Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Naručio sam pošiljku iz Amerike, i od 29.12. imam status preko USPSa da je na carini, dok preko pošte ne mogu da pratim pošiljku kao što sam mogao kad sam naručivao sa Ali Expressa.

December 29, 2016 , 11:24 am
Held in Customs
BEOGRAD C 11003 LETTERS, SERBIA

Jel se nekom ovo dešavalo, da li ću ja dobiti uopšte ovu pošiljku i kad?

objasnjenje par stranica ranije :d
http://forum.benchmark.rs/showthrea...iljke-FAQ-u-prvom-postu&p=4919575#post4919575
 
Hteo bih da naručim aphacool eisberg direktno sa njihovog sajta, uz dostavu cena mi je 144.4e zna li ko koliko će me ošuriti za carinu?
 
Oko 46€... carina i pdv su oko 32%...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hteo bih da naručim aphacool eisberg direktno sa njihovog sajta, uz dostavu cena mi je 144.4e zna li ko koliko će me ošuriti za carinu?

Verovatno mislis na Eisbaer. Taj Eisberg je veoma slican stariji model, i Cooler Master ga je prodavao pod svojom firmom. Koji te tacno model toliko kosta sa poštarinom, 120 ili neki sa vecim hladnjakom?

Sent from mTalk
 

Taj post ne ukazuje na 100% tacnu informaciju, da nasa posta ce menjati tracking broj zato sto nisu uskladjeni sa mnogim kodovima USPS poste, ali retko kad ce dodeliti isti broj sa dodavanjem RRxxxxxxxxxRS.

Inace paket iz US preko USPS-a ekspresno prosao carinu, posto nisu naplatili ni otvaranje usvojili su opis predmeta i cenu sa USPS potvrde, nista nisu naplatili sto se tice poreza.
 
Pa kako su usvojili cenu ako nisu naplatili porez? Samo ako ti je posiljka prosla kao pismo a ne kao paket. I da nasa posta ce svaki put kad je USPS paket u pitanju dodeliti nas kod za slanje u inostranstvo RRxxxxxxxxxxRS

I kako si mislio isto broj sa RRxxxxxxxxxRS? Pa ti brojevi su unapred odredjeni ne mogu oni da biraju broj tako da si ti nesto pobrkao. Nikad to nece biti USPS broj sa dodatkom RR i RS na krsju nego potpuno nebitan drzgi broj ali u tp formatu !!!

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nemam trenutno pri ruci nijedan L-nesto USPS paket ali cini mi se da oni za koje treba nesto da se plati dobiju VV (vrednosno pismo kod nase poste), dok ostali dobijaju RR broj. Samo konstatujem, inace je totalno nebitno :d)
 
To sto pise "shipped by air" kacite macku o rep kada su Kinezi u pitanju - mozda oni salju brodom, ako im se tada vise isplati, ILI AKO JE NEVREME za letove, kao sto je cesto tokom zime, ili ako im se cefne, ili... sta god vam padne na pamet.

Hmm, nikada mi se nije desilo ali nikada kada je poslato regularno avionom da dodje brodom itd, jednostavno vidi se po trackingu i vidi se kada poleti i da dodje za par dana, brodu ko zna koliko treba... Jedino mi ovo pije vodu za nevreme mada mislim da je sada kod nase carine bilo zagusenje i zakrcenje tako da je usporenje bilo radi toga.

Inace sutra mi stize ta famozna tastatura pa cu nadam se konacno ko covek da kucam.
 
Ne nego je na linku receno da ostaje isti broj samo se menjanju prva dva u RR i zadnja dva iz US u RS.
U sustini sve je tacno osim brojeva. Brojevi dobijaju potpuno novu numeraciju u nasoj posti.
Barem u nekoliko slucajeva.
EMS posiljke ostaju sa istim brojem, i priority ostaju sa istim brojem.
Nasi i dalje nisu kompatibilni sa First Classom i posmatraju ga kao ne-vrednonosno pismo, iako je u pitanju vrednonosna posiljka koja ima i osiguranje.
 
Nigde ne piše da ostaje isti broj, I stvar je u tome da Ameri nece da koriste internacionalni oblik koda za pracenje tj kad iz Srbije posaljes za USA pošiljku možeš da pratiš samo dok ne stigne do amera dalje nema tj kao i iz USA za srbiju

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Stigle baterijice sa nKona, manje od 10 dana bez trackinga, nista naplaceno. Mi hepi:)
 
Drugar hoce da mu porucim Xiaomi Yi 4K kamericu po ceni od 200$, gledam da to uradim preko GearBest-a. Sta je potrebno da kazem prodavcu da u paketu ubaci racun ili neku vrstu fakture u paket zajedno sa kamericom? Poslednja dva predmeta koja sam porucio koja su bila u vrednosti preko 50€ cu carinjeni jacom cenom nego sto sam platio, a to je razlog zasto bih trazio racun jer ne bih da ocarine kamericu na ceni od 250$ npr.



Mada opet, mozda moze da prodje carinu bez nekog carinjenja, nije toliko velika kutija pa da bi je zadrzali na carini.
 
Ta opcija da računom ne postoji. Ocariniće na koliko oni hoće. Jedino da se nadaš da proleti bez carine ali ne bih se baš nadao.
 
Stigla 2 kejsa sto sam narucio 02.12. a nisu stigla stakla i kejs koje sam narucio 26.11... Nestvarno...
 
11.jpg
Jel ovo znaci da mi paket nije carinjen? Jel znate u kojoj posti mogu da podignem paket jer sam uneo pogresnu adresu pri narucivanju?
 
@adams: Ja bih rekao da nije carinjeno
 
Poslednja izmena:
Carina može a ne mora da prihvati priložen račun o tome je pisano ovde jedno 12314453 puta.
Vrlo zavisi od toga ko je izdavalac računa. Amazon i drugi veći lanci - kao sto pise na računu. A račun daleko vise znači nego vrednost upisana na CN22 obrascu.

@Adams: u posti koja je nadlazna (pokriva) pogrešnu adresu koju si uneo. Idi na sajt poste, Pronadji postu opcija, unesi pogresnu adresu i pisace dostavna posta. Tu će te cekati.
 
Poslednja izmena:
12.jpg
Evo ga sa trackitonline.ru . Kaze da je proslo carinu. Paket je poslat ems-om iz Rusije. Jel zna neko mozda da li je moguce proveriti da li je carinjeno i koliki je iznos dugujem drzavi?
@twister: Na paketu stoji da je vrednost 20 dolara i da je poklon. Sa obzirom da skoro sve pakete carine i da se dugo ceka cudno mi je da im je tako brzo proslo kroz ruke.
 
Ja mislim da postoji sansa da nista ne platis, posto je sve zavrseno u jednom danu. Imas u prvom postu ovog topica, deo gde pise:

4. 61200 CARINA GPC BEOGRAD, Od carine - znaci da je proces carinjenja završen. Ako je carinjenje trajalo više dana najčešće ćete platiti carinu+pdv+otvaranje+taksu za poštansku naplatu. Dešava se i da ne platite nešto od ovih stavki, s leva na desno, ali par stotina dinara za otvaranje i taksu je verovatno neizbežno. Ako proces nije trajao više dana, tj. carinik je verovatno po viđenju lupio pečat "ne podleže carinskom pregledu", nećete platiti ništa. Ovaj status uglavnom znači da paket primate sutradan.
 
Do kojeg dana su stigli sa carinjenjem? Hvala

Sent from my IRON using Tapatalk
 
Pitam na Gearbestu za invoice za kamericu:

Greetings, do you put an invoice with the package if buyer wants to come with it so the product customs are payed under the price as the payed price of the camera?

I dobijem odgovor:
Hello Aleksandar,
Sorry, due to customs regulations we cannot declare a lower value on the invoice or declare the item as a gift.

Malo mi se cini da se nismo sporazumeli :bottle:
 
Upravo sam dobio paket.
Dobio sam poziv iz post expressa pre nego sto su krenuli pa sam uspeo da im objasnim zabunu oko adrese.
Od aviona do mene u jednom danu, svaka im cast, i carina me je izbegla. Platio sam dostavu 100 dinara.
 
Pitam na Gearbestu za invoice za kamericu:



I dobijem odgovor:


Malo mi se cini da se nismo sporazumeli :bottle:
Sta god da sam dobio od gearbesta, uvek je bilo carinjeno kako treba, pogotovo xiaomi stvari. Ne verujem da ce biti drugacije u tvom slucaju

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Platio si otvaranje paketa 100 dinara. Ems uvek prolazi carinu za dan jer je to brza pošta i imaju prioritet.
 
Hteo sam da kupim neki sat od USA prodavca. Sat je koštao $48, a za isporuku je naveden Expedited International Shipping, čija je cena $25. Platio sam juče, ali mi je danas stiglo obaveštenje za refund celog iznosa i poruka od prodavca sledeće sadržine:
Dear Sire,

We can't send the product to Serbia, because the customs fee and VAT will be around 70USD.
Da li neko zna odakle im ova cifra?
48 USD je oko 45 EUR, pa bi trebalo da platim eventualno PDV ili možda ništa ako pošiljka prolazi kao DHL.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno