Šta je novo?

AMD Ryzen 7

To bi bilo preljepo :D
 
Football Manager 2017 je sad besplatan za igranje do nedjelje na Steamu pa ako neko ima vremena za bacanje i Ryzen može potvrditi ili opovrgnuti rezultat koji je okačen na jednoj od prethodnih stranica. :d
Upravo je skidam. Šta tačno treba da uradim za test? Biće skinuta za 5 minuta.

Sendt fra min SM-G928F
 
Poslednja izmena:
20 evra da ce prvi Ryzen koji ce Kosta kupiti biti Ryzen 4 :d
Samo vi zezajte, ali nemojte da se prevarite. To što sada nemam para ne znači da neću imati u skorije vreme. A ja kad nešto planiram, kad-tad ostvarim.

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ura za Neshu! To je vec druga prica, a ne ove gluposti sto serviraju tamo... Kad budes OC-ovao(ili ako) pa da vidimo full rezultate jer su tamo mahom sve OC-ovani cpu-ovi.
 
Neću još da oc jer mi i na default sve radi kao podmazano. Ti si barem probao istu mašinu pa imaš predstavu šta i kako. Sve vreme su u pozadini bili aktivni skype, origin, upala, hwinfo, utorrent, corsair link, cue, maxthon sa jedno 6 tabova, chrome sa 4 i još neke sitne aplikacije. Približno 7% zauzeća cpu kad ništa drugo nije pokrenuto.

Sendt fra min SM-G928F
 
Poslednja izmena:
2500K testiran sa 800MHz memorijom, jadan zavrsio iza Haswell i3-ja, a na 600MHz vecem kloku je 2500K.

Sta im je on skrivio da testiraju sa 800MHz?

P9 Lite TT
 
Ko šta ima sa time testira. I ja bih testirao sa gskill ramom na barem 3200 uz cl14, ali ih tek od pre 7 dana imaju u ponudi ovde kod mene a ja mašinu imam već 20 dana.

Sendt fra min SM-G928F
 
Poslednja izmena:
Nesho, syebo si se i nisi u toku. Bacio si pare na djubre od amd cpu-a koje ne gura lepo (kao intel) starkraft u cif rezoluciji :d
 
Bre dok sam našao uputstvo kako se testira i skinuo fajlove, a nisam mogao da nađem opciju da isključim autosave, jednostavno je nema nigde u menijima (gluplje urađene menije nisam do sada video ;-))

FM -> Preferences i isključi Use Auto Saves.
 
Poslednja izmena:
Kad pokreneš igru, imaš u sredini u desnoj koloni Preferences opciju (to je nekad fino stajalo u ćošku). Kad se otvori imaš sa desne strane gore opciju Use Auto Saves koju trebaš da isključiš.

EDIT: Evo screenshota.
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    224.4 KB · Pregleda: 147
Poslednja izmena:
Evo ponovo urađenih testova sa pogašenim svim pozadinskim aplikacijama koje su u prethodnom testiranju bile aktivne
i naravno sa ugašenim auto save (hvala @SasaDrake)

Test A: 4:13
Test B: 8:05
 
Poslednja izmena:
Nesho, syebo si se i nisi u toku. Bacio si pare na djubre od amd cpu-a koje ne gura lepo (kao intel) starkraft u cif rezoluciji :d

Tako vecina prica a nisu ni probali 6c/12t cpu a kamoli Zen. Ja kada sam doso na vise jezgra video sam sta znaci to, tako da znam da Zen nije njesra :D
 
Tako vecina prica a nisu ni probali 6c/12t cpu a kamoli Zen. Ja kada sam doso na vise jezgra video sam sta znaci to, tako da znam da Zen nije njesra :D

Ja imam 8350 i sve gura kako treba tako da ni Zen nije loš ali nije ni dobar imajući u vidu šta je očekivano.
 
Evo ponovo urađenih testova sa pogašenim svim pozadinskim aplikacijama koje su u prethodnom testiranju bile aktivne
i naravno sa ugašenim auto save (hvala @SasaDrake)

Test A: 4:13
Test B: 8:05

cpu iz Q1' 2011.

i5 2500k @4.4
Steam, FM2017 i save na SSD:
Test A: 4:16
Test B: 8:34

Steam, FM2017 i save na HDD:
Test A: 4:19
Test B: 8:41
 
cpu iz Q1' 2011.

i5 2500k @4.4
Steam, FM2017 i save na SSD:
Test A: 4:16
Test B: 8:34

Steam, FM2017 i save na HDD:
Test A: 4:19
Test B: 8:41
Zaboravljaš jednu bitnu stvar, porediš procesor na 4.4 i 3.7 GHz. U tom svetlu je ryzen osetan napredak.

Sendt fra min SM-G928F
 
"...procesor na 4.4 i 3.7 GHz..."
Četri jezga ne 8, 2011 godina, pre punih 6, DDR3. Ima napredka, više ne zaostaje 10, već 5 godina za Intelom.
 
Zato sto je Football manager pravo merilo performansi, pogotovo za 8/16 CPU [emoji4]

S obzirom da 7600k i 7700k imaju gotovo isti rezultat, ocigledno je da test koristi 4 threada.
P9 Lite TT
 
Poslednja izmena:
BUT CAN IT RUN FM2017!??!

(drzao shift)
 
Da radi proste matematičke proračune, uradio bi posao za 4 sec, ne 4 min, i procesor sa 8 jezgara mora biti brz u matematici, bez obzira na klok, što Ryzen nije. Ajd' loše komunicira sa grafom, ne vole ga Windows i API-ji, igrice nisu optimizovane, to ovde nije slučaj, cpu prosto loše računa.
 
Poslednja izmena:
Nije tebi lako :D

P9 Lite TT
 
Nazad
Vrh Dno