Šta je novo?

Razmena pozivnica za torrent trackere (pravila su u prvoj poruci)

@Veljkoka

Možeš i sa 500gb seedovanja da nakupis brdo poena i budzis ratio.

Sećam se nekog lika koji je ovde pitao zašto ne moze više da skida sa IPT, kačio nam je SS i imao je preko 20-30 ( ne sećam se tačno količine ) H&R warnings. Nisu ga banovali samo su mu blokirali skidanje dok ne reši to. Nije ni imao poene da zapuje to. Nemam pojma kako je to rešio. IPT je moj omiljeni za sitnice. Ojačao sam tamo i bila bi greota da ga zatvore jednog dana.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@Veljkoka

Možeš i sa 500gb seedovanja da nakupis brdo poena i budzis ratio.

Sećam se nekog lika koji je ovde pitao zašto ne moze više da skida sa IPT, kačio nam je SS i imao je preko 20-30 ( ne sećam se tačno količine ) H&R warnings. Nisu ga banovali samo su mu blokirali skidanje dok ne reši to. Nije ni imao poene da zapuje to. Nemam pojma kako je to rešio. IPT je moj omiljeni za sitnice. Ojačao sam tamo i bila bi greota da ga zatvore jednog dana.

Sent from my D6603 using Tapatalk
Znam da mogu da odrzavam, ali zbog malog harda moram pametnije da rasporedim torrente. Vec sam nakupio solidan ratio na IPT, preko dva, e sada ne znam koliko poena je pptrebno u slucaju da imam previse HR, ja ih imam 120 trenutno. Mozes ds resis jwdino donacijom kao sto sam ja uradio. Pobrise ti sw sva H&R istorija, dobijws upload...

Sta je HDT, neki tracker?
 
Hello drugari.

Imam 3 pozivnice za apollo, dve za IPT, jednu za MAM.

Imam isto jednu za brokenstones ako je ovde neko mac user ali za nju mi treba bas dosta dokaza + dugacak staz na forumu.

p.s. Kad smo kod staza na forumu ja za 5 dana mogu da pitam za pozivnice:D, kakvo je stanje na PTP-u, jel i dalje ne moze niko da se zove?
 
Isto što se tiče PTP
 
Hello drugari.

Imam 3 pozivnice za apollo, dve za IPT, jednu za MAM.

Imam isto jednu za brokenstones ako je ovde neko mac user ali za nju mi treba bas dosta dokaza + dugacak staz na forumu.

p.s. Kad smo kod staza na forumu ja za 5 dana mogu da pitam za pozivnice:D, kakvo je stanje na PTP-u, jel i dalje ne moze niko da se zove?

E jesi šou. [emoji1]
 
Prijatelju,naoružaj se strpljenjem,neće to biti tako brzo.Da ne pričamo da će ti trebati"baš,baš dosta dokaza".

Radim na tome polako. Imam za sada power user na tehconnection, brokenstones i MAM i dobar ratio na nekim manje bitnim trackerima (IPT, PixelHD, Apollo). I strpljiv sam, nigde se ne zurim.
 
To sto je mozda i najbolji tracker za filmove, nista vise. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Mogi li da te banuju ako nakupis dosta H&R? Ima li neka konkretna granica? Vidis, ovo mi je novo da cujem, moram se paziti oko toga. Ima naloge na fililist i IPT, vecina stvari se moze naci, kakav je rutracker, tamo je registracija slobodna?

U principu mogu.. Kao sto ti rekose, tvoje je da imas 1:1 ratio ili 3 nedelje seed-a. Zavisi koji uslov prvi ispunis. Tvoje je takodje da imas ratio iznad 1
Kada ti spadne ispod 0.3 (cini mi se 0.3), blokira ti se download i imas odredjeno vreme da poboljas svoj ratio. U svakom slucaju drzi ratio iznad 1 i bez H&R.
Takodje mozes da platis odredjen broj poena i da uklonis neki download koji nije ispunio uslov (da moze biti prekinut sa seed-om). Koliko se secam dobijas poene za svaki seed (ali maksimalno za 10). Znaci ako seedujes 15 ili vise, dobices ukupno poena kao da seed-ujes 10..
Sve su ti vec lepo objasnili :)
Dobro procitaj pravila, jer moze skupo da te kosta.
 
To sto je mozda i najbolji tracker za filmove, nista vise. :)
Najbolje organizovan 100% ali pazi šta sam juče primetio...

...jurim neku vrh kolekciju Italijanskog filma, shvatio da sam ih jako malo gledao u odnosu na to kakav su kulturni trag ostavili. Ustanovim da su liste na PTP znatno bolje urađene nego na HDB pa mi one služe za traženje što boljeg encodea sa bilo kog od tih trekera, svejedno mi odakle ću skidati jer na oba imam više TB bafera... ...i šta shvatim? - pa ono je neverovatno koliko im nedostaje fhd naslova u odnosu na HDB ...OD 60-tak naslova imali su najviše 10 fhd kvaliteta i to ne uvek najviišeg ...dok je HDB imao 50-tak, naravno vrh vrhova, ali zato HDB nekoliko naslova nije ni imao dok PTP jeste pa makar i 480p ...svejedno na tim raritetima je loš seed, 3 filma mi se još uvek skidaju, evo više od 24h.

Rekao bih da je PTP za holivudske fhd naslove dobar skoro kao HDB, ali da po tom pitanju ipak škripi kada su u pitanju druge kinematografije ali da mu je osnovna prednost, dostupnost filmova nižeg kvaliteta i znatno bolja pretraživost.
 
U pocetku skidaj freeleech i ne brisi nista. Ubrzo ces imati dovoljno poena da radiš hit and run kada god zatreba.

Ja imam preko 3TB na seed-u, i brišem samo ono što sam odgledao a težak je krš.

Ono što čuvam, čuvam i u seed-u.
Da, ipt i filelist su slicni. Lako odrzavanje i bonus poeni.

Deluje da je 500gb hdd premali za održavanje bilo kog privatnog trakera sa našim upload brzinama. Čak i ta dva vrlo lagana za održavanje.

Ključ je u bonus poenima koji se dobijaju na ta dva trakera bez obzira da li neko skida ili ne to što držiš na seedu.
@Veljkoka

Možeš i sa 500gb seedovanja da nakupis brdo poena i budzis ratio.

Sećam se nekog lika koji je ovde pitao zašto ne moze više da skida sa IPT, kačio nam je SS i imao je preko 20-30 ( ne sećam se tačno količine ) H&R warnings. Nisu ga banovali samo su mu blokirali skidanje dok ne reši to. Nije ni imao poene da zapuje to. Nemam pojma kako je to rešio. IPT je moj omiljeni za sitnice. Ojačao sam tamo i bila bi greota da ga zatvore jednog dana.

Sent from my D6603 using Tapatalk
Ljudi, nemojte da pričate napamet. Dovoditi ljude u zabunu.

Jedina prednost IPT-a je što je većina stvari Freeleech, ali ni to ne skida odgovornost od H&R pa mora da se zapuje.

Uzmite formulu pa izračunajte.

Poene dobijate za maksimalno 10 torenta preko 50mb na seed-u i to 0,2 poena po satu po torentu. Dakle ako oseedujete 24/7 možete maksimalno dobiti 48 poena dnevno!
Fali vam još 2 poena za JEDAN zap! Dakle skoro pa jedan torent dnevno možete da zapujete i to ako sidujete non-stop.

Najjeftinija zamena za upload je 10.000 poena za 120gb uploada. Te poene možete skupiti za 208 dana 24/7 sida!
Dakle 120gb uploada za 7 meseci, ili prosečno 17gb mesečno. I to sve ako ne zapujete.

I ne, Filelist nije kao IPT, što se tiče održavanja, ma ni blizu. Svetlosne godine su u pitanju.

Tamo dobijaš isto poena za seed kao i IPT (48 dnevno za 10 torenta), plus 1 poen/h za ukupan seed od 50gb, plus 0,2 poena/h za svakih 50gb seed materijala (do 1TB, dakle maksimalno 4 poena/h), plus 1 poen/h ako imaš reputaciju 200.
Za samo 10 torenta i 50gb seed-u dobijaš 3 poena/h, 72 na dan, odnosno 2.160 poena mesečno.
A upload 100 puta jeftiniji!
1TB je 1.100 poena

Filelist sa samo prve dve stavke daje mesečno 2TB uploada, a IPT 17gb.
 
Poslednja izmena:
IPT i FL nikako nisu jednako lagani, i ja trubih o tome. FL je mnogo laksi. + jako puno freeleecha i na Filelistu, HR ne znam ni da postoji, nikad ga ne dobih. A o ratiu prestadoh da brinem otprilike nakon mesec dana otkako sam clan, a seedujem neke fontove, bukvalno smejuriju zato sto se velika vecina torenata racuna jednako za poene, bez obzira na velicinu. IPT jeste laksi od TL koji vazi za najtezi generalac, a FL je 100x laksi od oba. Ko je sasvim nov, puno je lakse s njim poceti. Dok ko redovno skida sa IPT, prilicno treba paziti. Zato je najbolje imati jos generalac ili dva u rezervi. Licno uvek skidam odakle mi je najpovoljnije. Partis recimo dosta od tamo uploaduje, ili taj FL ko je za pozivnice. Najveci problem IPT-a je sto u zamenu za poene daju bas malo uploada, a treba dugo da se skupe poeni, rec je o mesecima sto rece nemanja. To je cisto da se izvuces ako zaskripi, inace nikakav drastican buffer se ne moze napraviti. Ili moze, ali jako sporo. Ko ga koristi stalno, seedbox je preporucljiv. A i 3 nedelje seeda kao minimum je bas puno. Tako da skoro sve kod mene ide na zap, a za samo jedan zap treba seedovati ceo dan ... nije bas sjajno.

Inace, ugasen i extratorrent. Rarbg polako postaje glavni, samo sto me tamo nervira sto vidim da sve jako brzo zamre, kao da niko ne seeduje. Bas slabo javnih je ostalo.
 
Poslednja izmena:
Koja je po vama trenutno najbolja alternativa extratorrent-u? Pitam za brata koga ne zanimaju privatni trekeri.
hvala

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Freshon se nažalost gasi.
 
Sad nesto citam ... ko je tamo, pravite screenshotove kao dokaz, izgleda da ce MTV primati "izbeglice".
 
Ja sam clan IPT i filelist-a. Zanima me koji je u stvari najbolji privatni tracker, orevashodno skidam filmove, znaci brzine, dostupnost kvalitetnog materijala...? Vidim da ih ima.jako puno, a onako me nesto zanima...
 
Eee, @pejo, izvukao sam se na IPT-u [emoji1] . ima li neko pozivnicu za ta dva? Pretpostavljam da se.malo teze ulazi? Volim dobar kvalitet, generalno stvarno dobra stvar ovi privatni trackeri, progledao sam sto se tice brzina, nije mi jasno da sam ovoliko vremena proveo na javnim hahaaha. Ima ppzivnicu za crnu berzu, ako slucajno nekom treba....
 
Sa takvim ponašanjem na ipt nema šanse da ti neko da pozivnicu za ova dva, sistem pozivnica znači da o aj ko ti je dao pozivnicu može sa trpi zbog tvog ponašanja a to neće niko sa rizikuje
 
Ne znam na kakvo ponasanje mislis. Donirao sam im 5$. Ja mislim da svaki tracker obozava takvo ponasanje [emoji1] . slucajno sam skinuo bio poveci file koji nije bio freelech i srozao rejting na 0.16... Donirao ljudima novac i povratio rejting...
 
veljko, prvo se izvešti, pa u potragu :) Ljudi cekaju mesecima, cak godinama na ta dva. To su ozbiljna prica i pravila. Imaju malo clanova i treba se potruditi za upad jer su najtrazeniji posle generalnih. Filelist ti je dobar za kvalitet, a ne mozes puno zglajzati ako zapocnes u plusu ... tamo su upravo njihovi ripovi. A i IPT ima jako puno enkoda boljih grupa. A imas i rutracker.
 
Ma ok, raspitujem see, cisto da pohvatam neke stvari. Zadovoljan sam sa ova dva generalno, brzine su mi ok, sve ide manje vise punom brzinom i to mi je najbitnije. @aca, druze, ponasam se ja u skladu sa tamosnjim pravilima, ima preko 40 torrenta koje seedujem na oba trackera, drzim ih dosta dugo... Da sam neki problematican odavno bi me banovali.
 
Nazad
Vrh Dno