Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gde to imaju kartice po tim cenama? Nisam video ni kod nas ni u Nemačkoj slične cene još uvek.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Kod mene u Austriji... Juce sam uzeo jednu rx470 god dana stara a sutra idem po jos dva red dragona rx470, one su doduse 500€ u paketu.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Pitanje svih pitanja sada je po meni u kojoj valuti čuvati izrudareno!
To je bar lako: $

Opet, ovo su jako lijepe cijene za izlazak. Ide ovo sve još mnogo mnogo dole.
ETH ispod 100, a BTC... znate već.
 
Poslednja izmena:
Ma da, ide ETH na 5$ [emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my HUAWEI P8 using Tapatalk
 
Meni je ok da pročitam bilo čije mišljenje zasnovano na nekoj analizi, nekoj informaciji koju je negde iskopao ili šta god, ali malo iritiraju neki koji se pojave samo kada cena raste ili pada i onda ponavljaju
ide to još dole
ide to još dole
ide to još dole,

a zašto, zato što bi meni tako odgovaralo.

Nema nikakvog smisla sada da svako piše svoje želje ovde.
 
Meni je ok da pročitam bilo čije mišljenje zasnovano na nekoj analizi, nekoj informaciji koju je negde iskopao ili šta god, ali malo iritiraju neki koji se pojave samo kada cena raste ili pada i onda ponavljaju
ide to još dole
ide to još dole
ide to još dole,

a zašto, zato što bi meni tako odgovaralo.

Nema nikakvog smisla sada da svako piše svoje želje ovde.
Podrzavam...

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Sto za 12 meseci mislis da nece u skorije pasti vise ili polako down za period od 1 godine ?

Kazem kroz jer tesko je precizirati.

Posto je crypto nov, ne moze se porediti sa nekim berzanskim indexima i trgovanju na stock marketu. Jedini nacin da se nesto odredi jeste kroz njegovu istoriju. Analiza balona '11te i '13te stvarno dosta pomaze. Naravno svaki sledeci bubble je veci, ozbiljniji i sa vise kesa. A to znaci da se ne moze izduvati kao npr 2011-te ili onaj prvi 2013-te kada je bilo dosta manje $$$ pa se mogao preko noci prepoloviti.

Ja sada ocekujem krvarenje do kraja godine. A po pravilu, svaki januar i februar je los, pa mislim da bi 2019-te Feb bio ok ulazak. Ovih $3000 mi je target jos od novembra meseca prosle godine i dosta je diskutabilan.
Ako se ovo leto BTC ne spusti nize od $5000, onda je $3000 kao ulazak jako dobar. Ali ako budemo videli $3500-4000, onda bi ulazak bio na sledecem key levelu koji je okio $1800-1900.

Svakako da te cifre izgledaju nerealno, kao sto je 2012-te izgledalo $100 nerealno po btc-u nama, kao sto je 2015-te izgledalo i $5000 nerealno, ali kao i pocetkom 2014-te kada su neki govorili da moze na $100-150. Istina, nisu pogodili, bio je $155-160. Sram ih bilo, a vunsteri umesto da su iskoristili priliku tada da kupe i sebe penzionisu posle 2-3 godine, nastavii su da pljuju i da se sprdaju sa ljudimak koji su dosta ranije apelovali na tu cifru.

https://coinmarketcap.com/charts/#dominance-percentage
Ovo je BTC Dominace. Meni solidno vazan parametar koji pokazuje do kog stadiuma je stigao balon. Ukratko 80-85% je bio pre pumpanja i to relativno stabilo odrzavao. Altovi krecu da divlaju i u prolece '17te ga spustaju na 70%, a ubrzo zatim i na 38% najvise zahvaljujuci Ethereumu. Drugi krug BTC-a krece i dominance raste do 65% a onda opet prelaze $$$ u pumpanje altova ali i izduvavanje btc-a pa procenat pada na cak 33%.

Sada ocekujem u nekoliko meseci da sve krene dole, a pogotovo altcoini. BTC dominance ne verujem da ce rasti do nekadasnjih 80+% ali ima sansu da dodje do 60-65%. Ima sjajnih projekata u medjuvremenu koji nece skroz iskrvariti pa ce tu malo napraviti otpora. Altovi ce se vratiti u btc/alt odnos ali onaj iz aprila 2017-te. A to je dosta nize nego sadasnji.

Meni je dosta lepse kada sam u BTC-u, kog lepo zakljucam u wallet i znam da je na sigurnom ali trenutno ulaziti u bilo sta je strasna rizik. 99% sam u dolarima, kao i u shortu i ni malo mi nije prijatno to sve drzati na menjacnicama. Tako da mi scenario btc dropa na $3k odgovara da se desi sto pre. To kada uzmem, zakljucava se i ne dira do sledeceg talasa za koji mozda budemo cekali i 3-4 godine.
 
To je bar lako: $

Opet, ovo su jako lijepe cijene za izlazak. Ide ovo sve još mnogo mnogo dole.
ETH ispod 100, a BTC... znate već.


Oni s malo duzim kripto stazom (u prevodu - oni kojima su zivo u pamcenju secanja na 2014tu) , koliko god da im tvoj post lici na guranje prsta u oko, znaju da lako moze da se ispostavi kako je ovo sto si napisao zapravo - optimistican scenario.
 
Lijepo je Google-ati i tražiti utjehu, a onda ljudima davati nadu i analizirati...
A ono kada se probude imaju još 10% manje... Šteta. Onda opet lijepe analize i opet - 10%

Stvar je da je sada svakome ko nije u debelom minusu jasno da je ovo ozbiljna balončina i da polako izduvava.

Na jednu dobru vijest uslijedi 10 loših jer su neki odlučili da crypto svedu na "statističku" grešku.

I naravno sve berzanske analize koje ljudi očekuju za crypto jednostavno ne važe jer za crypto ne važe ni zakoni koji regulišu berzansko trgovanje.

U cryptu je sasvim legalno napraviti grupu za p/d što je na svakoj ozbiljnoj berzi predstavlja krivično djelo.

Ugodne analize...
 
Kazem kroz jer tesko je precizirati.

Posto je crypto nov, ne moze se porediti sa nekim berzanskim indexima i trgovanju na stock marketu. Jedini nacin da se nesto odredi jeste kroz njegovu istoriju. Analiza balona '11te i '13te stvarno dosta pomaze. Naravno svaki sledeci bubble je veci, ozbiljniji i sa vise kesa. A to znaci da se ne moze izduvati kao npr 2011-te ili onaj prvi 2013-te kada je bilo dosta manje $$$ pa se mogao preko noci prepoloviti.

Ja sada ocekujem krvarenje do kraja godine. A po pravilu, svaki januar i februar je los, pa mislim da bi 2019-te Feb bio ok ulazak. Ovih $3000 mi je target jos od novembra meseca prosle godine i dosta je diskutabilan.
Ako se ovo leto BTC ne spusti nize od $5000, onda je $3000 kao ulazak jako dobar. Ali ako budemo videli $3500-4000, onda bi ulazak bio na sledecem key levelu koji je okio $1800-1900.

Svakako da te cifre izgledaju nerealno, kao sto je 2012-te izgledalo $100 nerealno po btc-u nama, kao sto je 2015-te izgledalo i $5000 nerealno, ali kao i pocetkom 2014-te kada su neki govorili da moze na $100-150. Istina, nisu pogodili, bio je $155-160. Sram ih bilo, a vunsteri umesto da su iskoristili priliku tada da kupe i sebe penzionisu posle 2-3 godine, nastavii su da pljuju i da se sprdaju sa ljudimak koji su dosta ranije apelovali na tu cifru.

https://coinmarketcap.com/charts/#dominance-percentage
Ovo je BTC Dominace. Meni solidno vazan parametar koji pokazuje do kog stadiuma je stigao balon. Ukratko 80-85% je bio pre pumpanja i to relativno stabilo odrzavao. Altovi krecu da divlaju i u prolece '17te ga spustaju na 70%, a ubrzo zatim i na 38% najvise zahvaljujuci Ethereumu. Drugi krug BTC-a krece i dominance raste do 65% a onda opet prelaze $$$ u pumpanje altova ali i izduvavanje btc-a pa procenat pada na cak 33%.

Sada ocekujem u nekoliko meseci da sve krene dole, a pogotovo altcoini. BTC dominance ne verujem da ce rasti do nekadasnjih 80+% ali ima sansu da dodje do 60-65%. Ima sjajnih projekata u medjuvremenu koji nece skroz iskrvariti pa ce tu malo napraviti otpora. Altovi ce se vratiti u btc/alt odnos ali onaj iz aprila 2017-te. A to je dosta nize nego sadasnji.

Meni je dosta lepse kada sam u BTC-u, kog lepo zakljucam u wallet i znam da je na sigurnom ali trenutno ulaziti u bilo sta je strasna rizik. 99% sam u dolarima, kao i u shortu i ni malo mi nije prijatno to sve drzati na menjacnicama. Tako da mi scenario btc dropa na $3k odgovara da se desi sto pre. To kada uzmem, zakljucava se i ne dira do sledeceg talasa za koji mozda budemo cekali i 3-4 godine.

sve je to ok, ALI La ne verujem da cebtc ici na 3k i 5k je tesko, mislim da se nece vise ponavljati patern pogotovo sto je sad sve ovo izaslo na neki visi nivo, bice ovde mnogoo tzv sideway , a nije nemoguce da nas pred pocetak leta iznenadi neka mini raketa, sve u svemu bice zanimljivo :)
 
Ovu priču ili mogu da ga nazovem predskazanje da će pasti na 3000$ već čitam po jedno 2. ili 3. put od decembra, kad sam počeo da aktivno da pratim kripto, a ovu temu od tada redovno čitaom.

Isto je bila priča kada je bila sredina januara kad je krenu da se izduvava, eto nam u februaru pad na 3000$, i liznuo 6000$, pa se oporavio. Ja kontam da ako se oporavi i pređe opet 10 000$ da neće ispod 5000-6000$ sigurno nego duže vreme.

Mene više zanima šta dovodi do ovakvih nedeljnih oscilacija, ili ti na par dana +/-1000$/500$?

Dal je moguće da MtGox još prodaje slučajno nađenih 200 000 BTC, ili se ispumpavaju i neki drugi.
Realno MtGox-u i na 1000$ da prodaje i dalje dobija više nego bilo ko da je ušao u poslednjih godinu dana.
 
Kazem kroz jer tesko je precizirati.

Posto je crypto nov, ne moze se porediti sa nekim berzanskim indexima i trgovanju na stock marketu. Jedini nacin da se nesto odredi jeste kroz njegovu istoriju. Analiza balona '11te i '13te stvarno dosta pomaze. Naravno svaki sledeci bubble je veci, ozbiljniji i sa vise kesa. A to znaci da se ne moze izduvati kao npr 2011-te ili onaj prvi 2013-te kada je bilo dosta manje $$$ pa se mogao preko noci prepoloviti.

Ja sada ocekujem krvarenje do kraja godine. A po pravilu, svaki januar i februar je los, pa mislim da bi 2019-te Feb bio ok ulazak. Ovih $3000 mi je target jos od novembra meseca prosle godine i dosta je diskutabilan.
Ako se ovo leto BTC ne spusti nize od $5000, onda je $3000 kao ulazak jako dobar. Ali ako budemo videli $3500-4000, onda bi ulazak bio na sledecem key levelu koji je okio $1800-1900.

Svakako da te cifre izgledaju nerealno, kao sto je 2012-te izgledalo $100 nerealno po btc-u nama, kao sto je 2015-te izgledalo i $5000 nerealno, ali kao i pocetkom 2014-te kada su neki govorili da moze na $100-150. Istina, nisu pogodili, bio je $155-160. Sram ih bilo, a vunsteri umesto da su iskoristili priliku tada da kupe i sebe penzionisu posle 2-3 godine, nastavii su da pljuju i da se sprdaju sa ljudimak koji su dosta ranije apelovali na tu cifru.

https://coinmarketcap.com/charts/#dominance-percentage
Ovo je BTC Dominace. Meni solidno vazan parametar koji pokazuje do kog stadiuma je stigao balon. Ukratko 80-85% je bio pre pumpanja i to relativno stabilo odrzavao. Altovi krecu da divlaju i u prolece '17te ga spustaju na 70%, a ubrzo zatim i na 38% najvise zahvaljujuci Ethereumu. Drugi krug BTC-a krece i dominance raste do 65% a onda opet prelaze $$$ u pumpanje altova ali i izduvavanje btc-a pa procenat pada na cak 33%.

Sada ocekujem u nekoliko meseci da sve krene dole, a pogotovo altcoini. BTC dominance ne verujem da ce rasti do nekadasnjih 80+% ali ima sansu da dodje do 60-65%. Ima sjajnih projekata u medjuvremenu koji nece skroz iskrvariti pa ce tu malo napraviti otpora. Altovi ce se vratiti u btc/alt odnos ali onaj iz aprila 2017-te. A to je dosta nize nego sadasnji.

Meni je dosta lepse kada sam u BTC-u, kog lepo zakljucam u wallet i znam da je na sigurnom ali trenutno ulaziti u bilo sta je strasna rizik. 99% sam u dolarima, kao i u shortu i ni malo mi nije prijatno to sve drzati na menjacnicama. Tako da mi scenario btc dropa na $3k odgovara da se desi sto pre. To kada uzmem, zakljucava se i ne dira do sledeceg talasa za koji mozda budemo cekali i 3-4 godine.

la jel ti neko hakovo nalog ?
 
sve je to ok, ALI La ne verujem da cebtc ici na 3k i 5k je tesko, mislim da se nece vise ponavljati patern pogotovo sto je sad sve ovo izaslo na neki visi nivo, bice ovde mnogoo tzv sideway , a nije nemoguce da nas pred pocetak leta iznenadi neka mini raketa, sve u svemu bice zanimljivo :)

Ja se lako prilagodim trendu i ne mora da znaci da mogu nesto predvideti na duze staze u pecku. Ali razmisljam kao crypto investitor, i dok ne vidim nesto pozitivno ovih meseci, kao i neki povod za pumpu, ja cuvam dolare. Tih $3-5k je veoma konzervativna prognoza, 'obzirom da smo vec videli $5,9k neposredno posle pucanja balona.

@zokocx,

Sve zavisi ko pise. Ja ni jednom nisam pomenuo da cemo 4-5k videti pre ovog leta. Cak stavise, jako me je iznenadilo onih 6k u Februaru. Ocekivao sam 7k da bude max deep, odnosno dao savet za kupovinu na 6,8k gde sam i ja dobrim delom usao. Tvoje pitanje zasto su ovolike oscilacije, pa zato sto je trziste volatilno jer je cena veca od realne tj kupovne gde bi ljudi uzimali. I onda se lako obara ali i lako dize jer je u pitanju cenovni kanal koji je sve uzi ali i sve nizi.

Ja ovde jos uvek ne vidim da iko kupuje, niti da je ovo neki ok ulaz za kupovinu. To sto ce vestacki otici $200-300 gore, kako bi ispeglali eventualni TA ili ispostovali Futures, samo mi otvara priliku za short. A trenutno mi short donosi sasvim fine novce.

To za Mt.gox je izgleda bila ozbiljna navlakusa.

https://cointelegraph.com/news/brea...-denies-btc-bch-sales-affected-crypto-markets

Mene je odmah zacudilo, takav nacin prodaje je n00bovski i do sada su samo hakeri tako dumpovali naglo, kako bi sto pre pobegli u $. Tako da je po meni MT.GOX najmanji problem trenutno za cenu.

@mareleki,

Ne vidim nista sto bi navelo na hack. ;) Bear period, bear i prognoze.
 
Za kartice Maj-Jun ce biti ozbiljna stabilizacija cena. Apsolutno obnavljanje rudnika po bagatela cenama tek na jesen, da se izbegne krvavo leto i utemelje cene.

Ulaz u BTC oko $3000 kroz 12 meseci, ulaz u LTC na $10-20. $3000 x 0.005 = $15 per ltc. 10x maje nego sada, izvodljivo je. Ja cu to da cekam, a vi ulecite kad mislite da je najbolje.

Ja mislim sa je najbolji ulaz u BTC na 120$, a u LTC 1$ realno je zar ne ?
 
Ne znm na šta liči ovo, ali meni deluje da će se ponoviti skorašnja dešavanja, a to je da će se tokom nedelje oporaviti. Sve u svemu radiće u rasponu od 7-12 i to mu je neka realna snaga do leta. Ovo temeljim na osećaju i logici. Pa nikom ko se igra u ovom sportu nije u interesu propast BTC, a naročito ne tim igračima koji ih imaju mnogo i manipulišu ovim kursom.

edit: znaćemo sve do sledeće subote u kom pravcu će ići. Brzo će to:smoke:
 
Poslednja izmena:
Pa nece propasti, te igrace boli uvo koja je cena njima vazno da cena ide gore dole i da se ovce sisaju

Sent from my P8000 using Tapatalk
 
Obratite paznju na IOTA coin, mislim da je sad sansa da se zaradi.
 
Isto kao dto je bila sansa pre 2 meseca okruglo....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ja sam u iota od avgusta, zao mi sto nemam jos kesa da sad kupim jos..
 
Pa valjda zato jer jedini nije u crvenom.
 
... ili zato sto IOTA uopste nije blockchain?
 
Sad nije u crvenom, i kupiš ga i posle sledećih 3 meseca ne mrdne samo padne.

Nemoj i ti kao ovi sa Blic/B92, JP Morgan i ostali šišači ovaca.
 
Naravno da necu. Prevazisao sam to buy high, sell low. ;)
Samo kazem moguci razlog sto ne pada kao sve ostalo.
 
Moj post se odnosio na izjavu od člana @Challenger762, par postova gore.

Izvini ako si pomislio da si prozvan, tebe ne smatram za nekog ko kupuje high i od frke prodaje low. :)
 
Trenutni leveli odbrane: $7200, $6800, $6500, $6000.

Ja cu rasporediti ulazak 50% od $7200 do $6600. Mislim da ce se zaustaviti tu izmedju $6500-$7000. U slucaju da potone dole, slecih 50% rasporedjujem od $6200 do $5500.

Uglavnom ovo je za short term bezbedna kupovina, jer sledeci trap moze $9500-10000 da ide. Sve i dap otonemo na $5000 u iducih 10-15 dana, ocekujem opet oporavak do barem $9500. Tako da rizika kod kupovine na ovim levelima nema. Altove iskreno ne smem da diram, jer za njih ne ocekujem nista lepo. Kazem, BCH, ETC, XMR imaju sansu za neku pumpu posle ovog dip-a. Uzimam ih tek kad bas potonu.

Ja mislim sa je najbolji ulaz u BTC na 120$, a u LTC 1$ realno je zar ne ?

Ovakvih mi je najzalije. Mineri koji su usli pre tacno 2 meseca i koji su momacki pretplatili graficke, pa im je ROI verovatno 5+ godina, sada bacaju neki kao sarkazam jer ne mogu sebi oprostiti kako su se zaye6ali. :S:

Ali tek ce mineri nastradati. Shitovi umiru, dosta njih ce preci na ETH, tako da dif raste a cena pada.

Slabo ljudima ide racunica, ali pazite ovo:
RX 580 kopa trenutno $1.1. Odbite fee poola, minera, stale sharove, prekid kod ciscenja, pucanje neta, restart masine, to nije vise od 8-10%. Dakle $1 kopa RX tj oko 95 RSD po danu. Struje dnevno potrosi 30 RSD ako niste u crvenoj zoni (a vecina jeste pa je to 35-40 RSD). To sve pod uslovom da je cena coina stabilna i da se ne strmoglavi dok vam ne iskopa, tu se moze izgubiti dodatnih 10-20%. Dakle mesecno iskopaju cistih 12-15 Eura. A cena ce im padati i vec pada sigurno 20ak+ eura mesecno. Dakle amortizacija vec sada jede zaradu. Meni je sad krivo sto nisam i ovih 15% rudnika prodao krajem Januara, jer se short grafickih pokazalo kao najbolje resenje. :)
 
Ovakvih mi je najzalije. Mineri koji su usli pre tacno 2 meseca i koji su momacki pretplatili graficke, pa im je ROI verovatno 5+ godina, sada bacaju neki kao sarkazam jer ne mogu sebi oprostiti kako su se zaye6ali. :S:

Ali tek ce mineri nastradati. Shitovi umiru, dosta njih ce preci na ETH, tako da dif raste a cena pada.

Slabo ljudima ide racunica, ali pazite ovo:
RX 580 kopa trenutno $1.1. Odbite fee poola, minera, stale sharove, prekid kod ciscenja, pucanje neta, restart masine, to nije vise od 8-10%. Dakle $1 kopa RX tj oko 95 RSD po danu. Struje dnevno potrosi 30 RSD ako niste u crvenoj zoni (a vecina jeste pa je to 35-40 RSD). To sve pod uslovom da je cena coina stabilna i da se ne strmoglavi dok vam ne iskopa, tu se moze izgubiti dodatnih 10-20%. Dakle mesecno iskopaju cistih 12-15 Eura. A cena ce im padati i vec pada sigurno 20ak+ eura mesecno. Dakle amortizacija vec sada jede zaradu. Meni je sad krivo sto nisam i ovih 15% rudnika prodao krajem Januara, jer se short grafickih pokazalo kao najbolje resenje. :)

Druže žali sam sebe meni nije problem da dam 3500€ za rig i zaboravim ga na neko vreme, a za ROI ne lupetaj jer ne možeš da znaš koliki je. Možda si vidovit ? Mislim da je pametnije da ne prosipaš gomilu nebuloza.
 
Ovakvih mi je najzalije. Mineri koji su usli pre tacno 2 meseca i koji su momacki pretplatili graficke, pa im je ROI verovatno 5+ godina, sada bacaju neki kao sarkazam jer ne mogu sebi oprostiti kako su se zaye6ali. :S:

Ali tek ce mineri nastradati. Shitovi umiru, dosta njih ce preci na ETH, tako da dif raste a cena pada.

Slabo ljudima ide racunica, ali pazite ovo:
RX 580 kopa trenutno $1.1. Odbite fee poola, minera, stale sharove, prekid kod ciscenja, pucanje neta, restart masine, to nije vise od 8-10%. Dakle $1 kopa RX tj oko 95 RSD po danu. Struje dnevno potrosi 30 RSD ako niste u crvenoj zoni (a vecina jeste pa je to 35-40 RSD). To sve pod uslovom da je cena coina stabilna i da se ne strmoglavi dok vam ne iskopa, tu se moze izgubiti dodatnih 10-20%. Dakle mesecno iskopaju cistih 12-15 Eura. A cena ce im padati i vec pada sigurno 20ak+ eura mesecno. Dakle amortizacija vec sada jede zaradu. Meni je sad krivo sto nisam i ovih 15% rudnika prodao krajem Januara, jer se short grafickih pokazalo kao najbolje resenje. :)

Lepo rečeno. Drug kupio BTC po 10.500,00. Jedva sam ga odgvorio od kupovine grafičkih. Drugi dao za grafike blizu 3.000,00 €. Novi u kopanju, nemaju zajedno dva meseca.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno