Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Patriot Burst 120GB PBU120GS25SSDR placen 6.000 dinara , brzine u CrystalDiskMark 6 su lose evo koji imam SATA AHCI driver:

123.PNG

Da li je neko imao ovaj SSD i zna li da li on moze vise da izvuce , navodno moze 560Mbs/450Mbs da nije problem u SATA AHCI driveru , skinuo sam orginal SATA AHCI driver sa sajta laptopa?
 
Patriot Burst 120GB PBU120GS25SSDR placen 6.000 dinara , brzine u CrystalDiskMark 6 su lose evo koji imam SATA AHCI driver:

Pogledajte prilog 243493

Da li je neko imao ovaj SSD i zna li da li on moze vise da izvuce , navodno moze 560Mbs/450Mbs da nije problem u SATA AHCI driveru , skinuo sam orginal SATA AHCI driver sa sajta laptopa?

To su te brzine za taj , to je ok..

https://www.youtube.com/watch?v=sv1ZsXj_qOo

Probaj sa msahci drajverom malo mozda dobije bolje rw brzine ali to je to.
 
Poslednja izmena:
Koliko im je popularan SSD samo jedan review na youtube sa par stotina pregleda :) ako ne poprave brzine u firmware u buducnosti onda im je Patriot Burst losiji od Patriot Blast , Patriot Tool Box_Complete_v1.15-1.exe kaze da nema novog firmware-a za ovaj SSD.
 
Sve dok random read/write i queued read/write nisu losi, gledajte cenu i (uspesan) staz SSDa.
Manite se "brzina". Sebi pucate u dzep :)
 
Promeni na 0 Fill, i "videćeš" bolje rezultate... :)
1.PNG
 
Vratis se na HDD na par dana da se podsetis "brzine" pa opet na npr. Blast i setis se zasto je bilo koji SSD bolji od HDD [emoji14]



Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Vratis se na HDD na par dana da se podsetis "brzine" pa opet na npr. Blast i setis se zasto je bilo koji SSD bolji od HDD [emoji14]
Taj rad :)


Koliko im je popularan SSD samo jedan review na youtube sa par stotina pregleda :) ako ne poprave brzine u firmware u buducnosti onda im je Patriot Burst losiji od Patriot Blast , Patriot Tool Box_Complete_v1.15-1.exe kaze da nema novog firmware-a za ovaj SSD.

Cek, sta kao Blast je bio los? Daleko od toga, imam dva npr. Sjajni i dan danas.
 
To su ok brzine za 120 GB kapacitet, za taj disk. Brzina pristupa je ono što te najviše zanima, od toga zavisi brzina odziva operativnog sistema instaliranog na njemu, za LT puna kapa posle (verovatno) nekog 5,4K HDD-a. Kad već spominjete Blast... kud ne kupih još 2-3 komada od 240GB za 7000 dindži...
 
Guglam sad, nalazim ga za 6000 din? Znači vredi. Razmišljam se u u PC da ubacim SSD, mada jesam rekao da ništa ne ulažem dok ne crkne, onda menjam, ali kapiram da mi ostaje SSD za drugi računar.
 
Poslednja izmena:
To su ok brzine za 120 GB kapacitet, za taj disk. Brzina pristupa je ono što te najviše zanima, od toga zavisi brzina odziva operativnog sistema instaliranog na njemu, za LT puna kapa posle (verovatno) nekog 5,4K HDD-a. Kad već spominjete Blast... kud ne kupih još 2-3 komada od 240GB za 7000 dindži...
Kada je bio od 240GB za 7k?
 
Poslednja izmena:
Preporučuješ taj Samsung?
 
Bas taj samsung od 250GB je prvi preporuceni model zbog pouzdanosti, velicine i karakteristika koje ima.
Od njega je samo "pro" model bolji ali je znatno i skuplji.
Ako imas 11k uzmi i ne brini vise, izuzev ako si baksuz ko moj prijatelj... :(

p.s. Ovaj ima teperaturni senzor... 100% ima. :)
 
Poslednja izmena:
Hvala za preporuku. Kapiram da se uklapam u 120GB, jer bih njega koristio samo za sistem, igrice trenutno nemam, zato mi zapeo za oko Patriot Burst 120GB za 6000din. Samsung izlazi 5000 skuplji, ali ako kažete da vredi za tih 5000 din više... Vidim da ima 60 meseci garanciju, svakako plus.
 
Preporučuješ taj Samsung?

Kao što ti i Zeha reče - svi preporučuju :)

Hvala za preporuku. Kapiram da se uklapam u 120GB, jer bih njega koristio samo za sistem, igrice trenutno nemam, zato mi zapeo za oko Patriot Burst 120GB za 6000din. Samsung izlazi 5000 skuplji, ali ako kažete da vredi za tih 5000 din više... Vidim da ima 60 meseci garanciju, svakako plus.

Vredi, pogotovo što ti ne dobiješ 120GB upotrebljivog prostora ;)
Posle ćeš koristiti u drugom računaru, a tu je i garancija od 5 godina ...



Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
12850din prodavnica na E, toliko sam ja platio pre godinu ipo dana :d vratila se cena XD

Transcend 370s 256GB MLC memara i nema sta da brine ;)
 
Poslednja izmena:
Standardna cena im je bila ~4.000 za 120GB, oko 7K za 240GB.
 
Hvala za preporuku. Kapiram da se uklapam u 120GB, jer bih njega koristio samo za sistem, igrice trenutno nemam, zato mi zapeo za oko Patriot Burst 120GB za 6000din. Samsung izlazi 5000 skuplji, ali ako kažete da vredi za tih 5000 din više... Vidim da ima 60 meseci garanciju, svakako plus.

Za 10.000 imas Samsung 850 EVO 250GB sa 5 godina garancije , nemoj da dajes 10.000 za 120GB SSD.
 
Za 10.000 imas Samsung 850 EVO 250GB sa 5 godina garancije , nemoj da dajes 10.000 za 120GB SSD.

Ne, Patriot Burst 120GB je 6000 din, na njega sam mislio da je jeftini 5000 din u odnosu na 250GB Samsung 850 EVO, koji je vidim 11,000 din. Gde je 10,000 din?
 
Ima kod madjara 10.200 dinara.

Mala je razlika, više se isplati u radnji za 11.000, imam pisanu garanciju i račun, mogu da se teram sa njima ako zatreba. Da je razlika par hiljada ok, ovako ne.

Razmišljam se baš da u mojoj staru kantu stavim neki SSD, ako naleti neka acija.
 
Proveri ti na "staroj kanti" koji SATA imaš :)

SATA I (revision 1.x) interface, formally known as SATA 1.5Gb/s, is the first generation SATA interface running at 1.5 Gb/s. The bandwidth throughput, which is supported by the interface, is up to 150MB/s.

SATA II (revision 2.x) interface, formally known as SATA 3Gb/s, is a second generation SATA interface running at 3.0 Gb/s. The bandwidth throughput, which is supported by the interface, is up to 300MB/s.

SATA III (revision 3.x) interface, formally known as SATA 6Gb/s, is a third generation SATA interface running at 6.0Gb/s. The bandwidth throughput, which is supported by the interface, is up to 600MB/s. This interface is backwards compatible with SATA 3 Gb/s interface.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Trenutni HDD 1TB je SATA 2. Na to misliš?
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    31.8 KB · Pregleda: 115
To, SATA2 je interfejs i brzine će biti u skladu sa njim ...
Pogledaj i šta piše na sajtu proizvođača tvoje matične.


EDIT:
Evo ovako, pošto imam 2 ista SSD-a jedan na dekstopu (SATA 2), drugi na laptopu (SATA3) da postavim slike:

DESKTOP - SATA2:

11mj23oc_o.png

fLLoOGkF_o.png



LAPTOP - SATA3:

BvUk0Hog_o.png

iwhix696_o.png



Sad vidiš stvarni kapacitet, razliku u brzini između SATA2 i SATA3, a tu je i deo koji ode na OP:

NTKMEnFQ_o.png


Mislim da ti je sada jasno zašto je taj od 120GB mali i zašto je bolje uzeti Samsung 850 EVO 250GB 540/520MB/s za 11000 dinara sa fiskalnim i 5 godine garancije ;)
osim toga ti ćeš kad zameniš komp ostaviti sebi SSD - neće da propadne ...

ps. E da, pošto je u pitanju desktop, kad već kupuješ naruči i ovo ****** - https://www.emmi.rs/ssd-bracket-25-35-za-ssd-secomp.11.html?productId=57395

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala Šumadijo.
 
Nazad
Vrh Dno