Šta je novo?

Windows 10 - 100% disk usage misterija?!

Ok to bi moglo biti rešenje problema sa zauzećem videću da dignem desetku i apdejtujem sata drajvere pa se javim ukoliko bude sve ok.

To ti je Tole loto sa Win10... imam identicni problem na Haswell-u sa 850 EVO... probao 2x i batalio,vratio na Win 7... zamisli kada SSD drlja 100% :D
Stim da je meni boot i prvih 10-tak minuta bilo sve ok...
A zenin komp sa Athlon x3 450 i HDD sve ok...
 
To ti je Tole loto sa Win10... imam identicni problem na Haswell-u sa 850 EVO... probao 2x i batalio,vratio na Win 7... zamisli kada SSD drlja 100% :D
Stim da je meni boot i prvih 10-tak minuta bilo sve ok...
A zenin komp sa Athlon x3 450 i HDD sve ok...



A jesi li probao da instaliraš drajvere za čipset od ploče koje imaš ili SATA drajvere, probaj možda reše problem. Ja ću probati pa ako opet ne bude radilo kako treba vratim se na 7 ponovo dok ne srede u MS taj problem. Kod spada izgleda sve ok sa instaliranim SATA drajverima.
 
Poslednja izmena:
Extra drago mi je da si uspeo da nadješ rešenje ako do sada nije bilo problema neće ih ni biti

Послато са A1-810 уз помоћ Тапатока
 
Jutros sam instalirao Win10 (lap Asus K550LB, hdd 1tb, Intel i5 4200u).
Disk usage je u pocetku sve vreme bio >95%, nasao sam na netu da treba iskljuciti notifikacije ("show me tips about windows" i sve ostale app notifikacije), smart screen i cloud based protection u Defenderu, i za sada mi je okej, mislim da je samo jednom skocio na 100% na par sekundi. Da je nastavilo/ako se opet javi problem, sledeci korak bi mi bio da iskljucim superfetch/prefetch, dosta njih je pisalo da im je to resilo problem.
 
ako iskljucis superfetch/prefetch bi trebao da ti pomogne, problem kod pc je verovatno do losih sata drajvera to mozes procitati u predhodnim postovima ...
 
Imao identičan problem (100% disk usage). Isključivao i uključivao svašta. Instalirao Lite verzije i "oficijalne" drajvere. Zamalo da se vratim kompletno na W7. Instaliram "ajde još jednom da mu dam šansu" i na sva 3 kompjutera sada radi OK.
Radio bi savršeno da III hoće da se probudi iz hibernacije.
W10 - potrebno ti je puno truda i vremena a na kraju sreća odlučuje.
 
Код мене и даље има неких послова када га упалим и једно 5-7 минута врти хард, нешто ради, све остало помало чека. После тога ради нормално ... или бар тако мислим јер га никада нисам користио дуже од пола сата или ако ради апгрејд, док не заврши. Инсајдер пошто ми је хард са нормалном верзијом испустио бели дим. :(
 
A jesi li probao da instaliraš drajvere za čipset od ploče koje imaš ili SATA drajvere, probaj možda reše problem. Ja ću probati pa ako opet ne bude radilo kako treba vratim se na 7 ponovo dok ne srede u MS taj problem. Kod spada izgleda sve ok sa instaliranim SATA drajverima.

Jap,zvanicni Win 10 drajveri...
 
probam ponovo 10ku pa ce vidimo sa tim usage, da ne budem rizikovao ubacim ja čipset drajvere za svaki slučaj .....
 
Podigao sam 10ku ponovo instalirao sam preko katalista drajvere za čipset i za sada mogu reči da mi se nije desio disc usage problem ...
 
Aj da kazem da sam djelimicno rijesio ovo 100% usage, vise ni sam ne znam kako, svasta nesto sam poiskljucivao i modifikovao (svakako nije rijesenje, ne bi trebao da diram haubu licenciranog OS-a, to bi moralo da radi po principu plug and play ali eto, znatizelje radi) ali definitivan problem sto je ostao je kad laptopovi odu u standby, vracanja iz istog nema, tj jedini nacin je da ga "nasilno" ugasim na dugme.
 
Aj da kazem da sam djelimicno rijesio ovo 100% usage, vise ni sam ne znam kako, svasta nesto sam poiskljucivao i modifikovao (svakako nije rijesenje, ne bi trebao da diram haubu licenciranog OS-a, to bi moralo da radi po principu plug and play ali eto, znatizelje radi) ali definitivan problem sto je ostao je kad laptopovi odu u standby, vracanja iz istog nema, tj jedini nacin je da ga "nasilno" ugasim na dugme.

Imam isti problem sa 1 desktop mašinom. Imao sam isti problem sa mojim laptopom.
Rešio sam ga posle par instalacija novog sistema.
Što se licence tiče - ona je vezana za MoBo, po instalaciji nobog OS-a morala bi sama da se aktivira pri prvom konektovanju na net ili tokom instalacije ako komp ima pristup internetu.
Ja mislim da je jedino rešenje u ovakvim slučajevima instalacija novog Win-a, napravljena pomoću "media creation tool"-a.
 
I meni se pojavio problem (pre)zauzetosti diska. Kod mene je SSD, pa se nije toliko osetilo u radu, ali 10-ka nije gasila disk lampicu ni na trenutak, i to već par dana. Dojmim se, od zadnjeg updatea.

Kroz resource monitor, nađoh da je neki "WPR_initiated_DiagTrackAotLogger_WPR System Collector" koji se nalazi na lokaciji "Windows/Temp" držao disk non stop prezaposlen.

Kod mene je pomoglo sledeće:
If you go into "Privacy" -> "Feedback & Diagnostics", if you change it to Enhanced or Basic, it should remove the problem.
Čim sam setings prebacio na basic, disk lampica se ugasila.
...objašnjeno ovde šta je to i čemu služi: https://answers.microsoft.com/en-us...sage-for/a9f6853e-785c-4cc2-937d-e3cf55a5b6db
 
Poslednja izmena:
Kod mene je to stojalo na Basic ali drnda hdd bas cesto, ne znam kako da to sprijecim? Sistem relativno nov(frisak) i dobro "ocuvan" :D

Sent from mTalk
 
Najrazlilčitije stvari uzrokuju disk usage 100%.
To ti je kao kada neko kaže da ga boli glava, a taj simptom može da uzrokuje par desetina različitih stvari.

Za početak moraš identifikovati procese koji uzrokuju usage, jer bez toga se pipa na slepo.
Resource monitor, disk tab, identifikuješ procese koji okupiraju disk pa se potom ide na uklanjanje problema.

http://forum.benchmark.rs/showthrea...-misterija-!&p=4768068&viewfull=1#post4768068
 
I meni se pojavio problem (pre)zauzetosti diska. Kod mene je SSD, pa se nije toliko osetilo u radu, ali 10-ka nije gasila disk lampicu ni na trenutak, i to već par dana. Dojmim se, od zadnjeg updatea.

Kroz resource monitor, nađoh da je neki "WPR_initiated_DiagTrackAotLogger_WPR System Collector" koji se nalazi na lokaciji "Windows/Temp" držao disk non stop prezaposlen.

Kod mene je pomoglo sledeće:
Čim sam setings prebacio na basic, disk lampica se ugasila.
...objašnjeno ovde šta je to i čemu služi: https://answers.microsoft.com/en-us...sage-for/a9f6853e-785c-4cc2-937d-e3cf55a5b6db

Meni takodje od zadnjeg update-a poceo ssd 100 usage,do te mere da igram npr. dotu i ceo komp zamrzne na 20 sec.
Gasio sve one opcije i na kraju se vratilo u normalu,izgleda taj zadnji update je bas bio koban xD.
 
Kod mene ništa sve normalno...
 
Kod mene je to stojalo na Basic ali drnda hdd bas cesto, ne znam kako da to sprijecim? Sistem relativno nov(frisak) i dobro "ocuvan" :D

Sent from mTalk

Kao što kaže poolmaker, morate naći koji tačno proces drži zauzet HDD. Bez te informacije, tapka se u mraku.

Dakle, kucate resource monitor tamo dole kod start dugmeta, zatim klik na tab "disk", kolonu TOTAL sortirate da vam najzaposleniji proces dođe na vrh, čekirate njega, te u donjoj tabeli opet sortrate "total". I tako dolazite tačno do procesa koji najviše zapošljava disk.

Na netu je onda lako naći koji je to tačno prces, čemu služi i kako bi trebalo da se ponaša.
 
Jos uvek ne postoji neko jasno resenje? Sistem tek instaliran
f52f14f9551e5b8fb713e6b8611f874c.jpg
f582ffcf4d1f1f80be8c3ef249dc85af.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Update, uglavnom.
 
Jos uvek ne postoji neko jasno resenje? Sistem tek instaliran...

Koliko je to davno "tek instaliran"?
Ostavi ga neko vreme da se "slegne". Ostavi računar uključen preko noći, povezan na net.

Ako se ni posle dan dva ne smiri, traži problem dalje.
 
Ostavio sam ga sto mi je i bio plan. Smirio se malo ali ponekad upali compatibility telemetry i drlja 100% nesto kratko.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Anti-Beacon i imunizacija + O&O ShutUp10 i gasenje telemetrije, bez toga se W10 ne koristi.
 
Po svoj prilici ne.
 
Njih ne možeš deinstalirati jer ih je potrebno svremena na vreme pokrenuti i upotrebiti.
 
Nazad
Vrh Dno