Šta je novo?

[A1] Kucni net

Bila bi fora da moze. Npr 1000din 100gb.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Bila bi dobra stvar da povećaju ograničenje barem na 200 ili na 300 gigabajta, što bi već zadovoljavalo potrebe većine prisutnih na forumu i korisnika ove vrste internet usluga, jer kao što sam ranije i napisao u Hrvatskoj na "Tele 2" je 1 terabajt "ograničenje" ako može uopšte tako da se kaže, te nakon prekoračenja navedenog ograničenja brzina interneta bude oko 1 mbps ali samo u vremenu od 18.00 do 23.00. časova kada je najveće opterećenje mreže, nakon toga brzina se vraća na standardno brz protok, što je po meni fantastična pogodnost za kojom mi u Srbiji možemo samo da zevamo kao somovi!!! Ako ništa već bila takođe dobra stvar da ako bi se prekoračilo ograničenje interneta od 100 gigabajta, da nakon toga brzina internet protoka bude 5 mbps, što bi sasvim sigurno zadovoljilo sve potrebe većine ljudi koji koriste internet, a samim tim bi se ozbiljno poljuljao Telekom-ov monopol i "nadmoć" koju ima na tržištu, jer bi im ovakva pogodnost i mogućnost usluga koje bi provajder pružao poprilično odvukla korisnike interneta!!!.
 
Pazi ovako....kad skidam s torenta , na utorentu pise da je brzina skidanja 1.1mb/s. A istovremeno gledam na onoj adresi 192.168.... da je brzna 11mb/s. Sta tu nije u redu?
 
Ako imaš kućni net 1. 1mb/s je ok brzina skidanja. Ono drugo su verovatno megabiti a ne megabajti.

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk
 
Zašto bi to bilo realna brzina ? Svaki server će biti drugačiji, ako meriš na nekom sporom iz Tanzanije biće još sporije.

Zato sto licno ne znam ljude koji provode vreme na internetu samo na serverima koji su u Srbiji i to u BG. Mogu ja imati 1Gbps sa BG vezu, ali ako dobijam 0.5Mbps van zemlje net ce mi biti neupotrebljiv :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 


Konacno i u Sremskim Karlovcima :banana:
Jeste malo ping veci al koliko je to i bitno,do sada je bilo oko 4 Mb/s a sada za mene velikih 12 Mb/s
U pitanju je kucni net 1

Jacina signala mi je oko -100dBm (ne znam da li je i koliko ovo dobro? )
 
Poslednja izmena:
Jesi li probao neku online igru da igras? Kakav je onda ping?

I sta ti znaci do sada i od sada? :D Koliko dugo imas ovaj internet? Ja sam zainteresovan da ga uzmem pa se zato raspitujem...
 
Poslednja izmena:
Pingovao Grcki server
748ee16301470f5462a93ad3658f4d2c.jpg


Sent from my MI MAX using Tapatalk
 


Konacno i u Sremskim Karlovcima :banana:
Jeste malo ping veci al koliko je to i bitno,do sada je bilo oko 4 Mb/s a sada za mene velikih 12 Mb/s
U pitanju je kucni net 1

Jacina signala mi je oko -100dBm (ne znam da li je i koliko ovo dobro? )

Eto ga :) drago mi je.

Izaberi rucno vipov server da vidis koliki ce ping biti. Treba da bude izmedju 15 i 20
 
To ti je download brzina, a 18 ti je upload brzina.
Ping ti je 18.
Kad vec pitas.
:)
 
Da, i operater ti je Vip.
[emoji4]
 
Poslednja izmena:
Ma jasno je to meni sve nego kako te brzine na Vip Kucni net 1? Zar ne bi trebalo da je max do 10Mbps?
 
Ma jasno je to meni sve nego kako te brzine na Vip Kucni net 1? Zar ne bi trebalo da je max do 10Mbps?

Kad rucno izaberes vipov server, prikazuju ti se brzine koje su max dostupne blizu tebe u 4G mrezi.

A realne brzine za tvoj paket ces videti kad izaberes rucno servere u inostranstvu, ili sledece servere unutar Srbije: BeoTelNet, RadijusVektor, ExeNet, KBCNet.

Takodje testiraj i ovde: https://www.nettest.ratel.rs/en/index
 
Ja sam zadovoljan, ono 35mbps, sa stranim serverima

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
kakvo im je ovo pravilo ?
Vip fiksni usluga dostupna je u mestima do 1500 stanovnika


Послато са SM-N7505 уз помоћ Тапатока
 
Nije to njihovo pravilo, Ratel je tako odredio, pogađaj 3 puta zašto...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno