Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zvao sam ih malo pre u vezi onih risiver problema sto zakucaju pa se jedva upale,rece da je evidentirano i da je globalni problem i da ce ispravku pustiti verovatno tokom sledece nedelje.
Isto vazi i za zvuk prilikom prvog paljenja ponekad sto bude da ga nema dok se ne prebaci na bilo koji kanal.

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nedavno sam kupio USB flash Kingston DataTraveler 100G3 32GB s namerom da na njemu snimam HD kanale (koji, za neupućene, ne mogu da se vraćaju 72h unazad).
Bez problema je snimio 3 filma i onda je počeo da brlja, prijavljuje kao da je pun 100% a na njemu nema ničega. Svaki put kad ga ubodem u D3V2.0 Cisco risiver 4682DVB isti traži da se USB flash formatira, završi formatiranje iznenađujuće brzo, za par sekundi, i ponovo ista priča, ne može na njemu da se snima jer je full popunjen.
Probao sam da ga formatiram u jednom risiveru u poslovnici SBB-a, i tamo ga je isformatirao za par sekundi, i kad sam došao kući ista priča.
Najgore od svega je što se USB flash koga Cisco risiver formatira ne može posle ni uz pomoć trikova koristiti na PC-u, tj ne može ga PC formatirati.
Probaj po uputstvu sa ove stranice, meni je svojevremeno pomoglo oko sličnog problema.
https://www.howtogeek.com/235824/how-to-clean-a-flash-drive-sd-card-or-internal-drive-to-fix-partition-and-capacity-problems/
 
Nedavno sam kupio USB flash Kingston DataTraveler 100G3 32GB s namerom da na njemu snimam HD kanale (koji, za neupućene, ne mogu da se vraćaju 72h unazad).
Bez problema je snimio 3 filma i onda je počeo da brlja, prijavljuje kao da je pun 100% a na njemu nema ničega. Svaki put kad ga ubodem u D3V2.0 Cisco risiver 4682DVB isti traži da se USB flash formatira, završi formatiranje iznenađujuće brzo, za par sekundi, i ponovo ista priča, ne može na njemu da se snima jer je full popunjen.
Probao sam da ga formatiram u jednom risiveru u poslovnici SBB-a, i tamo ga je isformatirao za par sekundi, i kad sam došao kući ista priča.
Najgore od svega je što se USB flash koga Cisco risiver formatira ne može posle ni uz pomoć trikova koristiti na PC-u, tj ne može ga PC formatirati.

To im je stara boljka (4682 i 3121). Ja sam to isto imao sa dva hdd-a i jednim usb-om. Bocni usb, power off i on, format. Ponovo power off i on. Meni je tako uspevalo.
 
Zvao sam ih malo pre u vezi onih risiver problema sto zakucaju pa se jedva upale,rece da je evidentirano i da je globalni problem i da ce ispravku pustiti verovatno tokom sledece nedelje.
Isto vazi i za zvuk prilikom prvog paljenja ponekad sto bude da ga nema dok se ne prebaci na bilo koji kanal.

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka

Valjda vazi i za ispravku update-a od juna prosle godine sto ima gresku "nema signala". Meni su zbog toga menjali novi 3121 posle dve nedelje i naravno isto. Na misice sam izboksovao polovan 4682 koji ponekad kad nesto snimam i saltam (ima dva tjunera) na sekund izbaci "nema signala" ali se sam oporavi i prikaze sliku.
 
Poslednja izmena:
Флешка је подељена на две ext4 партиције које нормално види и може да користи сваки линух. Ако га не користиш, онда отвори диск менаџмент који ће да покаже две партиције па их ту избриши и направи нову. Windows не уме да ради са више партиција на флешки, не препознаје (осим уз неке додатке) ни ext4 партиције па се тотално збуни.
Ако ово не ради, онда се флешка мало заглупила па је то за другу причу.
 
Neverovatno da jedno 10 godina sanjam da predjem sa Telekoma i 10/1 neta na SBB i konacno se kod mene u kraju poceo uvoditi SBB, razvlace optiku. Drugar je zbog problema sa Telekomom (negde kod njega u ulici je Vodovod kopao i prekinuo kabl i to vise nikad nije bilo isto) presao na SBB i ima 60/4 net. Meni ugovor istice polako i mislio sam da predjem na SBB, ali sada citam ovu temu i vidim da ljudi imaju neverovatne probleme sa SBB-om. :/ Da ne pominjem cg nat, gde internet postaje potpuno beskorisan sa njim. Ludilo...
 
Pogledao, ali decko samo gleda pozitivno na losu stvar, nista vise. Odsekli mi nogu? Da li ce to da me uspori? Hoce, ali i dalje mogu da skacem na jednoj, a i koliko mi zapravo trebaju dve noge. Taj princip u sustini....
 
Pogledao, ali decko samo gleda pozitivno na losu stvar, nista vise. Odsekli mi nogu? Da li ce to da me uspori? Hoce, ali i dalje mogu da skacem na jednoj, a i koliko mi zapravo trebaju dve noge. Taj princip u sustini....

Ne gledam pozitivno na "losu" stvar, nego gledam na stvar u realnosti kako jeste. I sam se deklarisao da nat degradira uslugu, ali da do te mere ubija, to nije istina.
Istina, mozes imati problema sa odredjenim servisima, gde se ne mogu razaznati adrese, ali opet, internet mozes koristiti, ili barem vecinu servisa kojima treba obicnom korisniku.

Primetio sam da razni korisnici pricaju da nat smanjuje brzine, zatvara portove, ali to uopste i nema takvu namenu.

Vise sam se deklarisao da imamo lose rute, tipa uradis traceroute do sajta b92.net (primera radi) gde vidis da unutar ikom-sbb mreze imas 5-6 hopova, pa tek paket "izadje napolje" dokle treba.

Isto sam napomenuo da za kriticne servise mozes iskoristiti vpn, ima i za 2$ pa navise. Mozes dobiti i ipv6, i uradis sta treba.

Ali i da, i da izgubis jednu nogu, u mnogo je gore nego da izgubis obe. Barem sa jednom mozes otici negde uz pomoc raznih pomagala. Daleko bilo da se i nekom nesto lose desi.
 
Kapiram tvoj pozitivan stav, i to je pohvalno. Ali ti placas odredjenu uslugu, i glupo je pristajati na kompromise. Usluge treba da budu bolje i bolje, konkurencije je sve vise. Pristajati na nekakva polu-resenja nije dobro ni za koga.
 
Fora je u tome sto se oni nigde ne obavezuju da ces ti ili bilo ko imati javnu IP, tako da, po njihovom, ti dobijas 100% usluge, ne kompromis jer ti placas pristup internetu te i te brzine, a ne javnu IP, pristup video nadzoru, svom serveru kuci itd.
Ne branim ih, i ja sam protiv nat-a i svako normalan jeste ali je8iga, provukli su takve ugovore i to je to. Jedina opcija je da se promeni provajder koji ili moze da ti garantuje javnu ip ili da bar skidaju sa nat-a na zahtev (kao telekom, koliko sam razumeo)
Takodje, cena staticke ip je bezobrazna i to necu ni da komentarisem
 
Ne dobijas 100% usluge kad si na natu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Neverovatno da jedno 10 godina sanjam da predjem sa Telekoma i 10/1 neta na SBB i konacno se kod mene u kraju poceo uvoditi SBB, razvlace optiku. Drugar je zbog problema sa Telekomom (negde kod njega u ulici je Vodovod kopao i prekinuo kabl i to vise nikad nije bilo isto) presao na SBB i ima 60/4 net. Meni ugovor istice polako i mislio sam da predjem na SBB, ali sada citam ovu temu i vidim da ljudi imaju neverovatne probleme sa SBB-om. :/ Da ne pominjem cg nat, gde internet postaje potpuno beskorisan sa njim. Ludilo...

Pre svega ja sam prešao sa istog tog telekom 10/1 neta zbog prekinutog kabla na sbb i baš sam zadovoljan(isto jedva dočekao da prođe kabl od sbb-a pored mene). Ne puca, radi kao munja i imaš dosta HD kablova dok to nisam smeo da vidim kod adsl-a.
Drugo nisam u cgnat-u ali nije istina da je beskoristan. Jedino što imaš problema sa portovima i ne možeš da seeduješ torrent(a sad kao to radiš?). Reci još jednu stvar koja bi ti pravila problem? Ne verujem da je ima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Torent, online gaming, captcha na dosta sajtova, za početak.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ljudi, nisam u toku, kad su smanjili UniFi Download na 1GB?!

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Trebam uskoro da uzmam SBB paket na novoj adresi, interesuje me da li je bolje da tražim D3 4682 (negde sam pročitao da ga daju na zahtev) ili pds 3121. Znam da prvi ima dva tjunera ali me zanima da li je ovaj noviji možda brži u radu, menjanja kanala, VoD, navigacija kroz meni. Hvala unapred na odgovorima.
 
Pre svega ja sam prešao sa istog tog telekom 10/1 neta zbog prekinutog kabla na sbb i baš sam zadovoljan(isto jedva dočekao da prođe kabl od sbb-a pored mene). Ne puca, radi kao munja i imaš dosta HD kablova dok to nisam smeo da vidim kod adsl-a.
Drugo nisam u cgnat-u ali nije istina da je beskoristan. Jedino što imaš problema sa portovima i ne možeš da seeduješ torrent(a sad kao to radiš?). Reci još jednu stvar koja bi ti pravila problem? Ne verujem da je ima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa eto taj torrent. Naravno da seedujem, ne razumem te. Racunar mi radi 24/7, imam desetine TB seedovano po raznim trackerima. Na xboxu live gaming mi ne bi radio. Ebanking ce da mi pravi problem koliko sam cuo. Koristim VPN zbog posla svakodnevno, to nece da radi. Ali ajde da ne idemo dalje od torrenta. Kakva je poena 100, 200 ili 300mbita download brzine ako ti sluzi da citas vesti ili pretrazujes google?
 
Pa eto taj torrent. Naravno da seedujem, ne razumem te. Racunar mi radi 24/7, imam desetine TB seedovano po raznim trackerima. Na xboxu live gaming mi ne bi radio. Ebanking ce da mi pravi problem koliko sam cuo. Koristim VPN zbog posla svakodnevno, to nece da radi. Ali ajde da ne idemo dalje od torrenta. Kakva je poena 100, 200 ili 300mbita download brzine ako ti sluzi da citas vesti ili pretrazujes google?

Ja koristim e banking najnormalnije, kao i komšija za firmu. Torrent piči normalnom brzinom plus seed najnormalnije. VPN ne koristim al ne vidim razlog zašto ne bi radio?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li iza cgnat može da se pristupi remote na nas u kućnoj mreži? Da li mogu da remote palim pc u kućnoj mreži, da pristupim ip camerama koje su nakačene na SBB router?
Eto, to je ono što mene zanima. Torrent seeding mi nije na vrhu prioriteta (mada mi nas server seeduje sve što sam skinuo preko njegovog torrent klijenta).
 
Ja koristim e banking najnormalnije, kao i komšija za firmu. Torrent piči normalnom brzinom plus seed najnormalnije. VPN ne koristim al ne vidim razlog zašto ne bi radio?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Znaci sve radi najnormalnije sa cg natom? Pa nista, ajde svi da trazimo onda da predjemo iz cg nata, kad je sve takoreci i bolje iza njega....
 
Da li iza cgnat može da se pristupi remote na nas u kućnoj mreži? Da li mogu da remote palim pc u kućnoj mreži, da pristupim ip camerama koje su nakačene na SBB router?
Eto, to je ono što mene zanima. Torrent seeding mi nije na vrhu prioriteta (mada mi nas server seeduje sve što sam skinuo preko njegovog torrent klijenta).

Bilo koji pristup spolja nekom servisu u tvojoj kucnoj mrezi je nemoguc ako si iza CG NAT-a. Znaci, zaboravi na pristup spolja NAS-u i IP kamerama.
 
Tema je SBB a ne mentalitet ljudi ili stanje drzave.
Drzite se teme
 
Desava mi se cudan problem sa d3 2.0 cisco 4682 risiverom.Kad uvece ugasim risiver i hocu sutradan da ga upalim ne reaguje ni na daljinac ni na dugme za paljenje na samom risiveru.Kad ga pozadi na onom dugmetu ugasim pa upalim ide ona njegova standardna procedura da proveri da li ima novija verzija softvera i onda dodje slika.Onda reaguje komanda za paljenje i na daljincu i na samom risiveru.
Znam da mogu da trazim da mi zamene za drugi risiver ali nema vise ovih 4682 i ne znam sta ce mi ponuditi u zamenu?Verovatno neki losiji risiver pa bih nekako pokusao to da izbegnem.Ima li mu spasa?Cudi me da kad se ohladi sto se kaze onda nece da pali.Avkad uspe da se upali onda rade komande normalno.
Nisam pokusao vracanje na fabricke postavke jer imam neku svoju listu kanala pa se bojim da ce biti obrisana ako ga vratim na fabricke postavke.
 
Do softvera je, masovan problem, nisi jedini. Najavili su novo ažuriranje narednih dana

Sent from my Le X821 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno