Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zasto glupo mesto? Daljinski > VOD i odmah se vidi. Gde bi trebalo da bude pozicionirano a da je uocljivije ili lakse, dostupnije?


Pozdrav!
 
Glupo je što je pod Katalog jer to nije film ili serija da bude u okviru kataloga već je servis i kao takav bi trebao da bude ili negde posebno ili bar u okviru Video kluba, u istom nivou sa katalogom.
 
Kad pritisnes dugme VOD na daljincu automatski si pod "KATALOG" i tu je sve sto je u ponudi od video materijala - i to odmah uocljivo.

I HBO OD nije film ili serija nego usluga a nalazi se na istom mestu, cak je Pickbox prvi a HBO OD treci.


Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Ne kužiš, ja ti govorim o tome zašto bih ga i tražio pod katalog jer katalog samim imenom asocira na neke druge stvari - a to što su oni sve sprcali tamo, uključujući i HBO OD je samo dodatna glupost.

Nije problem VOD na daljincu, ja pričam da su ga glupo smestili za prvo nalaženje jer jednostavno nema logike da bude pod katalog.
 
Ne kužim ali shvatam, razumem, kontam, kapiram.

Mene "katalog" asocira da je nesto kataloski poredjano, po nekom redu kategorisano. A tamo, u tom katalogu, je sve sto se Video ponude tice, kataloski kategorizovano po vrsti, zanrovima...

Ali ok, svako ima neki svoj pogled na sve zivo pa nije ni bitno znacenje neke reci. Nego, kako bi ti to resio?


Pozdrav!
 
Ljudi, ne kontate. Ako japajac Sceka kaze da je to ispravna i logicna lokacija, onda je to tako i nema dalje rasprave.
Ne daj Boze neko da spomene nesto suprotno od njegovog, jako bistrog, razmisljanja ili iznese svoje misljenje...

Sta je bilo Scekce? Crkla miksetica pa smaras ljude na forumu od dosade?

Sent from my C5503 using Tapatalk
 
Planiram da predjem sa oriona na sbb duo gold extra paket,pa me zanima sta je bolje uzeti za gledanje: resiver cisco pds3121 ili D3cam imam sony braviu kdl 55w807A tako da ima i digitalni tjuner a i mesto za CI modul,pa me zanima sta je bolje?I koji je bolji uredjaj za net Cisco ruter ili ovaj Ubee ruter?


hvala.
 
Ljudi, ne kontate. Ako japajac Sceka kaze da je to ispravna i logicna lokacija, onda je to tako i nema dalje rasprave.
Ne daj Boze neko da spomene nesto suprotno od njegovog, jako bistrog, razmisljanja ili iznese svoje misljenje...

Sta je bilo Scekce? Crkla miksetica pa smaras ljude na forumu od dosade?

Sent from my C5503 using Tapatalk

+2

Jeste glupa lokacija, i nelogicno je.

Znaci nismo dobili Pickbox, dobili smo sadrzaje koji se nalaze na Pickboxu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne mogu ga srediti update-om jer je hardverski ograničen.

Bem li ga, meni je opet bolji od cisco-a. Nema onih micro pucanja veze, ne restaruje se, dual band, puno uredjaja na wifi nakaceno bez ikakvih problema. Doduse meni kao nekom prosecnom korisniku fali opcija da ogramicavam protok po clientu i da promenim dns...
 
Lokacija picbox-a je vrlo loša, a usput više je ovo što imamo minibox...nego pickbox..
 
+2

Jeste glupa lokacija, i nelogicno je.

Znaci nismo dobili Pickbox, dobili smo sadrzaje koji se nalaze na Pickboxu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Razumljivo je da te ja nerviram (i jos nekolicinu) i da upucujes sve negativno ma sta ja napisao. Razumljivo ali potpuno. Ali da se sve svodi na pljuvanje svega sto se desava kod SBB-a je potpuno fascinantno.

A sta je Pickbox pa nismo dobili? Ko to nije dobio to nesto? "dobili smo sadrzaje koji se nalaze na Pickboxu" - znaci sta? Sadrzaj Pickbox-a je nebitan a bitan je Pickbox?! Nismo dobili Pickbox nego samo njegov sadrzaj?! ROLF

Kako se dobija Pickbox?

Uzas.


Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Razumljivo je da te ja nerviram (i jos nekolicinu) i da upucujes sve negativno ma sta ja napisao. Razumljivo ali potpuno. Ali da se sve svodi na pljuvanje svega sto se desava kod SBB-a je potpuno fascinantno.

A sta je Pickbox pa nismo dobili? Ko to nije dobio to nesto? "dobili smo sadrzaje koji se nalaze na Pickboxu" - znaci sta? Sadrzaj Pickbox-a je nebitan a bitan je Pickbox?! Nismo dobili Pickbox nego samo njegov sadrzaj?! ROLF

Kako se dobija Pickbox?

Uzas.


Pozdrav!
Nije pljuvanje SBB-a, nego iznosenje misljenja. Nekome ne odgovara ta lokacija i to je to. Opste je poznato da si drveni advokat SBB-a, ustvari tih skupih usluga koje placas i nastojis opravdati ulozeno, a poznato je i da si "japajac" i to smeta ljudima.
Ako ti ne odgovara necije misljenje prema uslugama SBB-a, iskuliraj. Niti si zaposlen tamo, niti imas svrhu da pljujes tudje misljenje samo zato sto se tebi ta neka usluga svidja.

Sta ti je "ROLF" Scekice? Neka dirka na mikseti?

P.S Valjda neces ponovo poceti brisati svoje odgovore...treba stati iza onoga sto napises.

Uzas!


Sent from my C5503 using Tapatalk
 
Ne mogu ga srediti update-om jer je hardverski ograničen.

Tako je. Residential/Home gateway uređaji (kombinacija kablovskog ili ADSL modema, ethernet/wireless rutera, wireless access pointa i VOiP/POTS adaptera) su ograničenih mogućnosti (firmver je prvi bagovit/ograničen + provajderi prčkaju sa istim) + nisu vaši uređaji, već su vlasništvo provajdera koji sa istim može da radi šta hoće (čitaj potencijalna bezbednosna rupa). Kod kablovskih HG-ova koje nudi SBB nema mogućnosti podešavanja bridge mode-a, što je opet stavljanje korisnika pred svršen čin. Naravno uvek ima mogućnost da se veže sopstveni ruter za takav HG bez bridge mode-a (ethernet kabl iz LAN porta HG-a u LAN port rutera + isključivanje DHCP-a na ruteru), ali to su parcijalna rešenja to jest budženje...
 
Razumljivo je da te ja nerviram (i jos nekolicinu) i da upucujes sve negativno ma sta ja napisao. Razumljivo ali potpuno. Ali da se sve svodi na pljuvanje svega sto se desava kod SBB-a je potpuno fascinantno.

A sta je Pickbox pa nismo dobili? Ko to nije dobio to nesto? "dobili smo sadrzaje koji se nalaze na Pickboxu" - znaci sta? Sadrzaj Pickbox-a je nebitan a bitan je Pickbox?! Nismo dobili Pickbox nego samo njegov sadrzaj?! ROLF

Kako se dobija Pickbox?

Uzas.


Pozdrav!

Ne nerviraš ti kao ti mene uopšte, ali me generalno nerviraju pametnjakovići koji ne uvažavaju mišljenje i stav ogromne većine već misle da su Bogom dani da budu uvek u pravu, čak i kada jedini misle suprotno.

A čini mi se da nisam u manjini sa takvim osećajem...
 
Poslednja izmena:
Koliko god vi njega napusavali, on ce i dalje terati po svome, covek je isprogramiran.

Pozdrav!
 
Razumljivo je da te ja nerviram (i jos nekolicinu) i da upucujes sve negativno ma sta ja napisao. Razumljivo ali potpuno. Ali da se sve svodi na pljuvanje svega sto se desava kod SBB-a je potpuno fascinantno.

A sta je Pickbox pa nismo dobili? Ko to nije dobio to nesto? "dobili smo sadrzaje koji se nalaze na Pickboxu" - znaci sta? Sadrzaj Pickbox-a je nebitan a bitan je Pickbox?! Nismo dobili Pickbox nego samo njegov sadrzaj?! ROLF

Kako se dobija Pickbox?

Uzas.


Pozdrav!

Nije pljuvanje svega sto se desava kod SBB-a, nego samo onoga sto je za pljuvanje, i to je jedna velika razlika. I nije pljuvanje, nego negativan komentar.
I nije to fascinantno, fascinantno je to sto ti imas potrebu da odgovoris na svaki negativan komenar o SBBu. Vrlo fascinantno i cudnovato.

Sta je Pickbox? - Servis za strimovanje serija i flimova iz nekog nizeg srednjeg segmenta.
Sta znaci da nismo dobili Pickbox, nego sadrzaje koji se nalaze na Pickboxu? - Pa znaci upravo to sto pise. Ti recimo hoce Macbook, a ja ti dam HP sa istom konfiguracijom, da li ces da klimnes glavom? Pickbox ima dobru aplikaciju za Smart TV (to sam vec naveo, ali selektivno citas), tako da, da sam dobio pickbox, dobio bih u stvari pristupne parametre za njihov servis, a ne filmove i serije koji se tamo nalaze, ali preko SBB krs VOD servisa. Pickbox aplikacija radi lijepo, SBB VOD radi lose, a pri tom mora da se resetuje STB da bi radio uopste.

Kako se dobija pickbox? Tako sto na Smart TV skines aplikaciju i ulogujes se sa login parametrima.

Sta je uzas?
 
U Tizen apps ima baš Pickbox aplikacija, pokreneš je, uneseš mail i pass i eto ti pickbox servisa jer pokušavamo da nekom objasnimo da je on upravo to - servis.
 
Nije pljuvanje svega sto se desava kod SBB-a, nego samo onoga sto je za pljuvanje, i to je jedna velika razlika. I nije pljuvanje, nego negativan komentar.
I nije to fascinantno, fascinantno je to sto ti imas potrebu da odgovoris na svaki negativan komenar o SBBu. Vrlo fascinantno i cudnovato.
Dobro.

Sta je Pickbox? - Servis za strimovanje serija i flimova iz nekog nizeg srednjeg segmenta.
Sta znaci da nismo dobili Pickbox, nego sadrzaje koji se nalaze na Pickboxu? - Pa znaci upravo to sto pise. Ti recimo hoce Macbook, a ja ti dam HP sa istom konfiguracijom, da li ces da klimnes glavom? Pickbox ima dobru aplikaciju za Smart TV (to sam vec naveo, ali selektivno citas), tako da, da sam dobio pickbox, dobio bih u stvari pristupne parametre za njihov servis, a ne filmove i serije koji se tamo nalaze, ali preko SBB krs VOD servisa. Pickbox aplikacija radi lijepo, SBB VOD radi lose, a pri tom mora da se resetuje STB da bi radio uopste.

Kako se dobija pickbox? Tako sto na Smart TV skines aplikaciju i ulogujes se sa login parametrima.

Sta je uzas?
Kod mene radi na oba risivera odlicno. Ako moras da resetujes risiver da bi ti radio VOD onda je to klasicna SBB-ova "poteskoca" (njihov izraz) koja nije nova i resava se tesko jer mora da se dosadjuje, insistira... (imao sam tih problema mesecima...) ali kad je sve u redu radi odlicno. Ali svakako nije nesto sto je tako po pravilu!

Rec je o necemu sto je u ponudi SBB-a. Nebitno je sto postoji App za Samsung TV ili bilo sta drugo. Kod SBB-a se dobija sadrzaj isto kao i kod App a sadrzaj je ono sto je bitno. Nije dobro poredjenje "Mackbook i HP" jer nije rec o hardveru...

Kako se dobija Pickbox na SBB-u? Ne skidas nista, ne isntaliras nisat i ne logujes se nego pritiskas dugme na daljincu dva puta.

Uzas je nadgornjavanje oko besmislenih stvari u odnosu na bitno - a bitan je sadrzaj. Moje misljenje je da je sadrzaj odlican. Ima starih i legendarnih serija koje su na jednom mestu sa dobrim prevodom. Ima novih serija, odnosno najnovijih i vrlo aktuelih serija. Nisam bas obratio paznju na filmove pa nemam pojma o tome.

I da, moram da pomenem. I mi koji imamo Premium nalog napokon nesto dobismo a da nije "pa dobili ste 1.5Mbps povecanje UL-a i nekoliko losih i prastarih filmova". :)


Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Pickbox sam koristio pocetkom godine. Onako iz dosade uzeo 2 meseca. Uspeo sam da nadjem 2 filma u hd fermatu. Zahvaljujem sbb-u na ovako naprednom dodatku.
 
Dobiti Pickbox znaci dobiti pristup ovome https://www.pickbox.tv/Login

Ne moze nista drugo da znaci.

Jesi li ti dobio pristup gore navedenom servisu?
Po SBB-u nije .
Pickbox sam koristio pocetkom godine. Onako iz dosade uzeo 2 meseca. Uspeo sam da nadjem 2 filma u hd fermatu. Zahvaljujem sbb-u na ovako naprednom dodatku.
Oooo da kako da nije dodatak i to vrlo napredan . Jedini problem je sto je taj dodatak kako na sbbu tako i na iptv platformi telekoma srbije gde se reklamira klasicna PIRATERIJA .
Posto znam da ima onih koji ce odmah skociti sa pitanjem kako piraterija , ovo , ono , samo jedno imam da kazem , taj servis nema prava za vise od pola serija koje ima u ponudi .
 
Ljudi u cemu je razlika izmedju ovog novog PDS3121 i onog veceg sto su ranije delili i sto imam ja Cisco 4682?
Koji je bolji?
 
Kod mene radi na oba risivera odlicno.
...
To je ono o čemu pričam ljudi - sindrom "japajac".
Bitno je samo da kod našeg premium Scekice radi odlicno, sva ostala misljenja su nebitna i ne smeju se razlikovati od misljenja našeg premium Scekice!

Nego, mene više interesuje kada će SBB krenuti stopama Telemach-a sa povećanjem brzina.
 
Радило је и код мене све без грешке, 3925 са одличним сигналом и без прекида, пријемник без прекида, чак сам понекад пробао и други док је био код мене. Зато нема разлога да се исмева то што код некога добро ради, моја процена је да је огромна већина оних код којих не ради примеренија за то јер многи немају основног појма али умеју да пљуцну итекако.

СББ је дао тај неки сервис и доста вам је за ову годину. Следеће године можда и понуде нешто. Уместо да побољшавају понуду, они су се тако стисли ... вероватно зато што ново руководство и стручњаци немају везу се реалним животом и само стискају кесу да не изгори.
 
Ljudi u cemu je razlika izmedju ovog novog PDS3121 i onog veceg sto su ranije delili i sto imam ja Cisco 4682?
Koji je bolji?
PDS3121 je master uredjaj (ako se ne varam), dakle nije potrebna LAN veza sa glavnim HG/modem uredjajem. Koliko se secam, pravo na taj uredjaj imaju samo premium paketi ili neka doplata, nisam siguran.
PDS2100 je slave uredjaj i potrebna mu je LAN veza sa HG/modem uredjajem, da bi imao dodatne funkcionalnosti (VOD, 72h unazad, itd).
Cisco 4682 V2 je stari tip master uredjaja. Ja licno imam taj par godina i radi bez vecih problema, pri tome je kompletniji od PDS2100 kojeg dele sada korisnicima.
 
@lauda fala za info ;)

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno