Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zaboravih da pitam, trebaće mi verovatno neki nosač, pa me zanima gde je najbolje da uzmem u bgu? Koliko vidim u pitanju je Vesa 400 x 200. Da li to znači da mogu da ga montiram na nosač koji podržava Vesa do 400?

Hvala!
 
Planiram da uzmem Philips 55PUS6412. Da li neko ima iskustva sa ovim televizorom?
Gledam dosta serija i filmova preko eksternog hdd-a pa mi je mnogo bitna podrška za naše titlove. Do sada sam imao samo Samsung i LG televizore i njihov fabrički plejer je otvarao svaki titl.
Da li i Philips otvara sve tilove i da li je moguće podešavanje boje i veličine samog fonta i da li normalno otvara naše karaktere?
 
Da li može neko da mi pojasni...
Kada sam kupovao monitor za rad u fotošopu svi su mi savetovali "gledaj samo da je IPS". Dell IPS monitor na kome sada gledam filmove mi daje sasvim OK boje.
Istraživao sam... ips na TVu ima bolji ugao gledanja a VA bolji kontrast... ali nisam provalio zbog čega je IPS favorizovan za monitore?
Da li uopšte postoje VA monitori? Ili su monitori sasvim druga priča u odnosu na TV...? Da li su na IPS preciznije boje od VA?

TV bi mi služio najviše kao monitor za montažu videa i sređivanje fotki (i gledanje filmova naravno...)
 
postoje i va monitori ali su retki tada su vecinom bili tn ili ips monitori pa je svakako logican zakljucak ips, u zavisnosti od kvaliteta va monitor moze imati losiju pokrivenost boja od ips ali ne mora da znaci. problem kod profesionalne obrade i va panela je ako se boje makar i 1% promene onda se nece dobiti ono sto se trazi jer se palete boja obicno nalaze u nekom uglu, a da pomeras non stop glavu da bi paletu gledao centralno nije neko resenje. IPS po defaultu ima bolji i realni prikaz boja nego VA i boje nisu prenaglasene, ne pratim sada monitore ali ako su na tvima priblizili raspon boja negde i poboljsali na va u odnosu na ips ne vidim zasto to ne bi i sa monitorima. ostaje opet problem uglova koji je neresiv jer je va panel takav sta god mu radili. kod profesionalne obrade je itekako bitno, amaterski i ne toliko.
 
Razmisljam o kupovini OVOG tv-a. Neka pomoc?
 
Imam ga ja izlozenog u radnji, skroz ok model samo ne ocekuj HDR na njemu, ne podrzava wide color gamut, i ne moze jako da osvetli, ali za upotrebu van HDR vise nego dobar TV ako mozes da ga nadjes po dobroj ceni (kod mene je 173k)...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kupljen pre neki dan Sony BRAVIA KD-49XE8005

800 eur.

Utisci:

Televizor je odlican, zadovoljni smo.

Ako se kao izvor koristi BD ili neki lep 4k file ili Full HD film, slika je izuzetna, jasna i cista.

Pogledali smo par filmova Guardians of Galaxy, Deadpool, X-Men, Star Trek: Beyond.

Zadovoljni.

Gledali smo Youtube, klipovi za decu, domaci, izgledaju odlicno.

Zadovoljni.

SBB-ovi kanali sa crtanim filmovima su OK.

HBO HD i drugi filmski HD kanali su takodje OK, upscale je odlican, ekran brz,
i u akcionim scenama.

Zadovoljni.

Posmatrao sam TV iz raznih uglova i deluje mi ok.

TV ima android, WiFI itd.. lepo je opremljen.

Pogledao sam i te neke sportske kanale koji nisu HD, kao i obicne kanale..
oni su losi... kao i na starom TV-u (LG 32' iz 2010-te), u stvari, mislim da i nema
smisla pricati o tim kanalima ili davati ocenu TV-u na osnovu njih.
 
Poslednja izmena:
Društvo, da li neko zna gde se nalazi aktivacioni kod za produženje garancije za Sony tv? Uzeh pre neki dan 55XE7077 i ne vidim da sam dobio ovaj kod uz televizor.

Sent from my SM-N920G using Tapatalk
 
Društvo, da li neko zna gde se nalazi aktivacioni kod za produženje garancije za Sony tv? Uzeh pre neki dan 55XE7077 i ne vidim da sam dobio ovaj kod uz televizor.

trebalo je prodavci u radnji da ti daju ili da kontaktiraju zvaničnog uvoznika da im da taj kod, pa oni daju tebi na licu mesta illi ti pošalju mejlom.
ali moraš da insistiraš na tome, jer prodavci obično nemaju pojma.

dvaput mi se to desilo, jednom u gigatronu prošle godine, jednom u emmi-ju ove godine.
jedino sa tim kodom možeš da ostvariš pravo na produženu garanciju, nikako drugačije.

inače, ta petogodišnja garancija važi do 15. januara za Srbiju.
 
Poslednja izmena:
Ljudi jedno pitanje ako moze. Ne znam gde da pitam,pa cu ovde.

Gledao sam malo po internetu kolika distanca je potrebna za odredjenu velicinu nekog tva.

Konkretno. Ja imam neki sony od 55 inca i na vecini mesta sam video da je dovoljno metar ipo daljine od tva,a bas neki rekomended je dva ipo metra.

Sad mene zanima vase misljenje o tome.

Ja licno sedim na nekih 3 metra,mozda malo vise,a uvek sam bio u grču da sedim preblizu.
Mnogo vise bi mi odgovaralo da sedim na ovih 2.5 metra koliko je rekomended na netu,ali ono...stvarno mi to deluje preblizu.

Pa me zanima vase misljenje eto. Uz napomenu da ja uz tv provedem dosta puno u toku dana jer mi sluzi i kao monitor.
 
Sednes onde gde ti odgovara.
Baš tako :)

Udaljenost se gleda po rezoluciji i veličini ekrana. Pa kažu da sa X metra nećeš videti razlike između 4k i 1080p, sa Y 1080p i 720p...
Najbolje da probaš pa vidiš šta ti zaista odgovara. Možda vidiš 120%, možda imaš dioptriju 10... A možda ti je jednostavno mala razlika, ne primećuješ je ili ti je svejedno (što zbog kvaliteta panela što zbog tvojih ličnih afiniteta).
 
Ja uzimao, bio je više nego korektan. Korigovao je i cenu malo jer sam uzeo tv i soundbar. Tv mi se nije dopao pa mi je ponudio da ga zamenim za drugi. Garanciju nisam imao prilike da probam.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
 
e **** ga, neka modovi brišu ako misle da sam ja miki, a nisam, pošto na svim forumima imam isti nik i avatar, a vi mislite šta hoćete
 
Miki, daješ li popust članovima foruma? :)

Šalim se, naravno. Renne je dobro poznati, dugogodišnji član sattv zajednice na ovim prostorima.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li neko može da mi kaže u čemu je razlika između modela MU61XX serije? Mislim na razlike između modela MU6102 - 6122- 6172...Takođe me interesuje koja je razlika kod ovih serija kao i kod MU64XX serije između panela od 43 i 40 inča. Negde sam pročitao da su kao bolji ovi paneli od 40 inča. Znam da se serija 64 ne pravi u 43 inča ali ostale se varijante prave u 43 i 40 inča.
 
Da li neko može da mi kaže u čemu je razlika između modela MU61XX serije? Mislim na razlike između modela MU6102 - 6122- 6172...Takođe me interesuje koja je razlika kod ovih serija kao i kod MU64XX serije između panela od 43 i 40 inča. Negde sam pročitao da su kao bolji ovi paneli od 40 inča. Znam da se serija 64 ne pravi u 43 inča ali ostale se varijante prave u 43 i 40 inča.

Ovo i mene zanima, jer nigde ne mogu da nadjem konkretan odgovor.
Negde, vise ni sam ne znam gde, sam procitao da je razlika kod pomenutih modela u tjuneru - jedan ima S2, drugi T2, a treci valjda oba, mada stvarno nisam siguran u sve to.
Sto se tice razlike kod panela kod modela MU61xx dijagonala 40" i 43", na nekim testovima govore kako je kod 40" VA, dok je kod 43" IPS. Koliko je i to tacno, opet nisam siguran.
 
istražujem jedno vreme specifikacije i koliko sam shvatio za pravi hdr video neophodno je da postoji wide coulor gamut...
Čini mi se po specifikacijama, najjeftiniji tv dostupan kod nas i Mađara je LG UJ701V
Kod nas su ove cene:
http://www.eponuda.com/4k-ultra-hd-tv/lg-43uj701v-smart-4k-ultra-hd-televizor-cena-410652
Da li on stvarno podesan za pravi HDR (na LG sajtu stoji da je wide coulor)?
http://www.lg.com/rs/televizori/lg-49UJ701V
Pošto preferiram VA panel, da li sony /samsung / philips imaju sličan model, u sličnom cenovnom rangu?
 
Da li neko može da mi kaže u čemu je razlika između modela MU61XX serije? Mislim na razlike između modela MU6102 - 6122- 6172...Takođe me interesuje koja je razlika kod ovih serija kao i kod MU64XX serije između panela od 43 i 40 inča. Negde sam pročitao da su kao bolji ovi paneli od 40 inča. Znam da se serija 64 ne pravi u 43 inča ali ostale se varijante prave u 43 i 40 inča.

Ja mislim da su to indetnicni modeli mu 6100 - mu 6122 - mu 6172 samo kod ovog zadnjeg modela ima jedan tjuner vise,ostalo je sve isto, VA 8 - bitni paneli ... nema tu neke razlike bas nikave ! e modeli koji pocinju sa mu 62xx .. mu 64xx to su vec jaci modeli ali i skuplji,imaju taj frc .. mene interesuje da li 8 - bitni paneli ili 10 - bitni paneli imaju bitnu vidljivu razliku kada recimo pustimo film na neflix-u da li tu moze da se uoci ta razlika ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno