavati sve mašine.

Sve u svemu nije ovo loša situaciji da se malo iščisti stanje, ne očekujem totalni potop ali uz zadržavanje trenutnog stanja cena do jun/jul-a biće prilike da se dokupe mašine sa 6 kartica i za 1.250-1.500E pogotovo od ovih sa 10+ rigova koji nisu ni ventilacije rešili ...

On topic - deluje da žešći pad BTC-a trenutno sprečavaju jedino trgovine altova u BTC zbog čega altovi još žešće tonu.
Oporavka značajnijeg po meni nema dok god se amaterima ne utera strah u kosti da ne kupuju ni na dodatnih 25-30% pada, onda kitovi kreću da se dokupljuju lagano da se ne primeti i kreći novi krug a isti se po meni neće desiti do kraja godine.
 
Poslednja izmena:
Ja uzeo po aj da kazem korektnim cenama krajem januara, po jedan mali rig od obe fele (rx5808G/1070Ti). Ukupno me izaslo nesto preko 4K.
Uzeo najvise zato sto par godina pratim pricu cisto teoretski pa reko ajde da krenem malo i sa praksom. Vec tada je po pricama sa slack/discord kanala bilo jasno sta je trend ali imam dobar posao i struja/kredit nisu problem.
Strategija za naredni period je stekanje, uz eventualno neki sitni trejding slusajuci pametnije kojih fala bogu ima i hoce da podele znanje.
 
kad god se napravi ''public'' atmosfera da cena krece u nebesa, kad sve prognoze krecu da pevaju samo lepe pesme... to je znak da oni koji kontrolisu sve ovo ce uskoro da krenu da potapaju trziste.. isto vazi i za obrnuto, atmosfera je negativna, prognoze isto.. jos malo ce da nas loze pa ce podici cenu... u svakom slucaju videcemo ltc 120-130 pa gore.. moj prognoza.. ne znam gde su oni sto su na sva usta vikali ltc nikad ispod 200 da mi sad kazu kolika je cena
 
Нисам био ту пар дана и види како оживе тема, изгледа мука натерала...:-devil-:

За неки риг картице, најбоље је сачекати биће пада цена сигурно, што због стања валута што због следеће генерације картица. Ко је ушао на 3500Е - 4500Е тај дебело заебо. Ја замало да позајмим бар за пола рига, али рекох јпш нисам довољно научио дај да видим прво шта и како, на крају добро испаде.

ЛА друже не дај се, пусти ове што не желе да признају да су погрешили јер не знају да тргују када медведи коло воде. Сви смо ми прошли кроз оно: види овај новчић је у зеленом, дај да га купим још ће да расте, кад онда одједном падне много испод нивоа где смо ушли. Ал на грешкама се учи, свака школа се плаћа.

Naravno da necu. Prevazisao sam to buy high, sell low. ;)
Samo kazem moguci razlog sto ne pada kao sve ostalo.
+1 Сада стрпљиво гледам и чекам да уђем у бтц чим одлучим да је довољно пао. Ја сам се навукао на неке са tradingview из првих 5 "прогнозера", обичне пумпаџије са приватним групама. :d
 
Sa ovim cenama grafike se ne isplati rudarenje, već kupovina i trgovanje.
 
Ovakvih mi je najzalije. Mineri koji su usli pre tacno 2 meseca i koji su momacki pretplatili graficke, pa im je ROI verovatno 5+ godina, sada bacaju neki kao sarkazam jer ne mogu sebi oprostiti kako su se zaye6ali. :S:

auuuu koji kompleksi naše zvezde sa neba, ala Vučić :)
 
ROI za rigove je svakako nemoguće odrediti. Nekada je on 2+ godine, a nekada bukvalno 1 dan.

U svakom slučaju to nikako nije tema ove emisije, ali eto... služi malo ovim trgovcima što nam svaki dan predviđaju cifre ali promaše predznak
 
kad god se napravi ''public'' atmosfera da cena krece u nebesa, kad sve prognoze krecu da pevaju samo lepe pesme... to je znak da oni koji kontrolisu sve ovo ce uskoro da krenu da potapaju trziste.. isto vazi i za obrnuto, atmosfera je negativna, prognoze isto.. jos malo ce da nas loze pa ce podici cenu... u svakom slucaju videcemo ltc 120-130 pa gore.. moj prognoza.. ne znam gde su oni sto su na sva usta vikali ltc nikad ispod 200 da mi sad kazu kolika je cena

:banana::banana::banana:
 
Tihi_Bandit-A recimo da dodje do 5500 bitkoin koliko ce onda biti Ltc?Sigurno manje od 100 dolara tako da ovo sada nije vreme za nikakve prognoze sve dok se ne izbace neke pozitivne vesti u vezi regulativa mozemo samo da nagadjamo gde je dno....

Kad krenu pozitivne vesti to je dobar signal za bull do onih 9500-10000....
 
Sve je ovo vec vidjeno i poceo je novi krug jos pre mesec dana
Novi i mali ce otpasti, neki ce nauciti lekciju , neki ce se prosiriti i idemo dalje :)
 
Kad krene pad odma dramaturgija, ne bi bilo dobro da stalno skace onda bi bilo zahebano, ovako kao i uvek piramida

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@ la

Imaš li neku karticu za prodaju za male pare, al da nije mnogo izraubovana, neka koju si sklonio sa strane :-devil-: sklapam gejming mašinu da se igra bata malo :smoke:
 
ne treba tako gledati na rigove, ne kopamo svi eth za 1$ dnevno po kartici ima dosta isplativijih novcica, npr raven se kopao 50 do 100E dnevno po rigu ko je znao, mnx takodje ,ella ... da ne nabrajam sada ko prati koine zna sta da kopa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno