Šta je novo?

Huawei Mate 9

Odveo ga u servis oni mi unisitili od soft bricka napravili hard brick kaze lik maticna 170 e. Mrs bre. A radio kad sam ga odneo. Posto je u garanciji pravim se lud. Kupljen u madjarskoj
pre mesec dana. Tamo imam 3 mesec vip garancije nadam se da ce uvaziti. Pa javljam sta se desilo. Ne igrati se sa FF.
 
Sretno sa realizacijom garancije i obavezno javljaj kako je prošlo.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kako vam radi Android 8 na Mate 9?
Jel neko primetio neki bug?
Uporedo koristim i 10 pro i mate 9,bar za sada nisam nista primetio da mate 9 ima bilo koji Bug, isto rade...

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29
 
Meni još nike stigla nadogradnja na oreo. Problem sa registracijom na Hicare riješen. Samo je trebalo sačekat 24 sata za ponovnu registraciju.. Jel još neko dobio Oreo osim Bogi.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Bogi79, da li si uradio i 'FR'(factory reset)?
Inace super, da ti lepo radi.
 
Poslednja izmena:
Nisam radio FR... Nema potrebe... :)

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29
 
Mali off u temi, ali samo jedno pitanje:
Dvoumim se izmedju P9 Plus i Mate 9, polovni modeli sa jos uvek vazecom garancijom?
Bio je u igri i novi Mate 10 lite, ali vidim da je dosta slabiji model od prethodna dva koja sam spomenuo, P10 koliko vidim ima identican cpu i gpu, kao i kamere cini mi se, a model je iz 2017, samo mi ne odgovara njegova velicina ekrana, ali mi te specifikacije kazu kako je u stvari Mate 9 iz 2016 odradjen kao telefon na duze staze, vidim dobija i Oreo.
 
Po meni lično, samo bolja izrada na p9 plus, i bolji zvuk u slusalici i na sluskama.
Imao sam p9 plus, i bio zadovoljan, ali sam ipak p9 plus prodao i zadržao samo zbog veličine mate 9.
Ukoliko ti je možda mate 9 prevelik, nema dileme, onda p9 plus.


Huawei Mate 10 Pro BLA-L29
 
Ne smeta mi velicina, cak mi i odgovara jer gledam telefone od 5.5"-6.0", a jos ova dva modela razlikuje 4mm duzine i 3mm sirine kod Mate, tako da to nije nista primetno u gabaritima uredjaja, s tim sto je Mate tezi.
Daj mi jos neko poredjenje, kad si vec imao bas ta dva uredjaja o kojima razmisljam trenutno :)

Ja sam primetio po specifikacijama da P9 Plus ima 3D touch i Amoled display u odnosu na Mate 9, dok su kamera, procesor, baterija i update na Oreo na strani Mate, jel tako?
Inace jel ima velike razlike u radu, kamerama, displeju...?
 
Poslednja izmena:
Da p9 plus ima 3d Touch.
U radu oba isto rade, stvarno nema razlike. Ekran je na p9 plus super amoled, boje su nešto jače, ali isto tako je i na Mate 9 odličan ekran. Baterija na strani mate 9 definitivno, mada i na p9 plus nije loša.
Kamera, za nijansu bolja na Mate 9.
Samo izrada i zvuk su bolji na p9 plus, sve ostalo na strani mate 9. To je moj utisak.

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29
 
Odlicno, i jos jedna dilema:
najvise mi se svidja Mate 9 u braon boji, onda beloj pa na kraju u crnoj, ali, cini mi se da cu uzeti bas crni jer kako mi se cini na YT klipovima da se jedino kod tog modela ne primecuje crni okvir oko displeja, dok je kod modela u beloj boji najvidljiviji, a i kod braon modela se primecuje delimicno?
 
Teško da ces naci braon, Mocha Brown u eu, to jest taj model boja nije za eu tržište, koliko sam upućen...

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29
 
Ja sam imao mate 8 mocha brown za EU tržište, cudi me da više ne bude tu boju.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Sa kojim samsungovim telefonom se moze uporediti kamera, u kom je rangu, S6 edge, S7 edge, neki iz A serije?
 
Ja sam prije mate 9 imao s 7 edge i mogu ti reći da su isti što se kamere tiče. Ali je po meni mate 9 bolji.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Odlicno, to je to onda...nema bolji uredjaj za taj novac, sve sam pregledao, evo vec skoro mesec dana.
 
Kako vam radi Android 8 na Mate 9?
Jel neko primetio neki bug?
Uporedo koristim i 10 pro i mate 9,bar za sada nisam nista primetio da mate 9 ima bilo koji Bug, isto rade...

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29

Pa pomalo kao da secka, tj.laguju animacije, ali nista vise od toga. Kapiram da ce se nekim azuriranjem stvari promeniti. Glavna promena po meni podesavanja, kamera.. za sad sve ok, sem toga
 
Odlicno, to je to onda...nema bolji uredjaj za taj novac, sve sam pregledao, evo vec skoro mesec dana.
Inače po meni je mate 9 top uredjaj. Male su ti nijanse izmedju njega Samsung s7 edge i s8. Znm jer sam koristio sve te top tel. Mate 9 sam zadržao, ostale nijesam. Zašto? E pa razlike neke u brzini nema sva 3 modela su baš brzi, razlika se ne primjeti. Sve leti na njima. Kamere su sve top, moguće neke male razlike ali nisam ja profesionalni fotograf da mi je to bitno za svaki dan top kamera. Ekran mi je veći na mate i to volim, pregledan za surfanje, youtube, iptv tv, gmail, ma top. I izrada mate 9 je tenk. A i ne mogu edge ekrane smislit, moraš ih pazit ko jaja. E sad kakav je ovaj mate pro 10 ne znam, možda nekad i provjerim ali zasad ne bih mijenjao mate 9.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Inače po meni je mate 9 top uredjaj. Male su ti nijanse izmedju njega Samsung s7 edge i s8. Znm jer sam koristio sve te top tel. Mate 9 sam zadržao, ostale nijesam. Zašto? E pa razlike neke u brzini nema sva 3 modela su baš brzi, razlika se ne primjeti. Sve leti na njima. Kamere su sve top, moguće neke male razlike ali nisam ja profesionalni fotograf da mi je to bitno za svaki dan top kamera. Ekran mi je veći na mate i to volim, pregledan za surfanje, youtube, iptv tv, gmail, ma top. I izrada mate 9 je tenk. A i ne mogu edge ekrane smislit, moraš ih pazit ko jaja. E sad kakav je ovaj mate pro 10 ne znam, možda nekad i provjerim ali zasad ne bih mijenjao mate 9.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
I da dodam još jednu veoma bitnu stvar, meni veoma bitnu Dual Sim.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Pa pomalo kao da secka, tj.laguju animacije, ali nista vise od toga. Kapiram da ce se nekim azuriranjem stvari promeniti. Glavna promena po meni podesavanja, kamera.. za sad sve ok, sem toga
Bem li ga, kod mene nista ne secka.. Cak sta vise cini mi se da još bolje radi, to jest brže... Jer ga poredim sa 10 Pro.
A jos nisam radio FR, a i neću :)
Razne komentare čitam u vezi Update na Android 8,pojedini bas imaju problema, a većina nema...

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29
 
Kako vam radi IR, jel ima Mate 9 fabricku aplikaciju za daljinski ili se skida neka od ponudjenih na Play store?
 
IR radi savršeno, da, fabrička aplikacija :)

Huawei Mate 9 MHA-L29
 
Pricam za kameru. Inace i po meni je bolji generalno od s7. Vlasnik sam mate 9 a moja supruga ima s7e. Znam sve prednosti i mane i jednog i drugog
 
Nazad
Vrh Dno