Šta je novo?

Pitanje [Amazon]

^ Za to moras biti USA rezident, dobijas Amazon karticu za dodatne popuste. Jedino sto mozes kao nerezident je Amazon Prime koji ima smisla ako ti je do streaming-a video i audio sadrzaja, a i to ne znam da li bi radilo sa srpskom IP adresom. Ja sam Amazon Prime koristio u SAD jer nudi besplatno slanje 2-day shipping-om u USA. Svasta kupovao, a ukljucuje i besplatno vracanje (recimo, ako ti je broj patika neodgovarajuci). Skroz cool. Nisam mnogo pokusavao, mislim da sem Prajma nista drugo nisam mogao da dobijem od dodatnih usluga.
 
@Animal Hvala na pomoci.
@owim Hvala na objasnjenju.

Pre je radila extenzija pa nije moralo da se loguje uopste. A moracu da vidim oce li biti problema da promenim karticu i adresu na Amazonu jer mislim da mi je americko sve zbog Amazon Appstore-a.
 
^ Ako se ne varam, pre godinu dana sam iz Srbije skinuo Amazon App Store i sa njega besplatne aplikacije. Nije bio problem sa srpskom IP adresom. Amazon nalog mi ima vise unetih adresa, u vise zemalja - ako je to bitno.

To se do danas mozda promenilo, mozda mogu i apps koje se plaćaju. Nisam u toku.
 
Proradio i nemački Amazon, cena u startu umanjena za Nemački PDV i dalje se barata sa tom cifrom. Probe radi ubacio neku tehniku u korpu.
 
Isprobao sam narucivanje tehnickih stvari sa UK Amazona. Carina i PDV se placaju unapred a posiljka stigne za par dana DHL-om. Nikakvih problema nije bilo a DHL je sam obavio carinjenje za par sati bez poziva, placanja spedicije, slanja papira i sl. Jeste malo skuplje nego eBay ali nema cimanja sa cekanjem na carini itd.
 
E Tiha, dobro je što si to podelio sa nama. Znači nema dodatnih troškova? Tj. ono što platiš na Amazonu, to je to. I DHL express donosi na vrata...
 
Jeste, upravo onako kako kupovina na Amazonu treba da izgleda. Moguce je da ne ide uvek DHL-om nego mozda UPS-om, Fedex-om... kao sto je nekada bilo sa knjigama mada to nije bitno posto je svaka od tih sluzbi bolja od poste, narocito sada.
 
@tiha: da li si kupio od trgovca kojem ispod naziva piše "fulfilled by Amazon"? To je onda direkt iz Amazon skladišta. Ako ne piše, onda je Amazon Market (od trećih lica).

Eto, i to da znamo. Hvala! ;)
 
Amazon EU S.a.r.L. Dispatched from and sold by Amazon. Kutija je Amazonova. Racun je Amazonov. Kupljeno u UK, poslato iz Italije a tracking se mogao pratiti citavim putem na Amazonovom sajtu. Mislim da je to dovoljno dokaza da sam ipak kupio direktno od Amazona.
 
^ Hehe, bez svake sumnje. :) Hvala veliko!

Samo da znas, i kada kupim na Amazon Market-u mogu da pratim pošiljku sa Amazon sajta. Ipak, tada račun nije Amazonov. Kao ni kutija.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam razumeo sad Amazon moze da posalje za Srbiju? Nesto sam mislio da uzmem za black friday pa ako je moguce, odlicno. :)
 
Pazi koji Amazon, ima ih vise, ne salju svi isto. Imas ono sto salje sam amazon i Amazon Market.

Probaj da izaberes svoju adresu posle stavljanja u korpu. Ako prodje, znaci da moze. ;)
 
@Tiha i @Owim , normalno je da i dalje pise Sorry, we can't deliver this item to Serbia? Kada odem na check out izbacuje mi AmazonGlobal Priority, i Dispatched by Amazon EU Sàrl....
 
Neke proizvode ne salju i dalje. A malo je bezveze sto dok ga ne dodas u korpu i ne odes na checkout nisi siguran da li moze.
 
Ovde ide pitanje, čini se kao prikladnija tema...

Pozdrav,
jedno pitanje (da ne otvaram temu zbog ovoga).. Gledam na Amazonu Nexus 5.. Sada je već stvarno jeftin, a deluje da je sve OK
Link 1
Link 2
Link 3

Ima li neko iskustva sa poručivanjem s Amazona? Vidim da su telefoni svugde naznačeni kao "otključani", a s druge strane postoji nota: "Unlocked cell phones are compatible with GSM carriers like AT&T and T-Mobile as well as with GSM SIM cards (e.g. H20, Straight Talk, and select prepaid carriers). Unlocked cell phones will not work with CDMA Carriers like Sprint, Verizon, Boost or Virgin."
 
Gde se više isplati naručivati amazon.com ili amazon uk? Vidim da mi na amazon uk za sve izbacuje Sorry, we can't deliver this item to Serbia dok na običnom mi uredno izbaci npr. Price:$147.20 + $105.05 Shipping & Import Fees Deposit to Serbia...
 
Gde se više isplati naručivati amazon.com ili amazon uk? Vidim da mi na amazon uk za sve izbacuje Sorry, we can't deliver this item to Serbia dok na običnom mi uredno izbaci npr. Price:$147.20 + $105.05 Shipping & Import Fees Deposit to Serbia...

Amazon.de, odmah umanjuju i Mwst pa izadje povoljnije.
 
Zelim da kupim slusalice 29dolara, e sada nadam se da me nece carina osakatiti, kod nas su te slusalice retke , matore su ima ih samo u gigatronu preko 5k su, ipak hocu da prodjem jeftinije, e sad rizikovacu :D

Hrvati imaju na svom forumu detaljno sve o amazonu, pa ako nekome treba evo linka
 
Odustao, shipping je za us kao free, bas bzv setovao sam adresu a nisu postavili da lepo unapred izbaci koliki je shipping za Srbiju, nego kao free.
Neka nacice se nesto na ebayu ;-)
 
Nazad
Vrh Dno