Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Evo upravo slusam neke pesme sa puno dinamike i imam jedno pitanje:
Da li je moguce da je "bolji" zvuk na ovim slusalicama nego na Z-5500 zvucnicima?
Nisam nimalo audofil, ali na njima cujem neke tonove u pesmama koje dosad nisam cuo na Z-5500.
 
Naravno i to je jedan od razloga zašto ja preferiram slušalice. Za isto to u zvučnom smislu trebaš dati višestruko veći iznos ako hoćeš zvučnike.
Prostor u kome slušaš, pozicioniranje zvučnika, raspored namještaja, rasipanje/kretanje zvuka kroz prostor, sve su to stvari koje itekako mogu da oskrnave zvuk.
Ti za cca 2k eura možeš dobiti vrhunsku preciznost/dinamiku/separaciju a sa zvučnicima treba nekoliko puta veći ulog za isto.
 
^ bas tako, zato sam ja resio da polako, u skladu sa finansijama, ulazem u sto bolji zvuk ali u kombinaciji sto bolja zvucna/slusalice.

Zvucnike cu promeniti kada ovi crknu i to ce biti neki za kucne uslove kao i do sada, do 80e.

Sada cekam ove evo pa cu onda ozbiljno razmisliti o nekoj Asus zvucnoj za oko 100e, ona nova U7 npr. Pa onda sto bolje in ear slusalice.
 
in ear ?
To ganjaš da bude praktično i za prenosno i za kućno riješenje ?

Ja sam prešao sa bubica a bilo je raznih od koss do sennheiser na velike over ear sluške iz razloga lakše promjene kablova.
Bubice ne traju više od 2 godine ili tu negdje a ovim velikim mogu da promjenim ili kompletan kabl/konektor ili čak da otvorim slušalicu i lemim direktno na drajverima.
 
@ kefalo

Ne, planiram da imam i evo ili neke bolje za komp uz dobru zvucnu a in ear za telefon i sony walkman plejer.

Bubice sam ranije menjao na svakih par meseci jer sam kupovao djubre od slusalica za djubre od plejera (mada su neki telefoni bili ok). Onda sam kupio SE k810i sa solidnim zvukom i fabrickim slusalicama pa sam posle poceo da kupujem sony bubice od 1000-1500 din i trajale su oko godinu dana u proseku, sa dosta upotrebe, guzvanja, maltretiranja..

A onda sam kupio Senn cx150 i evo, za par meseci ce biti 3 godine od kupovine i rade kao da su nove i pored silnog maltretiranja pa i kvasenja. Mada kapiram da nece jos dugo izdrzati, plafon jos godinu dana ali za 2500 din.. ne moze bolje.

Sledece bubice ce biti neke Senn od 50-ak jura.
 
Pa thomann posluje i tamo,kada udjes na sajt mozes da izaberes Austriju.
 
I ja cu. Izbacite spisak ljudi koji su se prijavili za Evo u ovoj temi.
 
Pa mislim da je to to.I pise postarina 7.5 e za Austriju,ako se naruci ispod 25e.Mozda sam lose preveo.

Miki,pravi spisak.
 
Poslednja izmena:
Stigle slusalice, Superlux HD681 EVO, bele, zaista odlican kvalitet i zvuk, medjutim zvuk je dosta slabiji kada ih prikljucim na komp, uzeo sam posebno Asus Xonar DGX zvucnu, zvuk ni priblizno isti kada slusalice prikljucim direktno na Ipad ili na Onkyo AV risiver...
Da li neko ima predstavu sta moze biti u pitanju? Da li trebaju neka posebna podesavanja za slusalice...
 
U Xonar DGX audio centru podesi impedansu na vrednost koja odgovara tim slusalicama. Valjda 32 Ω.

f8b90828_XonarAudioCenter-HeadphoneGain.jpeg
 
Namestio, to je to. Sada rade kako treba. Zvuk perfektan.
Hvala.
 
Nema na cemu nego odakle su stigle slusalice i koliko si platio? :) Ubi me ovo cekanje :d
 
Narucio preko prijatelja, on uzeo na thomann.de, stigle mu oko 20.og a meni stigle u utorak konacno.
Platio ~30 eura. Za te pare zaista vrede svaki cent.
 
Sa thomann sajta :

shipment due to arrive on 17.01.2014

Neko nas preteko :D .
 
Nazad
Vrh Dno