Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

znaci moze da se sprzi... ne treba se zezati :D...

edit: vidim na slici da je kraj sata konektora za power, led, restart itd... samo se tesko vidi.. mogu bilo koja dva ili tacno odredjeni ?
 
Poslednja izmena:
Odredjeni

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
znaci moze da se sprzi... ne treba se zezati :D...

edit: vidim na slici da je kraj sata konektora za power, led, restart itd... samo se tesko vidi.. mogu bilo koja dva ili tacno odredjeni ?
Nadji manual za tvoju plocu i vidi na semi koja dva su za power. Krajnje je jednostavno, inace je sam placao power taster 100din.

Sent from my Lenovo S60-a using Tapatalk
 
Kupis otvoreni jumper,nalemis dve zice,uzmes mikro prekidac,spojis na te dve zice i to ti je to. :D
 
Pa i nije,80 kinte prekidac (ima i za manje,zavisi koji prekidac kupis),jumper kosta 3 kinte i nadjes neke zice . . .
mene je iskreno mrzlo da trazim gde ima da se kupi gotov power taster.
 
Pretragom na dobrom starom guglu ne moze da se nadje gde ima u Srbiji, meni je prijatelj dao kontakt od coveka koji prodaje pored ekstendera i takve stvarcice, i za te pare ne pada mi na pamet da palim lemilicu :)

Sent from my Lenovo S60-a using Tapatalk
 
Naravno,ali kada nemas gde da nadjes original tj "fabricki" onda si prinudjen da improvizujes. :)
P.S. Naravno da je uvek bolje fabricko,tako da ako ti nije problem podeli info kod koga moze da se nabavi power taster,ovaj improvizoani nek stoji za ne daj Boze,mozda nekom zatreba nekad. :)
 
Ne znam pravila foruma po tom pitanju kome bude trebalo pisacu mu pm, a mislim da dosta ljudi ovde zna gde mogu da se nadju te stvarcice, ljudi koji imaju ekstendere uglavnom imaju i propratne stvari.

Sent from my Lenovo S60-a using Tapatalk
 
Otprilike 20 godina startujem ploče šrafcigerom, i nikad nikakav problem. Kakvi bre prekidači, džarneš šrafcigerom po onim pinovima, kad dodje do power uključi se i to je to.
 
+1

***** prekidaci, lemljenje, kupovina specijalnih kurcoboca... ****ni srafciger FTW... Nikada nije prodao!
 
I ja sam palio srafcigerom, nikakav problem ako znas sta treba da spojis, al nije nikako prakticnije od malog tastera montiranog tako da je lako dostupan.
 
nadjete na oglasima 40 kinti su, nekom mnogo nekom malom ja sam prvo radio dugmice sam, dok narucim plasticno kuciste, buksne, zica, taster ispadne oko 20 din, i jos lemim hebavam se ovamo onamo, ne isplati se
 
krastavac, na Aliju su 1.4$ 10 kom free shipping, ako je to puno onda krastavac :)
 
meni treba jedan jos, smara safciger, lakse je na dugmence
 
Ovo je trebalo na pocetku teme.....
https://youtu.be/oMRS4LiOgKg
 
^^ Mi dajemo procesorsku moć cia bia nsa nasa [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
pozdrav, da li i dalje moze da se preko cex-a prebacuje na telenor banku ili da nastavim da prodajem nigerijcima sa localbtc, hvala unapred
 
PS i da li mora da buda telenor kreditna kartica ili mogu podizati i sa debitnom
 
Pozdrav svima

Upregao sam jednu h81m-plus maticnu plocu sa 4 grafike. Hocu da skinem i instaliram drajvere. Koji drajveri su najbitniji kako ne bih morao instalirati sve redom

2017-08-02_15-38-53.png

hvala
 
Sve sto ti ostane u device manageru sa uzvucnikom instaliraj sa sajta, drajvere za kartice skini sa sajta proizvodjaca.

Sent from my Lenovo S60-a using Tapatalk
 
Super hvala...A moze li neko da pusti link sa Alija sa dobrim extenderima?
 
Dok ti stignu sa alija ima da se nacekas, kupi to kod nekog ovde, imas na kp kolko hoces.

Sent from my Lenovo S60-a using Tapatalk
 
Pozdrav svima

Upregao sam jednu h81m-plus maticnu plocu sa 4 grafike. Hocu da skinem i instaliram drajvere. Koji drajveri su najbitniji kako ne bih morao instalirati sve redom

Pogledajte prilog 233986

hvala

prazan mi danas dan na poslu pa da ti kazem tacno: skines bios, pa onda cipset, i onda skines drajvere za kartu sa sajta proizvodjaca. To sve pod uslovom da ne radis win update, a ako radis onda ti win sve sam insalira. Nadji na torrentima win 10 pro sa integrisanim apdejtima do jula, imas tamo od Gen2 ekipe taj je odlican i nek ti win skine sve drajvere kroz update to je najlakse. Onda u samom windowsu radis sledece: podesis virtual memory na 16-20gb (guglaj ako ne znas kako se radi), obavezno namestis power na high preformance i stais sleep i turn of monitor na never. Zatim gasis defender i iskljucujes iz startapa defender i one drive, gasis win update (services.msc, pa ides na windows update pa ga stopiraas a potom disejblujes u istom prozoru) onda disejbjujes apdejt drajvera, e sad to ne znam napamet kako ide..I iz nekog razloga nmg na google da nadjem, ugl nadji post clana edy11 tako nesto (magarac mu je avatar) od pre par meseci on je rekao u temi o hardveru, zatim jako bitna stvar gasis repair recoveri i sl, to radis tako sto ides ctrl+r pa ides na cmd pa na run as administrator i kucas mu: bcdedit /set {default} bootstatuspolicy ignoreshutdownfailures. To bi bilo to, javicu za disejbl drajvera ako nadjem

EDIT: mislim da ces morati update jer taj veliki drajver sa asusovog sajta nije onaj intel inf update utility koji je obavezan pre bilo cega da se instalira a iz nekog razloga za tvoj cipset ga vise nema na intelovom sajtu

EDIT2: evo za drajvere "Gpedit.msc computer configuracion,admistrative tempates,sistem,device insallacion,device installacin restrictin . Kad dodes dotle onda nadji prevent insalacion of device non described by other policy settings I setuj ga na enable



Prethodno mu instaliraj drajver koji ti odgovara I onda odradi ono gore sto sam ti napisao I miran si za sve drajvere"
 
Poslednja izmena:
svaka cast na odgovoru..
a ako ima win 7 ne mora nista od toga :D ?
 
Ja sam totalni nub za ovo ali me zanima da li moze da se napravi sa mojom karticom HD6850 recimo do nove god bar 100e? ili da mi preporucite neku polovu karticu koja bi mogla tako nesto
jer ja dosta citam oko svega ovoga itd Meni iskreno ne treba sad neka para ali kad bih mogao da tako da majnujem par meseci i da na kraju podignem bar 100e ja bih bio presrecan iskreno
neki komentar povodom ovoga
 
Ja sam totalni nub za ovo ali me zanima da li moze da se napravi sa mojom karticom HD6850 recimo do nove god bar 100e? ili da mi preporucite neku polovu karticu koja bi mogla tako nesto
jer ja dosta citam oko svega ovoga itd Meni iskreno ne treba sad neka para ali kad bih mogao da tako da majnujem par meseci i da na kraju podignem bar 100e ja bih bio presrecan iskreno
neki komentar povodom ovoga

Dobices veci racun za struju nego sto ce ta kartica da iskopa.
 
aha,a reciomo sta bi mi preporucili od polovnjaka posto i ovo pratim vidim da nema nidge da se kupe ove rx i ako budu bukvalno su duplo skuplje
 
Nazad
Vrh Dno