Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

@mironiko tačno znam taj osećaj. Ja menjam telefone na oko šest meseci i već dugo imam zajedno i android i Lumie. Nikada mi nije bila frka da prodam telefon do pre neki dan kad sam prodao Lumiu 950 i ostao samo na OP3. Baš mi nedostaje w10m, razmišljam da ipak ponovo kupim jedan.
Edit - zaista je radio besprekorno za ono za šta je meni trebao, odlične fotke, fluidan, solidan mtalk, viber, wapp...Kad bolje razmislim ne znam što sam ga prodao. Nadam se da će win mobile ipak opstati i da ću ga koristiti ponovo.

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ja nikako da se ukljucim u klub. od kako sam promasio jednu L950XL jeftino, imam blokadu da dam vise od toga za drugu, pa ili ce da se pojavi ponovo neka na oglasu po toj ceni, ili ce da padne jedan blekberi, sta prvo dodje :)
 
Poslednja izmena:
tri hrcka bi bolje vodila wm10 od onog nutele i njegovih majmuna

a sta ce da dobija update-ove ako nece wm10?
 
Poslednja izmena:
Zar nece doci update za continuum, podrska za cshell i slicno?
 
Hajde ljudi ko koristi mt:s da mi kaze koji apn mu je aktivan za LTE (tj. za sve tipove mreze)..? Nisam blesav, namestao sam ovo vise puta na raznim telefonima, ali sad kako god da namestim, ne radi mi bas dobro...

Ako ti nije tesko baci skrinshot sa podesavanjima za net. Ni meni nece da radi internet na Ativ-u
 
Ej, na kraju mi je automatika proradila. Kao da se 2h neckala, i odjednom pocela normalno da se ponasa. Ne mogu sad napraviti SS (testiram neki Alcatel), ali ako ti ne proradi do jedno preksutra, javi pa cu SS-ovati. :)

Sent from my 5023F using Tapatalk
 
Nisam znao da se Lumia restartuje. Nov tel.star 2 meseca.A saznao sam da se restartuje kada sam ubacio pin code za sim karticu, koji uvek traži pin nakon uključenja telefona. I vidim da po nekoliko puta na dan se restartuje.Tako da kod mene to nema veze sa baterijom već sistemom.
 
Moze biti da je do primeraka telefona, los kontakt sa baterijom, lose baterije (ili serija baterija), ili stvarno softver koji baguje sa odredjenom napunjenoscu baterije.

Ali kako proveriti, osim za samu bateriju zamenom?:)
 
Ja verujem da onaj stock punjac ubija bukvalno bateriju posle par meseci, ne znam odakle im ideja da stave punjac sa izlazom od 3A...

Sent from Dead OS ☹
 
Odavno sam izIsao iz windows phone_a...Kako radi system na 950XL ?
 
Ja verujem da onaj stock punjac ubija bukvalno bateriju posle par meseci, ne znam odakle im ideja da stave punjac sa izlazom od 3A...
S tim punjačem 950 XL se prilično greje.
S obzirom da se puni noću i ne znači mi da li za 1h ili 3h, uzeo sam stari HTC punjač od 1A a sa eBay naručio prelaz microUSB<>Type-C za 1$.
Sada se ne greje, a originalni punjač nosim na putovanja gde brzina ima smisla.

Edit: Usput, pokušaj priključenja na laptopov USB3.1 se završio alertom i blokiranjem porta zbog "power surge". Type-C povuče previše struje a laptop nema limiter, dobro je da nije pregoreo.
 
Poslednja izmena:
Odavno sam izIsao iz windows phone_a...Kako radi system na 950XL ?

Radi odlicno, ja nemam neke vece zamerke na stabilnost OS , veci je problem kako radi na slabijim telefonima sa 1GB ram...

Sada sam na fast ringu insider , dosta su ispeglali bugova na CU buildovima... sada je ovo neki CU feature 2 na fast ringu, u glavnom jednom nedeljno dolaze ispravke ali ne i nove opcije za platformu... :(

@ZorMi svakako tako cuvas bateriju, stock pounjac ubija bateriju, ja npr koristim Aukey qc2 punjac , i jedva da je telefon mlak a i sam punjac :) Vise se greje kada je na bezicnom punjenju i mnogo duze traje samo punjenje , mada mator je to Nokijin wireless punjac ... krastavac ko sto kazes, mnogi pune telefon nocu pa im brzina nije bitna cheers
 
Ja sam na laptopu punio sve telefone vec godinama, osim jednom u nekoliko meseci kad nije zgodno.

Nisam primetio da se zagreje port niti da javlja power surge?, a jeste USB 3 port na laptopu koji koristim za punjenje trenutno.


Moracu naci neku L950/XL opet, jer hocu da isprobam zoom, ako uspe kako meni treba da radi, nece mi biti bitna baterija i restart, niti SIM :) Ako nadjete neke jeftine, i demo modele, samo da kamera radi odlicno, javite ;)
 
Ja sam na laptopu punio sve telefone vec godinama, osim jednom u nekoliko meseci kad nije zgodno.

Nisam primetio da se zagreje port niti da javlja power surge?, a jeste USB 3 port na laptopu koji koristim za punjenje trenutno.


Moracu naci neku L950/XL opet, jer hocu da isprobam zoom, ako uspe kako meni treba da radi, nece mi biti bitna baterija i restart, niti SIM :) Ako nadjete neke jeftine, i demo modele, samo da kamera radi odlicno, javite ;)

Alfa za tebe ne moze da se nadje ispravna 950ica [emoji24]

Sent from Dead OS ☹
 
Ja sam na laptopu punio sve telefone vec godinama, osim jednom u nekoliko meseci kad nije zgodno.
Što je čudno, u pitanju je isto Microsoft laptop i iste generacije (Surface Pro 3), ali ne može direktno da se na njega veže 950 XL.
Povezao sam ih preko USB huba na monitoru, za potrebe prenosa podataka.
 
@dejan, zasto ne? Citaj, za zumiranje mi je nebitno da li se restartuje, ponekad. A znacilo bi mi, posto cesto ne mogu procitati natpise.

Meni L950/XL nikako ne bi mogao biti primarni ili jedini telefon, ali za ovakve stvari, ako bi radio kako mi se cini po slikama, moze biti odlican, aparat!
 
@alfaunits
To sam i sam mislio do nedavno, ali sam bio u fazonu "ma hajde, prezivecu dva, tri meseca, ali cu imati ekstra kameru na putovanju, a posle mogu brzo da se vratim na Android - pritom L950XL me izadje bas jeftino" i evo, prilicno sam se navikao. Neki dan sam povezao par testiranja Androida, i jedva sam cekao da se vrnem na W10M.

Sve je stvar navike i trenutka. Iako zaista sad radi odlicno i dosegao je visoku stabilnost i funkcionalnost, mene je Android malkice smorio, a na WP sam namestio sve sto mi je trebalo, i u ovom trenutku se ne bih sklanjao sa njega.

A o kamerama da ne pricam...
Sent from a fantastic Lumia 950 XL
 
@carnivora

Lol, ajde objasni molim te kako ti to software ubija bateriju?

Ja daj boze da lumiu 950 namucim jednom dnevno da se telefon zagreje... Mala jezgra rade za obicne zadatke a velika 2x (cortex A57) za teze zadatke... Tad nastaje zagrevanje i baterija se brze trosi.

Sent from Dead OS ☹
 
Poslednja izmena:
@carnivora

Lol, ajde objasni molim te kako ti to software ubija bateriju?

Ja daj boze da lumiu 950 namucim jednom dnevno da se telefon zagreje... Mala jezgra rade za obicne zadatke a velika 2x (cortex A57) za teze zadatke... Tad nastaje zagrevanje i baterija se brze trosi.

Sent from Dead OS ☹
a sto je citas? ☺ Ja sam pisao o restartovima po nekoliko puta dnevno na skoro novom telefonu. Pa je usledio tvoj post nakon prvog odgovora.. A baterija mi je sasvim pristojna..Softver ima bug
 
Poslednja izmena:
a sto je citas? ☺ Ja sam pisao o restartovima po nekoliko puta dnevno na skoro novom telefonu. Pa je usledio tvoj post nakon prvog odgovora.. A baterija mi je sasvim pristojna..Softver ima bug

Kod mene samo jednom na insajderu bio random restart :) zato mi je cudno sta se vama desava...
Inace ako si pratio pise se za restarte da prouzrokuje slaba baterija tj dotrajala baterija.
 
Poslednja izmena:
Ja sve razumem, ali jedno ne...
Ako imaš telefon star dva meseca i restarte (ja nemam na mojoj 950), što je jednostavno ne odneseš u servis i kažeš: Ili mi opravite, zamenite za novi telefon ili mi dajte potvrdu da povratim svoj novac.
Telefon je u definitivnom kvaru... Mislim imamo isti software, a ja nemam restarte i da... Telefon u januaru puni dve godine i puni se na 3A ili wiereless punjač...
Baterija je ok!
 
Ja sve razumem, ali jedno ne...
Ako imaš telefon star dva meseca i restarte (ja nemam na mojoj 950), što je jednostavno ne odneseš u servis i kažeš: Ili mi opravite, zamenite za novi telefon ili mi dajte potvrdu da povratim svoj novac.
Telefon je u definitivnom kvaru... Mislim imamo isti software, a ja nemam restarte i da... Telefon u januaru puni dve godine i puni se na 3A ili wiereless punjač...
Baterija je ok!
Ja nisam znao da imam restartove dok nisam ubacio pin sim zaštitu..Probaj pa se možda iznenadiš kao ja. Kakav bre servis? Pa telefon je ok hardverski .Neka aplikacija ga zeza ili sistem.
 
Poslednja izmena:
Kod mene samo jednom na insajderu bio random restart :) zato mi je cudno sta se vama desava...
Inace ako si pratio pise se za restarte da prouzrokuje slaba baterija tj dotrajala baterija.
meni se par puta desavalo na i instagram app dok sam ima fon kod sebe( krao ga malko od brata).Zaglupi na par sekundi i restart. A citao jesam za te baterije. Mada meni pre lici na kontakt. Baterija mora da gura par godina barem.Cudno je to. Interesantna je bila lumia dok sam je koristio.Jako upotrebljiv fon sa super kamerom.Mislim da danas nema telefona sa takvom kamerom i tom cenom.
 
Poslednja izmena:
Kontakt i jeste najlogicnija mogucnost za problem, ali ocigledno je cest problem, ma koliko ga Dejan omalovazavao.

Nece biti baterija problem, ako moze ceo dan i vise da izdrzi, a onda zbog napunjenosti da odjednom ima restart. To moze biti do softvera koji nesto lose kontrolise.
 
Ma problem je do W10 dok sam bio na 8.1 nisam imao nikakve restarte a na 10 imam. Zamenio mem karticu, hard reset ... Desilo mi se da tel samo vibrira nisam mogao da ga ukljucim dok nisam izvadio bateriju. Narucio sam novu bateriju pa cemo videti. A tel i ne koristim vise je na stand-by. Inace u pitanju 640 XL LTE.
 
Kontakt i jeste najlogicnija mogucnost za problem, ali ocigledno je cest problem, ma koliko ga Dejan omalovazavao.

Nece biti baterija problem, ako moze ceo dan i vise da izdrzi, a onda zbog napunjenosti da odjednom ima restart. To moze biti do softvera koji nesto lose kontrolise.

Dobro onda srecan je onaj koji nema te restarte, ja ih nemam, a i da su toliko cesti valjda bi to bila prva na listi (mana) u feedback hub-u , barem sto se tice softvera kako vi tvrdite.

Do tada... Bar insajdere muce neke druge muke...

QstvH0W.jpg


Random restarts je davno ispravljena greska sa prvih w10m buildova jos 2015 ... Pratite feedback hub , valjda insajderi sluze necemu...





Sent from Dead OS ☹
 
Nazad
Vrh Dno