Šta je novo?

TS IPTV Informacije, cene, itd.....

Potrebna pomoć

Juče sam zamenio stari STB uređaj za Open IPTV (Amino) za STB uređaj na novoj platformi Huawei EC2108v5 . Pošto imam CRT Samsung tv (72 cm) povezao sam TV i STB vezom scart-činč . Sve radi savršeno dobro (zvuk,slika i sve opcije na novoj platformi) . Jedini problem imam kad isključim TV i ponovo ga uključim ne mogu da pokrenem Open IPTV preko daljinskog od Huawei EC2108v5 sve dok ne stisnem taster VIDEO/AV na daljinskom od Samsung TV .

Da li postoji neko rešenje da se automatski uključenjem Samsung TV-a startuje Open IPTV bez korišćenja tastera VIDEO/AV na daljinskom od tv-a ?

P.S. Na staroj STB platformi (Amino) ova opcija je radila automatski
 

Prilozi

  • screenshot1.png
    screenshot1.png
    97.7 KB · Pregleda: 176
  • screenshot1.png
    screenshot1.png
    96.2 KB · Pregleda: 169
Poslednja izmena:
Tako je i meni na drugom tv-u ,Ali to je do televizora ,mislim ,imao sam lg pre ovog samsunga i on je ostajao na av kanalu ,i posle gasenja .Mozda ima veze sto je pre ovih cinceva bio povezan scart-scart ,ali mislim da nije do toga,vec do samog tv.
 
Danas pitao u poslovnici za zamenu set top boxa zbog multiscreen opcije, kažu da menjaju samo ako je kvaru (!?). Ne znam da li da se akam preko korisničkog ili da odustanem. Meni taj multiscreen nije toliko bitan, mislim, jeste pošto je free do Marta, više mi odgovaralo zbog nove platforme.

Potrebno je otići u prvu poslovnicu sa starim STB-ovima i reći da želiš zamenu platforme. Svako ko ima stare uređaje može da ih zameni (99.9%).
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Inače da li novi stb radi stabilnije, ovi tehničari me ubeđuju da će više kočiti sa novim.
 
Ovako se setuje IPTV daljinski:
Stavi daljinski od IPTV-a naspram daljinskog od TV-a, bez
razmaka. Zatim pritisni i drzi Study dugme na daljinskom od IPTV-a 3 sekunde
dok crvena lampica ne zasvetli a onda pritisni crveno dugme kratko. Zatim na
daljinskom od TV-a pritisni dugme za paljenje/gasenje i trebalo bi da ti
uhvati sam kod i da ti crvena lampica zasvetli tri puta i to je znak da je
primio kod. Zatim kratko pritisni Study dugme i crvena lampica ce se ugasiti.
 
Inače da li novi stb radi stabilnije, ovi tehničari me ubeđuju da će više kočiti sa novim.

U pravu su ,meni dosta losije radi nego stari ,pri menjanju kanala zna da zamrzne par sekundi ,pa omda promeni ,ne stalno ,po meni jedina prednost je mnogo brza promena kanala ,ovo ostalo bas i ne.
 
Potrebna pomoć
Juče sam zamenio stari STB uređaj za Open IPTV (Amino) za STB uređaj na novoj platformi Huawei EC2108v5 . Pošto imam CRT Samsung tv (72 cm) povezao sam TV i STB vezom scart-činč . Sve radi savršeno dobro (zvuk,slika i sve opcije na novoj platformi) .
Da li si na staroj platformi mogao za taj Samsung da podesis daljinski za IPTV da radi jacina zvuka? Ako jesi koji kod je bio?
 
Kako se vrsi pretraga kanala po ključnim rečima na ovom novom stb-u?
 
Da li si na staroj platformi mogao za taj Samsung da podesis daljinski za IPTV da radi jacina zvuka? Ako jesi koji kod je bio?

@Zare, dok sam koristio staru platformu nisam uspeo da nađem odgovarajući kod koji odgovara mom Samsung CRT TV tako da jačinu zvuka nisam mogao da podešavam na Amino daljinskom . Na novoj platformi ta mi opcija radi .

P.S. Pošto još uvek čuvam upustvo za kodiranje daljinskog upravljača za TV (stara platforma) kodovi za Samsung su sledeći :
354,010,060,084,098,110,118,137,151,201,314,315,316,317,318,319
 
Imam uputstvo i probao sam sve kodove ali ne radi. Ocigledno da ti Sljamsunzi nisu podrzani.
 
Kodovi npr za Grundig nisu ti koji su napisani za Mts stb uređaje. Pa sam malo potrazio na netu da li postoji neki drugi kod za Grundig i naletim da pokusam kod za Philips tv-e. I proradi mi daljinac i na Grundig tv-u.
Malo potraži na netu kodove za te starije tv-e.
 
Utisci o novoj platformi: Pre par dana sam uključio HD-paket i tom prilikom zamenio opremu i prešao na novu platformu. Pokretač akcije je bila potreba za HDMI vezom, što stari Amino stb nije imao. Slika na Samsung tv-u od 32 inča je sada bolja nego preko scarta i to je ok, ali ipak imam par zamerki.
Prvo, prilikom listanja kanala nailazim i na kanale onih paketa koje nisam kupio, samo ih ne otvara ili ih otvara na par minuta, pre nego što na crnoj pozadini izađe obaveštenje da kanal nije kupljen. To otežava pretragu i blago mi ide na živce. Kad sam zvao call centar, rekli su mi da to ne može da se ukloni, jer je tako namešteno. Problem sam ublažio formiranjem liste omiljenih kanala i kretanjem po toj listi.
Pošto mi je tv povezan na hi-fi sistem, bitan mi je i zvuk. Naravno da ne očekujem previše od zvuka sa tv-a, ali ipak primećujem da je na novoj platformi zvuk tiši, a čini mi se i slabijeg kvaliteta nego ranije.I najvažnije za kraj:
Iznenadilo me je što uopšte nisu pravili pitanje oko tehničkih mogućnosti za HD uslugu. Razlog sam otkrio kad sam izmerio brzinu interneta. Kad je uključen neki od SD kanala, nemam više 10 (tačnije 9, koliko imam inače) mbps, nego brzina pada na 6 mbps, a kad je uključen HD kanal, brzina pada na čak 2 mbps! Ovo mi ne izgleda kao neki kvar jer sam merio više puta i rezultat je uvek isti. Znači sa novom platformom priča o odvojenom i sigurnom protoku za tv i net je završena, televizija koristi internet protok.
 
Poslednja izmena:
To je kada bilde u centrali tako podesi, uopste ne treba da bude tako (prica od ljudi koji znaju znanje u TSu), a i dobrom broju ljudi radi tako.

To se radi tako sto u centrali puste veci protok za paricu, ali se modem limitira na 10/1 ili koliko je vec net, a parica ima veci protok. Meni se to desilo jednom iako nemam TV (na ovoj adresi), imao sam 20/2 paket, ali je parica bila podesena na 30/2, i ja sam imao bukvalno 20480/2048Kbps na speedtestu +/- 10kb mozda.

Dakle, zali se, ako ne urade nista, pisi zalbu RATELu. Jedino ako stvarno ne postoje tehnicke mogucnosti, onda je nesto drugo, ali je ocigledno kod tebe u pitanju lose podesavanje!
 
Ako je aktiviran multiscreen, koja platforma najmanje iritira za listanje kanala i prebacivanje? Pustio sam kod mojih IPTV umesto SBB-a, posto za SBB ne daju popust, a IPTV mene izadje mnogo manje, i uz multiscreen mogu da gledaju na vise uredjaja bez dodatnih STBova, sto je i bio razlog da se do sada ostane na SBBu.

Hocu da povezen racunar ili tablet/telefon (imamo onog malisu iz prosle akcije, Lenovo A8) HDMI-em na TV, i pustam kanale posto je mutliscreen aktiviran. Mene prilicno nervira koliko se ceka lista kanala, i to SVAKI put kada zelim da menjam kanal, on od pocetka ih izlistava, i smorim se :D (necu ih ja menjati, pa nisam ja bitan, ali i moje smara :))
 
Utisci o novoj platformi: Pre par dana sam uključio HD-paket i tom prilikom zamenio opremu i prešao na novu platformu. Pokretač akcije je bila potreba za HDMI vezom, što stari Amino stb nije imao. Slika na Samsung tv-u od 32 inča je sada bolja nego preko scarta i to je ok, ali ipak imam par zamerki.
Prvo, prilikom listanja kanala nailazim i na kanale onih paketa koje nisam kupio, samo ih ne otvara ili ih otvara na par minuta, pre nego što na crnoj pozadini izađe obaveštenje da kanal nije kupljen. To otežava pretragu i blago mi ide na živce. Kad sam zvao call centar, rekli su mi da to ne može da se ukloni, jer je tako namešteno. Problem sam ublažio formiranjem liste omiljenih kanala i kretanjem po toj listi.
Pošto mi je tv povezan na hi-fi sistem, bitan mi je i zvuk. Naravno da ne očekujem previše od zvuka sa tv-a, ali ipak primećujem da je na novoj platformi zvuk tiši, a čini mi se i slabijeg kvaliteta nego ranije.I najvažnije za kraj:
Iznenadilo me je što uopšte nisu pravili pitanje oko tehničkih mogućnosti za HD uslugu. Razlog sam otkrio kad sam izmerio brzinu interneta. Kad je uključen neki od SD kanala, nemam više 10 (tačnije 9, koliko imam inače) mbps, nego brzina pada na 6 mbps, a kad je uključen HD kanal, brzina pada na čak 2 mbps! Ovo mi ne izgleda kao neki kvar jer sam merio više puta i rezultat je uvek isti. Znači sa novom platformom priča o odvojenom i sigurnom protoku za tv i net je završena, televizija koristi internet protok.
Vec sam pisao o ovome dal ovde ili u nekoj drugoj temi.
Ako ti parica dozvoljava najvise 10 i daju ti hd onda se oduzima od IP ukoliko moze tvoja parica da podrzi recimo 20+ brzinu neces imati problema sa padom brzine jer iptv nece ulaziti u ip protok brzine.
 
Nisam čitao šta si o tome pisao ranije, ali razumem šta govoriš. Međutim pre prelaska na novu platformu imao sam stabilnih 9 mbps za internet, bez obzira na to da li je tv uključen ili ne, dakle nisam imao ni ovaj pad na 6 mbps koji sad imam kad je uključen neki sd kanal, što znači da se ipak ne radi baš sasvim o tehničim mogućnostima. Posebna je priča što smatram za nekorektno što me na ovo nisu upozorili.
 
da li je moguce da su ovi indijanci izbacili bbc world service. bio je na 600 kanalu? sad tamo nema nicega.
 
Nisam čitao šta si o tome pisao ranije, ali razumem šta govoriš. Međutim pre prelaska na novu platformu imao sam stabilnih 9 mbps za internet, bez obzira na to da li je tv uključen ili ne, dakle nisam imao ni ovaj pad na 6 mbps koji sad imam kad je uključen neki sd kanal, što znači da se ipak ne radi baš sasvim o tehničim mogućnostima. Posebna je priča što smatram za nekorektno što me na ovo nisu upozorili.

Pa kad su menjali platformu, morali su opet da podese nesto, a nisu podesili kako treba. Treba da se zalis na to. Barem ako ima tehnickih mogucnosti kod tebe.
 
pa da. ko jos gleda bbc? bitno je da ima 99 pink kanala, da zeljku ne ponestane belog.
 
da li je moguce da su ovi indijanci izbacili bbc world service. bio je na 600 kanalu? sad tamo nema nicega.
Jesu bilo je obavestenje na njihovom sajtu, video sam to pre tri dana da ce ga od juce izbaciti.
 
Pa kad su menjali platformu, morali su opet da podese nesto, a nisu podesili kako treba. Treba da se zalis na to. Barem ako ima tehnickih mogucnosti kod tebe.
Da, tako je. Zvao sam ih juče i veoma brzo su odreagovali. Sad mi je brzina interneta normalna kada je uključena televizija sa nekim od sd kanala, a blizu 6 mbps kad ide neki hd kanal. Ovo drugo je da bi se izbegla pikselizacija usled ograničenja linije. Ovim setovanjima sam zadovoljan.
 
Узео сам ову промоцију(интернет 20/2мбс) и јавили су ми да морам да заменим рутер да бих могао да постигнем ту брзину пошто сам до сада био на Бокс-у. Сада имам ZTE H367N али оним телеком/телеком налогом не могу да приступим свим информацијама већ само основним. Рецимо не могу да видим на колико ми је сетован рутер а на претходном сам имао увид у све информације.
Да ли има нека друга шифра којом се приступа рутеру?
 
Не може, истекао ми је уговор и онда сам узео одвојено нет и мобилни баш због брзине.
 
Узео сам ову промоцију(интернет 20/2мбс) и јавили су ми да морам да заменим рутер да бих могао да постигнем ту брзину пошто сам до сада био на Бокс-у. Сада имам ZTE H367N али оним телеком/телеком налогом не могу да приступим свим информацијама већ само основним. Рецимо не могу да видим на колико ми је сетован рутер а на претходном сам имао увид у све информације.
Да ли има нека друга шифра којом се приступа рутеру?
Ima.
admin/tzlkisonpk
Samo nemoj da je menjas da nekada ako bude neki problem radnici mts mogu da pristupe tvom ruteru.
 
Хвала.

Извињавам се модераторима што сам поруке писао на погрешној теми, моја грешка.
 
Nazad
Vrh Dno