Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Baš tako.
Što će reći, policajac i komunalac imaju pravo da ti je traže i ako im padne na pamet, onako, radi fore, MORAŠ da je pokažeš.

Komunalci mogu da traže samo uz prisustvo, i preko propadnika MUP a. Tako je nekada bio. Možda sada imamju veća ovlašćenja.
 
Sad imaju ovlašćenja da te legitimišu 1:1, ne treba im niko drugi.
 
Da, ali ko će dokazati da li praviš ili ne.
Generalno, i policajac nema pravo baš bez ikakvog razloga, tipa, dosadno mu je, da te legitimiše tek tako, bezveze, pa to rade.
 
U pravu si, ali opet - daleko su rastegljivija ovlascenja policije, nego komunalaca, i svakako im ne treba poklanjati vise postovanja nego sto im kao REDARIMA pripada.
 
Oni u klin, ti u plocu. Postoje clanovi zakona koji regulisu legitimisanjei navedeni su gore, postanska sluzbenica nije sluzbeno lice i ne moze da legitimise na nacin na koji to cini sluzbeno lice, tj da ti u uslovima predvidjenim zakonom trazi legitimaciju. Medjutim kada saljes ili primas pismo, paket ti ulazis u ugovorni odnos sa Postom ili drugim postama regulisan Zakonom o postanskim uslugama (ne moras da potpisujes ugovor, podrazumeva se tvojim pristankom da ti salju npr pismo) ili npr kada koristis usluge banaka imas potpisan ugovor. U oba slucaja je ugovorni odnos dobrovoljan, a drugi nacin da nas neko legitimise (da nije prisilno i zakonski obavezno) je kada je legitimisanje dobrovoljno.
Inace svojevremeno je poverenik R. Sabic trazio da se zakonom regulise za koje usluge je neophodno legitimisanje, npr problematicno je legitimisanje u prodavnicama kada pises cekove jer ugovor imas sa bankom ne sa prodavnicom, da li i kada ce od toga nesto biti Bog zna.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
Upravo tako. Evo još jednog prostog primera npr. šalje ti rođak, prijatelj novac preko western uniona, da bi poslao mora da se legitimiše ličnom kartom ili pasošem bilo gde da je u svetu ili nema slanja. Takođe primalac tj. onaj kome je novac poslat mora da se legitimiše kako bi preuzeo novac bez obzira što ima ispravan kod, ako se ne legitimiše ne može da podigne novac i tako je na globalnom nivou. Tako da nismo mi zatucani ili imamo loše zakone. Jednostavno imaš organe kojima si zakonom obavezan da se legitimišeš hteo ti ili ne ili legitimisanje na dobrovoljnoj bazi tj. imaš i opciju da se ne legitimišeš nekom ko ti izvršava neku uslugu pa taj neko zakonom ne sme da izvrši uslugu.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moguće da su neke novine/posećeniji internet sat preneli taj link i eto odakle toliko pregleda.
 
FB stranica sajta KP je isto podelila pod sponzorisanim linkom.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Samo?

Nemoguće, pa otkud oni silni milioni pregleda na YT onda... :p

/troll off
 
Da li neko ima iskustva sa prodavcem Damir: Kp Poruke 24H.......

Sto pre odgovor to bolje.
 
Milos
(radovanovicmilos1985@...)
ID korisnika: 1362515
Član od 10.04.2017
Telefon: 0616316123
Mesto: Beograd | Zemun

Ima i ovaj broj: 0611545391.
Upravo me prevario za i5 2500k i ssd, dao mi je sasvim levi procesor i ssd koj ne vidi ni bios.
18720924_1392514410809664_648205553_o.jpg

Ako neko ima bilo kakave dodatne podatke o njenu.

Nek mi javi.

Moj brat je radio sa njim, nije imao ovakvih problema.
 
Daj neki link do njegovog naloga ili oglasa.
 
probaj da uradis power cycle sa ssd

Gledao sam na youtube, nemam tu opremu.

Prijavio sam sve policiji preko ujaka.

Slikao sam novcanice pre predaje i snimke razgovora mog i njegovog tokom prodaje.

Protiv njega je podignuta krivicna prijava.

Novac sam dobio nazad.

Ssd i procesor sam ostavio u policiji.
 
Dobra ti je to skola...

Ali i dalje vas ne razumem da tako na poverenje od nekog nepoznatog bez ikakvog osiguranja narucite neku skuplju stvar, i jos polovnu.

Meni je to preveliki rizik tj sanse su vece od 50% ili da budete prevareni ili da dobijete neispravnu stvar.

Da li neko ima iskustva sa prodavcem Damir: Kp Poruke 24H.......

Sto pre odgovor to bolje.
To sto je neko dobro prosao sa njim, ne znaci da ces i ti, eto ti primer gore.
 
Poslednja izmena:
^Ti sto vozis taj bicikl...
Da li si ikada u zivotu licitirao predmet na Limundu,polovan,gde stoji...placanje pre slanja..?
Da li si ikada presao pesacki na crveno i da li ti (posto vidim koliko si aktivan u ovoj temi) kupujes sve novo u radnji ?

Sent from my Redmi Note 4X Black
 
A od kad moze da se snima razgovor i preda policiji? Zar to nije zakonom zabranjeno? Mislim super bi bilo da moze.
 
@bakara, iz kog si mesta. Mnogim ljudima iz unutrašnosti se jedino tako i isplati da nešto kupe.
 
Ko posebnim uređajima neovlašćeno prisluškuje ili snima razgovor, izjavu ili kakvo saopštenje koji mu nisu namenjeni i ko omogući nepozvanom licu da se upozna sa razgovorom, izjavom ili saopštenjem koji su neovlašćeno prisluškivani, odnosno tonski snimani kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom od tri meseca do tri godine. Time ste počinili krivično delo neovlašćeno prisliškivanje i snimanje.
A niste morali. Nije Vam to ništa strašno što ste išli...Bolje izbrišite to. To neće ni moći da se koristi kao neki dokaz na sudu ili u policiji jer je nabavljen na nezakonit način...

Samo znaci ako mu kazete da ga snimate i on se slozi. Koliko sam ja razumeo.
 
Ko posebnim uređajima neovlašćeno prisluškuje ili snima razgovor, izjavu ili kakvo saopštenje koji mu nisu namenjeni i ko omogući nepozvanom licu da se upozna sa razgovorom, izjavom ili saopštenjem koji su neovlašćeno prisluškivani, odnosno tonski snimani kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom od tri meseca do tri godine. Time ste počinili krivično delo neovlašćeno prisliškivanje i snimanje.
Stav2.
Prethodni stav se stavlja ad akta ukoliko imate ujaka u policiji :D

hahahahah :D
 
Kao sto ti kazem moras mu reci da ce biti sniman, kao kad zoves CC operatera tamo ti kazu da ce razgovor biti sniman zbog toga i toga, a u stvari da kad dodje do problema nekih bude sve crno na belo.
Da li to moze da se koristi u svrhu dokaza, ja mislim ne, to samo kad sud dozvoli BIA-i ili policiji snimanje u svrhu dokaza, to je relevantno za sud ostalo, tesko.
Ali imas pravo na gore opisan nacin.
 
Ko posebnim uređajima neovlašćeno prisluškuje ili snima razgovor, izjavu ili kakvo saopštenje koji mu nisu namenjeni i ko omogući nepozvanom licu da se upozna sa razgovorom, izjavom ili saopštenjem koji su neovlašćeno prisluškivani, odnosno tonski snimani kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom od tri meseca do tri godine. Time ste počinili krivično delo neovlašćeno prisliškivanje i snimanje.
A niste morali. Nije Vam to ništa strašno što ste išli...Bolje izbrišite to. To neće ni moći da se koristi kao neki dokaz na sudu ili u policiji jer je nabavljen na nezakonit način...

Samo znaci ako mu kazete da ga snimate i on se slozi. Koliko sam ja razumeo.

Krivicnu prijavu sam predao javnom tuziocu.

Ostavio sam ssd i procesor kao dokaz.

Pare sam dobio nazad.

Sad ga goni drzava.
 
Krivicnu prijavu sam predao javnom tuziocu.

Ostavio sam ssd i procesor kao dokaz.

Pare sam dobio nazad.

Sad ga goni drzava.

Daj boze da je ovo istina! Ali s'obzirom gde zivimo cisto sumnjam, jer sam imao slicno iskustvo gde me je lik prevario preko sajta kupujem prodajem, za 400e. (prodao mi motor, sa falsifikovanim papirima)

Drugi dan nakon kupovine otisao sam sa papirima, da registrujem motor, i nakon saznanja da sam prevaren odmah sam otisao u policisku stanicu da prijavim.

Kada sam objasnio situaciju, odveli su me kod inspektora, nakon sto su me saslusali, bili su krajnje nezainteresovani za slucaj, sve vreme su pricali kako je to moja krivica i greska,
i da se ne kupuje tako preko interneta na rec, bukvalno su bili u fazonu daj izadji iz kancelarije smaras. - Nakon mog insistiranja da nesto preduzmu, uputili su me da idem za Beograd jer samo tamo ima odeljenje za visokotehnološki kriminal, i da tamo prijavim prevaru. - Kada sam im ponovo objasnio, da sam po motor isao licno, i predao novac na ruke onda su mi rekli da ne mogu da prijavim prevaru, u svojoj opstini, vec u MESTU opstini u kojoj se dogodila prevara.

Pitao sam ih, da li mogu oni da kontaktiraju kolege, u toj drugoj opstini da pokrenu postupak protiv prevaranta, rekli su mi mozemo ali sto bi mi to radili? BUKVALNO su mi tim recima rekli!

Bili su u fazonu, ti ces da nam kazes sta ce mi da radimo. Epilog price je, da sam uspeo nekako da vratim motor, i povratim pare, i to sam se cimao sa tim likom dva meseca i to naravno bez policije.
Jer da sam na njih cekao, proslo bi dve godine, a ne dva meseca.
 
Poslednja izmena:
Pa zar ga nisu gonili po službenoj dužnosti zbog falsifikovanja ?? To je teže krivično delo nego prevara.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno