Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
samo se vi sprdajte sa čovekom. da je pre oko god ipo dana kupio ETH kad je bio ispod 15$ sad bi imao skoro 20x više
 
Slažem, šanse da raste i dalje su veće od šanse da se uskoro desi potop na ispod 1000$ pa da se od srca ponovo savetuje kupovina/ulaganje.

Štaviše, ako do takvog potopa i dodje do proleća, uspeh ulaganja neće biti puno izvesniji nego što je u ovom trenutku.

Jedino pozitivno je što bi tada bilo nešto više btc u wallet-u nego sada, ali ko živ ko mrtav do proleća. Danas se živi i radi. [emoji2]
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da ima ikakve sanse da dodje do 10k do proleca. Suvise je to. Nema osnova za tako visoku cenu u tako kratkom periodu.

Moje mišljenje je da ce biti uspeh ako probije i zadrži se preko 5K, ali je realnije da će sve vreme trajati grčevita borba za opstanak.
 
Ne verujem da ima ikakve sanse da dodje do 10k do proleca. Suvise je to. Nema osnova za tako visoku cenu u tako kratkom periodu.

Moje mišljenje je da ce biti uspeh ako probije i zadrži se preko 5K, ali je realnije da će sve vreme trajati grčevita borba za opstanak.

Cijena BTC na pocetku godine je bila oko 1000 USD pa je skocila na 5000 posle legalizacije BTC u Juznoj Koreji i Japanu i prihvacanja kao legalnog sredstva placanja
Dovoljno je da opet neka drzava uradi slicno neprimer Austrilja ili Svajcarska i ode BTC preko 10 000
Trenutno je market malo u depresiji zbog Kineske zabrane BTC ... blizi se i 1. novembar i segwit2x oko koga postoji neslaganje i to bi moglo da obori cijenu mislim da ispod 2000 nece ici
 
Da li se meni cini ili je grafikon za ethereum (vremenski interval od 1 dan) skoro pa isti (da ne kazem bukvalno isti) ?
Mislim na taj prvi pad. Isto je islo do 250, pa skocilo do 300, pa onda pad.
 
Ma da najbolje da krecu u balonu kad krene hype, tada je bilo najbolje :smash:


pa sad je hype. lol. gledaj koliko booranije ubacuje po 100 evrića u mašinu.


cg-dafina_620x0.jpg
 
Poslednja izmena:
Glogi, iste price svake godine. Koliko god da ulozis u BTC dobro je. Da sam barem slusao svoju intuiciju prosle godine u ovo doba pa ulozio ustedjevinu, umjesto 10k E, imao bih sada 100k E. Isto su me mnogi obeshrabrivali, tako da. Sav visak novca koji mi nije neophodan za zivot, od sada ide u neku od kriptovaluta na dugogodisnju stednju :) Ovo je pandorina kutija koja je otvorena i ne moze je niko ugasiti vise, kao ni sam internet....
 
Hvala na podršci :)
Za SAD planiran ovu svotu, A kad povatam konce., možda i više uložim.
Probati na ovim jeftinijim valutama nešto zaraditi, onda ih zamjeniti u bitcoin,
Jedino ako mi provizija nepojede svu zaradu :))


Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala na podršci :)
Za SAD planiran ovu svotu, A kad povatam konce., možda i više uložim.
Probati na ovim jeftinijim valutama nešto zaraditi, onda ih zamjeniti u bitcoin,
Jedino ako mi provizija nepojede svu zaradu :))

Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk

Ako gledas jeftinije valute, neka preporuka je LBRY . LBRY zato sto je zdrav projekat sa relativno malom kapitalizacijom. Sa "velikim" novcicima jako je tesko znati sta ce se desiti, ali kod malih, pogotovo ako im je cena bliska nekom minimalnom nivou, imas vece sanse da mali ulog pretvoris u dosta veci. Svakako nemoj nikom na rec verovati vec sam istrazi i donesi odluku.
 
Poslednja izmena:
Tacno tako, masa shitova ce da tezi ka 1 satoshiju, samo zdravi projekti imaju realne sanse da vrede vise......... pre svega uzet neko od "poznatijih" kojem je cena niza, naravno istraziti da li se na istom radi.... i imat zivce da cekas, eto lbry ali je nepoznanica kad ce skociti mozda za nedelju mozda za 6 meseci

Inace ovaj vikend ja sam nazvao "Izivaljavanje nad pilicarima" ima da ih olaksaju debelo i istresu, sad kad krene panika drz gace klonja mi daleko :d
 
Poslednja izmena:
lbry sam probao da koristim i ****** je. Cak sam i koine (ono malo sto sam imao) prebacio u menjacnicu i prodao, a program obrisao.

da ubiq moze da napravi anonimnu mrezu (koliko sam uspeo da istrazim ne moze, za sada), taj coin bi vredeo mnoooogo
 
lbry sam probao da koristim i ****** je. Cak sam i koine (ono malo sto sam imao) prebacio u menjacnicu i prodao, a program obrisao.

da ubiq moze da napravi anonimnu mrezu (koliko sam uspeo da istrazim ne moze, za sada), taj coin bi vredeo mnoooogo

Ne velicam LBRY ni na koji nacin, samo mislim da je osnova (ideja) veoma iskoristiva, a kvalitet aplikacije i koriscenja ce verovatno doci sa vremenom, ili ce propasti. Za sada se vidi da se na tome radi.
 
Planiram uzet 2 litecoin, oko 100$, i za ostalih 50tak $ uzet Ripple, Lisk, i možda još jednu vidi cu do iza nedilje.
Pa kako bude :)

Poslano sa mog T98 4G八核(C6R3) koristeći Tapatalk
 
Planiram uzet 2 litecoin, oko 100$, i za ostalih 50tak $ uzet Ripple, Lisk, i možda još jednu vidi cu do iza nedilje.
Pa kako bude :)

Poslano sa mog T98 4G八核(C6R3) koristeći Tapatalk

Dobro razmisli o ulaganju u LTC. Spada u high risk konje po meni, a cena mu je veoma visoka istorijski gledano. Isto vazi i za xrp. o LISK-u ne znam ama bas nista.
 
Ne velicam LBRY ni na koji nacin, samo mislim da je osnova (ideja) veoma iskoristiva, a kvalitet aplikacije i koriscenja ce verovatno doci sa vremenom, ili ce propasti. Za sada se vidi da se na tome radi.

Pa ako ne dodje kvalitet aplikacije nece ni prihvacenost biti velika. A ni pozeljan skok cene
 
Za to sitno para, ja bih uzeo tenx (pay) sada. Udvostrucices uskoro to, ako nista barem.... (p.s. kazem ja. Opet odluci sam)
 
Kad kažete "udvostučićeš" da li mislite u BTC ili dolarima ? Koja valuta se uzima za osnov merila da li ste neku prodaju/kupovinu dobro odradili? Fiat ili Crypto?
 
Kad kažete "udvostučićeš" da li mislite u BTC ili dolarima ? Koja valuta se uzima za osnov merila da li ste neku prodaju/kupovinu dobro odradili? Fiat ili Crypto?

Instaliraj na phon aplikaciju Blockfolio. Tu mozes pratiti vrijednost svake kriptovalute kako u BTC, tako i u FIAT-u.

CIjenu samo gledam kroz BTC, tako da na to mislim. Ali, ti gledaj kroz ono sto ti vise odgovara.
Ja sam mnogo sretniji kada uvecam BTC u novcaniku, vrijednost u dolarima mi je manje bitna.....
 
Uvjek se gleda odnos u btc.
Lsk je njemacki eth a sad mu ide rebranding pa bi i cijena trebala ici gore.
Ja sam ulozio u lsk u agustu, kad je bio na dnu, po meni dobra investicija.
 
Nov sam u ovome pa molim da me uputite gde je najbolje kupiti Eth, gde prodati itd. Na blockchainu sam napravio nalog i oni nude kao opciju https://cex.io
Svasta sam procitao sto se njih tice pa nisam siguran.
Da li je OK preko https://ecd.rs/ ?

Molim za info
 
Nov sam u ovome pa molim da me uputite gde je najbolje kupiti Eth, gde prodati itd. Na blockchainu sam napravio nalog i oni nude kao opciju https://cex.io
Svasta sam procitao sto se njih tice pa nisam siguran.
Da li je OK preko https://ecd.rs/ ?

Molim za info

Cex IO. Polozi EURE na cex (mozda najjednostavnije da otvoris racun u telenor banci, jer je odrzavanje racuna besplatno i dobijas odmah racun na koji mozes i eure poloziti, samim tim nemas proviziju na konverziju valute na cexu). I onda kupi preko cexa, ALI NI SLUCAJNO na prvoj stranici sa buy, ili sell. Mene niko u to nije ovde uputio, pa sam izgubio par stotina E zbog toga (shit kurs). Kada polozis eure na cex (deposit opcija), ides na TRADE na cexu i tu trejdas EURO/BTC i kupis po odlicnom kursu BTC.
P.s. Tek sada vidim da hoces da kupis direkt ETH. Sve isto kao sto sam ti napisao, samo ides na opciju na TRADE na cexu i EURO/ETH

Ako, ima neko bolje rjesenje, mozda ce ti neko napisati. JA mislim da je ovo bolji kurs nego da uzivo od nekoga kupujes....
 
Poslednja izmena:
lbry sam probao da koristim i ****** je. Cak sam i koine (ono malo sto sam imao) prebacio u menjacnicu i prodao, a program obrisao.

Lbry je sa svakom verzijom sve bolji, razvoj ide polako al sto bi zurili, pokusavaju da naprave upotrebljiv i stabilan proizvod pre nego sto krenu u vecu promociju.
Ko zna koju si verziju koristio, sa svakom verzijom ubace po nesto novo. Pretpostavljam da si je okarakterisao tako zato sto stream nije radio kao na youtubu, odma istog trena. Trebao si da istrazis i onda bi video da ne postoje serveri nego se streamuje kao na torentu, a s obzirom da nema jos uvek dovoljno korisnika nema ni brzog downloada. Uskoro bi mogli da krenu u vecu promociju a oko Nove bi mogli da vrate hosting fee opciju. Ovo bi moglo da ga pokrene, mada konstanto istresanje kopaca koci cenu.
 
@Brzina, hvala na informaciji.
A sto se tice naseg sajta ecd.rs, da li tu moze da se pazari?
Da li je pametno uloziti u BTC, ETH u ovom trenutku i koliko novca da ne bude neki veci rizik?
Da li treba obratiti paznju na jos neke bitne detalje, gde mogu da pratim kretanje valuta, prognoze buduceg kratanja kao i da li treba obratiti paznju na jos neke valute i tamo uloziti?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno