Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Razlika u ceni između A1 i Max 2 je 5-10e a Max 2 ima veći ekran, mnooogo veću bateriju i bolju kameru. Upropastio bih se samo tako da sam uzeo A1 jer sam pre ovog imao Note 3 pro koji je takođe imao užasan low light video, prosto me bilo sramota da pokažem nekom šta sam snimao. Čoveče pa Lumia 521 koju još uvek imam a koja se svojevremeno prodavala u Wallmartu za 20-30$ dere i note 3 pro i A1 sa low light videom.
 
Ovde svi profesionalni kamermani i blogeri sa youtuba,snimaju i kače filmove svaki dan!!!!!
[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Znači A1 nije za smimanje mini filmova i blogova na youtubu!!!!!!

Послато са Samsung J5 2017 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ne bih se slozio sa tobom za pomenuto. Zasto? Vec sam napisao. Nesto sto postoji, a neupotrebljivo je (protrait i ostala sranja kako si ih nazvao), bolje da ne postoje. Jedna kamera, valjana i cao...

Takodje, nisu to male pare i svojevremeno One Plus One koji sam imao sa svojom kamerom moze da sahrani ovaj kako god pozelis. Po svim parametrima. A kostao je 200e. O Nexusu da i ne pricam (mada je on klasa iznad). Stoga za nov uredjaj, makar kostao i 240e koliko ovaj kosta je moralo biti bolje.

Nadam se da ce u stock opciji nakon apdejta biti bolje stanje.

Uopšte se neslažem sa tobom.
Porediš cene od pre 2-3 godine sa sadašnjim cenama.
Koliko sad košta One Plus One?????500 eur je sad.
Koliko sad koštaju Pixel-i?????900 eura je sad.

Daj današnji neki telefon koji košta 220 eura sa ovakvim specifikacijama i čistim androidom pa da diskutujemo!!!!!

Послато са Samsung J5 2017 уз помоћ Тапатока
 
Ček, noćni video snimak? Hahaha! Svašta ću vidjeti još. :D Pa ja jedva snimim podnošljiv video u tim uslovima s MLC Fujijem koji košta pet puta više od A1. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Znaci po tebi je to opravdano sto gura 12fps u night modu snimanja ?!

Ne zelim da poredim jos jeftinije a i nekoliko godina starije telefone koji se bore u tim situacijama sasvim pristojno.
Ako vec nije bio update, mislim da ovo Xiaomi moze da sredi , naravno ako je ovo sw problem... mada ne vidim zasto nebi mogao da pakuje 25 fps.

Gde inace nabavljate A1? KP samo?
 
Poslednja izmena:
I ja sam se isto tako nadao da će popraviti video na RN3pro apdejtom pa sam se prevario.

@Jazza
Smiri živce, šta se trigeruješ. Niko ne traži kvalitet videa poput onog na S8 ali 12fps u 2017. godini?
 
ljudi ne znam sta ocekujete od kamera na tim telefonima ispod 300e

ja da se pitam, ne bi se ni stavljale zadnje kamere u te telefone, samo prednja zbog razgovora i tako toga

zadnja eventualno cisto informativne prirode da se skenira qr kod ili nesto slicno

nije da vec sad nisu informativne prirode

ko za manje od 300e hoce dobru kameru, eno puni oglasi iphone se u vakum pakovanju, nema bolje kamere i za mnogo vise para od tih 250-280e za koliko se prodaje sad
 
Poslednja izmena:
Uopšte se neslažem sa tobom.
Porediš cene od pre 2-3 godine sa sadašnjim cenama.
Koliko sad košta One Plus One?????500 eur je sad.
Koliko sad koštaju Pixel-i?????900 eura je sad.

Daj današnji neki telefon koji košta 220 eura sa ovakvim specifikacijama i čistim androidom pa da diskutujemo!!!!!

Послато са Samsung J5 2017 уз помоћ Тапатока

Naravno da poredim i poredicu. One Plus nije bio 500e vec 200e. Cinjenica. I onda dozivis da posle nekoliko godina (ne dva meseca) dodje telefon iz 2017(2018) koji ima 5x budjaviju kameru (ne jednu dve) nego bilo koji telefon nize ili vise klase i video kvaliteta koji sam ja pravio sa Mustekom 2003. godine. Da se ne lazemo... A sve dolazi iz te iste Kine i mogli su da svirnu istu kameru bez ikakvih problema. Uporedi i sa bilo kojim telefonom starim nekoliko godina cenovnog ranga do 300e isto ce se dogoditi.

Ovo je fotografija?






Ne ovo je skup random pomesanih pixela.

I jos jednom, smatram da je to sve softverski moguce upeglati da bude znatno bolje.
 
1+1 je bio uz one pozivnice 300e 16gb i 350e 64gb.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Mislim da se stalno zaboravlja da fotke ne snimaju kamere nego ljudi. Ja bih se dvoumio da li i sa MLC da probam da fotkam u tim uslovima kao to gore.

Ali molim vas, "čisto informativno", ma daj... Može to sve puno bolje ali nemojmo biti cinični. Stvarno je smijurija koliko ima ljudi koji fotkaju ćoškove uveče po sobama i kukaju kako je nemoguće napraviti fotku jeftinim telefonom. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
1+1 je bio uz one pozivnice 300e 16gb i 350e 64gb.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Ja sam svoj pazario za 200 i nesto eura, mozda i 250e na velikoj akciji koju si izbacili u tom trenutku. 64GB.

Mislim da se stalno zaboravlja da fotke ne snimaju kamere nego ljudi. Ja bih se dvoumio da li i sa MLC da probam da fotkam u tim uslovima kao to gore.

Ali molim vas, "čisto informativno", ma daj... Može to sve puno bolje ali nemojmo biti cinični. Stvarno je smijurija koliko ima ljudi koji fotkaju ćoškove uveče po sobama i kukaju kako je nemoguće napraviti fotku jeftinim telefonom. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Tako je. Fotografije prave ljudi, sa odgovarajucim alatima. Mozes ti slobodno da se dvoumis. Ja se ne dvoumim, ja fotografisem.

Na ovom mom profilu imas 2200 fotografija napravljenih sa preko 6 razlicitih mobilnih uredjaja hronoloski kako se razvijao tehnoloski napredak:

https://www.instagram.com/kabeho/

Kao sto mozes da vidis, iz njih je izvlacen maksimum u svakoj situaciji. Bilo da je rec o teskim uslovima, noci itd.

I na kraju, nema mesta nikakvom cinizmu vec cistoj objektivnosti, ako smo svi geekovi ovde i pokusavamo da ocenimo hardver onako kako valja. Ovo ce nekom predstavljati problem, nekom ne. Upravo ti drugi su ciljna grupa. Ja nazalost nisam, i to je veoma prosta stvar. Ukupan utisak o celom paketu je veoma zadovoljavajuci i ne vidim razlog zasto bi ga neko ko je manje zahtevan user zaobisao. Telefon ima sve vitalne funkcije koje su potrebne za stabilnu upotrebu i to je ono sto najvise cenim. Kameru mozemo da stavimo svakako po strani.
 
Ma sve je u redu, ja se samo ježim od ekstrema, pošto ne koriste nikome. Činjenica je da hardverski nema previše razlike između uređaja od 200 i 1000 evra, sve je u detaljima i svi se utrkuju da se dodvore sitnicama. SOFTVER je definitivno car, jer da nema procesorske snage telefona, ne bi mogli ništa da izvučemo iz mizernih senzora i optike koja je u njima.

Ja ne volim ni kako izgledaju fotke i video iz flagshipova u LL uslovima, sve je to i dalje "informativno". Ali treba znati limite i jake tačke opreme i ne očekivati čuda.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Apsolutno se slazem. Zato i mislim da sve ovo moze mnogo bolje, uz samo "mastovitiji" softver, ali ne bas predaleko...

A da je informativno, upravo tako, kao i raspali Instagram kvadratic od 200x200px o cemu sam vec pisao u prvom javljanju u temi. Sve to sa telefonima je jedna obicna degradacija kvaliteta, nazalost. Prica koja jedino moze da se povede je ta da "menjaju" kompaktni foto aparat, ali to je vec neka druga dimenzija da ne trujem temu.
 
Da, ali samo ove jeftine kompakte do 10.000-15.000.. daleko je telefonska kamera od fotoaparata.Fizicki je velicina senzora ogranicava i ne postoji softver koji ce to upeglati.Za fb i instagram idealno naravno.

Prvi lag...pogledah instagram link iz vibera i kad sam se vracao nazad, merdzovali su se instagram i viber.[emoji3]

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Evo otišao prvi 100% charge... Puna dva dana (za mene) normalnog korišćenja, bez štednje i ograničenja, punih 8h SOT. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Evo posle dva dana meni još nigde nije zabo.Sve radi tečno i fluidno.Sistep prosto leti.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Prvi bagovi pronadjeni. Viber morao da se reinstalira jer notifikacije o propustenim pozivima nije bilo moguce ukloniti iz control centra.
Posle toga led lampica za notifikacije stalno blinka, ne reaguje na opciju da se deaktivira. To je to za sad pored horror zvuka kad se snima video.
 
Ako polaziš od toga da je u pitanju telefon i šta se telefonskom kamerom snima, sasvim dobro radi čak i sa stock appom. Pored mora smeća reći da je kamera na nečemu što ovoliko košta loša je blago rečeno pretjerivanje. Isprobavao sam i telefoto kameru i portrait mode i sva ostala sr*nja i meni to sve radi posao, a ja sam entuzijasta fotograf evo 20 godina.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ma zezam se. Meni radi i ovaj krš na Mi4... Jedino što me odbija od kupovine je taj snimak zvuka. Treba mi krastavac.
 
Ne verujem da je to bag telefona, već vibera. To se i meni juče desilo na S8. Morao sam da brisem chat sa kontaktom od.koga sam imao propušten poziv.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Full korišćenje bez ikakvih ušteda sa dve kartice, danas bio lep dan, dosta 4G napolju, dosta interneta i isprobavanje IP kamera, osvetljenje automatika u plusu na 75% (treba malo svetlije u mračnoj prostoriji).
 

Prilozi

  • Screenshot_20171101-174351.png
    Screenshot_20171101-174351.png
    129.3 KB · Pregleda: 266
  • Screenshot_20171101-174419.png
    Screenshot_20171101-174419.png
    155.1 KB · Pregleda: 230
  • Screenshot_20171101-174423.png
    Screenshot_20171101-174423.png
    74.9 KB · Pregleda: 255
Sasvim korektno.

Sent from my S6 Edge
 
Pazi kada se slazem sa tobom i to zasto, evo da obrazlozim... Ovo je ipak Mi serija telefona (iako je jeftin), a ne Redmi jeftinija serija koja ne bi trebalo da se meri sa Mi klasom. Ajde zakinuli su na bateriji (jedan minus), koriste SD SoC isti kao sa Redmija cetvorke (dva minusa) ajde da i to progutamo, ali brate mili zakinuse i na kameri (tri ogromna minusa). Pitam se samo u cemu li je bolji ovaj Mi telefon u odnosu na Redmi Note 4, moze da prodje mozda samo u malo boljoj izradi kucista, laksi je i tanji, zvucnici bolji, +1gb ram (mada ima RN4 i sa 4gb, ali je skuplji) i to je sve. (Ovo sve "pada u vodu" onome ko je koristio ili ko i dalje koristi RN seriju po pitanju autonomije, sto je u svetu mobilne telefonije priznacete jedna od glavnih stavki, ako ne i prva stavka). Stock android One neko ce reci, ne znam ali po mome misljenju citajuci temu od prvog posta, pretplacen sam od tada i aktivno pratim temu i gledajuci par YT videa, nisam uopste, ali uopste impresioniran, moralo je to mnogooo bolje. Morao sam konacno da otvorim dusu :) A ti ili Vi moderatore, mogao bi sledeci put da mi ne obrises post, vec da me priupitas zasto mi je nesto "pomalo smesno"... @Bojsane A Mi Max 2, e to je vec upgrade telefona (iako ima isti odlicni SD625), respekt!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Takođe da obrazložim neke stvari, koje nisu baš fer postavljene.
Baterija nije zakinuta, baterija na Mi seriji je ovakva, na Mi 5 je 3000 mAh. Autonomija svakako nije mana, ona je odlična na A1 po meni.
Kamera je bolja od RN 4, imao RN 4 i poredim, i to dosta bolja na A1, kada padne root uporediću i sa HDR+ a ne ovako RN 4 sa Gcam i A1 na fabrici, fer poređenje da su oba na fabrici i Gcam, što se tiče video snimanja, već je rečeno da ima problem sa mikrofonima, A1 i još nekoliko modela Mi serije, malo su i sredili ali i dalje nije to to.
SoC je isti, to stoji, ali bolje dobar i proveren SoC nego da su se igrali sa nečim novim što jede bateriju, meni snage ne fali a imam oko 150 Apps, zaista nikakva usporenja, totalno prijatno iznenađenje, kad to kažem i zadovoljan sam sa te strane posle svega i što sam imao. Fejs i ostale teškaše brže pokreće A1 (nisam koristio RN 4 4/64 i ne znam kako on radi, moj je bio 3/32GB, niti bih dao te pare za RN 4 4/64GB verziju pored A1).
U čemu je bolji? Bolji je onoj osnovnoj i najbitnijij stavci, komunikacija! Obavljanje telefonskog poziva, posle RN 4 progledao sam sa A1, to je nebo i zemlja u koristi A1, što je moja i naveća zamerka RN 4, zvono za viber mi se konačno čuje, zvono je glasno i izuva, zvuk na izlazu za slušalice odličan, klasa S7, meni je ovo ispred autonomije i bilo koje druge stvake, osnovna funkcija i namena telefona, komunikacija, takođe mene dosta bolje čuju sa A1. Izgled, subjektivno, ali ne znam ko može reći da je RN 4 lepši, A1 je pravi picolovac za RN 4, a i za dosta skuplje uređaje. Izgled i izrada su TOP. Korisničko iskustvo sve ukupno mi je blje na A1.

Ovo je lagana upotreba, više kući na WiFi, malo 4G:
 

Prilozi

  • Screenshot_20171027-222130.png
    Screenshot_20171027-222130.png
    124.5 KB · Pregleda: 155
  • Screenshot_20171027-222142.png
    Screenshot_20171027-222142.png
    142.2 KB · Pregleda: 152
  • Screenshot_20171027-222148.png
    Screenshot_20171027-222148.png
    67 KB · Pregleda: 155
  • Screenshot_20171027-224620.png
    Screenshot_20171027-224620.png
    128.2 KB · Pregleda: 148
  • Screenshot_20171027-224615.png
    Screenshot_20171027-224615.png
    73.8 KB · Pregleda: 155
Poslednja izmena:
Takođe da obrazložim neke stvari, koje nisu baš fer postavljene.
Baterija nije zakinuta, baterija na Mi seriji je ovakva, na Mi 5 je 3000 mAh. Autonomija svakako nije mana, ona je odlična na A1 po meni.
Kamera je bolja od RN 4, imao RN 4 i poredim, i to dosta bolja na A1, kada padne root uporediću i sa HDR+ a ne ovako RN 4 sa Gcam i A1 na fabrici, fer poređenje da su oba na fabrici i Gcam, što se tiče video snimanja, već je rečeno da ima problem sa mikrofonima, A1 i još nekoliko modela Mi serije, malo su i sredili ali i dalje nije to to.
SoC je isti, to stoji, ali bolje dobar i proveren SoC nego da su se igrali sa nečim novim što jede bateriju, meni snage ne fali a imam oko 150 Apps, zaista nikakva usporenja, totalno prijatno iznenađenje, kad to kažem i zadovoljan sam sa te strane posle svega i što sam imao. Fejs i ostale teškaše brže pokreće A1 (nisam koristio RN 4 4/64 i ne znam kako on radi, moj je bio 3/32GB, niti bih dao te pare za RN 4 4/64GB verziju pored A1).
U čemu je bolji? Bolji je onoj osnovnoj i najbitnijij stavci, komunikacija! Obavljanje telefonskog poziva, posle RN 4 progledao sam sa A1, to je nebo i zemlja u koristi A1, što je moja i naveća zamerka RN 4, zvono za viber mi se konačno čuje, zvono je glasno i izuva, zvuk na izlazu za slušalice odličan, klasa S7, meni je ovo ispred autonomije i bilo koje druge stvake, osnovna funkcija i namena telefona, komunikacija, takođe mene dosta bolje čuju sa A1. Izgled, subjektivno, ali ne znam ko može reći da je RN 4 lepši, A1 je pravi picolovac za RN 4, a i za dosta skuplje uređaje. Izgled i izrada su TOP. Korisničko iskustvo sve ukupno mi je blje na A1.

Ovo je lagana upotreba, više kući na WiFi, malo 4G:

Mi 5 je ipak 5.15", dok Mi A1 ima 5.5", sa skoro istom baterijom, a razlika od 80mAh. Dobro, SoC SD625 je sjajan, slazem se. Sto se tice komunikacije, nikada slicnih problema nisam imao ni na RN3 pro (imao sam i RN3 SE), a ni sa RN4. Moja zena ima trojku od kad sam ja uzeo cetvorku i svaki dan se cujemo po ko zna koliko puta. (nema price iz bunara i sl.) Verovatno kao sto postoje razne verzije ekrana i kamera za RN, tako su izgleda ubacivali i razlicite mikrofone, to je neka moja pretpostavka. Zvucnici su sasvim ok na RN4 i to jos kada se stavi Dolby Altmos, nisam cuo kako zvuci uzivo A1, ali pretpostavljam da su bolji od Redmija. Kamera, diskutabilno izmedju ova dva modela sa Gcam. A sto se tice slusalica, imao sam Sony Walkman zaboravio sam tacan model i nema razlike u zvuku sa RN4 uz odredjena podesavanja. Izrada i treba da bude bolja na Mi seriji, a izgled hmmm i dalje mi se vise svidja Redmijev prednja strana (tu mislim na crnu boju) - to je neko moje subjektivno misljenje. I dalje mislim da nikako ne vredi prelazak sa Rn4 na A1 model, pogotovo za onoga ko je navikao da se baskari u SoT-u ekrana, druga stvar je izlazak narednih Redmi telefona i prelazak na iste (videti temu Kineski telefoni). [emoji6]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na RN4 jačina slušalice zna da varira, zavisi od mreže i to mi se nikako ne sviđa. Nije ni RN4 toliko bolji sa noise cancellation-om, i dalje je sve to agresivno (mada sa 7.10.19 je bolje).

Izgled manje-više, ali A1 je kvalitetnije izrade. Kod RN4 ne znaš koliko ćeš ogrebotina dobiti svakim stavljanjem telefona u džep.




Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Dobro mi se drzi za sada...nema jos ogrebotina,ali ovo je neki sloj preko aluminijuma, ne sumnjam da ce vremenom popustiti,ali za sada se drzi.Necu mu stavljati nista na ekran, nisam ni na proslom drzao.
Za futrolu cu videti kad stigne, kao mi se ne svidi kako lezi s njom u ruci, necu ni stavljati.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Dobro mi se drzi za sada...nema jos ogrebotina,ali ovo je neki sloj preko aluminijuma, ne sumnjam da ce vremenom popustiti,ali za sada se drzi.Necu mu stavljati nista na ekran, nisam ni na proslom drzao.
Za futrolu cu videti kad stigne, kao mi se ne svidi kako lezi s njom u ruci, necu ni stavljati.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Promeni "Sent from my..." [emoji1]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Hahaha,nisam ni izvalio...al sa taba kuckam.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
meni je a1 ubrzo posto sam ga kupio ispao na macbook sa nekih 10 cm i macbook je ostavio sitan trag na gornjoj ivici a1

mnogo su ostri macovi

jednom sam malo jace pomerio ipad mini 2 i udario ga u imac, koji je ostavio rez dubljine par milimetara u njemu
 
Jedno pitanje za vas koji ga imate.

Da li i ovaj model kao i RN4X imal dual tone žuti/beli blic?
I ako ga ima da li može da se isključi žuti blic prilikom slikanja u mraku?
 
Uzeh ga i ja pre dva dana čisto iz radoznalosti, pošto već imam RMN4 i S8+ stalno ih poredim (review za par dana) , A1 (4/64) stvarno odlična kupovina za 200-tinak € , tek sinoć sam ga "sredio" i od danas ću A1 nositi neko vreme.
c2d00c54275a5ac4747e913c7e11a707.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno