Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

2 topten

Taj link sam ti ostavio samo da vidiš da je čovek uspeo da namesti baš to što ti pokušavaš.
"VPI/VCI - 0/50" je tamo kod njega u Hrvatskoj i kod njegovog provajdera.

Evo ti ovde - http://www.elitesecurity.org/t426708-0#2937854 - tema o BBTF našeg telekoma. Čovek potvrđuje (nekoliko postova iznad) da SIP koristi zaseban PVC i kaže da su ovo parametri ...

PVC 8/36 VLAN ID2 (voip)

Probaj tako - VPI-8, VCI-36

Jel' to ne možeš da vidiš negde u tom njihovom ZTE H267N?
 
8/36 sam i stavio ali je problem što se se u Bridged (Routed Bridge Encapsulation) + Obtain the IP address automatically (DHCP) gubi internet konekcija!
Koliko vidim na tom linku čovek priča o tome da bridge voice bude vezan za LAN port gde se zaobilazi RJ11 priključak.
 
Poslednja izmena:
Taj iz Niša prodaje rutere koji nisu testirani na ADSL/VDSL liniji, zato sam ti rekao da paziš od koga kupuješ......imaš od likova iz Šapca koji rade uglavnom FRITZ rutere i svaki je testiran-proveren na ADSL/VDSL liniji....drugar je kupio od jednog i čak mu je konfigurisao za VDSL telekoma!
Imaš čak i nov FB 7490
 
Poslednja izmena:
Ja kad sam podnosio zahtev, rekose mi da sam 361 metar. Po onim kalkulatorima sam imao 800. Dobio 50. Radi kao sat. Ping 2,3 nekad i 5. Sa sve tv-om. Ruter setovan na 66. Kod merenja uvek predje 50. Kad ti istekne ugovor kod sbb-a mozda bude moglo i kod tebe [emoji3]
Daj ss tih parametara i kako ping 2,3 ako je setovan port na 66?

Sent from my SM-N900V using Tapatalk
 
Telekom Srbija VDSL

2.jpg

IMG_2795.JPG
 
Parica ti je jako loša, SNR margina ti je sad već na samoj granici 6.3db, povećanjem brzine pada i margina a ispod 6db dolazi do gubljenja linka, tako da više od ovoga ne može!

Sta cu dobiti ako predjem sa ADSL 20/1 na VDSL 20/2 napominjem da mi je ova nategnuta varijanta bila izuzetno stabilna bez pucanja veze,ne pamtim kada mi je pukla veza sa takvim kakvi su inace parametri?
 
Telekom Srbija VDSL

Kao sto napisah, imam 361 m i dobio sam. A po onim kalkulatorima 800.
 
Ja imam oko kilometar. Slabiji parametri, ali evo vec dve godine radi bez ijednog prekida
 
Jel vam upaljen IPTV dok testirate ? Ili su protoci za net i iptv tih 16 dodatno odvojeni ?
 
Meni je ukljucen iptv.
Dodatno su odvojeni 50 za net i 16 za IPTV.
 
Kad ugasiš IPTV jel bi moglo da ide do tih 66 ukupno, ili je ograničen na 50 ?

Hvala.
 
haha al si ti LJukav decko.
naravno da ne moze da ide do 66 jer je net ogranicen do 50Mbit
Ostalo koristi iptv protokol.
Ali lepo ti zelis to je ok, pa nisu oni ludi da ti daju da imas toliku NET brzinu a da se vodi do 50.
Nego je ovde fora da je net 50 stvarno 50Mbit nema overheada.
 
Uzeo sam 50 megabita VDSL preko Telekoma i danas sam ga povezao, ali mi ne prebacuje brzina preko 9.54 megabita, evo vec ceo dan. Zvao sam njih, kazu evidentirano je i ostalo. U cemu moze da bude problem?
 
Uloguješ se na modem sa admin/ztonpk ili admin/tzlkisonpk zavisi koji modem imaš, zatim u opciji internet pa status DSL information uradiš print screen i postavi sliku!
 
Hvala na objasnjenju .Ne bi trebalo da bude problem do daljine, centrala je zgradu od mene.
Evo skrinsota:
http://imgur.com/a/AYKbb

Imao sam do skoro Orion od 6 megabita, tamo je brzina bila maksimalna. A ovde uplatio 50, a ne prelazi devet i po.
 
Parametri iz modema su odlični, kako si merio brzinu....speed test ili...?
 
Da, to mi je i tehnicar rekao kad je bio pre par sati da mi podesi net, parametri odlicni. Ni njemu nije jasno zasto je tako mala brzina. Speedtest.net i Fast.com. Nije nikom jasno o cemu se radi
 
Bilo je već slučajeva, limitiranje parice... rešiće se...bitno je da si pozvao
 
Onda je verovatno na portu problem, prijavio si tako da očekuj u toku dana daljinski da reše problem.
 
Nazad
Vrh Dno