Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Da, tacno bio je 120 GB za 3600 din. Prava ponuda!

Zato mi nije zao sto sam uzeo dva komada od 240 GB. Bili su 7000 svaki (u E!, garancija od 3 god).
 
sdasdssadasdas.jpg , 6000 placen
 
Mislim da si mogao da nadjes bolji od 120GB polovan sa manje upisa za te pare , ovaj ima skoro 7TB upisa.
 
to je valjda zato sto sam download-ovao boga oca filmova a i igrica, jel valja toliki upis da je?
 
Poslednja izmena:
to je valjda zato sto sam download-ovao boga oca filmova a i igrica, jel valja toliki upis da je?
Јел могуће да си сав dl тјерао на SSD!?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
YOLO! :D

Ne znači ništa. Može da rikne sutra kontroler, a može da te služi još deset godina bez ikakvih problema.

Ako je ispravan, to je to, ubodeš u mašinu i piči.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
uuu jeeee , uzecu hdd :bottle:
 
Ma uzimaj SSD slobodno, ako je do sada bez problema radio, nema razloga da i nadalje ne radi.

Svakako je u teoriji pouzdaniji SSD.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Tih 7TB nije nista, uzivaj.
 
Ja uzeo Samsung 850 EVO 250gb, i to je bestbaj, sto se mene tice. Samo me sada nervira brzina ucitavanja vindosa i nepodnosljiva tisina iz kucista, da jeza coeka uvati.:D
 
@ Drakensanger: to je tvoja insinuacija da nesto ne radi :)

@ Love Hunter: to je tvoja insinuacija da je kupljen polovan :)

@ ivanbass1: ma samo sam postavio sliku iz hd sentinela a ljudi se uhvatili za taj upis kao da ce riknuti uskoro. Nisam znao da je to toliki problem niti koliko bi trebalo da upis bude. Mada mi se cini da je dosta veci nego stvari koje sam ja skinuo za tih 225 dana.
 
Insinuacija? :D

Najbitnije je da si ti zadovoljan diskom i da on radi kako bi trebalo. Za 6k je to bila dobra kupovina.

Ja sam očekivao da ćemo u ovo vreme imati 500-1000 GB za 100-170 €, ali mrka kapa.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
U jeee, izvin'te gosn' odbornice, nisam Vas prepoznao, nisam hteo da insinuiram vec samo da inagurisem... :d

:)

@Drakensanger: i ja sam to ocekivao, ali bukvalno za pet godina nismo se daleko makli. Sa 120 na 240 GB i to je sve - za tu best buy consumer klasu govorim.
 
Kakvi su tajvanski SSD-ovi Team Group 5 Lite? Vidim da su po domacim radnjama oko 6300 dinara 120GB.
 
Lol :d team group 5 :d kao neki boy bend :d
 
Prodavci su čudo. Ponudiće i ŠUPAKIS ssd grčki za džabe u Maxiju ako pazariš preko 2000 din.
A proizvođači cede li cede suvu drenovinu. Megabajti i terabajti na kašičicu.

Послато са SM-A500H уз помоћ Тапатока
 
Na newegg ima i pozitivnih i negativnih komentara za njega , ne znam koji kontroler imaju?

Zašto ne uzeti Patriot Spark za 7200 din. Za nepunih 1000 din. više imaš provereniji brend...ili Samsung EVO 850 za 12000...ne vidim razlog davanja para na te no name brendove, kad su vrlo malo jeftiniji od drugih a upitnog kvaliteta..jedino ako hoćeš da testiraš pa da nam javiš valjaju li išta :p
 
Kad vidis no name proizvodjaca sa konkurentnom cenom prvo sacekas da se neko drugi zaleti pa onda uzimas - zlatno pravilo :p
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Crucial izbacio novi ssd BX300, kontroler Silicon Motion SM2258 i povratak na MLC.
 
Jurim neki ssd do 100e, 250gb. Čitajući zadnjih nekoliko stranica vidim da je best buy samsung 850 evo. Jel ima možda još neka varijanta ili da ne istražujem više? za potrebe gejminga, sad sam malo sredio komp ali trenutni ssd od 120gb je poprilično malen, jer moram da brišem neku igru ne bi li instalirao novu :)
PS jel ok micron? vidim da ima u emu po prilično finoj ceni, 256gb..
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Uzmi 850 EVO i ne misli se. Za 100e best buy. Kao sto rekoh tesko nama na SSD trzistu (globalno) kada nam je Samsung best buy, to znaci da su svi ostali pukli ko tikve.
 
+1 za 850EVO, ja ga uzeo pre desetak dana posle dužeg premišljanja i za sada sam veoma zadovoljan.
 
Ljudi novci su da se trose, ako se stiskate (iako pare u dzepu imate) bolje vam je da ih ne trosite jer ce one "potrositi" vas.
Novci u fioci nicemu ne sluze, zato kad imate i hocete nesto onda to i uzmite.
Ne pokusavajte usicariti sitno jer ce te to kasnije dobrano preplatiti, bilo zivcima, bilo vremenom, bilo trudom ili parama... ;)
 
Ljudi novci su da se trose, ako se stiskate (iako pare u dzepu imate) bolje vam je da ih ne trosite jer ce one "potrositi" vas.
Novci u fioci nicemu ne sluze, zato kad imate i hocete nesto onda to i uzmite.
Ne pokusavajte usicariti sitno jer ce te to kasnije dobrano preplatiti, bilo zivcima, bilo vremenom, bilo trudom ili parama... ;)

ja nisam ni mislio da krajcujem tih 10.20.50e posto cu ih svejedno utrositi negde a za ovakve stvari ni ne razmisljam nego uvek da gledam da uzmem sta valja i sta ce mi zavrsiti posao na duze staze. Samsung it is :D
 
Kod mene crko Patriot Spark 256GB, kupljen u dec. 2016, pod garancijom pisanom 36 mes., bios ga vise ne vidi kao spark vec kao satafirm s11, write skoro da ne radi, read ponesto samo, fromat ne...prodavac Em*i, uvoznik Al*i, odneo na reklamaciju pa cu najverovatnije Samsung Evo 240 traziti uz doplatu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno