Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Malocas mi se zatupeo telefon skroz, uopste nije heto da se upali ekran niti uopste da detektuje prst na senzoru da ga otkljucam. Prikljucio sam ga na punjac i upali se LED tokom punjenja ali i dalje kao da je mrtav.

Drzao sam nekoliko sekundi taster za paljenje i restartovao se.

A danas sam skinuo i instalriao taj update od 75MB.
 
Dogodilo mi se to dva puta u jednom danu u rasponu od tri sata. U tim trenucima, izvodio sam neke akcije sa kamerom, kontam da je to dovelo do "blokade". Kasnije se nije vise ponovilo, pa mu nisam zamerio.

Evo skrina mog updatea od juce. Izgleda da iz nekog razloga drugacije kod nekih ljudi. Sada nesto vracam film, mozda mi je i prvi bio 1GB.

 
Ja sam imao jedno usporenje kad sam tek napakovao sve na njega i radio tipa pet stvari odjednom. Od onda savršeno radi.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
nakon oko mesec i kusur dana mogu reći da sam veoma zadovoljan ovim modelom. mane koje sam ranije naveo i dalje važe (npr, slaba vibracija). nijednom mi se nije zabagovao i slično. pamtim da je samo jednom bilo usporenje u radu i to vrlo vrlo kratko

uzeo sam za njega tanka silikonska "leđa" (MAKAVO Cover For Xiaomi Mi A1 Case 360 Full Protection Soft Matte Silicone Housing). bolje leži u ruci sa "leđima" i ne kliza se.
 
Meni je vibracija pretjerana, ja bih je isključio za sve moguće opcije da mogu.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Obiđoh danas ceo Novi Beograd.Nisam našao futrolu za njega,dok mi nestigne Nikinova sa Aliexspresa.
Nemaju nigde dilikonskih futrola za Xaomi.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Nillkin obloga i staklo , odlično leži.
Ja sam uzeo crnu.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
6ab3f547dae2a5a74edfc6f22207fcd9.jpg
4b6381ab4d1b84b9a579da16963f1084.jpg

Super izgleda... gde si kupio case?
 
Super izgleda... gde si kupio case?
To i mene interesuje,jel ovde kupljeno ili naričeno preko Alija!!!!

Uzeo da sredim moj bivši J5 2017 da dam šuraku,kad ga nisam olupao 2-3 puta.
Koliko se primeti lag kad je pored Mi A1.

Jedna primedba na Google od mene,mogli su bolji DUAL SIM SETINGS (SIM CARDS) da naprave,ovo je baš spartanski i sa veoma malo podešavanja.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Dogodilo mi se to dva puta u jednom danu u rasponu od tri sata. U tim trenucima, izvodio sam neke akcije sa kamerom, kontam da je to dovelo do "blokade". Kasnije se nije vise ponovilo, pa mu nisam zamerio.

Evo skrina mog updatea od juce. Izgleda da iz nekog razloga drugacije kod nekih ljudi. Sada nesto vracam film, mozda mi je i prvi bio 1GB.

Kod mene instagram ume da se zablokira. Ostalo sve radi kao podmazano

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Zagrejao sam se za ovaj telefon ovih dana i jedino što me odbija jeste veličina ekrana / telefona. Dosad sam imao Moto G2 od 5", pa sam navikao i vrlo lako njime rukovao jednom rukom obzirom da imam velike šake, pa bih to voleo da mogu i sa narednim telefonom. Kako leži u ruci, je l' može komotno da se rukuje i njime i drži jednom rukom? Kakav je što se tiče nošenja u džepu i ostalo? Takođe, kakav je u odnosu na Moto G5 plus generalno?
 
Sinoć sam ostao u Talku na nakom komentaru neke teme, ostavio tako pre spravanja jer me mrzelo da pročitam sve, jutros pokrenem Talk i tačno na komentaru gde sam stao sinoć, nastavio sam tačno tamo gde sam stao. Što se tiče rada sve pohvle za klotaru.

I evo zašto A1 ima odličan zvuk, dosta bolji od RN4:
http://c.mi.com/thread-383270-1-0.html
 
Bice moj uskoro, oko nove godine mislim da uzimam. Jedva čekam.

Sent from my S6 Edge
 
Zagrejao sam se za ovaj telefon ovih dana i jedino što me odbija jeste veličina ekrana / telefona. Dosad sam imao Moto G2 od 5", pa sam navikao i vrlo lako njime rukovao jednom rukom obzirom da imam velike šake, pa bih to voleo da mogu i sa narednim telefonom. Kako leži u ruci, je l' može komotno da se rukuje i njime i drži jednom rukom? Kakav je što se tiče nošenja u džepu i ostalo? Takođe, kakav je u odnosu na Moto G5 plus generalno?

Ja imam XXL saku i mogu ti reci da se fino barata njime. Sada, da bas moze da se "udobno" koristi samo jednom rukom, mislim da je entuzijasticno, cak i meni. Nisam koristio Moto, pa ne mogu bas da uporedim, ali komforniji je npr. od Nexusa 6p koji je nesto veci nezgrapniji.

U dzepu milina...
 
Ako imam ikakvu "zamjerku", to je da je pretanak. :D Zato i s mojom ručerdom i dugim prstima nije mi lako da koristim jednom rukom, bar ne ovako bez futrole ili casea.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Malo mi cudno da su i Huawei perjanice izasle sa Oreo-m a na Android One telefonu jos ni traga od istog ...
 
Biće do kraja godine, nije žurba.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Google nije ni N ispeglao kako treba, a vi nestrpljivi za O .... Sta to tako spektakularno donosi O , pa da ne mozemo bez njega...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ništa previše vidljivo, to je sigurno. Koliko sam ja shvatio, glavna stvar je ozbiljan iskorak ka modularnosti, tj. razdvajanju osnovnih funkcija tako da je puno lakše apdejtovati samo one djelove OSa koje treba, što bi olakšalo posao proizvođačima i developerima i osiguralo lakšu i dužu softversku podršku telefonima.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Donosi, nove bug-ove :) Po meni bolje stabilan i dobar N, nego los O...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Odličan je Oreo, pogotovo 8.1 ...
Lepo radi i nema bagova ;)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Android bez bug-ova...hmmm :) Lepo zvuci :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Radio je i 7.1.1 i 7.1.2 lepo, sad su na 8.0 - 8.1.0 samo dodali neke stvari :)


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Podrzimo napredak :)
 
Google nije ni N ispeglao kako treba, a vi nestrpljivi za O .... Sta to tako spektakularno donosi O , pa da ne mozemo bez njega...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Google je ispeglao nego standardno Xiaomi kaska.

N je stabilan odavno. Cak mislim i Oreo da je poprilicno 8.1.

Dobro, skarabudzice neki Oreo do kraja godine... [emoji16]

Pa stabilniji je custom ROM na npr RN4, nego ovaj xiaomijev stock[emoji23]
Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stabilan , a google servisi jedu bateriju za uzinu :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Stabilan , a google servisi jedu bateriju za uzinu :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Ima i za to resenje - Sysconfig patcher... Stavis G servise u doze i voila (i sve radi i dalje kako treba, stizu notifikacije i nema nikakvih problema u daljem radu telefona) heheScreenshot_20171110-022200.pngScreenshot_20171110-022222.png
5f9ff997d8cc884990841e29ffdd1218.jpg

Sent from my Redmi Note 4x
 
Poslednja izmena:
Pa onda nije stock :) ima resenje za sve, ali to onda nije original ;D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pa onda nije stock :) ima resenje za sve, ali to onda nije original ;D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Originalu fali svasta ali bas i to nije onda pravi android kakav bi trebalo da bude (da korisnik ima punu kontrolu nad celim sistemom), ako mene pitas... [emoji6] Android nije ios i tako bi trebalo da ostane. Dzaba ti android ako ne koristis njegov pun root potencijal, u ovom slucaju neka vam pojede bateriju taj google services kada neko hoce "original" android :) (ovo je moje misljenje tj. onako kako ja koristim ovaj OS)...

Sent from my Redmi Note 4x
 
Poslednja izmena:
Nemoj da te cuju Nexus fanbojevi :) Nastradaces :) Nemam ja taj problem sa curenjem bat, ja to lako resim...Ja da hocu telefon bez root-a, korisitio bih jabuku :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno