Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
OBAVEŠTENJE ZA KORISNIKE D3i PLATFORME!
Obaveštavam vas da ćemo 15.03.2017. imati izmene i na D3i platformi:


· Kanali SK1 HD, SK2 HD, SK 3 HD i SK Golf HD će biti deo START paketa.

· SK HD kanal će biti deo PLUS i HD paketa.


Na D3i platformi neće doći do gašenja SD verzija SK kanala, a CUTV opcija neće biti dostupna na SK kanalima u HD kvalitetu.
Vidis da se isplatilo cekati :smoke:

Džabe kad opet nemaš SK HD kanal xD Bitno da su Golf kanal stavili u Start, ccc...
 
Jedno nubarsko pitanje, kako da prokleto dodan izuzetak za d3go.tv u Avast? Avetinja ne radi sa uključenim Avastom u IE. Dodah sajt na jedno mesto ali i dalje ne radi ako je AV uključen. Očigledno sam nešto pogrešio.
 
OBAVEŠTENJE ZA KORISNIKE D3i PLATFORME!
Obaveštavam vas da ćemo 15.03.2017. imati izmene i na D3i platformi:


· Kanali SK1 HD, SK2 HD, SK 3 HD i SK Golf HD će biti deo START paketa.

· SK HD kanal će biti deo PLUS i HD paketa.


Na D3i platformi neće doći do gašenja SD verzija SK kanala, a CUTV opcija neće biti dostupna na SK kanalima u HD kvalitetu.
Vidis da se isplatilo cekati :smoke:

Sledeci put ostavi link odakle si preuzeo vest. To bi bilo OK!

Sto se tice D3i, za sada su te novosti ali nije iskljuceno da do 15. marta bude jos nesto...
 
#SindzaBG Izvini sto nisam ostavio link. Mislio sam da sam se nadovezao na post iznad u kome sam naveo da si izvor ti i tvoj blog. Sad sam pogledao i video da je taj post bio u temi za d3i. Nenamerna greska.
 
OK ;)

Odoh na palacinke ;)

Poz
 
Kao sto sam i pretpostavio riknuo mi TpLink tj.on me zezao kad preko njega ide net,kad povezem direkt komp i modem bude sve ok.
Juce uvece reklamirao,malo pre dosao lik,potvrdio da je crkao TpLink i da mi onaj EPC3928s

E,sad negde citah,ali ne mogu naci,ko imao ovaj EPC3928s,kako se pokazao,utisci?

Za prvi mah primetih da ima bolji domet od TpLinka za recimo 20% (TpLink je jedva hvatao na terasi mog stana i budu jedna,dve crte,ovaj uglavnom pun signal sa povremenim gubitkom jedne crtice ;)
Odradio sam par wifi merenja brzine sa Honor 5x mob-om i izvlaci negde oko 25/4 (net je 70/4) sto nije bas sjajno,mada je tako nesto izvlacio i TpLink
 
Bolje zameni to djubre modemom
 
Meni je lepo radio taj do skora kada sam ga zamenio sa Ubee, jer sam hteo 5ghz.


iP7
 
Mislim da je bolje izabrati svoj ruter a i ne zagadjujes wifi sa unify
 
Džabe kad opet nemaš SK HD kanal xD Bitno da su Golf kanal stavili u Start, ccc...
E jesu obicne secikese !!!
Sta se bese dobija sa HD vise, nema reklama i ponekad ubace nesto sto nema na SK 1 2 3 ?

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Bolje zameni to djubre modemom

Kad sam potpisao prvi trio gold ugovor sa Sbb pocetkom 2014. dobio sam isto tako neki modem-ruter samo mislim da je bio EPC3925 ili tako nesto,uzasan je bio,trazio zamenu za odvojen modem i ruter TpLink,dobro me sluzio do sad uz jedno crkavanje TpLink-a i ovo sad drugo crkavanje (znaci 2 TpLinka riknula za neke dve i po godine).
Ovaj iz Sbb mi rekao da bi on pre izabrao EPC3928s (imao je u kolima neki korisceni TpLink i mogao mi zameniti),ali reko i ja bolje da probam ovaj kakav je posto vidim da je bolji od tog sto je mene zezao (ovo je neki verzije 2 cini mi se) i za sad deluje da nije los,ali videcemo,ako pocne stekati pravac Sbb ;)
 
Ja bih uzeo neki bolji od tplinka npr mikrotik. Jeste da su generalno skuplji ali to se retko menja. A i tplink verovatno ima dobre modele... Koji ti se pokvario?
 
E jesu obicne secikese !!!
Sta se bese dobija sa HD vise, nema reklama i ponekad ubace nesto sto nema na SK 1 2 3 ?

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Od live sadržaja na SK HD obično ide isto što bude i na SK 4 (SD), ili nešto "manje interesantno" pa ne emituju čak ni na SK4. Tipa kad imaš kao večeras imaš 4 utakmice basket Euroliga gde će se bar 3 preklapati delimično + neki tenis i/ili neki fudbal. Pa su danas stavili CSKA vs Galatasaraj na SK HD.

Ja trenutno na D3i imam Start (= SK 1,2,3 SD; sad kao od 15. marta će da dodaju HD verzije ta 3 kanala) i imam HD paket (= SK 1 HD, SK2 HD, SK3 HD, SK HD, i SK Golf buđavi :D :D) i pošto nemam SK 4 koji ima relativno često zanimljivih live događaja onda budem happy što imam SK HD i potrefi se da emituje to nešto što bih gledao a ne ide na SK 1,2,3.
Zato kad prestanem da imam HD paket (kad prestane da bude za dž u sklopu promocije == kad bude trebalo da se plaća pa ga deaktiviram :D) bilo bi vrlo lepo da imam u sklopu "Start" paketa sve 4 HD SportKlub kanala.
 
Ovaj iz Sbb mi rekao da bi on pre izabrao EPC3928s (imao je u kolima neki korisceni TpLink i mogao mi zameniti),ali reko i ja bolje da probam ovaj kakav je posto vidim da je bolji od tog sto je mene zezao (ovo je neki verzije 2 cini mi se) i za sad deluje da nije los,ali videcemo,ako pocne stekati pravac Sbb ;)
Pa meni su hteli da skinu TV sa zida, da bi ubacili Cam modul!Ono što najviše ima , to se valja!
 
Screenshot_20170309-230732.png

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 

Prilozi

  • Nov raspored kanala.pdf
    436.3 KB · Pregleda: 178
U svakom slucaju je nesto poremeceno u vezi Internet-a. Svaki test (speedtest...) pokazuje deklarisanu brzinu i mali ping. Sve sto se tice DL-a je dosta losije nego pre povecanja brzine!

Znaci, ni na jednoj varijanti koju redovno i to godinama koristim nema sanse da se postignu brzine kao pre povecanja!!!

Zanci 2, i dalje nVidia sajt ne prelazi 65Mbps kad skidam drajver! Pre povecanja brzine je uvek bilo neznatno preko 100Mbps sa istog sajta!!! (da napomenem da nakon povecanja brzine sada imam 150/8Mbps)


Pozdrav!
 
Džabe što su povećali brzine u lokalu ako je peering ka ostalim provajderima i nadprovajderima isti ili čak slabiji, što je realan scenario usled smanjivanja troškova. Ja ka serverima koje intenzivno koristim imam punu dl/ul brzinu ali ima i adresa sa kojih ne mogu da povučem sadržaj brzinom većom od one pre povećanja.

p.s. Sa nVidia.com imam maksimalno 8MB/s, što je negde oko tih 65mbps koje i ti imaš, a to je upravo problem u lošem tj. zagušenom peeringu. (konekcija ~110/6)
 
Poslednja izmena:
to je zvanicna promocija sa SBB sajta:

Svi postojeći pretplatnici kablovske televizije (ili kombinacije
kablovske televizije sa prepaid internetom i/ili D3 Standard
uslugom) koji se opredele za Digitalni TRIO TV+NET+TEL
paket dobijaju 6 meseci odabrani Digitalni TRIO TV+NET+TEL
paket po ceni od 1 dinar mesečno, dok tokom drugih 6 meseci
odabrani Digitalni TRIO TV+NET+TEL paket plaćaju po ceni
paketa umanjenog za 390 dinara.
Akcija važi uz minimalno korišćenje usluga 24 meseca.

e sad, ja sam zvao i operater kaze da se prvih godinu dana placa cena umanjena za 390 a drugih godinu dana puna cena paketa.
ja to nisam tako protumacio. lepo pise da se prvih 6 meseci paket placa 1 dinar, drugih 6 meseci se placa umanjen za 390, a preostalih godinu dana se placa puna cena.

kako vi to tumacite?
 
Imate li problema s konektovanjem na UniFi mreže bilo kući ili po gradu.

Sent from mTalk
 
zna li neko kakva je situacija oko uvodjena u zgradu.... nece da mi uvedu a rekli su da imam uslove pa je ispalo da treba neku vertikalu da urade... i sad me teraju da skupljam potpise iz 11 stanova a tek sam se dosleio.... nikog ne poznajem sve su neki drkkoshi matori... u zgradi postoji veetikala ali od AVComa... a na vrhu zgrade na 5 om spratu lik ima SBB ali donjega su lako dosli.... dal mogu da mi bace kabl npr kroz svetlarnik.... gde se naslanjaju dve zgrade pa kroz tu rupu da spuste i onako je pakao unutra....ili da idem na Telekom VDSL....
 
Ovo je realno prevara u reklami, jer kazu da je paket 1RSD, medjutim odrzavanje se ipak placa (puna cena za postojece, a 989din za nove korisnike).
A cene na sajtu za paket sadrze TV odrzavanje kao! :)
 
Ovo je realno prevara u reklami, jer kazu da je paket 1RSD, medjutim odrzavanje se ipak placa (puna cena za postojece, a 989din za nove korisnike).
A cene na sajtu za paket sadrze TV odrzavanje kao! :)

Ne, ja sam imao 6 meseci po 1 rsd koliko mi je i stizalo 6 meseci...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U svakom slucaju je nesto poremeceno u vezi Internet-a. Svaki test (speedtest...) pokazuje deklarisanu brzinu i mali ping. Sve sto se tice DL-a je dosta losije nego pre povecanja brzine!

Znaci, ni na jednoj varijanti koju redovno i to godinama koristim nema sanse da se postignu brzine kao pre povecanja!!!

Zanci 2, i dalje nVidia sajt ne prelazi 65Mbps kad skidam drajver! Pre povecanja brzine je uvek bilo neznatno preko 100Mbps sa istog sajta!!! (da napomenem da nakon povecanja brzine sada imam 150/8Mbps)



Pozdrav!
Untitled.png
Kod mene radi normalno? 100/6
 
Nisi placao ni odrzavanje 6 meseci? A posle normalna cena paket? (i da li je 6 meseci ili ono 5 meseci + koliko je vec prvog kalendarskog ostalo?)

Pet plus prvog.. Došao mi račun šesti mesec 3000 umesto 3600.. Da po dinar čisto, bez ičega..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno