Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vate (W) sam i mislio da izmeriš. Koliku snagu ima kad radi na niskom opterećenju.
 
Sve je ok samo sto nailazite na razlicite informacije u zavisnosti od trzista. Ja verujem da kod Mitra u Norveskoj apsolutno sve klime imaju grejace. Za nase trziste to je retkost. Ja iskreno nisam ni video ali nisam ni trazio, kapiram da je nepotrebno. Ono sto sam hteo da kazem je da je daleko od toga da prisustvo grejaca na bilo koji nacin treba da sluzi kao reper za kvalitet klime.

Secam se da smo o grejacima pricali i prosle godine. Mitar mi je cak okacio sliku grejaca tacne. Grejac kao za bojler, savijen da se uklapa i zlebove, nisu grejni kablovi. To sam bas trazio da vidim kako izgleda, Mitar mi iskopao.
 
Poslednja izmena:
Sve je ok samo sto nailazite na razlicite informacije u zavisnosti od trzista. Ja verujem da kod Mitra u Norveskoj apsolutno sve klime imaju grejace. Za nase trziste to je retkost. Ja iskreno nisam ni video ali nisam ni trazio, kapiram da je nepotrebno. Ono sto sam hteo da kazem je da je daleko od toga da prisustvo grejaca na bilo koji nacin treba da sluzi kao reper za kvalitet klime.

Secam se da smo o grejacima pricali i prosle godine. Mitar mi je cak okacio sliku grejaca tacne. Grejac kao za bojler, savijen da se uklapa i zlebove, nisu grejni kablovi. To sam bas trazio da vidim kako izgleda, Mitar mi iskopao.
Ovde skoro svaki inverter ima grejač kompresora. Da li indukciono greje ili grejni kablom, nije ni bitno, ali temp su dovoljno niske da hladan start nije poželjan. Za grejač tacne se slažem da je potpuno nepotreban, ukoliko se skine lula i posade čepove sa tacne spoljne jedinice.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Svaki Fujitsu ima grejač kompresora, a svaki kome se naziv modela završava sa CN ima grejač tacne. LTCN, LECN, LMCN, itd. N označava Nordic, a ti modeli se ne prodaju na našem tržištu. Sa druge strane, Gree ima i "obične" i Nordic modele, a iz nekog razloga se na našim prostorima prodaju Nordic. Ne znam da li je tako baš za sve modele, ali recimo Amber je ovde dostupan SAMO u Nordic izvedbi, tj sa grejačem tacne.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene u zgradi, stan do mene, nalazi se Beko 18 inverter. Na svakih 5-6 minuta cuje se zaletanje kompresora. Nasuprot toj klimi, ja moju (12Luca) uopste ne cujem.
U cemu je fazon sa klimom kod komsije?
 
Prevelika za prostor koji greje, ne može da modulira nisko, pa se svakih 5min pali i gasi

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene u zgradi, stan do mene, nalazi se Beko 18 inverter. Na svakih 5-6 minuta cuje se zaletanje kompresora. Nasuprot toj klimi, ja moju (12Luca) uopste ne cujem.
U cemu je fazon sa klimom kod komsije?
Mislim da se to ne može ni poredit, druga tehnologija, klasu dvije ispod itd, možda namješteno na veću temperaturu, veća kvadratura itd.
 
Da li neko zna nesto vise o ovoj Daikin FTXV35AB/RXV35AB klimi?
Po euroventu mi izgleda da je malo jaca od ftxb35c a moze da se nadje za isto para cak i jeftinije.
 
Prevelika za prostor koji greje, ne može da modulira nisko, pa se svakih 5min pali i gasi

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока

Prostor koji taj Beko greje ima oko 35m², u jednoj celini, bez pregradnih zidova.
Pali se na svakih 4-5 min i radi 1-2 min. I ima taj iritantan zvuk. Ne znam da li ima uticaja duzina instalacije od nekih 1,5 metar?
Ne znam da li Beko uslovljava neku minimalnu duzinu?
 
Prostor koji taj Beko greje ima oko 35m², u jednoj celini, bez pregradnih zidova.
Pali se na svakih 4-5 min i radi 1-2 min. I ima taj iritantan zvuk. Ne znam da li ima uticaja duzina instalacije od nekih 1,5 metar?
Ne znam da li Beko uslovljava neku minimalnu duzinu?

pojasnio ti @jozza a može bit da su i zadali veću temperaturu pa ako nema izolacije kako se toplina gubi tako se i ona pali i gasi.Inače svaka beko manje više tandrče.Što se instalacije tiče imam i direktnu i onu od 3 metra, radi sve bez problema, tako da nije do toga.
 
Poslednja izmena:
Ja sam progledao otkako je krenulo hladno vreme pa komsinica pocela da pali krsteno grejanje. Dok je u prelaznom periodu koristila klimu cela zgrada se tresla od onog njenog krsa. Goru klimu u zivotu nisam video, motokultivator :d
 
@SerijeSinc
Prošlo je 18 sati obećao si podatke o potrošnji Gree Viola 12, bilo bi lepo da podeliš tu informaciju sa nama.
Kod te Gree Viola brine me nešto drugo vezano za potrošnju: grrjač kompresora i grejač tacne spoljne jedinice. Od koliko su vati i kada se uključuju a kada se isključuju. Njih dva je sigurno u zbiru bar 100-150w. Ako grejač tacne radi samo u toku defrosta a grejač kompresora samo od trenutka paljenja klime do određene temperature kompresora onda ok. A ako to radi non stop na grejanju bez neke regulacije, onda je to ne ekonomično rešenje. Živo me interesuje kako je to regulisano?
 
Grejač tacne se pali ispod +5℃ (odokativno) i ne gasi se dok ne otopli :)
Grejač kompresora radi ili isto tako, ili ima termostat na kompresoru, pa se grejač kompresora gasi dok kompresor radi (jer kompresor greje sam sebe radom).

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Hvala Joza :)
 
Meni je draze da grejac tacne radi kad ja odlucim narocito kad ih imam 6 komada.
Toshiba ukljucuje induktivno grejanje po temperaturama ocitanih sa samog kompresora spoljna temperatura mu nije bitna posto kompresor moze biti i topao pri niskim spoljnim temperaturama.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Grejač tacne se pali ispod +5℃ (odokativno) i ne gasi se dok ne otopli :)
Grejač kompresora radi ili isto tako, ili ima termostat na kompresoru, pa se grejač kompresora gasi dok kompresor radi (jer kompresor greje sam sebe radom).

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока

To znaci da, ukoliko temp -10 traje 10 dana, grejac tacne radi svih 10 dana.. ili ne?
Ukoliko je to tacno, grejac snage 50w za 24 sata potrosi 1,2kw. Mesecno 36kw.. za nekoga ko ima vise takvih klima to lako ode na 150-200kw.
 
To znaci da, ukoliko temp -10 traje 10 dana, grejac tacne radi svih 10 dana.. ili ne?
Ukoliko je to tacno, grejac snage 50w za 24 sata potrosi 1,2kw. Mesecno 36kw.. za nekoga ko ima vise takvih klima to lako ode na 150-200kw.
To je problem o kojem sam pisao u predhodnom postu.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
@Zoxor
Dali tako rade sve nove Tošibe bez obzira na klasu?
 
Evo malo i mjerenje na kojoj voltaži radi LLCC namještena na 22 stepena, soba 16 kvadrata, jutros sam to malo pratio.Upaljena jutros u 8,30h temperatura vanjska 3 stepena, vlaga 75%.

Tek upaljena nekih minut ili dvije rada

20180119_083652_HDR.jpg


Nakon 7-8 minuta

20180119_103047_HDR.jpg
 
@Zoxor
Dali tako rade sve nove Tošibe bez obzira na klasu?
Ne, kod modela za kucnu upotrebu (bele tehnike prihvatili mi ili ne) nije opisano niti sam ikad primetio induktivno grejanje kompresora koje se inace cuje tihim zujanjem kompresora.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mala dopuna za LLCC, nakon 7 sati rada potrošila 4.45(kWh)=0,60KM.

Povlači iz mreže/struje 460/500 vati.
 
Ako trosi konstantno oko 635w ona za 7h rada potrosi 4,45 kwh.

Ako smanjuje na 450-500w znaci da se povremeno zalece na 800-900w mozda
 
Ako trosi konstantno oko 635w ona za 7h rada potrosi 4,45 kwh.

Ako smanjuje na 450-500w znaci da se povremeno zalece na 800-900w mozda

Ne, ne prelazi 500w a temperatura je namještena na 22 pratim baš, evo i vrata sobe sam otvorio da malo izađe toplina pa ćemo vidit koliko vuče.
 
Decko nazad u osnovnu skolu :D

Ako klima trosi 500w i manje,onda za 7h moze da potrosi 3,5 kwh ili manje :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno