Šta je novo?

Kojntelekt

  • Začetnik teme Začetnik teme goldi
  • Datum pokretanja Datum pokretanja
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
danas imam prvi problem, telenor internet imam u postpaid paketu za dzabe, prepolovljena mi je zarada na svim nalozima sa 0.36 hasha u dashbordu 0.77e a treba duplo da li ima neko isti problem sa telenorom? Ovde u verifovanom je sbb i tu je cpu i integrusa iskopala normalno kako treba
 
danas imam prvi problem, telenor internet imam u postpaid paketu za dzabe, prepolovljena mi je zarada na svim nalozima sa 0.36 hasha u dashbordu 0.77e a treba duplo da li ima neko isti problem sa telenorom? Ovde u verifovanom je sbb i tu je cpu i integrusa iskopala normalno kako treba

To je baš malo...jesi proverio u "collect" da nisi banovan u toku dana?
 
opa danasnja zarada 0.05473527 zarada po nalogu pada iz dana u dan 1.36,1.35,1.34,1.33e isti hashrate zeznuli me na jednom nalogu ukrali oko0.6e na drugom me neplanirano castili oko 2.2 e ....demo na jednom 1.58 umesto 1.67 na drugom 1.74e bem li ga sta rade ... ludnica samo nek potraje
 
Jutros sam uzeo tu najjeftiniju telenor karticu i povezao jedan rig, za 12h rada jednom je pukao, mada mi je sve u prizemlju tako da protok nije baš najsjajniji ~10kb/s
Nisam verifikovao naloge preko emaila i upravo pribrao 2e, za 9 sata kopanje dosta je 🙂
 
Poslednja izmena:
banovan na 4 telenor naloga i sta sad da radim nista nisam cackao prvi put sam banovan propalo 6e danas

*ovaj verifikovan na sbb iako iako su mu ova 4 telenor naloga referali nije banovan
 
Poslednja izmena:
banovan na 4 telenor naloga i sta sad da radim nista nisam cackao prvi put sam banovan propalo 6e danas

wifi kartice u ruke i kupovina svega za sta imas domet...od provajdera...ili solucija ubediti komsiju da daju sifru...ili im olatiti pola neta
 
da li mogu nekako da promenim ip adresu na mobilnom pa da pravim nova 4 naloga?
 
Drugari ima li nekih novosti u vezi povlacenja? Ostaje li granica do 9.5€ ?

Jos nesto da li je na Telekom ADSL dovoljan OFF/ON rutera za zamenu IP adrese ili mora hemijskom olovkom reset 😉 ?

I... 😉

Na jednom od cetiri naloga imam 8.99€ ( zbog nepromisljenosti oko referala ) sta raditi? Ugasiti nocas taj nalog na karti i ostaviti da se "hladi" do sutra i videti stanje hesa?
 
zarada posle 11 sati kada je bila isplata na sva 10 naloga 0.0459 e ...trenutno demo kopanje ...sve je to njima isto ...ludnica
 
Drugari ima li nekih novosti u vezi povlacenja? Ostaje li granica do 9.5€ ?

Jos nesto da li je na Telekom ADSL dovoljan OFF/ON rutera za zamenu IP adrese ili mora hemijskom olovkom reset 😉 ?

I... 😉

Na jednom od cetiri naloga imam 8.99€ ( zbog nepromisljenosti oko referala ) sta raditi? Ugasiti nocas taj nalog na karti i ostaviti da se "hladi" do sutra i videti stanje hesa?

guraj slobodno ...ko je reko da je granica 9.5 ja pre neki dan povuko na 9.98
sacekaj sat vremena ako se hash ne spusta pravi odma nove naloge i strtuj iznova na novoj ip
 
Poslednja izmena:
ma nema granice cepaj slobodno i kad blokira podizi tacno do 9.99 i nema problema ostace visak preko toga blokiran, dajte neki savet za ovaj telenor kako to da resim da zapisem ip adresu pa cekam da promeni ili nesto drugo?
 
Na jednom od 4 naloga koje sam prvo napravio ne mogu da povucem lovu, traze mi da ga verifikujem da znaju da nisam bot. Izmedju ostalog traze i broj kreditne kartice... Propade 1.36e :d
Jeste li imali taj slucaj? Sad cu da prosetam do druge dve masine da vidim kakva je situacija sa tim nalozima.
 
Na jednom od 4 naloga koje sam prvo napravio ne mogu da povucem lovu, traze mi da ga verifikujem da znaju da nisam bot. Izmedju ostalog traze i broj kreditne kartice... Propade 1.36e :d
Jeste li imali taj slucaj? Sad cu da prosetam do druge dve masine da vidim kakva je situacija sa tim nalozima.

Za svaki nalog ce nam izgleda trebati po jedna kreditna kartica ? Vrlo moguc scenario. Oni imaju ljude i svo vreme ovoga sveta koji samo smisljaju nacin da se nama stane na put.
 
Poslednja izmena:
Na jednom od 4 naloga koje sam prvo napravio ne mogu da povucem lovu, traze mi da ga verifikujem da znaju da nisam bot. Izmedju ostalog traze i broj kreditne kartice... Propade 1.36e :d
Jeste li imali taj slucaj? Sad cu da prosetam do druge dve masine da vidim kakva je situacija sa tim nalozima.

Svačeg ćemo se mi nagledati ovde...danas ovako sutra onako, menjaju pravila u hodu..Da verifikuješ mejlom ili da uzmeš demo?
 
Propade i drugi dan kopanja na jednom rigu zbog sugavog VIP-a. Ako i sutra bude pucala veza leti modem u Savu.
 
guraj slobodno ...ko je reko da je granica 9.5 ja pre neki dan povuko na 9.98
sacekaj sat vremena ako se hash ne spusta pravi odma nove naloge i strtuj iznova na novoj ip

Ok, ako se spusti hes ostavljam IP i cepam nove naloge.

Ako ostane hes pusim ga na lokaciji gde mi je kablovski jer tu ne znam da li menja IP.

Na jednom od 4 naloga koje sam prvo napravio ne mogu da povucem lovu, traze mi da ga verifikujem da znaju da nisam bot. Izmedju ostalog traze i broj kreditne kartice... Propade 1.36e :d
Jeste li imali taj slucaj? Sad cu da prosetam do druge dve masine da vidim kakva je situacija sa tim nalozima.

U majku im... kako nas saltaju.

Za svaki nalog ce nam izgleda trebati po jedna kreditna kartica ? Vrlo moguc scenario. Oni imaju ljude i svo vreme ovoga sveta koji samo smisljaju nacin da se nama stane na put.

Pobice nas... nema ribe sa obale 😉

PS: Napadni tamo lokaciju !!!
 
Za 2 graficke kartice na rigu 4 kreditne kartice.
 
Na jednom od 4 naloga koje sam prvo napravio ne mogu da povucem lovu, traze mi da ga verifikujem da znaju da nisam bot. Izmedju ostalog traze i broj kreditne kartice... Propade 1.36e :d
Jeste li imali taj slucaj? Sad cu da prosetam do druge dve masine da vidim kakva je situacija sa tim nalozima.
pogledaj u statementu koliko si zaradio ukupno na tom nalogu gde ti traze verifikaciju?
 
Propade i drugi dan kopanja na jednom rigu zbog sugavog VIP-a. Ako i sutra bude pucala veza leti modem u Savu.

Nešiću jel ti puca vip internet? Kod mene ne može 15 minuta da sastavi, neupotrebljiv je. A nije nešto loš signal, 80-85 dbm

vip je shit, meni radi 30 min pa pukne internet, tako vec 4 puta, uvece pustim i odem da spavam, pogledam ujutru ne radi, pustim proverim uvece ne radi i tako ukrug, sranj3 zivo, mada sam imao srecu da mi je za ta 4 puta davao 2 iste ip adrese,

meni danas banovali, vip i telenor,oba sa 4 minera, jedan sa 2 radi za sad lepo pupu da ne ureknem, na telenor kada sam se logovao oko 8h sve sljakalo super nisam banovan bio sad kad ee logujem da pokupim, prc, banovan sam, ode 4 naloga po dan ipo kopanja, inace ne znam dal se tako namestilo ili je neko lepo bez proveravanja IP adrese na linku dole ukljucio, malo sam frustriran
 
Poslednja izmena:
Meni je isto danas banovan jedan set naloga, onako bez veze, verovatno neko ubo adresu i kreirao naloge ko sumanut i prcno me 🙁
Ode 6e u propast.

Valja se pozabaviti malo drugim nacinom povezivanja. Ovi pacijenti sto nista ne citaju nego samo besomucno banuju adrese ce sa sedam dana upropastiti pola adresa.

Jedan predlog: Nemojte sa jedne adrese praviti vise od cetiri naloga. Ako koristite mogucnost koju su oni ostavili da pravite do deset naloga sa jedne adrese posle toga prvi koji pokupi tu adresu i napravi jedan nalog, znaci ukupno jedanaesti banovace i sebi naloge kao i onome ko vec kopa.

Pravite maksimalno 4 naloga tako da onaj ko sledeci naleti na istu ip isto bez problema moze napraviti 4 bez problema. Za treceg nema spasa, ako naleti pobi sve ko zeceve.

Mislim da ovo treba postovati jer se daleko manje menjaju adrese sa kojih se kopa a ove sa kojih se prave nalozi se daleko cesce menjaju i to je veci rizik od bana od pravljenje vise od deset naloga ukupno sa neke adrese.
 
Poslednja izmena:
spominje ban na 5 adresa telenora sve pocinju sa 109 kad otvorim detalje o konekciji pokazuje mi ip adresu 192 itd. zasto ne mogu da vidim pravu adresu moze li u mobilnom nekako?

@saj
hvala probacu, moje 215,134,173,244,44
 
Poslednja izmena:
pogledaj u statementu koliko si zaradio ukupno na tom nalogu gde ti traze verifikaciju?
Jedva presao 8e.

Neeego... Znao sam da nisam trebao nista da diram kad imam migrenu ali aj otisao sam da proverim ostale naloge zbog ovoga i upropastio sam 8 naloga i 2 IP adrese :S: Pocetnicka greska.
Koncentracija mi je nula i ulogovao sam se sa na 2 naloga s prvog riga i na treci nalog s drugog riga s iste masine... Povukao sam novcice ali banovace ih sigurno. Bas steta, 4 naloga sam sinoc napravio. Odoh da spavam, naljutio sam se.


spominje ban na 5 adresa telenora sve pocinju sa 109 kad otvorim detalje o konekciji pokazuje mi ip adresu 192 itd. zasto ne mogu da vidim pravu adresu moze li u mobilnom nekako?
Otvori google, search whats my ip... Tu ti pise sve.
Opseg za telenor je: 109.245.1.xxx
 
Poslednja izmena:
nema veze sto pocinje sa 192.
Samo je 192.168.xxx.xxx lokalni set adresa a sve drugo sto pocinje sa 192 su javne ip adrese.

Nije to sporno nego sto svi provajderi idu preko nat cloud servisa, tj. dodeljuju dosta adresa koje se posle nat-a vide kao jedna.

Telenor primer: Prilikom konektovanja ruter dobija adresu od nat servera 10.128.134.240 sto je ustvari ip adresa iz lokalnog opsega a iza nat-a javno se vidi adresa 109.245.xxx.xxx koja jeste javna ali znaci da Telenor u stvari ima zakupljnih samo 65 javnih hiljada adresa koje ce jako brzo da se istrose.

Sve u svemu treba brzo traziti alternativu!
 
sad pokazuje 48 ako je ova ok mogu li da pravim nove naloge?
@nesic nema svrhe za telenor da upisujes ne vredi
 
Poslednja izmena:
saj ako imas zapisane adrese ubaci ih u link iz mog potpisa
 
Gore sam sve izmesao adrese, nista nisam pogodio u postu pa sam editovao i obrisao :d
Ubacio sam 5 adresa koje sam koristio ili koristim.
 
ljudi proverite u spisku na search da li postoji adresa, vidim da su neke unete vise puta..
ako je adresa uneta znaci da je neko vec probao, ne morate ponovo da je unosite
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno